2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

hürremland bizim soru çözüm sayfamız vardı sanki :)))
Bir de sorulara baktım çok temel sorular bunların çözümlü örnekleri tüm kitaplarda var.
Önce konuyu iyice çalışıp örneklere bakarak kendin çözmeye çalışırsan daha iyi öğrenirsin daha verimli olur, aklında da kalır.

Hayır hiçbir şey için geç değil. Aksatmadan devam et çalışmalarına 2 ay çok kısa bir süre değil.
Bide hoşgeldin :KK19:

teşekkür ederim hoşbulldum:) bu zamana kadar aksatmamın stresini yaşıyorum ama azmedip bu 2 ayı iyi değerlendireceğim inş.. burda sizlerin yazışmalrını okuyunca motivasyon kazandım sanki.. yarın saat 8 itibariyle başlıyorum:)

Kızlar size bir şey danışcam. Coğrafyası iyi olanlar coğrafyayı sevenler :))
Coğrafyada baya ayrıntı var bir de hepsi birbiri ile bağlantılı. Coğrafi konum testi çözerken bile hangi bölge düzlük hangisi dağlık bilmen gerektiren sorular oluyor. Hani o kısımlar basit de... Benim bilmediğim şeyleri de araya sıkıştırıyorlar soruda. Çok eksiğim var coğrafyadan da . Nasıl çalışsam tam bilemedim de tavsiyelerinize ihtiyacım var biraz. Bir de harita bilgim sıfır sürekli haritaları inceliyorum çoğu da aklımda kalmıyor aslında. Bazı şeylerin mantığını da kaptım aslında önceye göre ilerleme var ama şunu anladım coğrafya da her şey bir mantığa göre işliyor. Belli bir bilgi birikimin olacak üstüne kafayı çalıştırıp tüm bilgileri birleştirmen bildiğin her şey i de bir soruda kullanman gerekiyor. Coğrafya bir bütün gibi... Ben şimdi konu konu çalışıp konu testlerini çözmeye çalıştığım için bilmediğim bilgileri de kullanmam gereken sorular çıkıyor karşıma yapamıyorum. Sizde de öyle oldu mu ilk çalışırken nasıl yaptınız bu dersi???

günaydın kızlar sabahtan beri tarih çalışıyorumda ne çok bilgi var sanki bunları ezberleyemecekmişim gibime geldi bir anda bir sürü eserler düşünürler cami isimleri kuruluş yerleri...:KK37:

günaydın kızlar sabahtan beri tarih çalışıyorumda ne çok bilgi var sanki bunları ezberleyemecekmişim gibime geldi bir anda bir sürü eserler düşünürler cami isimleri kuruluş yerleri...:KK37:

tarih de onları ezberlemene gerek yok soru çözerken aç kitabı tek tek bak bi bakmışsın hepsi aklında :))

Coğrafyada baya ayrıntı var bir de hepsi birbiri ile bağlantılı. Coğrafi konum testi çözerken bile hangi bölge düzlük hangisi dağlık bilmen gerektiren sorular oluyor. Hani o kısımlar basit de... Benim bilmediğim şeyleri de araya sıkıştırıyorlar soruda. Çok eksiğim var coğrafyadan da . Nasıl çalışsam tam bilemedim de tavsiyelerinize ihtiyacım var biraz. Bir de harita bilgim sıfır sürekli haritaları inceliyorum çoğu da aklımda kalmıyor aslında. Bazı şeylerin mantığını da kaptım aslında önceye göre ilerleme var ama şunu anladım coğrafya da her şey bir mantığa göre işliyor. Belli bir bilgi birikimin olacak üstüne kafayı çalıştırıp tüm bilgileri birleştirmen bildiğin her şey i de bir soruda kullanman gerekiyor. Coğrafya bir bütün gibi... Ben şimdi konu konu çalışıp konu testlerini çözmeye çalıştığım için bilmediğim bilgileri de kullanmam gereken sorular çıkıyor karşıma yapamıyorum. Sizde de öyle oldu mu ilk çalışırken nasıl yaptınız bu dersi???

Coğrafyayı açtım kitaptan çalıştım valla. Birde oyunlarını oynadım Otomatikman anlıyosun zaten. Benim coğrafyada tek sorunum madenler ilerleme kaydetsemde arada karısıyor yerleri. Kodlama yapmam lazım sanırım onda yapmamıştım

Merhaba denemem:)
Coğrafya için video izliyorum ben. Ve çok iyi ilerledim. Denemelerde 18'de 16-17 yapar oldum ve inan o kadar eğlenceli ki. Zorlu e okul isimli bir site var. Ordaki ücretsiz coğrafya derslerini takip ettim, Sayın Nihan Akar çok iyi bir öğretmen. Sarmal eğitimi savunuyor ve bunu bol bol kullanıyor. Madenler nerde şak şak şak sayarım şu an örneğin. Videoları zaman kaybı olarak görüyorsan (ben öyle düşünürdüm) yemek yerken veya uyumadan önce yatakta sağa sola dönerken izle. Lütfen dene ve öncelikle ilk videoyu, gölleri izle. Umarım memnun kalırsın.
Nazara gelmiş de olabilirsin, onun için : :nazar: denemem :nazar: :)

Coğrafyayı açtım kitaptan çalıştım valla. Birde oyunlarını oynadım Otomatikman anlıyosun zaten. Benim coğrafyada tek sorunum madenler ilerleme kaydetsemde arada karısıyor yerleri. Kodlama yapmam lazım sanırım onda yapmamıştım

Merhaba denemem:)
Coğrafya için video izliyorum ben. Ve çok iyi ilerledim. Denemelerde 18'de 16-17 yapar oldum ve inan o kadar eğlenceli ki. Zorlu e okul isimli bir site var. Ordaki ücretsiz coğrafya derslerini takip ettim, Sayın Nihan Akar çok iyi bir öğretmen. Sarmal eğitimi savunuyor ve bunu bol bol kullanıyor. Madenler nerde şak şak şak sayarım şu an örneğin. Videoları zaman kaybı olarak görüyorsan (ben öyle düşünürdüm) yemek yerken veya uyumadan önce yatakta sağa sola dönerken izle. Lütfen dene ve öncelikle ilk videoyu, gölleri izle. Umarım memnun kalırsın.
Nazara gelmiş de olabilirsin, onun için : :nazar: denemem :nazar: :)

Teşekkür ederim kızlar :KK16:
Bi bakim o videolara gben, ben videoları zaman kaybı görmüyorum çünkü hoca iyiyse 10 kerede okuyup anlayacağın şey, tek seferde aklında kalabiliyor biraz vakit alsa da daha faydalı bence :)

sevgi meleği o oyunlardan bir ara bahsetmiştin hangi siteydi o? Bende deneyim bakalım hem video hem oyun olacak inşallah bu iş :))

Merhaba kizlar,
Masallah diyeyim calisan herkese.
Ben bir konuda danismak istiyordum.
Sinava az kaldi ewt, gundelik calismalarimda devam ediyor.
Turkce ve matin baba konulari haric, konu calismalarim bitti.
Soru cozumu ve tekrarlarla devam ediyorum artik.
Sikintim su: Bende dikkat daginikligi var, konsantrasyonum cabuk bozuluyor.
Ve diledigim gb calisamiyorum. Istedigim kadar verim alamiyorum.
Oturuyorum mesela bir dersin basina, yayila yayila, oturup kalka, dolana dolana calisiyorum.
Yok susuyorum, yok baska birsey.
Bu her zaman boyleydi gerci:)
Daha verimli calismam icin bana neler onerirsiniz?

Merhaba kizlar,
Oturuyorum mesela bir dersin basina, yayila yayila, oturup kalka, dolana dolana calisiyorum.

ya aynı sıkıntı bendede var şu madenlerin işletildiği yerlerle alakalı sıkıntım daha çok.sevgi meleği bunlarla alakalı akılda kalıcı kodlaman olursa ve paylaşırsan çok mutlu olurum :)

Merhaba kizlar,

Hoşgeldin öncelikle cnm :KK16:
Seni buraya daha sık bekliyoruz :126:
Bendede kullandığım antidepresandan dolayı benzeri bi durum var.
Oyüzden kelin ilacı mevzusundan dolayı bi öneride sunamıyorum.
ama mesela aklıma şu geldi.
Birbirimizle yarış halinde olursak yani şu gün şu kadar konuyu çalışıp şu kadar soruyu çözücem diye sözler verirsek Allah ın izniyle yeneriz :KK16:
Bu arada konularda bitmiş maşallah cnm

Hoşgeldin öncelikle cnm :KK16:
Seni buraya daha sık bekliyoruz :126:
Bendede kullandığım antidepresandan dolayı benzeri bi durum var.
Oyüzden kelin ilacı mevzusundan dolayı bi öneride sunamıyorum.
ama mesela aklıma şu geldi.
Birbirimizle yarış halinde olursak yani şu gün şu kadar konuyu çalışıp şu kadar soruyu çözücem diye sözler verirsek Allah ın izniyle yeneriz :KK16:
Bu arada konularda bitmiş maşallah cnm

H.b. cnm benim. Elbette ne demek, hemen sik kullanilanlarima ekleyeyim bu sayfayi da:)
Herhangi bir ilac kullanimim falan yokta, dedigim gb ezelden beri boyleydi bu zaten.
Her konuda da boyle, cabuk sikilirim, uzerine cokta yogunlasamam.
Fikrin cok cazip geldi.
Ayrica baska bir forumda takip ettigim baska bir tarih topigim var.
Oraya da gunluk kendi cozdugum sorulardan yaziyorum.
En azindan bu bile sorumluluk veriyor bana.
Dedigini ben uygulamak isterim. Aksamlari da yaptiklarimi yazarim ins buraya.
Bugunki belirlersen cnm cok sevinirim:))
Sabirsizlikla bekliyorum.

Ocak ayinda baslamistim cnm ders calismaya.
2010 dan da temel olusmus, mattan da sikintim yoktu zaten.
Tarih ve cog uzerine ekleyince, iyi gitti bu sene masallah.
Vattan sdc okuyarak calistim.
Biraz daha zaman gecince, not tutmayi dusunuyorum.
Unutmamak adina bu sekilde calisiyorum ben.

kasımdan beri ders çalışıyorum
1 ayı aöf ayırdım.
yani 4 5 aydır ders çalşıyorum..
tarihim bitti.
türkçenn bi kısmı. matematiğinde bi kısmı bitti..
çoğrafyaya yeni başladım..
vatandaşlığa hiç bakmadım ama 2010 bilgilerim var.. hani %50 yim..
ama hala sanki çok eksiğim varmış. sanki hiç bişey yapamıcakmışım gibi geliyor:KK43:
eve gidiyorum işten. 8 gbi ders çalışamaya başlıyorum.. zar sor 11 12 e akdar duruyorm.
ihtiyacın videoları izlemek istiyorum ama vaktim yok bile onları izlemeye..
dün pazardı.. herşey mükemmledi. saatlerce isteiğim gibi doya doya ders çalıştım sanki.. konumu bitince berisine birsürü çözdüm..

sizin nasıl giido çalışmalarınız. netleriniz nasıl deneme oldunuzmu hiç

tamam canım anladım o zaman bol bol çalışalımda şu sınavdan yüksek not alalım şimdi beni başka bir korku sardı normalde yapabildiğim soruları deneme sınavı esnasında yapamıyorum soruyu yanlış okuyorum sanki on soru falan böyle gidiyor. sınavda daha da heyecanlı olurum mutlaka bilmiyorum nasıl olacak

Allah yardımcımız olsun canım
O bende de var soruları dikkatli okuyamıyorum yanlış okuyorum hep
bol bol soru çözerek aşarız inşallah bu durumu
Evet çok çalışmamız lazım sonuçlar açıklanmış ben şimdi ona bakacağım
ama yoğunluktan açılmıyor sayfa korkuyorum ya düşükse notlarım
:18:

H.b. cnm benim. Elbette ne demek, hemen sik kullanilanlarima ekleyeyim bu sayfayi da:)
Herhangi bir ilac kullanimim falan yokta, dedigim gb ezelden beri boyleydi bu zaten.
Her konuda da boyle, cabuk sikilirim, uzerine cokta yogunlasamam.
Fikrin cok cazip geldi.
Ayrica baska bir forumda takip ettigim baska bir tarih topigim var.
Oraya da gunluk kendi cozdugum sorulardan yaziyorum.
En azindan bu bile sorumluluk veriyor bana.
Dedigini ben uygulamak isterim. Aksamlari da yaptiklarimi yazarim ins buraya.
Bugunki belirlersen cnm cok sevinirim:))
Sabirsizlikla bekliyorum.

Eveeet ozaman gelelim sadede :)
Bugün gün bitmek üzere oyüzden çalışmalarda nerde kaldıysak ona aynen devam edelim.
Yarın başlarız Allah izin verirse ödev almaya.
Hatta yarın için 200 soru versem vatandaşlıktan ağır gelirmi cnm?

kasımdan beri ders çalışıyorum
1 ayı aöf ayırdım.
yani 4 5 aydır ders çalşıyorum..
tarihim bitti.
türkçenn bi kısmı. matematiğinde bi kısmı bitti..
çoğrafyaya yeni başladım..
vatandaşlığa hiç bakmadım ama 2010 bilgilerim var.. hani %50 yim..
ama hala sanki çok eksiğim varmış. sanki hiç bişey yapamıcakmışım gibi geliyor:KK43:
eve gidiyorum işten. 8 gbi ders çalışamaya başlıyorum.. zar sor 11 12 e akdar duruyorm.
ihtiyacın videoları izlemek istiyorum ama vaktim yok bile onları izlemeye..
dün pazardı.. herşey mükemmledi. saatlerce isteiğim gibi doya doya ders çalıştım sanki.. konumu bitince berisine birsürü çözdüm..

sizin nasıl giido çalışmalarınız. netleriniz nasıl deneme oldunuzmu hiç

Cnm işten çıkmayı düşünüyormuşsun bu düşüncelerin ondan kaynaklı olabilir.
İkisine yetişemye çalışıyorsun Allah kolaylık versin.
Ama öyle karamsar düşünme karamsar düşüncelere kapılma.
Allah emeklerimizin karşılığını verir sen hiç merak etme:KK16:
Ben hiç deneme yapmıyorum yapamıyorum hemen pes ediyorum.
Belki konulara hakim olmadığım içindir.
Onun dışında bi kaç gün önce tarihe başladım.
Şimdi 2. konusundayım.
İnşallah testlerine geçicem işte..
Böyle yani şimdilik..

Son düzenleme:
Allah yardımcımız olsun canım
O bende de var soruları dikkatli okuyamıyorum yanlış okuyorum hep
bol bol soru çözerek aşarız inşallah bu durumu
Evet çok çalışmamız lazım sonuçlar açıklanmış ben şimdi ona bakacağım
ama yoğunluktan açılmıyor sayfa korkuyorum ya düşükse notlarım
:18:

bilmiyorum dr a gitmek istiyorum aslında bazen aynı soruyu üç dört kere okuyorum hiçbir şey anlamıyorum sonra dikkatimi verip okuduğumda sorunun ne kadar kolay olduğunu görüyorum. bu da vakit kaybettiriyor. ben baktım aöf memnunum hamd olsun ama üç tanesi sınırda inşallah finalde geçerim. büte kalmak istemiyorum çünkü şu an çok aklımı meşgul ediyor haftalarda böyle. kafam rahat yazı geçirmek istiyorum. inşallah sorunsuz geçerim.

bilmiyorum dr a gitmek istiyorum aslında bazen aynı soruyu üç dört kere okuyorum hiçbir şey anlamıyorum sonra dikkatimi verip okuduğumda sorunun ne kadar kolay olduğunu görüyorum. bu da vakit kaybettiriyor. ben baktım aöf memnunum hamd olsun ama üç tanesi sınırda inşallah finalde geçerim. büte kalmak istemiyorum çünkü şu an çok aklımı meşgul ediyor haftalarda böyle. kafam rahat yazı geçirmek istiyorum. inşallah sorunsuz geçerim.

İnşallah canım
Bende kansızlık ve demir eksikliği var yıllardır doktor dikkat eksikliği yapar demişti
sen de bir baktır istersen

X