2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

2012 KPSS PENDK de htiya Yaynlari ile Penbilde, 2012 KPSS Lise-nlisans-Lisans Kurs kaytlar devam ediyor. Pendik AF Kurslar, ngilizce, Bilgisayar Kurslar, Muhasebe, AutoCAD, SolidWorks, Web Tasarm, Grafik Tasarm bu sayfada önlisan konuları var hepsi tamamen lisans ile aynı canım. İçeriğin farklı olduğunu hiç sanmıyorum ben. Niye kitapları önlisans lisans diye ayırıyorlar o konuda da hiç bir fikrim yok ama bence farketmez tüm konu içerği tamamen aynı canım

Konular aynı evet cnm
Ama muhtemelen daha zor sorular konulmuştur kitaplara önlisanslara göre
Bişey fark etmez heralde ya
Ben şeyden dolayı tereddüt ettim
Kitap lisans düzeyinde olduğu için kitap yalan gibi gelir de kendimi veremem derse diye :KK6:
Neyse bakalım az daha bakınıiyim bi nette ondan sonra haberdar ederim sizide

Osmanlıda dağılma dönemime geçtimm lakinn ben dağıldımm:KK53:

Ya kitapseçten data tarih kitabı almak istiyorum ama laamıyorum kalmamış:KK25:
En uygun fiyatta onda vardı

Canım bunlar 99.90 fiyatı çok uygun
Üzerlerinde önlisans yazmadığı için lisanstır diye düşünmüştüm.
Almayı çok istiyorum bu seti hem yayınları güzel

Tatlım niye tereddüt ediyorsun. Bence gayet güzel set ben baktım. Ara sor ona göre karar ver. Ben arayıp sormuştum tek tek :KK53:

bende ufaktan bi çalışayım diyorum kpss ye
cok asılmıcam ama test filan konu anlatımlarını takip emeye calışcam
oldugu kadar
memur olmak çalışan bir bayan için en ideal meslek ..
keşke özel sektör de bayana deger verse ama nerde....

$Adsız.jpg
Aranızda bu kitabı kullananız var mı? Almak istiyorum, çok hoşuma gitti.
2012 Yediiklim Keyifli Matematik konu kitabı
Birkaç da yaprak test istiyorum daha da kitap mitap almam heralde.

Bız de ıkı deneme olduk ılk denememden 65 almısım, 73 nete 65 gelmıs, konuları daha yarılamadıysan net az degıl, ama konular bıttı tekrarlardayım dıyosan az:)
tatlım türkçe ve coğrafyanın bitmesine üç haftam kaldı. mat yarı sayılır daha problemlere başlamadım. geometriyede başlamadım. tarih ve vatandaşlığa hiç başlamadım. coğrafya ve türkçe bitince başlayacağım. yani daha yarı bile değil. ben 95 mezunuyum liseden düşün yirmi yıl önce lise birdeymişim :) uzun yıllar girdi araya hiç kpss girmedim dersin kapağını açmadım. bir şansımı denemek istedim. nasipse olur. benim konular tarih, vatandaşlık, mat anca yazın biter zaten. son iki ay kalada soru çözerim. eylülde sınav. Allahım hayırlı kapılar açsın.

Kızlar ben bugün hiç çalışamadım, annemin arkadaşları geldi anneme yardım ettim mutfakta arkadaşları da daha kalkmadı 5 gibi anca kalkarlar annem yetişemiyo herkese beni çağırıyor zırt bırt hiç çalışamadım :KK5: Artık akşam çalışırım :KK5: Şeyi farkettim insan tüm gün çalışmayınca oturamıyor hemen masaya konsantre olamıyor derse yaa, yani bende öyle oluyor sizde de öyle oluyor mu? İçimdeki suçluluk hissi tavan yaptı:KK1::KK1:
canım ben de geçen gün gittim çocuğun arkadaşları anneler bir ev dolusu inan eve geldim on kere okudum paragrafı anlamadım iki günde kendime gelemedim herkesin konuşmaları yüzleri içim karman çorman oldu. ama çocuk içinde arada gitmek gerekiyor napalım artık.

Eki Görüntüle 351987
Aranızda bu kitabı kullananız var mı? Almak istiyorum, çok hoşuma gitti.
2012 Yediiklim Keyifli Matematik konu kitabı
Birkaç da yaprak test istiyorum daha da kitap mitap almam heralde.
canım bilmiyorum bu kitabı yediikli matematik bana uymadı çünkü çözümlerine bakıyorum işlem atlıyorlar anlamıyorum bazı yerde. maksimum diye bir yayın evi var onun setini almışım on tl hem de. ondan daha iyi anladım ama konu anlatımlı çok soru yok içinde.

tatlım türkçe ve coğrafyanın bitmesine üç haftam kaldı. mat yarı sayılır daha problemlere başlamadım. geometriyede başlamadım. tarih ve vatandaşlığa hiç başlamadım. coğrafya ve türkçe bitince başlayacağım. yani daha yarı bile değil. ben 95 mezunuyum liseden düşün yirmi yıl önce lise birdeymişim :) uzun yıllar girdi araya hiç kpss girmedim dersin kapağını açmadım. bir şansımı denemek istedim. nasipse olur. benim konular tarih, vatandaşlık, mat anca yazın biter zaten. son iki ay kalada soru çözerim. eylülde sınav. Allahım hayırlı kapılar açsın.

Önlısans sınavında soru sayısı 120den fazla sanırım, tam bılmıyorum ama 95 mezunu oldugunuza göre bu netlerınız ıyı, daha epey bı vaktınız var, umarım basarılı olursunuz

Önlısans sınavında soru sayısı 120den fazla sanırım, tam bılmıyorum ama 95 mezunu oldugunuza göre bu netlerınız ıyı, daha epey bı vaktınız var, umarım basarılı olursunuz

hayır cnm önlisans sınavında da soru sayısı 120...
30 türkçe.
30 mat.
30 tarh
18 coğ
12 vat.

Bahsettiğim kitapları aldım yanında ek kitaplarda aldım
Allah çözebilme gücü ve zihni versin hepimize

2012 KPSS PENDK de htiya Yaynlari ile Penbilde, 2012 KPSS Lise-nlisans-Lisans Kurs kaytlar devam ediyor. Pendik AF Kurslar, ngilizce, Bilgisayar Kurslar, Muhasebe, AutoCAD, SolidWorks, Web Tasarm, Grafik Tasarm bu sayfada önlisan konuları var hepsi tamamen lisans ile aynı canım. İçeriğin farklı olduğunu hiç sanmıyorum ben. Niye kitapları önlisans lisans diye ayırıyorlar o konuda da hiç bir fikrim yok ama bence farketmez tüm konu içerği tamamen aynı canım

fark yok arasında bende lısans kıtaplarından calsıyorum hep

Canım bunlar 99.90 fiyatı çok uygun
Üzerlerinde önlisans yazmadığı için lisanstır diye düşünmüştüm.
Almayı çok istiyorum bu seti hem yayınları güzel

ALABİLRSİN bencede hiçbir fark YOK aslında önlisans-lisanS olarak ayrılmasının nedeni ticari amaçlı olduğunu DÜŞÜNÜYORUM
konular aynıtüm dersler belli değişmez sonuçta belki sorularda zorluk olarak FARK EDEBİLİR oda senin için daha iyi zora alışırsın diğerlerini daha rahat yaparsın

ALABİLRSİN bencede hiçbir fark YOK aslında önlisans-lisanS olarak ayrılmasının nedeni ticari amaçlı olduğunu DÜŞÜNÜYORUM
konular aynıtüm dersler belli değişmez sonuçta belki sorularda zorluk olarak FARK EDEBİLİR oda senin için daha iyi zora alışırsın diğerlerini daha rahat yaparsın

Doğru söylüyorsun cnm
Aldım kitapları
Onun yanında ihtiyacın yaprak testini ve vatandaşlık konu anlatımını aldım
datanın tarih konu anlatımını soru bankasını da başka bi siteden aldım
Bi an önce gelselerde başlasam
Hoş işyerinde yine yapamam ama bakalım Allah yardım eder

cnm son sınıf olduğun için mezun sayılırsın, eğer bu sene diplomamı alabilecem diyorsan bence girmende sakınca yok mesela ben aöf 4. sınıftaydım o arada 2 yıllık bi okul daha okuyordumn aöfü pek sallamıyordum kpssye gireyim dedim danıştım dediler ki aöf 4.sınıfsın eğer kesin dersleri veririm dersen kpssye başvurma, ki ben eylüldekini istiyordum, eğer girceksen temmuzdakine gir falan demişlerdi ama bnm aöf kaldı geçerim diye sınava da girmedim kaldı, şimdi de kayıt yaptırmadım önlisanstan girmek için
yani temmuzdaki sınava girebilirsin eğer ki dersleri verir, kesin mezun olurum diyorsan:KK34:

[/B][/COLOR]

senın dediğin a kategorusu için gecerli olan canım ama Bdelisans düzeyinde mezunluk aramıyıorlar pcde kayıtlıymıs gecen dedım bi derleyım toplayım kpss klasorumu ordan buldum arkadaslarlada paylasayımki arada soru işareti kalmasın.. ama v2yıl vaktım var dıyede 2ders, 2yıla yayamam demi:KK66: insallah ben bu yaz diplomamı elime almak istiyorum öyle soyleyeyım :)

birde şu var eger sen 4yıllık okuyorsan zaten eyluldeki önlisansa giremezsin,eyluldekine girmen için 2yıllık okuman gerekıyordu. hımm sen 2yıllık mezunsun aslında 3sınıftan devam edip lisans mezunu olmak istiyordun öylemi?doğru anladım umarım.. eger öyleyse sana denılenler doğru.. lisasnlar temmuzda,onlisanslar eylulde giriyor sınava..

KPSSP3 0,50 0,50 = kpss puan türü ---- yani B den lisans olarak girceklere

TABLO‐3.MEZUN OLUNAN / OLUNACAK ÜNİVERSİTELER
mezun olunan-olunacak lisans programı

Sınav ücretini yatırmak için bankaya gidecek adayların,
aşağıdaki formu doldurarak banka şubesi görevlisine
vermesi, sınav ücretinin yanlışsız yatırılmasını
sağlayacağından adayın yararına olacaktır.

Sınavın Adı : Kamu Personel Seçme Sınavı (2010-KPSS LİSANS)
Adayın Adı Soyadı : _________________ _______________________
Adayın TC Kimlik Numarası
Sınav Ücreti : …………………………………………………………………

BAŞVURMA İŞLEMLERİ

Sınava girmek isteyen adaylar, 2010-KPSS Kılavuzu ile Aday Bilgi Formuna, başvuru süresi içinde
ÖSYM'nin ÖSYM:::T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi internet adresinden ulaşabilirler

2008 ve 2009 yıllarında yapılan KPSS’ye başvurmamış adaylar (“yeni” adaylar), 2008 ve
2009 yıllarında yapılan KPSS sınavlarından en az birine lisans düzeyinde başvurmamış
adaylar ile 2008 ve 2009 yıllarında KPSS’ye lisans düzeyinde başvuran adaylardan öğrenim
bilgilerinde değişiklik olanlar herhangi bir başvuru merkezinden randevu alacaklar, sınavın
hangi oturumlarına gireceklerine karar verdikten sonra kılavuzun arka sayfasında yer alan
banka şubelerinden birine giderek sınav ücretini yatıracaklar ve başvurularını başvuru
merkezi aracılığıyla yapacaklardır.

Başvuru merkezinde yapılacak başvurular

Randevu alınan günde başvuru merkezine gidildiğinde;
ƒ Eksiksiz ve doğru olarak doldurulmuş Aday Bilgi Formu,
ƒ Sınav ücretinin bankaya yatırıldığını gösterir dekont,
ƒ Diploma veya öğrenim durumunu gösterir resmî bir belgenin aslı ya da onaylı sureti ----- yani mezun olmayanlar öğrenci işlerinden okuduguna dair öğrenim belgesini alacak

(Başvuruda, adayın diploma veya öğrenim durumunu gösterir belgesi
başvuru merkezi görevlisi tarafından kontrol edilecek, bu belgesi yanında
bulunmayan adayların başvuruları kesinlikle yapılmayacaktır. )
ƒ Nüfus cüzdanı veya fotoğraflı, onaylı bir kimlik belgesi
adayın yanında bulunmalıdır.

Başvuru merkezi görevlisi tarafından, Aday Bilgi Formundaki bilgilerle birlikte adayın web kamerayla
alınacak fotoğrafı da elektronik ortama aktarılacaktır

İnternetle bireysel başvurular

2008 ve 2009 yıllarında yapılan KPSS sınavlarından en az birine lisans düzeyinde başvuran
adaylardan ADAY BİLGİ FORMU’nun “ÖĞRENİM BİLGİLERİ” alanlarında değişiklik bulunmayanlar
başvurularını isterlerse bireysel olarak internet aracılığıyla kendileri yapabileceklerdir. Bu durumdaki
adayların sınav ücretini yatırdıktan sonra ÖSYM'nin internet adresinde "BAŞVURULAR" başlıklı
alana şifreleri ile girmeleri ve buradaki açıklamalar doğrultusunda mevcut bilgilerini kontrol ederek ve
gerekli düzeltmeleri yaparak başvurularını tamamlamaları gerekir. Başvuru işlemi tamamlandıktan
sonra adayların, Aday Başvuru Kayıt Bilgileri dökümünü yazıcıdan alıp kontrol etmeleri ve bu belgeyi
saklamaları gerekir.
Ekinde ÖSYM’ye ulaştırılacak rapor vb. belgeler bulunan Aday Bilgi Formları başvuru sırasında
görevliye teslim edilecektir. İnternetle bireysel başvuru yapacak olan adaylar da belgelerini
“Genel Amaçlı Dilekçe Örneği” ekinde başvuru süresi içerisinde ÖSYM’ye ulaştıracaklardır.
Ekinde ÖSYM’ye ulaştırılacak belge bulunmayan Aday Bilgi Formu adayın kendisinde kalacaktır.
2.3 İNTERNET ERİŞİM ŞİFRESİ BİLGİSİ
Başvuru işlemi sonrası adaya verilen şifre, adayın T.C. Kimlik Numarası ile birlikte ÖSYM’nin
Aday İşlemleri Sistemi internet adresini kullanarak bilgilerini görmesini ve bazı bilgilerini
değiştirmesini sağlar. Şifre, hem bu sınavın bütün aşamalarında hem de adayın ÖSYM ile ilgili
elektronik ortamda sonraki yıllarda da yapacağı bütün işlemlerde gerekli olacağından, adayların bu
şifrelerini unutmamaları, kimseye vermemeleri ve özenle saklamaları yararlarınadır. Yeni şifre
edinmek isteyen adayların, nüfus cüzdanları ile şahsen ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ile
ÖSYM Bürolarına başvurmaları ve 2,00 TL hizmet ücreti ödemeleri gerekir.
2.4 ADAY BİLGİ FORMU
Aday Bilgi Formu, kimlik bilgileri, öğrenim bilgileri, sınava ilişkin bilgileri ve iletişim bilgileri olmak
üzere dört bölümden oluşmaktadır. Bu bilgileri Aday Bilgi Formuna doğru ve eksiksiz yazmak adayın
sorumluluğundadır. Formun doldurulması, başvuru işleminin kolay ve yanlışsız yapılmasına yardımcı
olacağı için bu forma yazılan yazının okunaklı olması gereklidir. Form dolma kalem veya tükenmez
kalemle doldurulacaktır.
Formun kimlikle ilgili bilgi alanlarına, adayın nüfus cüzdanında yer alan bilgiler değiştirilmeden,
kısaltma yapılmadan büyük harflerle yazılacaktır.

SINAVIN HANGİ OTURUMUNA KATILACAĞI
Sınavın hangi oturumuna girileceği, Aday Bilgi Formunun bu alanına işaretlenecektir. Tüm
adaylar, Cumartesi sabah oturumuna girmek ve sınavın birinci kısmı olan Genel Yetenek ve
Genel Kültür Testlerini cevaplamak zorundadırlar. Cumartesi sabah oturumundaki Yabancı Dil
Testinin alınması isteğe bağlıdır

Son düzenleme:
Doğru söylüyorsun cnm
Aldım kitapları
Onun yanında ihtiyacın yaprak testini ve vatandaşlık konu anlatımını aldım
datanın tarih konu anlatımını soru bankasını da başka bi siteden aldım
Bi an önce gelselerde başlasam
Hoş işyerinde yine yapamam ama bakalım Allah yardım eder

DATA konu anlatım tarih normal kitap boyutlarına göre daha küçük dimi kitapçıda görmüştüm acaba datamıydı
küçük olması daha iyi sürekli çantada taşırsın birde küçük olunca gözümde korkmuyor ilginç ama öyle :))
nasıl datanın konu anlatımı güzelse ve küçük boyutlardaysa :) bende alayım

DATA konu anlatım tarih normal kitap boyutlarına göre daha küçük dimi kitapçıda görmüştüm acaba datamıydı
küçük olması daha iyi sürekli çantada taşırsın birde küçük olunca gözümde korkmuyor ilginç ama öyle :))
nasıl datanın konu anlatımı güzelse ve küçük boyutlardaysa :) bende alayım

Canım ben kitapları daha yeni sipariş ettim elime geçmedi
Yarın veyaz yarından sonra gelir ozaman ben sana bilgi veririm
Ama illa ki küçük istiyorum diyorsan çoğu yayının cep kitabı var onlardan alabilirsin

asıl konular bitince anlayacağım durumumu. Allah yardımcımız olsun. senin nasıl gidiyor çalışmalar? ben dün güzel çalışmıştım da bugün başka işlerim vardı pek iyi gitmedi. yarın çıkartırım acısını.

X