2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

günaydınn.
gece nasıl girdiyse cibinliğin içinde 4 tane sivrisinek girmiş. sabah bi kalktım kafasında 12 ısırık var bebenin akannehir.
gece bebemle ziyafet çekmiş pis hayvanlar

merhabalar opuyorumnanaktan

yaklaşık bir ay önce bir merhaba dedim ve sonrasında tatildi vs. deren yeni fırsat bulabildim siteye girmeye. hatırlamaynlar için yazayım ben siteyi misafir olarak izleyen ve sizlerin aklında acaba kim soruları uyandıran misafirden yalnızca biriyim. sık yazmaya fırsatım olmuyor ne yazık ki

tatil dönüşü buraya nisan 2011 annesi olacağım yazmayı hayal ediyordum ki maalesef kısmet olmadı, öğrendik ve düşükle sonuçlandı mafoldumben kazara olmuştu acaba erken mi derken bizi bırakp gitti, Allah bebeklerimizi bizlere bağışlasın diyerek teselli ettim kendimi. gerçi çok da beklemek istemiyorum 2. bebek için ama biraz dha zamanı var sanırım...

Bu arada hasta olan tüm bebişlere çok ama çok geçmiş olsun, Allah şifa versin hepsine.

geçmiş olsun. maden istiyorsun inşalllah bir önce yeniden hamile kalırsın

teşekkür ederim ecrin yarın yapıcam.
benim kız uslu kendi kendine oynardı bu sıra bir haller oldu illa ben onu yürütücem böyle oluncada iş yapmaya fırsat bırakmıyo.birde sivrisinek hep yiyor prize takılan sineksavardan aldım faydası yok siz ne yapıyorsunuz?

raid likit vardı bende de. hiiçbir işe yaramıyor.
ancak cibinlikle çözüm bulduk biz. gerçi onunda içine girmiş gece sivriler.

kızlar iyi akşamlar epeydir giremiyorum
çoğu zaman yazılanlara bir göz atıp çıkıyorum
benim kız sürekli hastalık geçiriyor
önce idrar yolları iltihabı geçirdi
şimdide el ayak ağız sendromu diye bir hastalık geçiriyoruz
bizde yeni duyduk biu hastalığı
el ve ayaklarında kızarıklıklar oluştu bide vücudunda.
ağızındada olması gerekiyormuş ama bizimkinde olmadı
üstüne bide yüksek ateş
5 gün sürecekmiş bu durum
geceleri hiç uyumuyoruz
sürekli huzursuz ve ağlar durumdayız
iştah resmen sıfır
sadece meme istiyor
halen 7 kilodayız nerdeyse 3 aydır hiç kilo almadı
yakında kafayı iyecem

çok geçmiş olsun canım

kızlar hayırlı geceler emzik kullanan anneler 1 numaradan 2 numaraya geçemiyorum kesinlikle almıyo midesi bulanıyor ağzına sokar sokmaz atıyor hala 0-6 ay kullanıyoruz nasıl geçecem 6+ya

emzik kullanımı damak yapısını bozuyomuş birde ayına uygun kullanmıyoruz hepten zarar verir mi ki diye takılıyo kafama emziksizde durmuyo

denizeliklim ve hoya Allah şifa versin bebişlere ve cümlemizinkinede sağlık

2-3 yaşına kadar damak yapısına hiçbir zararı yok emziklerin. ancak 2 yaşından sonra çok küçük memeli emzik zarar verir.
yani şimdi 0-6 emziğin ona zararı olmaz.
ben artık aldığım emzikleri 6+ alıyorum, hiç yadırgamadı. ağzına sokacak bişey olsun yeter benimkine.
sadece kiraz uçlu olanları tutmayı beceremiyor o kadar

günaydın

esmer dün poğaca linkini vermişsin teşekkrler

rica ederim canım

günaydııınn:KK3:
yeni gelen arkadaşlar hoş gelmişler safa getirmişleropuyorumnanaktan
merhabalar opuyorumnanaktan

yaklaşık bir ay önce bir merhaba dedim ve sonrasında tatildi vs. deren yeni fırsat bulabildim siteye girmeye. hatırlamaynlar için yazayım ben siteyi misafir olarak izleyen ve sizlerin aklında acaba kim soruları uyandıran misafirden yalnızca biriyim. sık yazmaya fırsatım olmuyor ne yazık ki

tatil dönüşü buraya nisan 2011 annesi olacağım yazmayı hayal ediyordum ki maalesef kısmet olmadı, öğrendik ve düşükle sonuçlandı mafoldumben kazara olmuştu acaba erken mi derken bizi bırakp gitti, Allah bebeklerimizi bizlere bağışlasın diyerek teselli ettim kendimi. gerçi çok da beklemek istemiyorum 2. bebek için ama biraz dha zamanı var sanırım...

Bu arada hasta olan tüm bebişlere çok ama çok geçmiş olsun, Allah şifa versin hepsine.
cnm geçmiş olsun ama ikinci çocuk için erken değil mi:uhm::bbo:
tavık gögsü:)juli.geçen ben kakaolu büsküviyi robottan geçirdim borcama döktüm üstünede tavık gögsü yaptım herhangi muhallebide olur döktüm.dolaba attım sonra çıkarım kestim ve rulo gibi sardım kazandibi gibi yani:)süper görüntü tadıda süperdi.tavsiye ederim.
bunu ben de yapıyordum çok güzel oluyor gerçekten,ay bugün yapsammı cokacimcoook
teşekkür ederim ecrin yarın yapıcam.
benim kız uslu kendi kendine oynardı bu sıra bir haller oldu illa ben onu yürütücem böyle oluncada iş yapmaya fırsat bırakmıyo.birde sivrisinek hep yiyor prize takılan sineksavardan aldım faydası yok siz ne yapıyorsunuz?
evet hiç faydası yok ne yazıkki,bu gece sinek toktu ama dün gece ara ara kalkıp sinek avladım,
pencereye sineklik taktırsak serin hava girmesini engeller diye düşünüyoruz,sıcak olur gibi,
eşim küçük bir vantilatör alalım başını tavana çevirelim diyor,vantilatörün olduğu yere sinek gelmiyor..
üstüne bide yüksek ateş
geceleri hiç uyumuyoruz
iştah resmen sıfır
sadece meme istiyor
yakında kafayı iyecem
geçmiş olsun cnm,inş. biran önce iyileşir cnm..
çok geçmiş olsun canım bizdede benzer bir durum var ama ateş yapmıyor aynen anlattığın gibi el ayak bacak vücüt neresi varsa kıplırmızı döküntü oldu doktora gittik ter nedeniyle ortaya çıkan bir bakteri türü yüzünden oluyormuş antibiyotik kullanıyoruz bir sürüde pomad filan var sürüyoruz sürekli.Kuzeyde son 3 aydır sadece 60 gr aldı doktor normal diyor ama ben çok üzülüyorum kuzum süzüldü iyicene iştah açıcı bir şey tavsiye etmiyor ısrarla zaten doktorumuz hiç ilaç yanlısı değil ama ben kilo alamamasına çok üzülüyorum.inşallah çabucak atlatırlar bu hastalıkları.
:nazar:
geçmiş olsun cnm,inş. bir an önce iyileşir kuzey..

Son düzenleyen: Moderatör:
hoya antibiyotik kullanıyosun değil mi?eğer kullanmıyorsan ve boğaz enfeksiyonuysa çok zor düşer ateşi...

benimki de öyle ben hiç bişey yapmıyorum...

amin canım geçmiş olsun size de...

geçmiş olsun ...kilo almayışı için ne diyor dr?iştah şurubu filan içirsen?(polivit vitamin ve iştah açıcı şurup verdi dr bize bu ay)

evt gerçekten bebekler yiyince çok mutlu oluyoruz...

emzik kullanımı damak yapısını bozuyomuş birde ayına uygun kullanmıyoruz hepten zarar verir mi ki diye takılıyo kafama emziksizde durmuyo

denizeliklim ve hoya Allah şifa versin bebişlere ve cümlemizinkinede sağlık

teşekkür ederim kadriye abla ve suprize
gece 22.30dan sonra çıktı atei yine bi türlü düşmedi mızırdandı durdu
bi de hep beni istiyor babasıyla bırakınca gözyaşları içinde ağlıyor hiç susmuyor

01.00e doğru uyuttum ateşi az düşmüştü 04.00gibi baktım 38.9
hemen emzirdim ilaç verdim 3 saat sonra yine düşmedi fitil verdim o ara uyuyup uyuyup uyandı sonra uyuyup kalmışım şimdi uyuyor ateşi de düştü..mafoldumben

yine gitmedim işe...kaydirigubbakcemile2 hihoyyyt :teytey: :dance:alkisalkisalkis

Hoya fitil şuruptan çok daha çabuk etki ediyor. Çok yükseldiğinde bence şurup değil fitili tercih et. 15 dk içinde falan düşürür çünkü.

fitili8 saatte bir veriyorum fitilden 4 saat sonra şurubunu ve antibiyotiğini veriyorum

ilaçları kaşıkla verdiğim için balık gibi kafasını çeviriyor yemek bile yemiyor dün akşam 3 kaşık çorba ve yoğurt yedi 2 kaşık hep beni emdi
yemeği bile ben yer gibi yapıp onna verirsem zorla yiyor

kızlar dün ayris dede demeye başladı ama çok bilinçli söylemiyor..akşam eşim geldi söyledim o da başladı baba baba çalışması yaptırmaya bende gıcıklıga benim babamın adını söyleyip dede ekledim sonuna:)))bakalım nezaman anne dicek.

günaydın kızlar...hoya denizeliklim geçmiş olsun...hemen iyileşsin inşallah kuzular...
bizim hatun sabah salondan mutfağa tura çıktı...yanımda bıraktım sızmışım (tabi sabahın 5i olunca dopal olarak) 10 dakişka filan sonra açtım gözümü, yok...salonun heeçbiyerinde yok...bir bakarım mutfağın ortasında sırıtıyor bana...ütülü hergün çalıştırıyormuş akşam söyledi...offf...başladı gitmeye yaaa....
üst iki diş te göründü, tam çıkmadı ama rahatsızlığı bitti gibi çok şükür...bizden böyle şimcilik...
çok işim var çookkk...

günaydın kızlar...hoya denizeliklim geçmiş olsun...hemen iyileşsin inşallah kuzular...
bizim hatun sabah salondan mutfağa tura çıktı...yanımda bıraktım sızmışım (tabi sabahın 5i olunca dopal olarak) 10 dakişka filan sonra açtım gözümü, yok...salonun heeçbiyerinde yok...bir bakarım mutfağın ortasında sırıtıyor bana...ütülü hergün çalıştırıyormuş akşam söyledi...offf...başladı gitmeye yaaa....
üst iki diş te göründü, tam çıkmadı ama rahatsızlığı bitti gibi çok şükür...bizden böyle şimcilik...
çok işim var çookkk...
oyy maşallah gözdeye
bende sabah mutfaktaydım içeri girdim melisa yok akannehir...tık tık sesler duymustum ama yere vuruyo sandıydım o gene gidiyomuş salıncağın altına girmiş..iyice tehlike oldu bunlar hacıı netcez bilmem

kızlar hayırlı geceler emzik kullanan anneler 1 numaradan 2 numaraya geçemiyorum kesinlikle almıyo midesi bulanıyor ağzına sokar sokmaz atıyor hala 0-6 ay kullanıyoruz nasıl geçecem 6+ya
biz lateks kiraz uclu kullanıyoz onda numara yok...
üstüne bide yüksek ateş
geceleri hiç uyumuyoruz
iştah resmen sıfır
sadece meme istiyor
yakında kafayı iyecem
gecmiş olsun denizcim..
bu cocuklar sayesinde daha duymadığımız cok sey öğrenicez galiba

gündüz bayağı uyudu
bi saat önce yine yükseldi ateşi 38.9a kadar
ilaç fitil verdim uyuyunca düşer inş.

kıyamam kuzuma ben.
düşer annesi üzme kendini

çok işim var çookkk...

gunaydinnn
denizeklim,biran once iyileşir umarim defne

hoyA bugun rahatlar artik insallah nurd a

kızlar dün ayris dede demeye başladı ama çok bilinçli söylemiyor..akşam eşim geldi söyledim o da başladı baba baba çalışması yaptırmaya bende gıcıklıga benim babamın adını söyleyip dede ekledim sonuna:)))bakalım nezaman anne dicek.

günaydın kızlarr..
deniziklim geçmiş olsun..
hoya inş düzelir kaç gun oldu peki?

oyy maşallah gözdeye
bende sabah mutfaktaydım içeri girdim melisa yok akannehir...tık tık sesler duymustum ama yere vuruyo sandıydım o gene gidiyomuş salıncağın altına girmiş..iyice tehlike oldu bunlar hacıı netcez bilmem

biz lateks kiraz uclu kullanıyoz onda numara yok...

gecmiş olsun denizcim..
bu cocuklar sayesinde daha duymadığımız cok sey öğrenicez galiba

kıyamam kuzuma ben.
düşer annesi üzme kendini

sağolun kızlar
uyandı şimdi ateşi normal mızmız ama

herkesin bebeği hastamı yaa
geçmiş olsun
gıcık oluyorum hastalıklara

juli ve betiy özelliklede gözdeye maşallah

benimki galiba emeklemeyecek yüzüst pozisyondayken hemen sırtüstüne dönüyo ıı tık yok
yürüteçte fıldır fıldır

nura ce ee yapmayı öğretmeye çalışıyordum
dün iftar yaparken babasına yaptı babası anlamadı sana ce eee yapıyor dedim..
kamera gibiler

hoya tekrar geçmiş olsun bizimkide boğaz enfeksiyonunda 3. günde falan düştü ateşi
ateş dşürücü şurubu kusuyodu hiç yemek istemedi emmedi bile 8 saat
dr fitil verdi ama şurubu öncelikle deneyin fitili pek önermiyorum dedi

ben de koyduğum yerde bulamıyorum nuru artık
elini öne atıyo poposunu farklı yerlere koya koya ilerliyo mutfakta uzağa koyuyorum anıma gelip eteğime tutunup kalkıyo

X