2011 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Kilo alan arkadaşlarım kaç haftalık ya da aylıksınız bende 2 aylık olmak üzereyim ama çok yemek yiyiyorum doktorum böle giderse kilonun önüne geçemeyiz dedi.dikkat etmeye çalışıyorum

bana da doktorum normal olan 12 kilo civarı dedi.. daha fazla alırsan normal doğumun da zorlaşır dedi.. bi de kilo alma hakkını son aylara bırak ilk 3 ay hiç almamaya bak dedi.. benim bugün tam 1,5 aylık oldu ama kilom değişmedi çok şükür..

Selam kızlar nasılsınız ben geldimmm :KK9: gebelik kan tahlili sonuçlarımı telefonda öğrendim temiz çıkmış o gün halsizlikten ne tahlili yapılacagını bile soramamıştım telde hemşireye sordum ters ters cevap verdi sinir etti beni :63: madem bilgi vermiyceksin niye oturuyosun orda deyip suratına kapattım bende telefonu :KK57: doktor hanımı telefona verirmisiniz çok bulantım var bişey sormam gerekiyor diyorum şimdimi aklınıza geldi geldiğinizde sorsaydınız ya diyor o zaman bulantım yoktu dedim beni engelliyorsunuz kayıt alıyorum diyor ayy saçını başını yolasım geldi :KK57: bebek için endişeleniyorumda bhcg testide yapılmışmıydı gebeliğin normal seyri için öğrenmek gerekiyor değeri biliyosunuz dedim ne alaka gebeliğiniz zaten teşhis edilmiş sizin kese görülmüş diyor iyide 7. haftaya girdim hala bebek görünmüyor izin verinde endişeleneyim dedim bende :KK37: sanki gebelik teşhisi için bhcg yapıldımı diye sordum saçmaladı resmen benim ondan daha çok bilgim var niye oturtmuşlarsa onu oraya hemşire diye :63: şimdi doktorada anlatmıştır tartıştıgımızı doktorda tuhaf davranır kesin gittiğimde, aman zaten bana iyi bi doktor denk gelse şaşırcam :KK4: neyse en azından her gebelikte yapılan rutin tahliller oldugunu öğrendim o gün hastaydım soramamıştım bide bebeğin iyi oldugunu görseydim :26:

yakamozcum dualarım yanında olsun inş bebeğini sağlıcakla görürsün.Dilerim bende görürüm bebeğini.Banada dua edin kızlar ...
inşallah canımmm inşallah bi sorun olmazda hepimiz kalp atışlarını görür bebeklerimizi kucagımıza alırız
Çarşamba günü kanamam başladı, kalbi durmuş dün aldılar bebeği, bugün taburcu oldum. 2 kez üstüste kürtaj oldum nisan ayında da biliyorsunuz 9 haftalık bebeğimin kalbi durmuştu. Şimdi uzun bir ara vermem gerek. Rahmin toparlanması için. Zaten vazgeçtim gibi artık. Çok istedim oğlumun kardeşi olsun ama kısmet değilmiş napalım hayırlısı..
Beni listeden çıkarırsınız. Rabbim sizin bebeklerinize hayırlı ömürler versin. Sağlıklı hamilelikler kolay doğumlar dilerim..
Hoşçakalın..
canımmmmmm çok üzüldüm Allah yardımcın olsun inşallah bi daha yaşamazsın bende aynı durumdayım aslında geçen yıl bi düşük yaşadım şimdiki bebeğimde hala görünmedi ultrasonda korkuyorum ikinci düşüğü yaşıycam diye Allah kimseye yaşatmasın o acıları :KK59::KK59:

Kilo alan arkadaşlarım kaç haftalık ya da aylıksınız bende 2 aylık olmak üzereyim ama çok yemek yiyiyorum doktorum böle giderse kilonun önüne geçemeyiz dedi.dikkat etmeye çalışıyorum

ayyy ben ilk haftalarda nası yerdım nası yerdım hep kazıntıyla dolaşırdım şimdi midem bulancak die korkumdan napıcamı sasırdım gerci su 2 gundur daha iyim ..

arkadaşlar ben burayı yeni buldum da bayağı bir soracaklarım var ben öğretmenim ve doğum haziranda olacak şimdi 2 ay öncesinde ve 2 ay sonrasında izinlerimiz var biz bu 2 ay sonrasının 1 ayını öncesinde kullanabiliyor muyuz?

yok canım olmuyor o. öncesindeki izinlerin bir kısmı sonraya aktarılıyor da sonrasındakiler önceye aktarılmıyor diye biliyorum. izmirde öğretmensin herhalde. ne güzel... ben de izmirliyim ama oraya gitmek kısmet olmuyor maalesef :KK43:

Bende devlet işçisiyim.Rapor hakkımız en fazla 1 ay rapor alabiliyoruz.Dahası yok.Maaştanda iş güçlüğü-yol-yemek kesilecek enaz 250-300 eksiik alcam maaşı.Of ya bu ne adalettir, memurla aynı işi yap, onlar trink alsınlar, bizde uğraşalım üstelik kesintili alalım.Zaten maaşta karta yatmıcak, ssk dan alcam.Ne sinir ya :KK43:

Selam kızlar nasılsınız ben geldimmm :KK9: gebelik kan tahlili sonuçlarımı telefonda öğrendim temiz çıkmış o gün halsizlikten ne tahlili yapılacagını bile soramamıştım telde hemşireye sordum ters ters cevap verdi sinir etti beni :63: madem bilgi vermiyceksin niye oturuyosun orda deyip suratına kapattım bende telefonu :KK57: doktor hanımı telefona verirmisiniz çok bulantım var bişey sormam gerekiyor diyorum şimdimi aklınıza geldi geldiğinizde sorsaydınız ya diyor o zaman bulantım yoktu dedim beni engelliyorsunuz kayıt alıyorum diyor ayy saçını başını yolasım geldi :KK57: bebek için endişeleniyorumda bhcg testide yapılmışmıydı gebeliğin normal seyri için öğrenmek gerekiyor değeri biliyosunuz dedim ne alaka gebeliğiniz zaten teşhis edilmiş sizin kese görülmüş diyor iyide 7. haftaya girdim hala bebek görünmüyor izin verinde endişeleneyim dedim bende :KK37: sanki gebelik teşhisi için bhcg yapıldımı diye sordum saçmaladı resmen benim ondan daha çok bilgim var niye oturtmuşlarsa onu oraya hemşire diye :63: şimdi doktorada anlatmıştır tartıştıgımızı doktorda tuhaf davranır kesin gittiğimde, aman zaten bana iyi bi doktor denk gelse şaşırcam :KK4: neyse en azından her gebelikte yapılan rutin tahliller oldugunu öğrendim o gün hastaydım soramamıştım bide bebeğin iyi oldugunu görseydim :26:

inşallah canımmm inşallah bi sorun olmazda hepimiz kalp atışlarını görür bebeklerimizi kucagımıza alırız

canımmmmmm çok üzüldüm Allah yardımcın olsun inşallah bi daha yaşamazsın bende aynı durumdayım aslında geçen yıl bi düşük yaşadım şimdiki bebeğimde hala görünmedi ultrasonda korkuyorum ikinci düşüğü yaşıycam diye Allah kimseye yaşatmasın o acıları :KK59::KK59:

hoş geldinn canımm senı görmek ne güzell cok sevındım bi sorun olmadıgınaa :KK16:

bende çok yiyomuşum eşim dedi :) 8 haftalık olcak yarın eğer senin ki gibi geç döllenmediyse.
ya aslında yaş önemli degil..insanın kendini hazır ettigi yaşlar anne olmak için en güzel yaşlar..bu kimisi için yirmilerin başı kimisi için otuzların sonu olabiliyor...hatta benim gibi kendini hiç hazır hissetmeden bianda hamile kalıverenler için de hamilelik süreciyle başlayabiliyor...kimisi de hiç cocuk istemeyebiliyor..hepsine saygım sonsuz..annelige hazır olanlar ve anne olmayı isteyen her kadın umarım bunu tadar..
O da doğru, ben planlamadan hamile kaldım mesela.Eşime diyorum ben bebeği nasıl tutcam zaten sakarım kırarım allah muhafaza bi yerini diye.Ama bana kalsaydı erteledikçe ertelrdim hiç hazır olmazdım galiba.
ben de 23 yaşında anne olcam inşallah..

izin konusunda benim bilmediğim çok şey var yau :KK28:
en genç anne :)
hiç belli olmaz yaşayıp görücez belkide en telaşlınız ben olurum :KK9:
Oda doğru belkide en telaşlısı olursun, inş hep beraber yaşayıp görcez :) Ben çok sakarım bebeği nasıl tutabilirim diye düşünüyorum valla :)
bana da doktorum normal olan 12 kilo civarı dedi.. daha fazla alırsan normal doğumun da zorlaşır dedi.. bi de kilo alma hakkını son aylara bırak ilk 3 ay hiç almamaya bak dedi.. benim bugün tam 1,5 aylık oldu ama kilom değişmedi çok şükür..
ben ilk gittiğimde beni 57,5 kg ölçtü ama ben hep 56 ydım.1 ay evvel öyleydi birayda 1,5 kg farketti sanırım.Banada en fazla 70 kg dek hak varmış.Normalde 67 nıormalmiş ama zayıfım diye hak tanımış :) Şuanda hala 57,5 kg dayım.

ah anım ya :KK43: kaderdaşım bizi delirtcekler ya :KK43: İnş çacucak atar bizim meleklerinde kalbi.Anneleride biran evvel rahatlarlar ya.
İyi yapmışsın heşireyede, hak etmiş yani.
Devlete i gidiyosun canım özele mi ?
biliomusun ben 4 kg aldım canım

çok gibi sanki ?

hoş geldinn canımm senı görmek ne güzell cok sevındım bi sorun olmadıgınaa :KK16:

teşekkür ederim canımm gittim geldim annemleri gördüm ama kalamadım keşke aha fazla kalabilseydim çok özlemişim onları :KK16: annecim ben gelmeden içli köfteden sarmaya kadar bi sürü yemek yapmışt tabi beb bulantıdan sadece tadına bakabildim :KK43: tek sıkıntım bebeğin iyi olup olmadıgı onuda görebilirsem rahatlıycam inş. :KK39:

Yani evdeki hesap çarşıya uyarsa ilk üç ay kilo almasam 8 aya kadar 1 er kilo alsam son ay 2 kilo alsam sanırım 7-8 kilo ile biterebilirmi inş.yani

ya ben 64..65 kiloydum yaz boyu ama doktorda tartıldım 68 kilo olmusum ne zaman aldım bilmiyorum hamıle kalmadan öncemı sonra mı:KK28:

teşekkür ederim canımm gittim geldim annemleri gördüm ama kalamadım keşke aha fazla kalabilseydim çok özlemişim onları :KK16: annecim ben gelmeden içli köfteden sarmaya kadar bi sürü yemek yapmışt tabi beb bulantıdan sadece tadına bakabildim :KK43: tek sıkıntım bebeğin iyi olup olmadıgı onuda görebilirsem rahatlıycam inş. :KK39:

canımm inşallahh görceksin bebişi ne zaman gidiceksin kontrole .. :nazar:

X