2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

kızımın burnu çok tıkalı songünlerde . ne burun aspiratörü sokturuyor ne damla damlattırıyor ne yapacağımı şaşırdım öneriniz var mı? siz neler yapıyorsunuz başka?

kızımın burnu çok tıkalı songünlerde . ne burun aspiratörü sokturuyor ne damla damlattırıyor ne yapacağımı şaşırdım öneriniz var mı? siz neler yapıyorsunuz başka?
canım ben tutuyom kafasını zorla sokuyom damlayı ememiyo, rahat uyuyamıyo napim... bi damlanın hepsini boşalt bi kere de... ağlasınlar napalım, yoksa kulağına vurur canım... daha çok ağlar... ev kaloriferliyse ıslak havlu koy peteğin üstüne... bizim doktor soğuk buhar makinası öneriyo ama biz almadık... çok da bi çaresi yok işte...

gülsümm nabıyosun canım ?
selam canım iyiyim, siz napıyosunuz... dün kontrolümüze gittik... göz muayenesi oldu... az astigmat çıktı... 3 ay sonra tekrar gidicez... geçmezse gözlük takması gerekiyomuş... (kendimi de muayene ettirdim gitmişken) sonra denver diye bi gelişim testine girdik... sosyal becerileri, ince motor kalın motor vs baktılar.. oyuncaklarla anlamaya çalıştılar... herşeyi gayet iyi de bi dönmüyo bizim tosun... egzersiz yapcez doktorumuz da kontrolünü yaptı, iyi çok şükür... ek gıda hakkında bilgi verdi bi sürüüüüüü, kafam şişti amaaan çok zor be... ben zaten ev hanımı olmama rağmen eridim walla... çok beceriksizim ya... 65 kiloyla hamile kalmıştım şimdi 59 kiloyum...bu ek gıda işi beni 45 kiloya düşürür ben diyem size ya da oğlan zayıflar bi de 6 ay aşılarımızı olduk; bi ağızdan 3 bacaktan... gece huzursuzdu, bi ara ateşi çıktı... calpol verdim, soydum biraz... işte böyle bizim durumlar... ee sizde ne var ne yok???

sağol canım inş atlatırız... biz ankaradayız... bi hastanede prof bulmuş eşim... genel anestezi ve 650 liramış... herhalde ordan alcaz randevu.. canım bezliyken daha çabuk iyileşiyomuş biliyomusun... idrarının içeriğinden dolayı.... bence yaptır, en iyisi....

ay gülsüm aşıdan geliyorum bende insallah cok ateşi cıkmaz kaç ke verdin calpol ..ek gıda durumları cok kafamı karıstırdı ya besleyemessem diye canım sıkılıyo

iyiyiz canım bizde çok şükür bizde kızım rahatsız biraz bu ara çok gezdik ondan olsa gerek öksürüyo ve şimdiden antibiyotik vermeye başladık hiç istemezdim ama canım o testleri neden yaptılar herkese yapıyolar mı ?maşallah tosuncuk bi dönemiyo desene gerçekten ek gıdaya başlayınca dahada zayıflıcaz koşturmaktan canım zaten şuanda bile yemek yemeye bile vakit bulamıyorum nasıl olcak bakalım Allah kolaylığını verir inş..ben bi tane kitap aldım canım ek gıda hakkında bildiğim ve sürekli takip ettiğim bi yazarın çok memnun kaldım günlük öğün içinde mönü hazırlamış güzel yani kolaylık

canm ben çok tıkalıysa yani bakınca görünüyo ve katıysa çok az katı tereyağı koyuyorm deliklerine hafif mandal yapıyorm burnunu,sıkıyorm yani hafifçe temas etsn diye.o tereyagı gidip yumuşatıyo ordakileri ve uca kadar getiriyo,öle alıyorum.bana bunu önerdiler ben çok memnun kaldm çünkü damlayla hem çok ağlıyodu hemde açmıyodu.

merhaba bende haziran annesiyim cok yazamasamda arada sizleri takip ediyorum bebişten vakit buldukça:) herkes aynı dertten muzdarip bu aralar sanırım ek gıdalar:) kitabın adını yazarsan çok sevinirim herkese kolay gelsin:)
mutlu bebişli günler:)

öyle canım pek vakit bulamıyoruz hepimiz ama çoğu facede canım acaba bi sorun olur mu yazsam adını ? özelden yazayım istersen ..

öyle canım pek vakit bulamıyoruz hepimiz ama çoğu facede canım acaba bi sorun olur mu yazsam adını ? özelden yazayım istersen ..

çok tesekkur ederim.bende yeni bişeyler arıyordum.biz biraz erken basladık ekgıdaya mama ilaveli devam ettiğimiz için.çorbaları pek sevmiyo oğluş.bakalım nasıl alıştırcam:)

çok tesekkur ederim.bende yeni bişeyler arıyordum.biz biraz erken basladık ekgıdaya mama ilaveli devam ettiğimiz için.çorbaları pek sevmiyo oğluş.bakalım nasıl alıştırcam:)

ne kadarlık ki bebişin canım ? kilosu mu azdı olsun ya iyi olsunlarda ve hazır gıda yerine evde yapılan şeyleri yesinler hiç istemiyorum hazır şeyler yedirmek umarım mecbur kalmam hiçbir zaman doğal annelikten yanayım yanee

Son düzenleme:

9 haziran doğumluyuz.kilosu normal ama mama takviyeli gittiğimiz için 4.ayda tattırmaya başladık 5.aydan beri ekgıda veriyoruz.mama vermektense bende yoğurt veririm diye başladım :)ama çorbayı pek sevdiremedik paşaya o yuzden yeni tatlar arayısındayım:)

anladım canım benim kızımda 1 temmuz doğumlu çok kilolu değil benmkide başladık bizde bakalım yavaş yavaş :) hangi şehirdensin canım ?

anladım canım benim kızımda 1 temmuz doğumlu çok kilolu değil benmkide başladık bizde bakalım yavaş yavaş :) hangi şehirdensin canım ?

zaten birden olmuyo uzun bi sürec bizi bekliyor.kaşığa alışana kadar bile baya bi zman geciyo bizim yeni yeni ağzını açmaya başladı o da arada:)neler veriyorsun gün içinde?
biz Keşandayız.Edirne'nin ilçesi. bilirmisin bu tarafları:)

ben daha ek gıdaya gçmedim canım arda muz armut yoğurt pekmez karışımı yapıyorum o kadar artık bu ay geçicez inş dediğin gibi uzun sabır isteyen bi yolculuk olucak sanrım :) yok canım hiiiç bilmem o taraflrı

ben şu meyve filelerinden aldım burdada konusulmustu sanırım.gerçekten cok rahat hergün meyvesini öyle veriyorum.dişleri kaşındıgından herseyi ağzına sokmak istiyor zaten.aklında bulunsun.
sen nerelisin?

ben şu meyve filelerinden aldım burdada konusulmustu sanırım.gerçekten cok rahat hergün meyvesini öyle veriyorum.dişleri kaşındıgından herseyi ağzına sokmak istiyor zaten.aklında bulunsun.
sen nerelisin?

bende merak ediyodum onu nasıl kullanılıyo canım ne veriyosun nasıl yani ? ben burdalıyım aslında ama yalovaya evlendim canım :)

bende merak ediyodum onu nasıl kullanılıyo canım ne veriyosun nasıl yani ? ben burdalıyım aslında ama yalovaya evlendim canım :)
bir file var tutacağıyla filenin içine meyveleri kesip koyuyorum bebişimde emerek yiyor:) muz elma mandalina veriyorum.bazen ayrı ayrı bazen beraber.agzına vermeden ezdiriyorum tadını ilk alsın diye sonra o devam ediyor.
yalova yakın sayılır:)

bilgisayar kapanmış canım kusura bakma evet yakın çok şükür :) güzel bi kolaylığı hatırlattın bana canm çok sağol bende hemen alıcam

ay gülsüm aşıdan geliyorum bende insallah cok ateşi cıkmaz kaç ke verdin calpol ..ek gıda durumları cok kafamı karıstırdı ya besleyemessem diye canım sıkılıyo
canım geç gördüm, bi gitmeden bi de gece verdim... bu ek gıda işi beni çok yoracak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…