2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

ders çalışmaya bir türlü başlayamıyorum. pc başında sürekli başka şeylere zaman harcarken buluyorum kendimi. tam derse başlayacağım bu seferde başka şeyler giriyor araya.

akşamın 7 si olmuş tam 8 saattir masa başındayım kitabın kapağını açamadım.

sanki biri elimi kolumu bağlamış gibi. oysa eskiden ne kadar atiktim başlar ve bitirirdim. nazaramı geldim noldum bilemiyorum.

kızlar yardım edin sizdede oluyormu bu durum ? :KK43:

ders çalışmaya bir türlü başlayamıyorum. pc başında sürekli başka şeylere zaman harcarken buluyorum kendimi. tam derse başlayacağım bu seferde başka şeyler giriyor araya.

sanki biri elimi kolumu bağlamış gibi. oysa eskiden ne kadar atiktim başlar ve bitirirdim. nazaramı geldim noldum bilemiyorum.

Aynen canım ben de senın gibiyim. Üstelik ben daha 1 aydır yogun calısıyorum. öncesinde iş yogunlugu derken hıc calısamamıstım ama bıraz alt yapım var. Kitabın basına oturdugum gibi afaganlar basıyo. Hadi tarih cografya mat neyse de vatandaslık öldürüyo beni.

Kızlar nerdesiniz ya
Neler çalışıyorsunuz
Kızlar benim kafama takılan şeyler var özel hayatla ilgili
Şimdi kpss ye gönül verdim ben
Fakat bundan önceki hayalim sadece ev hanımı olmaktı
Yani evlendikten sonra
Hep evle ilgiliydi benim hayallerim
Şimdi memur olmakla bu biraz ters düşüyo
Memurluk ve ev hanımlığı birlikte yürür mü :26:
Aslında kararım Allahın izniyle belli fakat bide bunu birinin dillendirmesi gerekiyo sanırım kabullenmek için

Merhaba Canım

Eğer eşim çok kazanıyor ekonomık sıkıntımız yok ben 2,3 cocugum olsun onlara vereyım kendımı dıyorsan bu da bir tercih. Ama maddi olarak çok iyi değilse malesef çalışmak zorundayız. Eve iki maaşın girmesi kadar güzel birşey yok. Tabi çalışınca evdeki bir bayan kadar titiz olamıyorsun. ama eşin de sana yardım ederse birlikte yaparsınız ev işlerini

kızlar mtemetıkte kalıplamıs fprmuler varmıs ezberle dedıler onları 130tane kalıp varmıs onları bılırsen en az 15 matematık yakalarsın dedıler dogrumu bu
fattum doğru yapabilirsin ama matematik ezber işi değildir yani ve de 15 soru bence çok az bir net yani 30 sorudan tabi bu benim için öyle çünkü benim atanmam için en az 95 gerekiyor garanti olması açısından yani. Ama diğer bölümler içinde aynı yüksek alan önümüze geçiyor. Her yıl kazanmak zorlaşıyor bunu şansa bırakmak pek doğru değil bence. MAtematikte ezberlersen her soruyu çözemezsin ayrıca kontrol senin elinde olmaz o şekilde bu da insana eksi bir güven oluşturur matematik dersinde. Mesela ben mecbur kalmadıkça çok çok önemli formüller olmadıkça asla ezberlemem matematikte. Hatta sınav anında bazı dersaneler formül gerektiren soru soruyorlar mesela geçen ihtiyacın sınavında çokgenin köşegen sayısını sormuş, ben de hatırlamıyordum düşünerek formülü iki dakikada kendim çıkardım. Yani eğer her şeyin mantığını kavrarsan hiç bir sorudan korkmazsın formülü bilmesen bile kendin çok rahat çıkarabilirsin canım. VE matematikte ne kadar kassalarda sıkıntı yaşamazsın asla.
Ki sözelde bile ezber yapınca ne kadar çabuk unutuyoruz. Sözelde bile mecbur kalmadıkça ben ezbere karşıyım. Mantığını kapınca olayların daha uzun sürede aklında kalıyor. Yorum sorularında da başarılı oluyorsun yani.

Süleyman Beledioğlunun bi yazısını indirip okumuştum paylaşayım sizlerle de
"
AZ ÇALISMA
MOTIVASYON KAYBINA
KONSANTRASYON KAYBINA
SINAVLARDA ASIRI
DIKKAT DAGINIKLIGINA
BASARININ DÜSMESINE
KAZANMA INANCININ KAYBINA
ÇALISMAYI TAMAMEN BIRAKMAYA
DEPRESYON HALINE
YOL AÇAR

Çözüm yolunu sizlere biraz sonra söyleyecegim. Ancak simdi az çalısmaya baslamanın
belirtileri üzerinde duralım ki, erken önlem alalım. Az çalısma süreci kendisini masa veya sıra
sendromu seklinde hissettirir.
Masa sendromunun belirtileri nelerdir?
- Çalısma odasında yataga uzanarak çalısmak.
- Halı üzerine uzanarak çalısmak,
- Masanın üzerine oturup çalısmak,
- Odada dolasarak çalısmak,
Bu asamanın bitiminde,
- Mutfakta çalısma dönemi baslar.
Artık ögrenci çalısma odasından çıkmıstır. Mutfakta geçen çalısma dönemi çok uzun sürmez.
Çünkü; oradan salona, bütün ailenin oldugu televizyonun bulundugu ortama geçilir.
* Ögrenci bu asamaların hepsinde, bulundugu konumda daha iyi çalıstıgını ve anladıgını
söyler.
* Bir sonraki asama ise,
- Uzayan ögünler,
- Uzun uzun içilen çaylar,
- Tam çalısma saatinde gelen uykular,
Peki sıra sendromunun belirtileri nelerdir?
- Derste dalgınlık belirtilerinin baslaması,
- En sevdiginiz ders ve ögretmeninden sıkılmaya baslama,
- Sırada sık sık pozisyon degistirme,
- Sınıfta oturdugunuz yeri degistirme,
- Küçük bahanelerle dısarı çıkma.
Sonraki asama,
- Kolay derslerden kaçma.
Sonra
- Sırasıyla bütün derslerden kaçma.
Peki bütün bunların çözümü nedir?
ÇÖZÜM
MASA MAHKUMIYETIDIR.
Yani, zorunlu olarak masada kalmaktır.
- Uykunuz gelse de,
- Çalıstıgınızı anlamasanız da, masada kalıp çalısmaya çalısmaktır."

yazının tamamını www.sbeledioglu.com'da bulabilirsiniz.

Bu masa sendromuna bir kaç şey de ben ekleyim :
1)DErs çalışmanız gerektiği halde:
-internete girmek,
-televizyon izlemek,
-bunun gibi gereksiz başka işlerle uğraşmak da olabilir.

ZTV Konu anlatımı ve test çözümlü videoları ( VATANDAŞLIK) 20 video

sevgi meleği bu linkteki videolar 2012 mi, bi fikrin var mı? indirmeden sorayım dedim...

ben de bir saattir tv karşısında hem film izliyorum uzanıyoum hem ders çalışıyorum. yoksa masada çalışacak hal kalmadı zaten bütün gün otur otur belim boşluklarım ağrıyor sırtım kambur oldu valla. birkaç sorum daha var onlara da bakıp yatıcam artık.

fattum doğru yapabilirsin ama matematik ezber işi değildir yani ve de 15 soru bence çok az bir net yani 30 sorudan tabi bu benim için öyle çünkü benim atanmam için en az 95 gerekiyor garanti olması açısından yani. Ama diğer bölümler içinde aynı yüksek alan önümüze geçiyor. Her yıl kazanmak zorlaşıyor bunu şansa bırakmak pek doğru değil bence. MAtematikte ezberlersen her soruyu çözemezsin ayrıca kontrol senin elinde olmaz o şekilde bu da insana eksi bir güven oluşturur matematik dersinde. Mesela ben mecbur kalmadıkça çok çok önemli formüller olmadıkça asla ezberlemem matematikte. Hatta sınav anında bazı dersaneler formül gerektiren soru soruyorlar mesela geçen ihtiyacın sınavında çokgenin köşegen sayısını sormuş, ben de hatırlamıyordum düşünerek formülü iki dakikada kendim çıkardım. Yani eğer her şeyin mantığını kavrarsan hiç bir sorudan korkmazsın formülü bilmesen bile kendin çok rahat çıkarabilirsin canım. VE matematikte ne kadar kassalarda sıkıntı yaşamazsın asla.
Ki sözelde bile ezber yapınca ne kadar çabuk unutuyoruz. Sözelde bile mecbur kalmadıkça ben ezbere karşıyım. Mantığını kapınca olayların daha uzun sürede aklında kalıyor. Yorum sorularında da başarılı oluyorsun yani.

Süleyman Beledioğlunun bi yazısını indirip okumuştum paylaşayım sizlerle de
"
AZ ÇALISMA
MOTIVASYON KAYBINA
KONSANTRASYON KAYBINA
SINAVLARDA ASIRI
DIKKAT DAGINIKLIGINA
BASARININ DÜSMESINE
KAZANMA INANCININ KAYBINA
ÇALISMAYI TAMAMEN BIRAKMAYA
DEPRESYON HALINE
YOL AÇAR

Çözüm yolunu sizlere biraz sonra söyleyecegim. Ancak simdi az çalısmaya baslamanın
belirtileri üzerinde duralım ki, erken önlem alalım. Az çalısma süreci kendisini masa veya sıra
sendromu seklinde hissettirir.
Masa sendromunun belirtileri nelerdir?
- Çalısma odasında yataga uzanarak çalısmak.
- Halı üzerine uzanarak çalısmak,
- Masanın üzerine oturup çalısmak,
- Odada dolasarak çalısmak,
Bu asamanın bitiminde,
- Mutfakta çalısma dönemi baslar.
Artık ögrenci çalısma odasından çıkmıstır. Mutfakta geçen çalısma dönemi çok uzun sürmez.
Çünkü; oradan salona, bütün ailenin oldugu televizyonun bulundugu ortama geçilir.
* Ögrenci bu asamaların hepsinde, bulundugu konumda daha iyi çalıstıgını ve anladıgını
söyler.
* Bir sonraki asama ise,
- Uzayan ögünler,
- Uzun uzun içilen çaylar,
- Tam çalısma saatinde gelen uykular,
Peki sıra sendromunun belirtileri nelerdir?
- Derste dalgınlık belirtilerinin baslaması,
- En sevdiginiz ders ve ögretmeninden sıkılmaya baslama,
- Sırada sık sık pozisyon degistirme,
- Sınıfta oturdugunuz yeri degistirme,
- Küçük bahanelerle dısarı çıkma.
Sonraki asama,
- Kolay derslerden kaçma.
Sonra
- Sırasıyla bütün derslerden kaçma.
Peki bütün bunların çözümü nedir?
ÇÖZÜM
MASA MAHKUMIYETIDIR.
Yani, zorunlu olarak masada kalmaktır.
- Uykunuz gelse de,
- Çalıstıgınızı anlamasanız da, masada kalıp çalısmaya çalısmaktır."

yazının tamamını www.sbeledioglu.com'da bulabilirsiniz.

Bu masa sendromuna bir kaç şey de ben ekleyim :
1)DErs çalışmanız gerektiği halde:
-internete girmek,
-televizyon izlemek,
-bunun gibi gereksiz başka işlerle uğraşmak da olabilir.

hklıaın cNIM BU KONUDA SENIN BOLUM NE ATANMAN ICIN 90 YAZMISSIN

bu hafta kurtuluş savaşı hazırlık dönemini bitirdim çok şükür...

600 sorusunu çözdüm geriye 160 sorum kaldı...

ve de türkçeden 250 soru çözdüm...bu hafta...

yarın da kalan 160 soruyu çözücem ve cephelere geçicem... çok şükür....:nazar:

tarih bitmek üzere ama ben de bitmek üzereyim..:KK37::KK37::KK37::KK37::KK37:

ayy ne çok ezber var ama olsun yılmak yok..:KK20:

2 hafta sonra coğrafyaya geçicem ay nasıl seviniyorum yaaa :KK55:

hklıaın cNIM BU KONUDA SENIN BOLUM NE ATANMAN ICIN 90 YAZMISSIN

Ben mühendis kadrolarına başvuruyorum onlar da baya yüksek puanla alıyor. Doğuda bile en düşük 85le falan alıyor. Ki büyük şehirler istanbul ankara izmir 90nın altı mümkün değil hatta 90 puan bile şüpheli yani o bile olmayabilir.

Son düzenleme:
kızlar isteksizlik yok bilakis sabah olsada yeni yeni konular çalışsam öğrensem diye yanıp tutuşuyorum ama çok istediğim için sanırım bir türlü dersin başına geçemiyorum.

sürekli araya birşeyler giriyor onla ilgilen bunla ilgilen derken akşam oluyor ve ben bu yüzden uyku uyuyamıyorum çok üzülüyorum bu duruma. konuları yetiştiremeyecem sanki daha matematikten en az 15 ünitem kaldı :KK43: ve hiç temelim yok sıfırdan öğreniyorum yavaş yavaş

kızlar isteksizlik yok bilakis sabah olsada yeni yeni konular çalışsam öğrensem diye yanıp tutuşuyorum ama çok istediğim için sanırım bir türlü dersin başına geçemiyorum.

sürekli araya birşeyler giriyor onla ilgilen bunla ilgilen derken akşam oluyor ve ben bu yüzden uyku uyuyamıyorum çok üzülüyorum bu duruma. konuları yetiştiremeyecem sanki daha matematikten en az 15 ünitem kaldı :KK43: ve hiç temelim yok sıfırdan öğreniyorum yavaş yavaş
Ben tam anlamadım canım,
şimdi işlerden sorumluluktan çalışmaya vakit mi bulamıyorsun yoksa vakit bol sen bir türlü çalışmaya mı başlayamıyorsun?
Eğer küçük işleri aradan çıkarayım sonra rahat rahat çalşırım mantığı varsa sende ders çalışmaya hiç vakit gelmez.
Eğer sen istemeden yapmak zorunda olduğun işler sorumluluklar varsa onlardan çalışmaya vakit bulamıyorsan da günün belli rahat çalışabileceğin vakitleri seçebilirsin mesela sabah 5-7 arası olabilir ya da herkes yattıktan sonra 12-2 arası olabilir. O saatte bir sorumluluğun olmadığı için rahatça çalışabilirsin. Yok vakit var diyorsan sadeece ben masanın başına oturamıyorum ders çalışmamak için bi sürü iş çıkarıyorum şunu da halledeyim aradan çıksın dur bu işi de yapayım diyorsan da, sana tavsiyem mesela iki saat çalış ondan sonra bir işi hallet sonra yine iki saat daha çalış diğer işleri hallet. Ama masaya oturmazsan hiç bir zaman çalışmak için, bir daha hiç oturamayabilirsin. Durumun farkındasın düzeltmek de senin elinde yine. Canında çalışmak istiyormuş madem kendine çalışmak için az da olsa mutlaka vakit yaratmalısın zaten bir gün 24 saat yani fazlasıyla uzun günde minimum 4 saat çalışsan 20 saatin yine sana kalır. 7 saat uyusan geriye yine 13 saat kalıyor. 13 saatte tüm işleri halledebilirsin rahatça yani.

Son düzenleme:
Bugün 5-6 sayfa anayasa çalıştım.
Birazdan 170 coğrafya sorum var onu çözücem.
Sonra da aöf dersimden 1 ünite.
Günü tamamlarım böylelikle.
Siz neler yaptınız? Denemem nasıl gidiyor kuzum?

Bugün 5-6 sayfa anayasa çalıştım.
Birazdan 170 coğrafya sorum var onu çözücem.
Sonra da aöf dersimden 1 ünite.
Günü tamamlarım böylelikle.
Siz neler yaptınız? Denemem nasıl gidiyor kuzum?

iyi gidiyor.:KK6:Uzmanın tarih kitabı vardı bende tüm osmanlıyı bir ünitede anlatmış onu okumaya başladım ön bilgi olsun hepsi önce dedim sonra diğer kitaplardan parça parça çalışcam.Bugün onu okuyup bitircem hepsi aklımda kalmıyor ama ilk çalışmam da hep öyle oluyor zaten. Pazartesi günü yediiklimin sınavına gircem de belki netlerim biraz artar dedim ondan hepsini okuyorum :KK1: :KK1: Bir de geometriden 90 soru çözdüm bugün.İşte bende yatana kadar osmanlıyı baştan sona bir kez okumuş olacağım.

denemem cnm denemen de başarılar ...

ben de cephelere geçtim tarihten ay nasıl mutluyum anlatamam :KK8:

bir an önce konuları bitirip denemelere geçmek istiyorum :KK37:

arkadaşlar bende aranıza katılmak istiyorum.. kpss ye girmeye yeni karar verdim.geç kaldım diye endişeleniyorum.derslerin çoğunu hatırlamıyorum.sil baştan çalışmam gerekicek. daha çalışmalara başlamadan stres basıyo.bide netten biraz araştıma yapım.düet matematik ve tarih videoları var.görmelisiniz .acayip bişy .adamlar oyle bi anlatmışlar ki en unutkan olan unutmaz. sizde deneyin bence daha satışa çıkmadı 1 aya kadar çıkıckmş.bende alt yapı 0 olduğu için yararı olck kesinlikle. benim gibi arkadaşlar varsa tavsiye ederim.ortadoğulular derstanesi düet matemetik yazın google a çıkıo

X