2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Selam kızlar
Bugün kursta 2. günümü tamamladım..
Ben geç başladım onlar epey ilerlemişler tabi.
1 ay sonra telafi derslerimiz olucak.
Mat nasıl birşeydir öyle ya..
Çok kafam karıştı :KK53:
selam canım mesela kurstan eve geldin hemen aç defteri şöyle bir gözat yaptıklarınıza. tekrar yap. onlar ne zaman başlamışlar mattan hangi konuya geldiniz? ama moralini bozma tekrar derslerini kaçırmazsın daha yazında yapılır epey soru çözüm. bir de etüt var mı?

ya masallh allh yardımcısnız olsun hepinizin biliyorum sizlerin ne sıkıntılar yasadıgınızı emin olun bizde gectik o yollardan ama basardık sizde yapabilirsniz

canım evet atandımsükür 8 seneden sonra sizeönereblivegim su kpss mantıgı bolsoruda biter konu calısmak yani dön allh dön tarih ezberle cog calıs değil asıl iş bol soruyargı beyaz kalem yediiklim bunlar soru bankalrı cok güzel denemelere girin türkiye geneline giremiyorsanız evde deneme mutlaka yapın kursa gidiyorsanız acıkcası bosa vakit kaybı ben cok gittim para tuzagı birsey vermiyorlar birde yorul eve gelzor yani derse calısmakcogu burda evli cocukları var zor en iyisi evde calısmak birde bol soru bolbol

kpss ders videoları için güzel bir site ; ben beğendim

kpss videoları

ayrıca deneme sınavı isteyen kızlar ; alın size süper bir link :)

kpss soruları

Son düzenleme:
selam canım mesela kurstan eve geldin hemen aç defteri şöyle bir gözat yaptıklarınıza. tekrar yap. onlar ne zaman başlamışlar mattan hangi konuya geldiniz? ama moralini bozma tekrar derslerini kaçırmazsın daha yazında yapılır epey soru çözüm. bir de etüt var mı?

Canım onlar belirsiz eşitsizliklere gelmişler
hoca mat ı ağır tutuo bizim sınıfı ona göre belirlemiş zaten
ama çok hızlı anlatıo ya..

Canım onlar belirsiz eşitsizliklere gelmişler
hoca mat ı ağır tutuo bizim sınıfı ona göre belirlemiş zaten
ama çok hızlı anlatıo ya..

Anlamadıklarını bana sor canım, bilmediğin soru tiplerini falan gel sor bana.
Hem matı iyi olan diğer arkadaşlarımız da var denemem, elko filan yardımcı oluruz sana kuzum
sen öğrenmek iste ben sana anlatim :KK1:

Anlamadıklarını bana sor canım, bilmediğin soru tiplerini falan gel sor bana.
Hem matı iyi olan diğer arkadaşlarımız da var denemem, elko filan yardımcı oluruz sana kuzum
sen öğrenmek iste ben sana anlatim :KK1:
EVet matematik konusunda yardımcı olurum :)
hasbel79 arkadaşımız da tarih sorun bana demiş hiç kaçırmam valla :KK1:

Bi ara soruları yazarım topluca bi sürü sorum var
:KK1:

Şu tarihteki öncüllü sorular var ya onlarda acayip takılıyorum bir de doğrudan etkilidir diyor bi kısmında ya da işte kesinlikle ilgilidir kesinlikle doğrudur soruları var ya onlarda hep yanlış yapıyorum.
Bir de mesela paragraf veriyor tarihte buradan hangileri çıkar ya da çıkmaz diyor. Öncüllere bakıyorum mesela bir öncül kesin doğru bilgi olarak biliyorum ama o paragraftan çıkmaz ki diyip eliyorum ama çözdüğüm tüm sorular da onları da dahil etmiş oluyorlar onları bi türlü çözemedim gitti valla..:KK14:

Şu tarihteki öncüllü sorular var ya onlarda acayip takılıyorum bir de doğrudan etkilidir diyor bi kısmında ya da işte kesinlikle ilgilidir kesinlikle doğrudur soruları var ya onlarda hep yanlış yapıyorum.
Bir de mesela paragraf veriyor tarihte buradan hangileri çıkar ya da çıkmaz diyor. Öncüllere bakıyorum mesela bir öncül kesin doğru bilgi olarak biliyorum ama o paragraftan çıkmaz ki diyip eliyorum ama çözdüğüm tüm sorular da onları da dahil etmiş oluyorlar onları bi türlü çözemedim gitti valla..:KK14:

Bende bu sorularda çok takılıyordum ama çöze çöze artık yorum katmayı öğreniyorum yavaş yavaş.
Kesin diyorsa en genel geçer şık olan cevap oluyor, değildir diyorsa olumsuzluk uyandıran cevabı oluyor.
Genelde olayları birbirine katmak gerekiyor yani bir konudan soru çözerken en az 2-3 konudan harmanlama yapıyorlar.

Bugün 2-2,5 saat kadar tarih tekrarı yaptım.
Şimdi spor yapıp bir 100 tarih sorusu çözüp yürütmeye dalıcam. :KK1:

Bende bu sorularda çok takılıyordum ama çöze çöze artık yorum katmayı öğreniyorum yavaş yavaş.
Kesin diyorsa en genel geçer şık olan cevap oluyor, değildir diyorsa olumsuzluk uyandıran cevabı oluyor.
Genelde olayları birbirine katmak gerekiyor yani bir konudan soru çözerken en az 2-3 konudan harmanlama yapıyorlar.

Haklısın bi kaç konuyu bilmek gerekiyor. Şıklarda alakasız şeyler koyuyorlar o konuyu bilmeyince acaba bu da olabilir mi diyor insan. Ben bir ara acaba inkılap tarihini önce mi çalışıp bitirsem demiştim ordan daha çok soru çıkıyor diye, sonra hepsi bağlantılı diye vazgeçtim temeli sağlam oturtup ilerlemek daha mantıklı geldi bana. Bakalm bende çok soru çözüyorum tarihten her konudan 500-1000 arası soru tarıyorum. İnşallah zamanla hallederim o yorum sorularını. TEk sorun ya çok geniş düşünüyorum o öncüllü sorularda ya da çok dar.. Ortayı bulmak lazm sanırım.

cnm pegemin tarih notları kitabını sipariş vermiştim bugün geldi..

gerçekten harika bi kitap şemalar yorumlar çok iyi..

ve bölüm bölüm... çok rahat çalışabilirsin tavsiye ederim cnm...

Bugün tarih tekrarımı bu kitaptan yaptım. 2,5 saatimi aldı ama değdi...
Bütün konuları 2 saatte tamamen çalışmış gibi oldum.
Vatandaşlık bitince de pegemden tekrar yapacağım..

Bugün tarih tekrarımı bu kitaptan yaptım. 2,5 saatimi aldı ama değdi...
Bütün konuları 2 saatte tamamen çalışmış gibi oldum.
Vatandaşlık bitince de pegemden tekrar yapacağım..

coğrafyasınıda aldım pegemnin not kitabının ...

vatandaşlık almadım alsamıydım ki ?? nasıl memnunmusun ondan cnm ?

evet bende de var çok özet ama gerekli bilgiler var sadece. Bende tekrarlarımı ordan yapıyorum çok iyi oluyor.
Anayasası bende de yok . Güzelse ben de alayım.

selam kızlaaar iyi haftalarrr
bugün tarih,türkçe,coğrafya testleri çözdüm.durum parlak gibi :KK8:
inanıyorum olacak :KK39:
ama hiç matematik çalışmak istemiyorum yaa kitapları görnce fenalık geliyo o kadar önyargılıyım :KK51:

sevgi meleği canım o bahsettiğiniz pegemin not kitabı nedir, link atmanı rica etsem :KK30:

X