2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

kızlarr selam ... bende 2012 kpss önlisans a gireceğim. bilgisayar teknolojileri ve programlama bölümü mezunuyum....
geçen yıl ki sınavda ilk atamada 85 puan alan arkadaşlarım atandılar.. ben 2 haftalık bi çalışmayla girdim 70 aldım doğal olarak atanamadım :KK43::KK43: ama umudum bu yıl ki sınavda......
dersaneye gitmeye düşündüm ama sonra dan da bu kpss önlisans sınav konularına baktım evde çalışıp da halledilebilicek gibi konular o yuzden evde calısmaya karar verdim. bekarım ve çalışmıyorum. o yüzdenn bool vaktim var.. kızlar şu seti almayı düşünüyorum sizce nasıl;
2012 KPSS Lise - Ön Lisans FULL Set
içeri ise;
1. Lise - Ön Lisans Konu Anlatımlı Modüler Set
2. Lise - Ön Lisans Muhteşem Soru Bankası (3600 soru)
3. Lise - Ön Lİsans I Love Memurluk (10'lu deneme seti)
4. Lise - Ön Lisans 15'li Çözümlü Deneme Seti
5. Lise - Ön Lisans Konu Konu Çıkmış Sorular ve Çözümleri (2006-2010)
6. Lise - Ön Lisans Cep Kitabı
7. Lise - Ön Lİsans Genel Yetenek Çek Kopart Yaprak Test
8. Lise - Ön Lİsans Genel Kültür Çek Kopart Yaprak Test
75 tl iyi mi sizce? yada başka ne önerirsiniz?
herkese kolaylıklar gelsin.............

acıkcası ben bitiyorsam sende haydi haydi bitirirsin canım.. :KK66:

inşallah canım tam yetişiyo sanırım günde 4 üniteden eder 120 ünite. iki ayda biter sanırım.evlimisin bilmiyorum ama bugün daha yeni oturabildim mesela.yemek çamaşır temizlik. çocuk yok ama genelde vaktim oluyo çalışmaya.

merhabalar bende kpss ye gireceğim. hiç çalışmadan 75 aldım ve atanamadım doğal olarak. çalışırsam alırım en az 85 öyle düşünüyorum. benim matematiğim zayıftır. türkçeyi hep full çıkartırım türkçem iyi. o yüzden matematiğe sıfırdan başlayacağım çalışmaya. iyi bir not almak istiyorum çünkü. dershaneye gitmiyorum işten de ayrıldım gerek kitap gerek internetten çalışıp kazanıcam inşallah. allah hepimizin yardımcısı olsunnn.....

merhabalar bende kpss ye gireceğim. hiç çalışmadan 75 aldım ve atanamadım doğal olarak. çalışırsam alırım en az 85 öyle düşünüyorum. benim matematiğim zayıftır. türkçeyi hep full çıkartırım türkçem iyi. o yüzden matematiğe sıfırdan başlayacağım çalışmaya. iyi bir not almak istiyorum çünkü. dershaneye gitmiyorum işten de ayrıldım gerek kitap gerek internetten çalışıp kazanıcam inşallah. allah hepimizin yardımcısı olsunnn.....

Hoşgeldın canım

Eylülde mi temmuzda mı gıreceksın sınava. Hiç çalışmadan zayıf matematıkle 75 aldıgına göre sözelın cok ıyı demektır. Benım sözelım ıyı olsa daha ne ısterım. Başarılar sana da

canım son 1-2 aydır çalışmaya başladım,anca coğrafyayı bitirdim,tarihte 2 güne bitecek inşallah.
türkçe kaldı ona daha başlayamadım ama çok zaman almaz gibi geliyor.Soru çözerek hallederim onu.
matematiğe nisanda başlıcam daha.

fattum canım evliyim çocuk yok,evdeyim zaten genelde,çalışmak için vaktim var ama zor oturuyorum ders başına
zor geliyor biraz,sıkı bir başlangıç yapınca devamı gelecek diye düşünüyorum hayırlısıyla.

Canım matematıgı neden sona aldın. Matematık cok önemlı unutma. Herkes sözelı calısarak yapar ama mat'den ıyı yapmak fark attırırır. Sen sımdıden basla hergun 1 konu calısmak fazla vaktını almaz.

Hoşgeldın canım

Eylülde mi temmuzda mı gıreceksın sınava. Hiç çalışmadan zayıf matematıkle 75 aldıgına göre sözelın cok ıyı demektır. Benım sözelım ıyı olsa daha ne ısterım. Başarılar sana da

temmuzda giricem cnm 2 senelikti benim okulum 4 seneye yükselttim. önlisansa girdiğimde çalışmadan 75 almıştım. evet sözelim çok iyidir. türkçem bildim bileli iyi tarihe zaten meraklıyım. ama matematik yok bende de. şöyle tak tak tak matematik çözene hayranım yav :) çalışıcam bu sefer olucak inşallah :)

kızlarr selam ... bende 2012 kpss önlisans a gireceğim. bilgisayar teknolojileri ve programlama bölümü mezunuyum....
geçen yıl ki sınavda ilk atamada 85 puan alan arkadaşlarım atandılar.. ben 2 haftalık bi çalışmayla girdim 70 aldım doğal olarak atanamadım :KK43::KK43: ama umudum bu yıl ki sınavda......
dersaneye gitmeye düşündüm ama sonra dan da bu kpss önlisans sınav konularına baktım evde çalışıp da halledilebilicek gibi konular o yuzden evde calısmaya karar verdim. bekarım ve çalışmıyorum. o yüzdenn bool vaktim var.. kızlar şu seti almayı düşünüyorum sizce nasıl;
içeri ise;

Güzel fakat modüler soru bankası seti almalısın

temmuzda giricem cnm 2 senelikti benim okulum 4 seneye yükselttim. önlisansa girdiğimde çalışmadan 75 almıştım. evet sözelim çok iyidir. türkçem bildim bileli iyi tarihe zaten meraklıyım. ama matematik yok bende de. şöyle tak tak tak matematik çözene hayranım yav :) çalışıcam bu sefer olucak inşallah :)

Canım matematık çok önemli, sözelın dedıgın gıbı ıyıyse sözelı 2 ayda da halledersın fakat matematıge hergun vakıt ayırmalısın bol soru çözmelısın

Basarılar dılerım

hımm cok teşekkürler yorum için evet bunlara ilaveten onu da alsam daha yararlı olur.. tekrar teşekkürler........

Canım matematıgı neden sona aldın. Matematık cok önemlı unutma. Herkes sözelı calısarak yapar ama mat'den ıyı yapmak fark attırırır. Sen sımdıden basla hergun 1 konu calısmak fazla vaktını almaz.

canım çok haklısın nisan başına kadar en azından sayılar konusundan başlayıp, her gün yada 2 günde bir , bir konu bitirebilirim.
nisan başına kadar 3-5 konu biter böylece.
teşekkür ederim

kızlar merhaba
bende yeni yeni başladım çalışmaya
coğrafya bitti
tarihi bitirmeme 2 konu kaldı
benide aranıza alırmısınız
deneme bileçözmeye başlamışsınız ne güzel ben geç kaldım daha türkçeye bile başlamadım:KK43:
ama nisan başına kadar bitiricem onuda.
hoşgeldın yeni rakip :KK34::KK16:
içeri ise;
baska kaynaklardan soru bankası edınmenı tavsıye ederım :KK34:
inşallah canım tam yetişiyo sanırım günde 4 üniteden eder 120 ünite. iki ayda biter sanırım.evlimisin bilmiyorum ama bugün daha yeni oturabildim mesela.yemek çamaşır temizlik. çocuk yok ama genelde vaktim oluyo çalışmaya.
aynen canım evliyim cocugum yok ama cooook misafirim gelir yatıya kalmayı benı calıstırmayı pek severler.. bu ayın sonunda kaynanam gelcek bahar teftısıne bakalım evim temız mı değilmi hııı seni gibi seni demek için :KK20::KK19:

hoşgeldın scanım...

temmuzdakine girecegin için suan cozumlu soru bankasını calıssan baska kaynaklardan (soruların cozum teknıklerını oğrenırsın) sana yardımı cok olur

Kızlar dertleşmeye öle çok ihtiyacım var ki..
Ben işte çalışıyorum ve artık sanırım çalışmak istemiyorum
Çünkü aklım fikrim kpssde
Verimli olamıyorum :KK14:
Amacım sınava son 3 ay kala patronlardan izin alıp işe ara vermekti
Sonradan da düşündüm ki
Önmuhasebede çalışıyorum da
Sabahları gelsem öğlene kadar işlerimi yapsam bankalara gidip gelsem sonrada eve mi gitsem ki diye düşündüm
Çünkü çok fazla işde yok burda yapabileceğim
Yapılacaklar öğlene kadar biter diye tahmin ediyorum Allah izin verirse..
Sonra bu düşüncemi anneme söyledim
O benm en iyi arkadaşımdır aynı zamanda çok şükür
Bana çok kızdı bağırdı
Sürekli iş değiştiriyosun ben başkalarına ne dicem gibi bişiler dedi
Sürekli kararın değişiyo ben üzlüyorum dedi.
Halbuki o çok ister benm kpss ye girmemi vs..
Beni koltukta görünce gururlanır sevinir..
O öyle tepki verince Ben ağladım hemde çok ağladım
Ne yapmalıyım kafam çok karışık annemi üzmek istemem
kızlar ağlamak geliyo içimden sanki hiç kimseye faydalı olamıyorum gibi geliyo:KK14::KK14:

Son düzenleme:
cnm o kadar iyi anlıyorum ki seni bende bir çok sınava girdim başarılı olamadım vs.... şuan çalışmıyorum kpss ye hazırlaıyorum yani hazırlanmaya başlayacağm..... annem laf carpmaya basladı ünv. bitirdin çalışmıosn hala vs diye. ama elimden bişy gelmiyor :KK43:
bence elindn geldiğince sınava hazırlan canım .. işinii de bırakmadan... eğer eve erken gitme şansın varsa bence değerlendir....
bu çok iyi bi durum.... Allah yar ve yardımcın olsun .......
Kızlar dertleşmeye öle çok ihtiyacım var ki..
Ben işte çalışıyorum ve artık sanırım çalışmak istemiyorum
Çünkü aklım fikrim kpssde
Verimli olamıyorum :KK14:
Amacım sınava son 3 ay kala patronlardan izin alıp işe ara vermekti
Sonradan da düşündüm ki
Önmıhasebede çalışıyorum da
Sabahları gelsem öğlene kadar işlerimi yapsam bankalara gidip gelsem sonrada eve mi gitsem ki diye düşündüm
Çünkü çok fazla işde yok burda yapabileceğim
Yapılacaklar öğlene kadar biter diye tahmin ediyorum Allah izin verirse..
Sonra bu düşüncemi anneme söyledim
O benm en iyi arkadaşımdır aynı zamanda çok şükür
Bana çok kızdı bağırdı
Sürekli iş değiştiriyosun ben başkalarına ne dicem gibi bişiler dedi
Sürekli kararın değişiyo ben üzlüyorum dedi.
Halbuki o çok ister benm kpss ye girmemi vs..
Beni koltukta görünce gururlanır sevinir..
O öyle tepki verince Ben ağladım hemde çok ağladım
Ne yapmalıyım kafam çok karışık annemi üzmek istemem
kızlar ağlamak geliyo içimden sanki hiç kimseye aydalı olamıyorum gibi geliyo:KK14::KK14:

cnm o kadar iyi anlıyorum ki seni bende bir çok sınava girdim başarılı olamadım vs.... şuan çalışmıyorum kpss ye hazırlaıyorum yani hazırlanmaya başlayacağm..... annem laf carpmaya basladı ünv. bitirdin çalışmıosn hala vs diye. ama elimden bişy gelmiyor :KK43:
bence elindn geldiğince sınava hazırlan canım .. işinii de bırakmadan... eğer eve erken gitme şansın varsa bence değerlendir....
bu çok iyi bi durum.... Allah yar ve yardımcın olsun .......

Allah razı olsun cnm çok sağol..
Eve erken gitme durumunu anneme açtım sürekli karar değiştiriyosun dedi kızdı bilmiyorum
Bana kalsa ben işten çıkmak istiyorum ama annemi ve burdaki patronlarımı yarı yolda bırakmak istemiyorum
Bana çok emekleri var
kafam allak bullak
Aklım kpssde
Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Son düzenleme:
duru cum bu yarı yolda bırakmak değil ki... eğer eve erken gitmek işine engel olmuycaksa bu fırsatı değerlendir... cok güzel bi fırsat bu...
anne ne de bu şekilde anlatırsan anlayış gösterecektir eminim ki.. patronlar da senin daha iyi yerlere gelmene sevinecektir eminim.....kal sağlıcakla:)

Allah razı olsun cnm çok sağol..
Eve erken gitme durumunu anneme açtım sürekli karar değiştiriyosun dedi kızdı bilmiyorum
Bana kalsa ben işten çıkmak istiyorum ama annemi ve burdaki patronlarımı yarı yolda bırakmak istemiyorum
Bana çok emekleri var
kafam allak bullak
Aklım kpssde
Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Durucum, işlerini erken bitirip iş yerinde ne yapıyorsun?
Yani sessiz sakin bir masan varsa bence iş yerinde de ders çalışabilirsin. En azından soru çözersin, evde de konu çalışırsın.
Hem anneni konuşturmamış hemde çalışmış olursun. Emin ol evde olunca 7/24 ders yapamıyorsun. Bende bu düşünceyle işe girmedim ama evde bütün işler bana bakıyor. Bir bardak kirlense dahi melek bulaşık makinasına atsın diye bekliyorlar. Bence elinde olanı en verimli nasıl kullanabilirsin onu düşün. Eve gelme konusunu keşke annene söylemeden önce patronuna açsaydın. İş yerinde çalışabilirsen derslere hiç boşuna başını ağrıtma derim. Daha çok var sınava.:KK31:

Birazdan bir iki ünite aöf çalışıp kpssden soru çözeceğim. Bugün sarhoş gibiyim. Bildiğiniz içmeden sarhoş oldum. Beynim sallanıyor gibi hissediyorum. Bana ne oluyor böyle. Geçen seneye kadar ben grip olsam bile sallamazdım. Bu yıl bana ne oluyor:KK14::KK14::KK14:
Dersleri de yapamıyorum. Sınava olan inancımı kaybetmek istemiyorum :KK50::KK50:

Selam kızlar nasılsınız :KK52:
Uzun zmaandır yoktum dimi buralarda.. :KK30:
Ya kızlar bi işe başlamıştım pazartesi günü.. çıkış saati geç oluyordu o yüzden ders mers hiç çalışmadım..
Birtek pzrtsi günü haftaiçi grubunun dersine gittim..
Önümüzdeki pzrtesi başka biryere başlıcam Allah ın izniyle :KK52:
Çıkış saatide süper.. Ders te çalışabilicem :KK52:

Birazdan bir iki ünite aöf çalışıp kpssden soru çözeceğim. Bugün sarhoş gibiyim. Bildiğiniz içmeden sarhoş oldum. Beynim sallanıyor gibi hissediyorum. Bana ne oluyor böyle. Geçen seneye kadar ben grip olsam bile sallamazdım. Bu yıl bana ne oluyor:KK14::KK14::KK14:
Dersleri de yapamıyorum. Sınava olan inancımı kaybetmek istemiyorum :KK50::KK50:

canım insan ders çalışma vs sorumluluğunda olduğunda vücut sanki savunma mekanizması üretiyor
zayıf düşüyor insan,stres artıyor, motivasyon olarak da düşüş yaşanıyor,dönem dönem oluyor bu.
bende aynı şekildeyim inanki,ama bugun böyle diye hep bu böyle olmayacak.
inancımızı kaybetmezsek bu motivasyonu hep yüksekte tutmaya çalışırsak
eminim ''dersleride yapıyorum,kpss yede sıkı çalışıyorum,inanıyorum'' demeye başlayacağız.
çok sevdiğim bir söz var:''Başarının sırlarından biri, geçici başarısızlıkların bizi yenmesine izin vermemektir''.
benim artık bir başarıya öyle çok ihtiyacım var ki.
Umarım yaşamak nasip olur,hepimize...

canım insan ders çalışma vs sorumluluğunda olduğunda vücut sanki savunma mekanizması üretiyor
zayıf düşüyor insan,stres artıyor, motivasyon olarak da düşüş yaşanıyor,dönem dönem oluyor bu.
bende aynı şekildeyim inanki,ama bugun böyle diye hep bu böyle olmayacak.
inancımızı kaybetmezsek bu motivasyonu hep yüksekte tutmaya çalışırsak
eminim ''dersleride yapıyorum,kpss yede sıkı çalışıyorum,inanıyorum'' demeye başlayacağız.
çok sevdiğim bir söz var:''Başarının sırlarından biri, geçici başarısızlıkların bizi yenmesine izin vermemektir''.
benim artık bir başarıya öyle çok ihtiyacım var ki.
Umarım yaşamak nasip olur,hepimize...

Amin inşallah. Allahtan ben konularımı bitirdim. Aöf derslerimden 2 tanesi bitti kaldı 4 ve 3 hafta var. Ve ben önümüzdeki hafta da hastanedeyim.:KK14: Bıktım gitmeyim diyorum sağlık bu şakaya gelmez.:KK50:Kpss daha var çok şükür bu ayı bir atlatayım düzenli soru çözümlerime devam edicem.

X