2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Nasıl anlamadım?
B grubundan gireceğim ben canım normal 4 yıllık mezunları nasıl sadece memurluktan giriyorsa ben de o şekilde gireceğim
tamam canım anladım o zaman bol bol çalışalımda şu sınavdan yüksek not alalım şimdi beni başka bir korku sardı normalde yapabildiğim soruları deneme sınavı esnasında yapamıyorum soruyu yanlış okuyorum sanki on soru falan böyle gidiyor. sınavda daha da heyecanlı olurum mutlaka bilmiyorum nasıl olacak

Lisans mezunları başvurularını yaptılar.
Lİse-Önlisans mezunları için 2012 başvuru tarihi: 18.06.2012- 04.07.2012.

Ben önlisans mezunları için olacak kpss sınavına gireceğim.
Bu benim ilk ve muhtemelen son girişim olacak.
Sınava girecek tüm üyelere çalışmalarında başarı dilerim.

Lisansa başvurmuş arkadaşlardan ricam; başvurulara dair bilgi verebilirler mi?
Başvuru ne şekilde yapılıyor.
Burdan veya özel mesaj atarak anlatabilirsiniz.

Canım öyle güzel anlatmışsın ki hemen tarihe girişip bitiresim geldi :)
Sen böyle bol bol yaz ben hiç sıkılmıyorum çalışma stillerini okurken.
Böyle çalışıp da verimini alanların hikayelerini okumaya bayılıyorum romandan daha tatlı geliyo

Gelelim konumuza.
Ben az önce ilk türk devletlerini çalıştım özet çıkardım.
İnternetten indirdiğim 2 tane konu anlatımlı bi tane derts notu halinde kaynak mevcut bilgisayarımda.
Datadan çalışıyorum yani toplam 4 tane kaynağın harmanlamasını yapıyorum.
Böyle içime sindi ama tarihte 2. günüm ilerleyen günlerde nasıl olur onu da bilmiyorum tabi.
Pegemin ders notu kitabına netten baktım turuncu bişey sanırım aslında bende almak isterim onu.
Hem kavram haritası çıkarmama bile gerek kalmaz çünkü kavram haritası tadında anlatmış konuları.
Bu arada 27 net demişsin maşallah.
şimdi sen pegemden çalıştın çok sonraları da 2 gün de tekrar yapıp 1100 soru çözdün ve tarihi bitirdin dimi.
Yani sen tek kaynaktan konu anlatımı çalıştın.
Bu arada benim öğrencilikten kalma ve yıllarca uyguladığım bi yöntem özet çıkarma.
Şimdi ben özet çıkartmadan çalışmak nedir pek idrak edemedim yani afalladım sanki uçup gidivercek gibi geldi bilgiler
Oyüzden özetle ilerliyorum bakalım şimdilik ama kafama göre belli de olmaz her an değişebilir kararım :)..
Çok sağol cevabn için.

Duru şu şekilde genel olarak bi kitaptan çalıştım bitirdim ama mesela osmanlı dağılmayı çalışırken bana aşırı karışık geldi arada yine unutup karıştırdığım antlaşmalar oluyor paris berlin londra diyince onlar neydi diye biraz karşıyor bende o yüzden onlara datadan da baktım datadan inkılap tarihine kadar da çalıştım en baştan birde bende datanın eski soru bankası var önce data konu çalıştım sonra soru bankasını da çözdüm. Ama sadece dediğim gibi inkılaba kadar geldim datadan. Aslında çok kitaptan gitmek daha iyi oluyor. Ama çok vakit aldığı için ben bir ayda hepsi bitsin istedim ondan sadece bir kitaptan çalıştım karışık gelen yerlerde dataya da baktım. Ama soruları farklı kitaplardan çözdüm pegemin soru bankası da vardı işte onu da bitirdim. Bu arada pegem dediğim pegem konu anlatım ve soru bankası aynı kitap 2 si bir arada diye bir kitap daha önce buraya resmini eklemiştim.Tarihten konuyu çalış hızlı bir tekrar et ondan sonra 500 soru falan çöz bir konudan. Biri iki günde bir ünite bitirsen bitiyor zaten.

Sevgi meleğine nasıl çalıştığını sormuştum o bana günde 5-6 sayfa çalışıyorum dedi. Bende her gün konu çalıştım 6-8 sayfa arası her akşam okudum ertesi sabah konu bittiyse ondan bol bol soru çözdüm akşama kadar akşam kaldığım yerden okumaya devam ettim o şekilde 3-4 haftada tüm konular bitti. Bol bol soru çözmeye devam ettim. En son başları unuttum diye panik olunca işte en baştan pegem kitapçıktan çalışıp 1100 soru çözdüm , Dün de tarih denemeleri var bende her gün bi tane çözüyorum ama o çözdüğüm kolay gibi :) Bazen 30 net bile geliyor evde çözdüklerimde ya da 2-3 yanlşım çıkıyor ama ihtiyaçla yediiklimin sınavlarına giriyorum onlar baya zorluyor beni hep iki şık arasında kalıyorum yorum sorularında bilgiyi kesin yapıyorum da yorum soruları zorlayabiliyor arada işte.

Ben de coğrafyayı tarih gibi günde 5-6 sayfa okuyarak başlayacağım çalışmalara bugün :)) Coğrafi konumdan bi kaç test daha kaldı onları çözcem sonra yer şekillerine çalışcam bugün :))

Herkese iyi çalışmalar :))

Son düzenleme:

Coğrafya çok güzel ya ben bi coğrafyaya geçsem.
Tamam cnm mesajların alınmıştır.
Çok sağol.
Allah zihin açıklığı versin herkese.

Denemem, unutmamışsın :)
Ben hala o yöntemle ilerliyorum. Yani tekrar yapsam bile günde 1 ünite.
Daha fazlasını almıyor beynim çorba oluyor.
İyiki de günde 6 sayfa çalışarak bitirmişim belkide netlerim bu yüzden yükseldi.
Benimde sınavına göre değişiyor Tarih netlerim. Ama hamd olsun 27'den hiç düşmedim.
Durucum; sende böyle yaparsan netlerinin ne kadar yükseldiğini ve Tarihten keyif aldığını göreceksin canım.

Son düzenleme:

Haklısın tatlım bugün 3. günüm.
Ve 3 günde bitmek üzere ilk konum.
Her üniteye 3 gün ayırdım inşallah böyle devam ettirebilirm.
Çok az kaldı bitmesine.
Soru çözme kısmı kalıyor geriye.
Ben senin anayasaya çalışma şeklini not etmiştim geçen gün ona baktım.
elkocumda senin gibi ilerliyordu tarihten.
Özet çıkartarak ilerliyorum.
Sen neler yapıyorsun çalışabiliyormusun cnm?

Canım işte eve geleli 4 gün oldu ama çok çalıştığım söylenemez.
Yasama ve yürütmeyi tekrar ettim 100 soru çözdüm.
Yaptığım tek şey bu.
Ben yatarken çalışırım diyordum ama öyle olmadı. Anestezinin etkisini henüz atamadım zorlayınca başım ağrıyor.
Ve yatarak çalışamıyorum masam karşımda içim gidiyor iyileşsem de otursam çalışsam diye

Cnm çok şükür bunu da atlattın.
O da olur merak etme inşallah.
Sen yeterki içindeki isteği kaybetme.
Ve sağlık çok daha önemli.
Maşallah iyisin sen

Cnm çok şükür bunu da atlattın.
O da olur merak etme inşallah.
Sen yeterki içindeki isteği kaybetme.
Ve sağlık çok daha önemli.
Maşallah iyisin sen

Sağol canım çok şükür rabbime dayanılmayacak ağrım acım yok zor kısmı atlattım.
Yarın pansumanım var olmadı dr a sorarım oturabilir miyim diye.
Dikişler alındıktan sonra zorlamamam gerekiyormuş.
İnşallah iyi durumdadır güzel şeyler duymaya ihtiyacım var.:114:

İnşallah cnm ama acele etme.
Ezberlenicek şeyler varsa onları ezberle
Tarihle ilgili filan.

Bu arada biraz sinirliyim bi topikte benimle tartışmak isteyen biri varda..
Hemde en hassas olduğum noktada.
Allah akıl fikir versin insanlara.

Çatlak Kova
Hindistan'da bir sucu, boynuna astığı uzun bir sopanın uçlarına taktığı iki büyük kovayla su taşırmış. Kovalardan biri çatlakmış. Sağlam olan kova her seferinde ırmaktan patronun evine ulaşan uzun yolu dolu olarak tamamlarken, çatlak kova içine konan suyun sadece yarısını eve ulaştırabilirmiş.

Bu durum iki yıl boyunca her gün böyle devam etmiş. Sucu her seferinde patronunun evine sadece 1,5 kova su götürebilirmiş. Sağlam kova başarısından gurur duyarken, zavallı çatlak kova görevinin sadece yarısını yerine getiriyor olmaktan dolayı utanç duyuyormuş.

İki yılın sonunda bir gün çatlak kova ırmağın kıyısında sucuya seslenmiş. "Kendimden utanıyorum ve senden özür dilemek istiyorum."

"Neden?..." diye sormuş sucu. "Niye utanç duyuyorsun?..."

Kova cevap vermiş. "Çünkü iki yıldır çatlağımdan su sızdığı için tasıma görevimin sadece yarısını yerine getirebiliyorum. Benim kusurumdan dolayı
sen bu kadar çalışmana rağmen, emeklerinin tam karşılığını alamıyorsun." Sucu söyle demiş.

"Patronun evine dönerken yolun kenarındaki çiçekleri fark etmeni istiyorum."
Gerçekten de tepeyi tırmanırken çatlak kova patikanın bir yanındaki yabani çiçekleri ısıtan güneşi görmüş. Fakat yolun sonunda yine suyunun yarısını kaybettiği için kendini kötü hissetmiş ve yine sucudan özür dilemiş. Sucu kovaya sormuş.

"Yolun sadece senin tarafında çiçekler olduğunu ve diğer kovanın tarafında hiç çiçek olmadığını fark ettin mi?... Bunun sebebi benim senin kusurunu bilmem ve ondan yararlanmamdır. Yolun senin tarafına çiçek tohumları ektim ve her gün biz ırmaktan dönerken sen onları suladın. İki yıldır ben bu güzel çiçekleri toplayıp onlarla patronumun sofrasını süsleyebildim. Sen böyle olmasaydın, o evinde bu güzellikleri yaşayamayacaktı."

Kimseyle dalaşma kuzum kötü içerik yap müdahele eder yönetim. Kk da herkes kendi fikrini diretmeye çalışıyor çünkü:)

Test çözüyordum. İhtiyacın çözümlü soru bankasında hep böyle hikayeler var beğendim. Baktım nette varmış hemen yazdım sizede :)

Çok iyi oldu cnm ya sağol.
Benimde var soru bankam ama çözümlü değil böyle şeyler yazmıyo.
Bende elimden geldiğince eklemeye çalşiyim böyle yazıla

Kimseyle dalaşma kuzum kötü içerik yap müdahele eder yönetim. Kk da herkes kendi fikrini diretmeye çalışıyor çünkü:)

Dalaşmamaya çalışıyorum geliyo bilgisiz bilgisiz benm yazdığım yoruma cevap yazıyo.
Hiç bişey hakkında bilgisi olmadan gelip laf atıyorlar ya ortaya hele bi de benim cevabıma fıtık oluyorum.
Her neyse cnm..
Bu aralar kitap sevdası başladı yine bende.
Elimdekiler bitmeden yine bir sürü alasım var işten de çıktım ekonomiye renk katamıyoruz

Sorma kitapseçten çıkamıyorum bi sürü kitapta gözüm var ama elimdekiler bitmedi.
Şimdi git al deseler yığarım kitapları odaya ama demiyolar tabi
Resmen ders çalışmaya bağışıklık kazandık.

Sorma kitapseçten çıkamıyorum bi sürü kitapta gözüm var ama elimdekiler bitmedi.
Şimdi git al deseler yığarım kitapları odaya ama demiyolar tabi
Resmen ders çalışmaya bağışıklık kazandık.

Unutur muyum hiç çok faydasını gördüm sayende sevgi meleği :))
Ama coğrafyada bugün pek uygulayamıyorum o yöntemi çünkü bir ünite 50 sayfa kitapta hepsini çalışmak istedim daha yeni yarıladım bitirp baştan sona tekrar etcem bir de vakit kalırsa da soru çözerim, kitabın sonundaki soruları kesin çözerim zaten de ekstra sorular için bakalım vakit kalır mı bugün

Test çözüyordum. İhtiyacın çözümlü soru bankasında hep böyle hikayeler var beğendim. Baktım nette varmış hemen yazdım sizede :)

Evet çok güzel hikayeler oluyor ihtiyaçta bende eski yayını var ama bazen gülüyorum komik yazılar da oluyor :))

kızlar dıger kpss topıgımızede sordum.çözün bakalım ben yapamadım bunları yaaa.çözümünü burayada yazarsanız sevınıırım

Soru 3 ) Üç basamaklı 8BC sayısı iki basamaklı bc sayısının 41 katıdır.Buna göre b+c kaçtır?

Soru 4 ) a-9 ve b+2 sayıları aralarında asaldır. (a-9).27=(b+2).45 old.gore 2a-3b kaçtır?

Soru 5 ) 15!/2a ifadesi bir tam sayı old. gore a'nın alabileceği en büyük sayı değeri kaçtır?

Soru 6 ) 63!/2 üssü a . 3üssü b ifadesini tam sayı yapan en büyük a ve b pozitif tam sayıları için a+b kaçtır?

Soru 7 ) 90! sayısının sondan kaç basamağı sıfırdır?

Soru 8 ) 85!-1 sayısının sondan kaç basamağı dokuzdur?

Soru 9 ) 0!+2!+4!.......+100! sayısının 24 ile bölümünden kalan kaçtır?

Soru 10 ) 1!+3!+5! +......+77! sayısının 15 ile bölümünden kalan kaçtır?

Soru 11 ) 1!+3!+5! +.....+51! sayısının birler basamagındakı rakam kaçtır?

Soru 12 ) 1/2+3/2+5/2 +........+ 35/2 sonucu kactır?

Soru 13 ) a+3 be b-2 aralarında asal a+3/b-2=15/20 sonucu kactır? (ben 264 buldum ancak sonuc 0 olacakmıs)

Soru 14 ) abc ve cba üç basamaklı doğal sayılar olmak uzere abc-cba =297 old gore a+b toplamının alabileceği en büyük değer ile en küçük değerin toplamı kaçtır?

Soru 15 ) a ve b birer doğal sayıdır.a/b=3/5 ebob(a,b)+ekok(a,b)=80 old gore b-a kaçtır?

Soru 16 ) üç çalar saatten birinci 15 dakkada bir,ikinci 30 dakkada bir, üçüncüsü 45 dakkada bir çalmaktadır.Bu üç saat ilk kez 13:00 te çaldıklarına göre ikinci kez saat kaçta beraber çalarlar?

Soru 17 ) A bir pozitif tam sayı olmk uzre A=2x+1 = 5y+4 = 7z+6 olduguna gore en kucuk uc basamaklı A sayısı kaçtır?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…