2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

selam canım
bizde 2.ye geciriyoruz boğaz enfeksiyonu
yine antibiyotiğe basladık....
doktor havada cok mikrop var dedi..
anne sütü alıyormu..zorla emzirmeye calısıyoruz koruyucu olsun diye ama istemiyor

örtmenim maşallah senin memişlere 8. aya kadar kadar getirdin ..son aylarda kilo alımı nasıl ek gıdaya baslamamak daha iyi dimi
biz nasıl basladık kilo alım düştü :1no2:
gece mama veriyon mu sced..benimki iki fırt alıyo sırtını dönüyo
zorlarsam ısırıyo.
mememin ucu yanlıs kaynadı zaten gecende yarısını koparttı kuduz

allah kavustursun canım

vita malt sanırım.
ama işe yarıyor mu bilmiyorum ben
saol hacı....
günaydınlarr
juli evet işe yarıyor cnm
deneyim bende bugün.insallah dolup taşar
nası hayal ama

Gunaydıınn bız gene erkenden uyandık oglusumla.gecede uyandık ıkıden dorte zor uyuttum.tam duzene soktumderken dısler bozdu olayı hala atesı var ustu cıplak oldugu halde

gecmiş olsun canım

julicim

ben 2 aydir goturmedim 6.aydan sonra 2 ayda bir demişti dr.tanidigimiz.onu dinledim:))

kilo almiyor evde tartiyorum bebeyi.ama nprmal çok sıcak.eee ırf sutle meyve yogurt ile almaz tabi...
sorun sut istiyor bebe ama bende çikmiyor artuık(ben de vitamalt falan alicam galiba bu gidişle.hiç dolmuyor son zamanlarda(

günaydın kızlar nabersiniz biz salya sümük öksürük tıksırık hırıltı devam çok huysuz hala bugün soğuk buhar makinesi alıcam uygun olanlardan tavsiyeniz varsa bekliyorum

juli ben gece mama vermiyorum akşam 7-8 gibi bizimle birlikte yemek yiyor
sonra sadece emziriyorum
ama sütüm çok azaldı gece çok uyanıyor 2-3 gündür

juli ben gece mama vermiyorum akşam 7-8 gibi bizimle birlikte yemek yiyor
sonra sadece emziriyorum
ama sütüm çok azaldı gece çok uyanıyor 2-3 gündür
bendemi öle yapsam yaa
eğer cok acıkıp kalkarsa asla emmiyo ağlıyo mamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa diye
eğer tam uyku alinde yakalarsam emiyor...
oda 5 dk emiyo işte adı emmek olsun....

evet cok sıcak yaaa
bebeler kilo alamıyor su sıcaklarda tek erimeyen benim galiba

günaydın kızlar nabersiniz biz salya sümük öksürük tıksırık hırıltı devam çok huysuz hala bugün soğuk buhar makinesi alıcam uygun olanlardan tavsiyeniz varsa bekliyorum
ben chicco kullanıyorum tavsiye etmem
tefalin falan al...

kızlar bişey soracagım benım kız sürekli saçlarını çekiyo neden yapıyo olabilir kulaklarımı ağrıyo acaba?

diş çıkarma belirtisiymiş.bizimki de yapıyordu sonra patladı dişi.

saol canım salyası falanda yok ama inşallah diş belirtisidir eşime doktora götürelim diyorum nefret ediyo adam doktor lafından ya en ufak şeyde doktora koşuyorsun diyor şimdi göz muayenesinide duydum yaptıralım desem vesvese yapıyorsun yok bebegin bişeysi der çıkar gizlimi götürsem acep:uhm:

kızlar bişey soracagım benım kız sürekli saçlarını çekiyo neden yapıyo olabilir kulaklarımı ağrıyo acaba?

canım bizimkide sürekli saçını ve kulağını çekiyodu hatta ağrıyomu diye sordum muayenede doktora hiçbişey yok dedi sonra farkettimki öykü uykusu gelmeye başlayınca kulaklarını çekiyo lülülülülülü

teyzoşlar bu arada dün bizimde ilk dişimiz patladı aşağıdan kürdan ucu kadar gözüküyo şu anda

culi sced size de merhaba..
iyiyim ben birazdan kızlarla pikniğe gideceğim..
görüyorum yazdıklarınızı merak etmeyin
hastalara şifa dertlilere deva versin Rabbim..

esmer

-sen hangi degerleri girdin??

boyunu, kilosunu, kafa çapını, kaç aylık olduğunu, cinsiyetini
ne varsa girdim işte.

kızımın çorbasını yedirmişler bilee,
tüh ben tadına bakıp öyle yediercektim,
inş. bozulmamıştır..

bişey olmamıştır merak etme.

ustuner

geçmiş olsun koruyucu ne yapabilirsin hiç bilmiyorum

bu arada ateşli iken demir veriyor musunuz?? enfeksiyon varken ishal halinde ateşte Demir verilmezmis ben yeni ogrendim

ben vermiyorum.
ilaç kulandığında kesiyorum demiri.

esmer

Yaşa göre boy persentili ]3
Yaşa göre ağırlık persentili [97
anlamsız geldi bana

anlamsız olması normal bacım zaten.
bizim değerler anlamsızsa çalışıyordur işte program

normalde 8,5 aylık bebe 7100 gr 65 cm olmamalı.
onun için anlamsızdır.

ben her türlü ot-çöpü veriyorum.
suya az adaçayı koyarsın kaynatırken

ustuner

geçmiş olsun koruyucu ne yapabilirsin hiç bilmiyorum

bu arada ateşli iken demir veriyor musunuz?? enfeksiyon varken ishal halinde ateşte Demir verilmezmis ben yeni ogrendim
ben de senden öğrendim,paylaşımın için sağol cnm,valla çok şeyi burdan öğerniyoruma.s.

teşekkürler canım. elimden geleni yapıyorum ama benim bile öpmemem gerekiyormuş uzaktan sevin diyor doktor
ay cnm öpmeden durulur mu ya,ben şehsen dayanımıyorum,
otobüste gidip gelirken bile sık sık öpüyorum,
Allah yardımcınız olsun..
beril de son zamanlarda kulağını yakınındaki saçları çekiyor,kaşıyor,
salyası da arttı,ısıracak yer arıyor,suluğunu düş kaşıyıcı olarak kullanıyor,
inş. sorunsuz bir şekilde çıkarır dişlerini bebiklerimiz..

bizim koce de aynı kafadan:mymeka:

kızımın yanına gittim sabahtan beri uyumamış hiç,
emzirmeye çalıştım emmedi ben de ayağımda salladım mayışınca emzirdim,uyudu,bayıldı resmen,
inş. şöyle bir iki saat uyurda uykusunu alır iyice..

Son düzenleyen: Moderatör:

canım göz muayenesi eğer gözle görülür bi sorun yoksa (kayma gibi) bir yaşında yaptır bence. gözler ozaman tamamlıyormuş gelişimini.

hayırlı olsunn
bi biz mi kaldık haminne gibi

valla bizde de pek belirti yoktu ben sürekli bakıyodum akşam yine baktım bişey yok sabah parmağımı ağzına götürdü baktım elime bişey geliyo gece patlamış heralde sende ne olduğunu anlamadan bi bakmışın çıkıvermiş :lepi:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…