2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

candas ankarada lina diye bi hastane var tavsiye ederim doktorları çok iyi ve çok tatlılar. hastane çok iyi. doktorum bana ben sormadan herşeyi anlattı beslenmeden tut varis önleyici çoraba kadar. dün bi doktora daha gittim eve yakın diye, ama vazgeçtim kendi doktoruma devam etmeye karar verdim.

nerde canım bu lina hastanesi? Adını duydum gibi sanki.Bende eve yakın olsun istiyorum ama ilk seferde sorun değil.Aydınlatsınlar yeter.

az önce nette Kağan Kocatepenin hamileliğin 8.haftasında olacaklarla ilgili bir yazısını okudum. adet kanamasına denk gelen günlerde adet sancısına benzer krapmplar oluşabilir hatta bazen kanama bile olabilir yazmış.

"bu hafta içinde bebeğin yerleştiği rahim iç tabakasının gelişimi ve idamesinden sorumlu olan hormonun üretim işlevi yumurtalık dokusundan plasenta adı verilen yapıya devredilecektir. bu devir esnasında bazı anne adaylarında az miktarda lekelenme tarzında kanamalar olabilmektedir."

hafta hafta gebeliği anlatan güzel bir site.

günaydın kızlar
evet birce ben bu kanamaları yaşıyorum sanırım birkaç gündür lekelenmelerim var dr um normal olduğunu söyledi adet günlerimde böyle şikayetlerim olabileceğini söyledi hayırlısı artık

benim cuma akşamı pembemsi bi leke geldi önemsemedim geçer diye düşündüm cumartesi günü kahve renginde bi leke geldi doktoruma ılaşamadım evde de yalnız olunca bir yere gidemedim ama geçer diye düşündüm kalbimi ferah tutmaya çalıştım.pazar günü ise kan şeklinde gelince 15 dakika içinde doktorun odasındaydık..hemen iğne yaptı ve progestaan verdi..o günden beri bişey yok..kaç haftalıksın canım..ben bugün 6 haftalık oldum bebeğin kalp atışlarını duymadım daha o yüzden biraz tedirginim açıkcası

anladım canım bende kan olmadı çokşükür. sanırım o yüzden doktor progestana devam et dedi. benim sat 23 eylül, normalde 5+4 falan olması gerekiyor ama doktor daha küçük görünüyor demişti. ama geçen hafta yani 4+4 iken keseyi gördük, kalp atışları için çok erken dedi, 5 kasımda gel dedi ama kalp atışını duyma ümidiyle gelme sonra canın sıkılması dedi. daha erkenmiş yani. senin kaç haftalık? ne zaman kalp atışı için gideceksin?

CandaS , lina yenimahallede, metro çıkışına da çok yakın. ivedik caddesi üzerinde. benim evime uzak ama doktor iyi, o yüzden gidicem bi süre daha. internette aratırsan karşına çıkar canım.

ceza pardon ya 6 haftalık demişsin canım kusura bakma, 1 hafta içinde başlar inş başlamazsa da endişe etme kimsenin dediğini çok takma sadece doktora inan..

gozdecim benim 2,5 gündür var, çok çok az oluyor wcde oluyor çoğu zaman onun dışında arada çamaşırımda da görüyorum toplamda 1 damla sayılacak kadar, senin ne şekilde oluyor?

benimde dün hiç olmamıştı dün gece duş aldım andanmıdır nedir yine başlamış karnımda hafif ağrıyor moralim bozuldu yine

Bozma moralini canım ya.Stres yapma...
Ben bişey soracağım, banyo yaptıktan sonra ağlayan var mı aranızda..Banyo yaparken midem bulanıyor gibi oluyor şampuan kokusundan, sonra çıkınca üşüyorum..Sonra da ağlamaya başlıyorum..Var mı böyle olan....

Ben bişey soracağım, banyo yaptıktan sonra ağlayan var mı aranızda..Banyo yaparken midem bulanıyor gibi oluyor şampuan kokusundan, sonra çıkınca üşüyorum..Sonra da ağlamaya başlıyorum..Var mı böyle olan....
Çok ilginçmiş :)). Ben ağlamıyorum ama sürekli üşüyorum. Evde otururken sürekli battaniye altındayım dışarı çıktığımdada çok üşüorum:KK43:

Hala daha kendinizi gebe gibi hissetmiyor musunuz? Önemli değil. Önünüzde daha çok zaman ve yaşanacak şey var. Örneğin gebelik öncesinde kapalı bir yumruk kadar olan rahiminiz artkı neredeyse portakal kadar oldu bile. Rahimdeki bu büyümeler sizde zaman zaman hissedeceğiniz karın kramplarına neden olabilir. Bu arada kendinizi ergenlik döneminde gibi hissedebilirsiniz. Çünkü hormonal değişimlere bağlı olarak cilt değişiklikleri baş göstermeye başlayacaktır. Yağlı bir cilt ve sivilcelenme bunun en tipik göstergeleridir. Psikolojik durumunuz yavaş yavaş düzelmeye başlar ve gebelik kabullenilir. Artık gebeliğe alışmaya başlıyorsunuz

mumcu.com dan alıntıdır

sivilce sorunu olan arkadaşlar için

sonra bitti mi tamamen sabiha? progestan mı kullandın?
bluebottle bana doktorum folik asit haricinde hiç bir ilaç vermedi. Bu sürecinde gayet normal oldugunu söyledi. Taze kan renginde olmadığı sürece problem yok dedi. Zaten başta koyu kahverengi iken giderek karamel rengine döndü ve sonra bitti. O yüzden hiç sıkma canını. Ama tabiki yinede durumdan doktorunu haberdar et. Benim gittiğim doktorda bu arada eşimin halasının kocası o yüzden daha bi güven duyuyorum. ilk üç ay ağızdan alınacak folik asit haricinde hiç bir ilacı onaylamadığını çok gerek olmadığı sürece söylüyor

bluebottle bana doktorum folik asit haricinde hiç bir ilaç vermedi. Bu sürecinde gayet normal oldugunu söyledi. Taze kan renginde olmadığı sürece problem yok dedi. Zaten başta koyu kahverengi iken giderek karamel rengine döndü ve sonra bitti. O yüzden hiç sıkma canını. Ama tabiki yinede durumdan doktorunu haberdar et. Benim gittiğim doktorda bu arada eşimin halasının kocası o yüzden daha bi güven duyuyorum. ilk üç ay ağızdan alınacak folik asit haricinde hiç bir ilacı onaylamadığını çok gerek olmadığı sürece söylüyor

Benim doktorum da sadece folik asit verdi, ekstra vitamin almana gerek yok dedi.Kan değerimi de iyi buldu, bu şekilde devam ederse sonuna kadar, kan hapı bile kullanmazsın dedi.Ben de tereddüt ediyorum acaba başka doktora mı gitsem vitamin verir mi diye ama..Bi yandan da ne kadar sağlıklı da olsa kimyasal diye düşünüp meyve sebze yemeye çalışıyorum.

canım bunlar psikolojik bende hafta sonu dr la konuşurken ağlamaya başladım dr psikolojik destek isteyip istemediğimi sordu hormonlar yapıyormuş bunu bize bende konuşurken birden ağlamaya başlıyorum

bir de lekelenme miktarını soranlar olmuş benim baya yoğun ama yapacak birşey yokmuş kese rahim içini tam doldurmadığı için rahmin boş kısımlarında dökülmeler oluyormuş bunlar içeride kalıp kahverengileşiyormuş ben çok korktum ilk olduğunda ama dr yapacak birşey yok dedi şimdi geçmesini bekliyorum

X