2012 Kpss ders çalışma günlüğüm:) bana katılabilirsiniz...

Sevgi meleği sen anayasa bitince bitiyor demişsin genel kültür için sanırım. Nasıl oturdu mu bilgiler unutmuyor musun hiç çalıştıklarını ya ben nek adar çalışıp test de çözsem sanki her şeyi geri unutca mgibi bi korku oluyo bende. O yüzden 2 haftaya bir tekrar vakti koyuyorum bi konuyu çalıştıktan sonra. Yine de kendime pek güvenemiyorum sözel konusunda. Eskiden hep son gün çalışıp sınavda yapar sonra unuturdum ilk defa böyle uzun süre aklımda sözel bilgi tutmam gereken bi sınava hazırlanıyorum o yüzden biraz da tecrübesizim sanırım bu konuda :KK6:

Sevgi meleği sen anayasa bitince bitiyor demişsin genel kültür için sanırım. Nasıl oturdu mu bilgiler unutmuyor musun hiç çalıştıklarını ya ben nek adar çalışıp test de çözsem sanki her şeyi geri unutca mgibi bi korku oluyo bende. O yüzden 2 haftaya bir tekrar vakti koyuyorum bi konuyu çalıştıktan sonra. Yine de kendime pek güvenemiyorum sözel konusunda. Eskiden hep son gün çalışıp sınavda yapar sonra unuturdum ilk defa böyle uzun süre aklımda sözel bilgi tutmam gereken bi sınava hazırlanıyorum o yüzden biraz da tecrübesizim sanırım bu konuda :KK6:

tatlım benim türkçe, coğ, tarih zaten bitti. matematiğimde iyidir benim.
ama sınava kadar süre veriyorum ona. rahat rahat çalışıp test çözücem.
yani bitmiş sayıyorum.
sözel konusuna gelirsek benim sözel zekam hiç yoktu :KK70:
düzenli çalışarak işte videolarla falan baya bi geliştirdim.
şuan tekrar ettikçe daha çok kaznıyor beynime ama bana da öyle geliyor sanki uyucam uyancam bilgiler gidecekmiş gibi
birazda korku bu aslında...
tekrar yaptımı sorun yok...
şuan tarih tekrarımı bitirdim
vatandaşlığa çalışıcam 2 haftadır yüzüne bakmadım garibin.

tatlım benim türkçe, coğ, tarih zaten bitti. matematiğimde iyidir benim.
ama sınava kadar süre veriyorum ona. rahat rahat çalışıp test çözücem.
yani bitmiş sayıyorum.
sözel konusuna gelirsek benim sözel zekam hiç yoktu :KK70:
düzenli çalışarak işte videolarla falan baya bi geliştirdim.
şuan tekrar ettikçe daha çok kaznıyor beynime ama bana da öyle geliyor sanki uyucam uyancam bilgiler gidecekmiş gibi
birazda korku bu aslında...
tekrar yaptımı sorun yok...
şuan tarih tekrarımı bitirdim
vatandaşlığa çalışıcam 2 haftadır yüzüne bakmadım garibin.

baya iyi bitirmişsin ben eylülde başladım çalışmaya ama sözel derslerle aram iyi olmadığı için biraz kaçtım hep :)
Az baktım bi iki test çözdüm unuttum vatandaşlıktan yasamaya kadar geldim daha bi de tarihten islam tarihini bitirdim bugün coğrafyadan da nüfusa kadar bakmıştım ama unuttum hep ğpek test çözmedim onlardan çünkü matematikten permütasyon kombinasyona geldim geometriye de hiç başlamadım bende türkçem de iyi diye pek bakmadım sadece videoları izledim dışardan dersane sınavlarına giriyorum ara sıra şimdilik iyi geliyor türkçe 1-2 yanlış falan matematik de öyle ama gel gör ki sözel felake :) 30 net falan anca çıkarabiliyorum o da en iyisi yani genel kültürde bazen 30 altı da gelebiliyor. Sen sınavlara falan giriyo musun nasıl geliyor? Hani dersleri insan bitirince biraz motive oluyor puanının yükseldiğini görünce falan SEnde öyle oldu mu onu merak ettim ben :)

baya iyi bitirmişsin ben eylülde başladım çalışmaya ama sözel derslerle aram iyi olmadığı için biraz kaçtım hep :)
Az baktım bi iki test çözdüm unuttum vatandaşlıktan yasamaya kadar geldim daha bi de tarihten islam tarihini bitirdim bugün coğrafyadan da nüfusa kadar bakmıştım ama unuttum hep ğpek test çözmedim onlardan çünkü matematikten permütasyon kombinasyona geldim geometriye de hiç başlamadım bende türkçem de iyi diye pek bakmadım sadece videoları izledim dışardan dersane sınavlarına giriyorum ara sıra şimdilik iyi geliyor türkçe 1-2 yanlış falan matematik de öyle ama gel gör ki sözel felake :) 30 net falan anca çıkarabiliyorum o da en iyisi yani genel kültürde bazen 30 altı da gelebiliyor. Sen sınavlara falan giriyo musun nasıl geliyor? Hani dersleri insan bitirince biraz motive oluyor puanının yükseldiğini görünce falan SEnde öyle oldu mu onu merak ettim ben :)

Çok şükür ki felaket diyeceğim şekilde yanlışlarım yok benim canım.
tarihten 4-5 coğ.dan 3 filan yanlış oluyor. bunlarda tekrara çok yüklenmediğim için.
dershanelerin denemelerine hiç girmedim daha.
bir tanesine girecektim giriş ücreti 20 tl dedi. bende girmedim o fiyata ben deneme seti alırım valla :)

elbette motive oluyor insan ama yanlış olunca stresi daha fazla oluyor.
gerçi yanlışlar görmek daha iyi birşey en azından hangi konuda eksik var biliyorsun.
şuan tek sorunum madenleri aklımda tutamamak
oyunları bayadır oynamıyom devam etsem süper olcak.
bende çalışmaya eylülde başladım
ama hastalıktı bilmem neydi 1-1.5 ay fire vardır toplamda.
ilk başlarken tarih adına hiç bilgim yoktu.
tm bölümü mezunu olduğum için en son lise 1 de almıştım lisede
ünide de gözümüzün içine bakmaktan korkan elleri cebinde bir tarihçimiz vardı
notları veriyodu öyle giriyoduk
yani ünide de alamadım :)
çalıınca herşey oluyor buna inan.
Rabbim bize akıl vermiş bunu en sağlıklı biçimde kullanabiliriz.
daha zaman var. bu istekle sen halledersin eminim. daha başındasın konuların 30 net bile çok iyi...

merhaba kızlarrr
uzuuuuuuun zamandır yazamamıştım ama hep takip ettim tabiki
sevgi meleğinin verdiği linkler çok güzeldi çok tşk ederim canım.
ben kursa gidiyorum biliyosunuz. Türkçe bitti tarihte c.tesi bitecek. ben tarihten tekrara başladım ama17 yy dan başladım. 19 yy bitti tekrarda. bugün 20 yy a bakıcam.
tar,hten tekrar yaparken zihin haritası çıkarıyorum. gerçi hiç zihin haritasına benzemiyo benimkiler ama çok işime yarıyo aklımda kalıyo baya. önemli olanda bu zaten dimi:)
matematiktende ebob ekok tayız. c.tesi coğrafyaya giriş yapıcaz bakalım.
coğrafya bitincede anayasa başlıcak..
Hadi bakalım kızlaaaaaar zafer bizim olcak inşallah :)))

Çok şükür ki felaket diyeceğim şekilde yanlışlarım yok benim canım.
tarihten 4-5 coğ.dan 3 filan yanlış oluyor. bunlarda tekrara çok yüklenmediğim için.
dershanelerin denemelerine hiç girmedim daha.
bir tanesine girecektim giriş ücreti 20 tl dedi. bende girmedim o fiyata ben deneme seti alırım valla :)

gerçi yanlışlar görmek daha iyi birşey en azından hangi konuda eksik var biliyorsun.
bende çalışmaya eylülde başladım
ilk başlarken tarih adına hiç bilgim yoktu.
tm bölümü mezunu olduğum için en son lise 1 de almıştım lisede
daha zaman var. bu istekle sen halledersin eminim. daha başındasın konuların 30 net bile çok iyi...

OOooo baya iyi netler canım :) Darısı benim başıma ben bu gazla gidersem bi aya bitircem gibi konuları :) Ben de tarihten hiç bi şey bilmiyordum anayasa da öyle baya bi şey öğrendim :) İnsan mutlu oluyor yaa bi şeyler öğrendikçe :)

[ı]
çok şükür ki felaket diyeceğim şekilde yanlışlarım yok benim canım.
Tarihten 4-5 coğ.dan 3 filan yanlış oluyor. Bunlarda tekrara çok yüklenmediğim için.
Dershanelerin denemelerine hiç girmedim daha.
Bir tanesine girecektim giriş ücreti 20 tl dedi. Bende girmedim o fiyata ben deneme seti alırım valla :)

Gerçi yanlışlar görmek daha iyi birşey en azından hangi konuda eksik var biliyorsun.
Bende çalışmaya eylülde başladım
Ilk başlarken tarih adına hiç bilgim yoktu.
Tm bölümü mezunu olduğum için en son lise 1 de almıştım lisede
Daha zaman var. Bu istekle sen halledersin eminim. Daha başındasın konuların 30 net bile çok iyi...[/ı]

netlerın cok guzel darısı basımıza en kısa zmanda sevgı melegım sende onlısanstan gırıceksın demı

lilliabutterfly PEgem yayılnları en dandik yayındı bana göre :) 2009 kitabını almıştım eskiden de pek beğenmemiştim, ama bu seneki 2012 kitaplarını çok beğendim özellikle de tarihte tavsiye ederim yani o soru bankasını almayı bende düşünüyorum kitap eline ulaşınca yorumlarını beklerim yani :)

tabikide canım beğendiklerimi sizinle paylaşıcam.bakalım banada yarın yada cumartsi gelir heralde haberdar ederim sizi

Pegem Akademinin yayınlarını çok beğenerek çözüyorum.
Elimdekiler bitsin ilk tercihim Pegem ve Yediiklim olacak.
İhtiyaç almam büyük ihtimalle çünkü 2 seri var elimde çözüyorum 5er kitaptan 10 kitap yani...

oh oh maşşallah varya hayranım sana çalışma hırsına.birazda bende olsa kafam devamlı başka yerlere gidiyor.konsantre olamıyorum:KK30:

kızlae ıhtıyacın uzaktan egıtımıne katılan varmı sızce gerek varmı yada ıstedıgımız dersı alabılıyomuyuz :KK1:

KIZLAR AZ ÖNCE Bİ KİTAP SİPARİŞİ VERDİM GENEL YETENEK GENEL KÜLTÜR 5000 SORU PEGEM YAYINLARININ 2012 BASIMI 14,99 TL YE HEMDE KARGO ÜCRETİ YOK.İLGİLENENLER OLURSA kpsskitabi.com

canım bendede var bu kitap. ben memnunum. tarih türkçe ve matematiğini çözüyorum. coğrafya ve anayasa dersler başlayınca onlarıda çözücem.
zaten konular oturmaya başlayınca ne olursa olsun hepsini çözmek gerekiyo. dandikte olsa sorular akılda kalan bişeyler oluyo. herşeyi çözmek lazım bence :))

netlerın cok guzel darısı basımıza en kısa zmanda sevgı melegım sende onlısanstan gırıceksın demı
evet canım önlisanstan. siz benide geçiyorsunuz valla :KK1:

oh oh maşşallah varya hayranım sana çalışma hırsına.birazda bende olsa kafam devamlı başka yerlere gidiyor.konsantre olamıyorum:KK30:
kız daha bitiremedimki kitapları yarısındayım.
3 yaprak test kitabı bitirdim bide söylediklerim işte.
netten çok çözüyorum ama soru.
zihininin en açık olduğu saatte çalışmaya bak.

kızlae ıhtıyacın uzaktan egıtımıne katılan varmı sızce gerek varmı yada ıstedıgımız dersı alabılıyomuyuz :KK1:
hayır canım toptan alıyosun. yani ayrımı şöyle eğitim ayrı gk-gy ayrı
şuan indirimde gk-gy derslerinin hepsi 200 tl
ben katılıyorum yararı var elbette ama geçen seneyle aynı bi tarihçi baştan sona almış o kadar.
coğrafyacı aynı vatandaşlıkçı bu sene berbat geçen senenin hocası mikemmel anlatıyor :)
boşuna para bayılmayın derim ama karar sizin..
ben ücret ödemedim. yoksa almazdım yani.

şu 3 gün çöpe gitti hiç çalışamadım..

evi kaldırdım kondurdum temizlik yaptım yarında misafirlerim gelio...

ama c.tesi acısını çıkarıcam en az 200 soru çözmem lazım ygs ye de az kaldı....

ygs yi atlatayım sonra rahatım kpss ye tam odaklanıcam...

tesekkurler canım bılgılendırdıgın ıcın offf boyle bos bos oturuyorum pcnın basında ama sıkılıyorum calsımadıgım ıcın

şu 3 gün çöpe gitti hiç çalışamadım..

evi kaldırdım kondurdum temizlik yaptım yarında misafirlerim gelio...

ama c.tesi acısını çıkarıcam en az 200 soru çözmem lazım ygs ye de az kaldı....

ygs yi atlatayım sonra rahatım kpss ye tam odaklanıcam...

bende yarın yapıcam o temızlıgı canım benımde pazar mısafırım var kunefe partımız var yarın benımde gıder acısını cıkarmak lazım :KK1:

Hoşgeldin derinnmavii,
Hocan doğru söylemiş gerçekten bende katılıyorum Türkiye şartları malum gerçekçi konuşmuş baya bi.
Hızlandırılmış kursların tabi ki faydası olur ama kpss gibi bi sınav için en önemli şey insanın kendi kendine çalışması en iyi dersaneye git istersen kendin çalışmadıktan sonra boş yani
Hızlandırılmış kursta kendin çalışarak biraz takip etmen zor olur yani 3 ayda bi sürü konuyu hızlı hızlı anlatıp geçiyorlar ama temelin yoksa baya bi faydası olur en azından kendin çalışırken zorlanmazsın kulak dolgunluğu olur yani. Ben tavsiye ederim.

haklısın canım... benim genel yetenekte temelim iyidir. özellikle türkçe ve matematikte hiç sıkıntım yok... Bir de henüz 3. sınıfta olduğum için bu yıl ne kadar yol katetsem o kadar iyi diyorum. hızlandırılmış kursa gidip kafama takılan yada unuttuğum yerleri hatırlamış olurum en azından...derslerim de çok ağır:S fırsat buldukça araya kpss i de serpiştireceğim artık:S olmadı seneye tam bir kpss kursuna başlarım....inş 1 sene daha var önümde nasıl olsa... ALLAH hepimizin yardımcısı olsun

Hoşgeldin derinnmavii,
Hocan doğru söylemiş gerçekten bende katılıyorum Türkiye şartları malum gerçekçi konuşmuş baya bi.
Hızlandırılmış kursların tabi ki faydası olur ama kpss gibi bi sınav için en önemli şey insanın kendi kendine çalışması en iyi dersaneye git istersen kendin çalışmadıktan sonra boş yani
Hızlandırılmış kursta kendin çalışarak biraz takip etmen zor olur yani 3 ayda bi sürü konuyu hızlı hızlı anlatıp geçiyorlar ama temelin yoksa baya bi faydası olur en azından kendin çalışırken zorlanmazsın kulak dolgunluğu olur yani. Ben tavsiye ederim.

haklısın canım... benim genel yetenekte temelim iyidir. özellikle türkçe ve matematikte hiç sıkıntım yok... Bir de henüz 3. sınıfta olduğum için bu yıl ne kadar yol katetsem o kadar iyi diyorum. hızlandırılmış kursa gidip kafama takılan yada unuttuğum yerleri hatırlamış olurum en azından...derslerim de çok ağır:S fırsat buldukça araya kpss i de serpiştireceğim artık:S olmadı seneye tam bir kpss kursuna başlarım....inş 1 sene daha var önümde nasıl olsa... ALLAH hepimizin yardımcısı olsun

bEN İNSANLARA İYİLİK YAPMAYA ÇALIŞTIKÇA HEP TAŞ YİYORUM KAFAMA GERÇEKTEN.
O KADAR UĞRAŞTIM VİDEOLARDAN SLAYTLARI ALIP AYARLAMAK SAYI VERMEK VS İÇİN.
SANIRIM BİR TEK KENDİMİZ İÇİN BİRŞEYLER YAPMAK DAHA MANTIKLI
O KADAR YIRTINIYORUM BURADA LİNK VERİCEM KAYNAK VERİCEM DİYE
HERKES GÖRSÜN İSTİYORUM ÜSTÜNE
ALDIĞIM YORUMLAR ÇOK KOYDU
GERÇEKTEN YAZIK DİYORUM...
KIZLAR SİZE SÖYLEMİYORUM ALINMAYIN

X