2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

julii ,bety, hoya maşallah benım kızım daha emeklemıyo hatta tam oturamıyo bile heralde biz iki ay cihaz kullandıkya onunmu etkisi var nedir daha tık yok yani bizde aman sağlıklı olsunda geç emeklesin napıyım artık.

tutku super gelişme aman masallah buluşmamız lazım:))benimkide emmeden uyumuyor artık resmen emzik oldum bos bos çekiyor velet...

olmadi kimse yoksa atla bana gel:))

iyi fikir aslında..sen tatile gitmeden buluşalım..utkuda emmeden uyumuyodu biliyosun çok şükür yatır kaldır işe yaradı..
değiştirmem gereken daha çok şey var ama fırsat bulup okuyamıyorumki kitabı..yatır kaldır bölümünü okudumn sadecesempatiksalakcinni

dikiş el işi gibi şeylerle benmide aram hiç iyi değildir ama hamileyken utkunun bütün hazırlıklarını kendim yaptım..
kapı süsü bebek şekeri sepeti altın yastığı..ve anladımki bu konuda becerikliyim..istesem o kasktanda yaparımda utkudan nasıl yaparım o varbilmiyorumkismile

tutku benım kızımda memeyı agzına almadan uyumuyor benı yalancı emzık yerıne koydu ne bu yatır kaldır banada söyle bende yapayım..

saol pamuk
bazi annelerin hastaliklarla cani sıkkın
sen nasılsın

çok geçmiş olsun önemli bişey yok ama değilmi ciddi bişey yani
biz iyiyiz çok şükür çok yaramaz oldu ege yürütgecinde nereye dalsamda karıştırsam diye planlar yapıyo heryere elini atıyo yandım walla kurt var bu çocukta emeklemeye başlamış galiba bazı tosuncuklar bizimkide sürünmeye çalışıyo yerde dişlerimiz hala yok çıksada rahatlasak şu yatır kaldır olayı tracy de yazanmı kızlar ege hala 2saatte bi uyumak istiyo yarım saat yada 1saat yatıp kalkıyo çok zorlanıyorum evin dışında bu durumdan ve sallanmadanda uyumuyo uyuz oğlum walla çıldırmaya az kaldı allah sağlık versin gerçi başka derdimiz olmasın ama bunalıyorum bazen bensiz hiç durmuyo odadan çıkıyorum başlıyo ağlamaya tuvalete bile beraber gidiyoruz nerdeyse yanındayken sorun yok oynuyo ama yoksam allah allah felaket başlıyo varmı aynı durumda olan yaaw

selam pamuk..nasılsın nerelerdeydin

burdayım be canım
ama sadece ruhum bedenim ege beyin yanından ayırmıyo çok yoruluyorum o uyuyunca işlerimi yapmaya çalışıyorum buraya gelmeye hatta pc açmaya bile vaktim isteğim kalmıyo inan büyüdükçe azdı benim sıpaa sen nasılsın nasıl gidiyo

pamuk 7 ay gibi baslarmiş bu durum
senindurumunda olanda var.ama çozum bulan var mi bilmiyorum

dedigin gibi saglıklari yerinde olsun ates olunca bile kotu olıuyor insan.hoya,denizeklim sıkıntılıydı enson

biz iyiyiz çok şükür çok yaramaz oldu ege yürütgecinde nereye dalsamda karıştırsam diye planlar yapıyo heryere elini atıyo yandım walla kurt var bu çocukta emeklemeye başlamış galiba bazı tosuncuklar bizimkide sürünmeye çalışıyo yerde dişlerimiz hala yok çıksada rahatlasak şu yatır kaldır olayı tracy de yazanmı kızlar ege hala 2saatte bi uyumak istiyo yarım saat yada 1saat yatıp kalkıyo çok zorlanıyorum evin dışında bu durumdan ve sallanmadanda uyumuyo uyuz oğlum walla çıldırmaya az kaldı allah sağlık versin gerçi başka derdimiz olmasın ama bunalıyorum bazen bensiz hiç durmuyo odadan çıkıyorum başlıyo ağlamaya tuvalete bile beraber gidiyoruz nerdeyse yanındayken sorun yok oynuyo ama yoksam allah allah felaket başlıyo varmı aynı durumda olan yaaw

burdayım be canım
ama sadece ruhum bedenim ege beyin yanından ayırmıyo çok yoruluyorum o uyuyunca işlerimi yapmaya çalışıyorum buraya gelmeye hatta pc açmaya bile vaktim isteğim kalmıyo inan büyüdükçe azdı benim sıpaa sen nasılsın nasıl gidiyo

uykuyu düzene soktuk sayılır biz ama anlattığın herşey utkudada var..hatta dün faceten sordum aynı durumda olan varmı diye..çok zor oluyo böyle hiç bi iş yapamıyorum bende..

fatmazehra canım tracy hogg un bi kitabı var bebebk bakımına mucize çözümler diye..onda detaylı anlatıyo yatır kaldır yöntemini..yada googledan arat yatır kaldır diye çok bilgi var..
bebeği belli bi rutinle uyku hazırlıyosun yatağa koyuyosun tabi ağlıyo ağlayınca kucağa alıyosun pışpışlamadan sallamadan ben burdayım senin yanındayım diye sakin sakin konuşuyosun..sustuğu anda tekrar yatırıyosun..bu böyle 1 saatte sürebilir 2 saatte önemli olan başladıktan sonra pes etmemk..
2 haftaya kadar sonuç alıyosun..
utku uyumlu bi bebek 2 günde sonuç aldım ben..ama tabi bide sen yanında olmadan uykuya dalabilmesi lazım ama utku bana çok düşkün olduğu için onu daha başaramadım

hoya hava orda da çok sıcak mi?aksam serinliginde bir açık havaya çırkatin bebeyi

pamuk bu arada benimkide yanimdan ayrilmiyor yani illa biri ile olacakkk

pamuk 7 ay gibi baslarmiş bu durum
senindurumunda olanda var.ama çozum bulan var mi bilmiyorum

dedigin gibi saglıklari yerinde olsun ates olunca bile kotu olıuyor insan.hoya,denizeklim sıkıntılıydı enson
hımm nezaman geçiyomuş peki :KK70: çok geçmiş olsun ya bende çok duyuyorum bu ateşlenme olayı çok var bebişlerde allah sağlık versin hepsine çok zor yaa
yine yükselmeye başladı ateşi 38i geçiyosenağlama

hoyacım geçmiş olsun ya nezamadır böyle sirkeli çorap giydirdinmi hiç benim abimin ufaklık çok ateşlenirdi bebekken hep sirkeli çorap yapardı annemler falan acayip işe yarardı bi dene istersen canım
çorabını sirkeye batır sık ama nemli kalsın çokta sıkma giydir ayağına alıyo ateşi falan inşallah işine yarar canım benim bezle başına kolaltına falanda koyabilirsin ekstradan çok ateşlenirse

demekki herkeste aynı buraya girince walla tek olmadığımı anlayıp sabrım yükseliyo ya çok zor walla bi yaşına gelseler daha rahat olucak diyorlar ama her ay dahada zorlaştı bu bebeler şeytan diyo yap bitane daha al sana yanına arkadaş işte ikiside yanlarına birini aramaktan vazgeçerler :KK70:

O günkü gibi yapmadı hiç bir daha ama yine de çok evcimen..Göbek bağını hiçbir yere atmadık daha,annem de göbeği evde o yüzden böyle yapıyor bu çocuk diyor :)Senin bebişin nasıl bu arada...
berilin de göbek bağı hala evde,ama dışarıyı seviyor,sabahları işe geleceğimiz zaman çok seviniyor,
o göbek bağını napsak yaa..
oruç mu vurdu ne yaptı kimse yazmıyor..sinemis mehlika nerede yaw?
ben burdayım,sabah burdaydım 11,5 gibi kızımın yanına gittim,
1 saatten fazla kalmışım orda,berili sabah uyutup gelmiştim yerime az uyumuş uyanmış hemen,
uykusu vardı ama uyumak istemedi,oynamak istedi,ayağımda salladım hala kıpır kıpırdı ama sonra pes etti uyudu melekler gibiŞeniz
hoşgeldin cnm,beril de aynı , hiç yalnız kalmak istemiyor,her yere beraber gidiyoruz,
iki dk yanından ayrılınca hemen basıyor çığlığı..
yine yükselmeye başladı ateşi 38i geçiyosenağlama

ayy niye bu kadar uzun sürdü ya,yazık yavrum benim,inş. bir an önce iyileşir..

tutku super gelişme aman masallah buluşmamız lazım:))benimkide emmeden uyumuyor artık resmen emzik oldum bos bos çekiyor velet...

olmadi kimse yoksa atla bana gel:))

cumartesi buluşak mı yavv, benim işim yok

uykuyu düzene soktuk sayılır biz ama anlattığın herşey utkudada var..hatta dün faceten sordum aynı durumda olan varmı diye..çok zor oluyo böyle hiç bi iş yapamıyorum bende..

fatmazehra canım tracy hogg un bi kitabı var bebebk bakımına mucize çözümler diye..onda detaylı anlatıyo yatır kaldır yöntemini..yada googledan arat yatır kaldır diye çok bilgi var..
bebeği belli bi rutinle uyku hazırlıyosun yatağa koyuyosun tabi ağlıyo ağlayınca kucağa alıyosun pışpışlamadan sallamadan ben burdayım senin yanındayım diye sakin sakin konuşuyosun..sustuğu anda tekrar yatırıyosun..bu böyle 1 saatte sürebilir 2 saatte önemli olan başladıktan sonra pes etmemk..
2 haftaya kadar sonuç alıyosun..
utku uyumlu bi bebek 2 günde sonuç aldım ben..ama tabi bide sen yanında olmadan uykuya dalabilmesi lazım ama utku bana çok düşkün olduğu için onu daha başaramadım

tutku bebeye sürekli yanındayım diye empoze edince demek ki bu kadın ben uyurken başımda bekleyecek sandı herhalde :KK1:

naber pamuk :KK3:

mehlikasu walla allah hepimizin yardımcısı olsun yaa benimkinin göbeğide hala evde dışarıyı seviyo ama kısa zamanda sıkılıyo falan gidip en işlek yere gömeyim ben bunu da hep gezsin oğluşum :KK70:

aman canavar oldu o valla.
3 haftadır hırıltılı öksüürklü o da.
bir de sinekler 12 yerden ısırmış kafasını gece yaralıböcek olmuş.

geçmiş olsun yaa allahım bu bebelere gelen bize gelsin çok zor hasta olmaları düzelir inşallah en kısa zamanda onun 12 yerinden bende ısırmak isterdim adi sinekler ne istemişler tatlı böcüğümden benim

X