2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

:)) amin inş ...

Canım benim yaa :KK43:( Ben ağlayacam burdan, daha görmeden :KK43:( Çok şükür Allah ikinizede nasip etmiş, inş devamıda mutluluk olsun ya. Sizlerinki çok daha farklıdır eminim.,Yıllarca ne zorluklar yaşadınız kimbilir, bizler çilesini çekmedik ki sizin kadar.O yüzden Allah kat be katsağlık versin yavrularınıza.Şimdi ne kadar farklı bi dünya değil mi? Bebekli hayat bambaşkadır eminim.Ben en baştan beri sadece şunu diyorum, biz istemiyoduk bebek.Ayrı olduğumuz için.Ki biz istemezkenkalbini duyamadık diye ne kadar mahvolduk, kimbilir bekleyip hamile kalıpta bebeğini kaybedenler neler yaşıyodur diye.Allah herkesin gönlüne göre versin.Zor işler maalesef :KK43: Olmayanada sabır ve bol şans versin.

Valla inanır mısın, doktorun ilk önce alttan bakalım dedi, miyomu göremedi kese var gibi alttan muayene dedi.Hayır dedim.Çok küçük bebeği göremiyorum sadece kese dedi.Olsun kese varmış ya dedim,bebek de gelir..Kalbini de sonra dinleriz.Alttan muayene olmadım diye tekrar ultrasonda baktı, keseyi de bebeği de,kalp atışını da duyduk. 6+2 ydi.
O dediğim arkadaşımın 7 küsürda duyulmuştu kalp atışı, hemde normal geç döllenme falan değil, kız kaç doktora gitti heba oldu.Şimdi 7 aylık hamile, hem de çok sağlıklı..Diyeceğim o ki, ona doktorunun biri kalbi atmıyo boş gebelik alacağız dedi..Kız başka doktorlara da gitti.Geç göründü, ha olmasa başka çare yoktu ama, biz hep umutlu baktık..Velhasıl, bilmediğimiz bi yolculuktayız, umutlarımız yanımızda..Karamsar düşünmeyeceğiz ki kötü olmasın..Doktor bana düşük tehlikesi de dedi, miyom var diye kalbi durabilir dedi, neler dedi.Hiç kötü olanları burda deşmiyorum.Çünkü herkes üzülüyo, herkes acaba benimde başıma gelir mi diyor..
Hiçbirimize bişeycik olmucak Allahın izniyle..Sonra da bu günleri gülümseyerek hatırlayacağız..

Canım 11-14 testine kadar (ikili test yani) aşı yok, belki ondan bişey dememiştir.Benim doktorum da sağlık ocağına haber ver dedi.Belki ikili teste gittiğinde söyleyecektir doktorun.ama sen gene de kaydını yaptır..Her ay kilonu falan ölçüyorlar sağlık ocağında.Aşıların da orda yapılıyor.
saol canım gidim kaydımı yaptırıyım doktorada sorayım bakım ne dicek
ya bu bebişlerin cinsiyetleri ne zaman belli olur acaba

ayy ben cok merak edıyorum 13 kasımda 2 li testim var tam 12 haftalık olucak o zaman belki söler cok merak edıyorummm

Valla inanır mısın, doktorun ilk önce alttan bakalım dedi, miyomu göremedi kese var gibi alttan muayene dedi.Hayır dedim.Çok küçük bebeği göremiyorum sadece kese dedi.Olsun kese varmış ya dedim,bebek de gelir..Kalbini de sonra dinleriz.Alttan muayene olmadım diye tekrar ultrasonda baktı, keseyi de bebeği de,kalp atışını da duyduk. 6+2 ydi.
O dediğim arkadaşımın 7 küsürda duyulmuştu kalp atışı, hemde normal geç döllenme falan değil, kız kaç doktora gitti heba oldu.Şimdi 7 aylık hamile, hem de çok sağlıklı..Diyeceğim o ki, ona doktorunun biri kalbi atmıyo boş gebelik alacağız dedi..Kız başka doktorlara da gitti.Geç göründü, ha olmasa başka çare yoktu ama, biz hep umutlu baktık..Velhasıl, bilmediğimiz bi yolculuktayız, umutlarımız yanımızda..Karamsar düşünmeyeceğiz ki kötü olmasın..Doktor bana düşük tehlikesi de dedi, miyom var diye kalbi durabilir dedi, neler dedi.Hiç kötü olanları burda deşmiyorum.Çünkü herkes üzülüyo, herkes acaba benimde başıma gelir mi diyor..
Hiçbirimize bişeycik olmucak Allahın izniyle..Sonra da bu günleri gülümseyerek hatırlayacağız..

amin canım inşallah

bişey merak ediyorum, karın bölgenizde şişkinlikleriniz var mı?
Bende hiç göbek olmadı bugüne dek, son birkaç aydır hastalanmama yakın göbeğin şişerdi.
Hamile olduğumu öğrendimden beri hep şişkin sadece 1 hafta şişkinlik inmişti, dümdüz olmuştu.
Ve karın bölgemi ben şuanda bile çok gergin hissediyorum.Özellikle alt karnımı.Sizde de var mı ?

Valla benim göbek çıktı şimdiden..
Hmile pantolonu giyiyorum, doktor böyle giderse gebelik şekeri olur dedi, takmıyorum..Zaten bişey de yiyemiyorum ki, göbek kendi şişiyo..Kilom değişmedi, hatta 2 kilo verdim ama, göbeğim çıkıyo yani.Herkes göbeğin şişti diyor, hatta göbeğime bakarak oğlun mu olacak ki diyen bile oldu..Tatlıyı yasakladı doktorum, ama ben hergün tatlı yemek istiyorum..Ekşi dokunuyor, mesela portakal mümkün değil yiyemiyorum.1 küçük çiko atıyorum hergün ağzıma..Gaz sorunu da var..İnşallah sonuna kadar böyle gitmez.

bişey merak ediyorum, karın bölgenizde şişkinlikleriniz var mı?
Bende hiç göbek olmadı bugüne dek, son birkaç aydır hastalanmama yakın göbeğin şişerdi.
Hamile olduğumu öğrendimden beri hep şişkin sadece 1 hafta şişkinlik inmişti, dümdüz olmuştu.
Ve karın bölgemi ben şuanda bile çok gergin hissediyorum.Özellikle alt karnımı.Sizde de var mı ?

benimde pantolonlarım hafiften sıkıştırıyo gibi rahatsız ediyo oturuken masanın aldında üst düğmeyi açıyorum :KK9::KK9: ama benim yemek yesem şişen tuvaletim gelse şişen b karnım avrdı o mu yoks var mı bilmiyorum:KK66:

ya bende hiç aklıma kötü bişe getirmemişdim yanı dış gebelık falan die korkdum kalp atısını duyana kadar ama yinede öle yıkılmadım aglamadım gittim geldım 6 haftalıkdı gittim doktor dedi daha erken 2 hafta sonra gel bişe görunmuyo yolk sac mac hiç bişe görmedım sonra gittim 8 haftaya gelıydu işde kalp atısı var dedı ben yine bişe görmedım 10 haftalıkken gittim gördum :KK69::nazar:

benim sanki göbeğim çok büyük olcakmış gibi geliyo şimdiden çıktı gibi.eskiden az göbeğim vardı içime çekerdim dümdüz olurdu şimdi çeksemde bişi değişmiyo.kiloda almadım aslında göbek için daha çok erken benim 3 aydan sonra çıkması lasım ablamın öyle oldu anneminde öyle olmuş

benim sanki göbeğim çok büyük olcakmış gibi geliyo şimdiden çıktı gibi.eskiden az göbeğim vardı içime çekerdim dümdüz olurdu şimdi çeksemde bişi değişmiyo.kiloda almadım aslında göbek için daha çok erken benim 3 aydan sonra çıkması lasım ablamın öyle oldu anneminde öyle olmuş

Aynısı bendeki durumun.Kilo almadım ama göbek çıktı dışarıya..
Çekme kız içeriye fasulyeyi sıkıştırma bakayım...
Ben gayet saldım göbüşlü göbüşlü geziyom..Kilo aldın diyenlere de, taşınma stresi kilo yaptı diyip geçiyorum..

ayy ben bu hafta alısverişe gittim normal bedenımde hiç bişe olmuyo göğüslerim olmus kocamann hırkalar kapanmıyo kazaklar kötü duruyooo uff delircekdim eşimde ne dese iyi ya vitrinde güzeldi nie kötü durdu dedım adam kapa ceneni delirtme benı oda sasırdı ben kötü bişe demek istemedım falan dedım sssuuuuussss suuuusssss

Tamamdır şeker, bundan sonra umut doluyum.Aslına bakarsan içimde bişey büyüyo gibi hissediyorum sanki.Arkadaşında bendenmiş desene.Ama eminim o daha çok üzülmüştr.Off bu dr.lar ya.
Bende dr.un gazabına uğramış olayım diyorum ki öylede geliyor bana, hiç beğenmedim gittiğim hastaneleri çünkü.
Valla benim göbek çıktı şimdiden..
Hmile pantolonu giyiyorum, doktor böyle giderse gebelik şekeri olur dedi, takmıyorum..Zaten bişey de yiyemiyorum ki, göbek kendi şişiyo..Kilom değişmedi, hatta 2 kilo verdim ama, göbeğim çıkıyo yani.Herkes göbeğin şişti diyor, hatta göbeğime bakarak oğlun mu olacak ki diyen bile oldu..Tatlıyı yasakladı doktorum, ama ben hergün tatlı yemek istiyorum..Ekşi dokunuyor, mesela portakal mümkün değil yiyemiyorum.1 küçük çiko atıyorum hergün ağzıma..Gaz sorunu da var..İnşallah sonuna kadar böyle gitmez.
HAdi ya :)) Neyse çıkarsa çıksın göbişler dimi :) Ama neden portakal yiyemiyosun ? İnş dediğin gibi böyle gitmez, yani sıkıntı vermez sana inş.
Ya şekerim tamam ya bende bebek var o zaman :) Olmayan şey nasıl büyüsün d,imi :))
benimde pantolonlarım hafiften sıkıştırıyo gibi rahatsız ediyo oturuken masanın aldında üst düğmeyi açıyorum :KK9::KK9: ama benim yemek yesem şişen tuvaletim gelse şişen b karnım avrdı o mu yoks var mı bilmiyorum:KK66:

O zaman bu aralar şişebiliyor karınlar.Bende de hiç olmazdı ama şimdi hep var ve çok gergin.Şuan bile rahatsız ediyo bazen.İlerde nolur artık :)

Kızlar bu 2. Hamileliğim ne aşısından bahsediyorsunuz anlamadım
ben aşı maşı olmamm.. Sağlık ocağınada gitmem.. Devlet hast. Gitmiştim özelede gidiyorum 24.11 de perinatolojiye görünmem gerektiğini söylediler detaylı ultrason sanırım ozaman 11 haftalık felan oluyomuşum .. Ama 2 dr da bana aşıdan söz etmedi şaştım kaldım..

kızlar benı saglık ocagından cagırmıslar analamadım ya aranızda cagırılan oldumu hıc nıe cagryolar:KK28:

Tamamdır şeker, bundan sonra umut doluyum.Aslına bakarsan içimde bişey büyüyo gibi hissediyorum sanki.Arkadaşında bendenmiş desene.Ama eminim o daha çok üzülmüştr.Off bu dr.lar ya.
Bende dr.un gazabına uğramış olayım diyorum ki öylede geliyor bana, hiç beğenmedim gittiğim hastaneleri çünkü.

HAdi ya :)) Neyse çıkarsa çıksın göbişler dimi :) Ama neden portakal yiyemiyosun ? İnş dediğin gibi böyle gitmez, yani sıkıntı vermez sana inş.
Ya şekerim tamam ya bende bebek var o zaman :) Olmayan şey nasıl büyüsün d,imi :))

O zaman bu aralar şişebiliyor karınlar.Bende de hiç olmazdı ama şimdi hep var ve çok gergin.Şuan bile rahatsız ediyo bazen.İlerde nolur artık :)

Tamam işte böyle, pozitif ol...
Ya sonuç kötü çıkarsa hepimiz üzülürüz yapacak bişey yok,demek istediğim daha beklemedesin boşuna stres yapıp kendini üzme..İnşallah kalbini dinleyeceksin sende bebişinin, hem de ben gibi gözyaşlarıyla..Çok değişik bi duygu..Sanki hayatımda duyduğum en güzel sesti..Ama fazla dinletmiyorlar,hemen kapatıveriyorlar..

X