2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

yormasaydın kendını ilk 3 ay tehlıkelı biliyosun ben eşimle beraber yapıyorum hafta sonları 3 ay dolana kadar böle idare edicez napalım

yok bacım evde bayan var esım yapmasada bayan geldı camları sılıo sımdı kadın dıcek ne kadar uyus bır karı

Gebelikte Cinsellik İçin Bu Şartlara Dikkat

Aşağıda belirtilen şartlar haricinde, hamilelere cinsel ilişki yasak değildir:

Gebelik kesesinin erken açıldığı, suların erken geldiği durumlarda
Vajinal kanama halinde
Önceki hamileliklerde erken doğum tehdidi öyküsü ve şimdiki hamilelikte erken doğum tehdidi bulunduğunda
Partnerin cinsel yolla bulaşan hastalık taşıyıcısı olmasında
Plasenta previa’da (çocuğun eşinin önde olması ve rahim ağzı kanalını kapattığı durumlarda)
Çoğul gebelikte gebeliğin son aylarında
Kadın doğum uzmanınca, cinselliğe yasak getirilen diğer durumlarda

AAaaaaahhhhhhhhhhhhhhh,aaaaaahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh....
Deşmeyin yaramı ulleeeeyyyynnnnnn....
Nadasa yattık biz...

Ultrason benim de alasım var, eşime de söyledim..
Karı sıyırdı kafayı diyor...

ultrasondan ben zar zor görüyorum anlıyorum alsam sanırım doktor kadar bişi anlayamam o bi de nasıl hesaplıyo boyu kilosu fln geçen gittim dio ki bana bak kese şurda 6 mm olmuş görüyomusun hee dedim gördüm hALBUKİ BİŞİ GÖREMEDİM

bende kanama oluyordu ılk zamanlar gabı hamıle oldumu bılmıyordum alla alla dedım netten okudum gebelıkte dıo ınanmadım anam bır baktım gebeyım sımdırahatız ılk haftalarda oldu gectı suan

Doğum Çantası - Anne İçin Gerekenler

Hamilelik ve doğum takip kartınız ve doktor kontrollerinizin bulunduğu dosyanız, son yaptırdığınız kan ve idrar tahlilleriniz, sigorta kartınız, sağlık karneniz.
Yakınlarınızın telefon numaraları
Nakit para
3 adet önden açılan gecelik
1 adet sabahlık
Deodorant, diş macunu ve fırçası, tarak, şampuan, sabun, ıslak temizleme mendilleri, kulak pamuğu vb kişisel eşyalarınız
Saçlarınızı rahatça toplayabileceğiniz toka ya da bant
3-4 adet özellikle önden kopcalı emzirme sütyeni ve pedleri
Meme uçları için krem, göğüs kalkanı
Göğüs pompası (özellikle meme başı olmayan hanımlar için)
İhtiyacı kadar pamuklu ve tek kullanımlık iç çamaşırları
1 paket hijyenik kadın pedi
1-2 adet atlet
Kağıt peçete ve havlu
Eve dönerken giyebileceğiniz rahat kıyafetler
Ayağınızı sıcak tutacak kalın çoraplar
İçinde rahat ettiğiniz kolay giyilebilen alçak topuklu, kaymayan bir çift terlik
Sizi dinlendirip rahatlatacak sevdiğiniz kitap, dergi, teyp ve kasetler
Hastaneye giderken yolda rahat etmenizi sağlayacak yastık

Doğum Çantası - Bebek İçin Gerekenler

2 tane bady (Mevsime göre kısa veya uzun kollu)
2 tane tulum
2 tane çorap
2 tane ağız mendili
2 tane pijama altı
2 tane şapka ve eldiven
2 takım kıyafet (zıbın takımı, pijama takımı, patiği, başlığı vs)
Yelek ve hırka
Battaniye
3–4 tane bebek bezi
Araba koltuğu/ana kucağı veya portbebe
Havlu, ıslak mendil
2 tane önlük
2 tane yelek
Bebe şampuanı
Saç Fırçası
Kirli çamaşır torbası
Bebek yatağı için çarşaf (hastaneye sormak faydalı olur)

erken değilmi

Doğum Korkusu

Sağlıklı bilgi edinin: Doktorunuzla konuşun ve kafanızdaki soruları paylaşın.

Fiziksel ve duygusal endişelerinizi birbirinden ayırt edin: Fiziksel sonuçlardan duyduğunuz endişeler; doğru ve güvenilir bilgi kaynaklarıyla normal düzeye çekilebilir. Ancak derinde yatan duygusal nedenlerden kaynaklanan doğum korkusu, doğuma dair doğru bilgilenmeyle giderilemeyebilir; psikolog yardımı gerekebilir.

Doğum sonrasındaki hayatınızı planlamaya çalışın: Nerede doğum yapacağınız, doğuma girecek doktor, doğum esnasında sizinle birlikte olacak yakınlarınız, eve döndükten sonra size destek olacak kişiler ve çalışıyorsanız işyerinizle ilişkiler gibi konuları doğumdan önce planlayın.

Kendinize zaman ayırın: Doğum öncesindeki aylarda rahatlamak için kendinize ve sizi rahatlatan aktivitelere vakit ayırmaya çalışın. Bu aktiviteler stresinizi azaltmanıza yardımcı olur.

Yardım alın: Doğum korkusu günlük yaşamınızı olumsuz etkilemeye başlarsa ve bunlarla tek başınıza baş edemediğinizi hissederseniz profesyonel yardım alın.

ben kesinlikle öyle bi şansım olursa normal doğumu tercih ederim.bence normal doğum yapabilenler çok şanslı.bende bi kitap vardı bebeğim dergisi vermişti dioki hiç bir sebep sezeryan doğumun seçilmesine neden değildir dış ülkelerde zaten çatır çatır normal doğurtturuyolar hemde kesi fln atmadan bence gittiğiniz doktorun normal doğum yanlısı olması çok önemli bu politikayı benimsemiş hastane ve doktor bulmak lasım

ay ne kadar heyecan verıcı ya cocuk ıcın gereklı seylere gelınce agzım kulaklarımdaydı

hastanede bulnların bir çoğuna ihtiyaç olmuyo maalesef biz ablamda yaptık hastane çantası ekstra yükten başka bişi olmadı zaten normal doğum yaptı gece vaktiydi ertesi gün öğlen çıktı

uff ben o kesi denen seyi istemıyorum işde doktorumla konuscam özellikle sölicem kesme benı die

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…