2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Çocuğunuzun yaklaşık 18 ay ve 2 yaş arasında olmasıyla birlikte, rahat yürüyüp konuşan ve sizin ne dediğinizi anlayan döneminde tuvalet eğitimine başlayabilirsiniz. Eğer çocuğunuz daha rahat bir şekilde yürüyemiyor ve konuşamıyorsa daha erken demektir. Daha erken yaşlarında tuvalet sorununu çözmek çok güzel olmasına rağmen eğer bu dönem iler ki yaşlara kaymış ve gecikmişse telaş etmeyin mutlaka bu alışkanlık kazanılacaktır. Çocuktan çocuğa tuvale alışkanlığı değişiklik gösterecektir. Tuvalet alışkanlığını kazanmak için rahatça çıplak dolaşabileceği, altının rahat açık bırakabilineceği yaz ayları düşünülür, fakat yinede kış aylarında dahi bu alışkanlığı kazandırabilirsiniz.

kızlar
Burda çalışan bi çocuk vardı bizim semtte oturyordu işten ayrıldı kendisi tatile gitmiş annesi geldi kalan parasını almaya
ona soğuk bişeyler ikram ettim konuşurken laf arsında çocuk baktığını söyledi ben hiç çocuğum olduğunu demedim kendi çocuğum gibi büyüttm 2 yaşında aldı dedi çok ağldım hastalar oldum şimdi biraz orduluymuş oaraya gidp kafa dağıtcam dedi
kadın burda ağlayacktı neredeyse
kendi bbeeğim gb baktım dedi
kendi çocuğun yokmu dedim var 5 tane en küçüğü 16 yaşında kız dedi ama
çok sevmiştim dedi
kaça baktın dedim 250 lira dedi şok oldum yaaa

Tuvalet eğitimi, çocuğun sosyal gelişiminde önemli bir basamaktır. Her çocuğun tuvalet eğitimine hazır olma yaşı farklıdır Bazıları 18-24 ay arası buna hazır olma belirtileri gösterirken, bazı çocukta ise 30 aya kadar beklemek gerekecektir.

çoğu yer böyle yazıyor..

sinemis iyiyim canım bende..ayrise kahvaltı hazırlıcam geç uyandı bu sabah:)
ya kahvasında ceviz yada fındık içi çekip ekleyen varmı???

ohh afiyet olsun ayrisime
esmer ceviz yada fındık veriyorum demişti
ayy kızlar ben hiç bişey yedrmıyorum bu çocuğuma ne ceviz ne fındık daha kahvaltı bile 1 kez yapmadı benim bebem

sinemis ilahi bir ışık dicem şimdi:)))töbe töbee.nasıl bir kadınki telini alsaydın sen yinede ..

bende istirem

canım çarşaf atıyorum bende yere ana kucağında filan mümkün değil durmuyor

maşallah ayaza

bizim buğleminde üstüne düşsem söyler kakasını söylüyor ıhh ıhh diyor ellerini havay kaldırıyor anlıyorum bakıyorum ki kaka yapmış oan wc götrsem belkide alışacak

sinemis neden vermiyorsun siz artıkj bayagı büyüdünüz ilerde zorlanmasın..mamadan daha saglıklı oldugu kesin bence kahvaltı ver..

hadi gündüze tamam derim ama 9 aylık bebeğin gece bilinçli olarak çişini tutması anatomik olarak mümkün değil.
idrar yolundaki kaslar istemli olarak kasılacak kadar gelişmedi henüz; değil uykusunun arasında tutsun.
puse ilkim'i akşam 5'ten sonra aç bırakıyor olmasın işemesin diye akannehir

esmer bayıldım
hepsinden alasın var:)

aynen aynen süper herşey

sinemis iyiyim canım bende..ayrise kahvaltı hazırlıcam geç uyandı bu sabah:)
ya kahvasında ceviz yada fındık içi çekip ekleyen varmı???

ben 2-3 günde bir ekliyorum

duşumuzu aldik geldik artık sığmıyor lavaboda poposunu yıkıyamıyorum.ben de onla kuvete girip su tuutup kokan yerlerini sabunluyorum:))

tuvalet egitimi kaç yaşında vermeyi dusunuyorsunuz bayanlarrrr??

valla ben bir eğitim vermektense kendi istediği zaman tuvalete gitmeyi öğretme taraftarıyım.
genelde 26.ayda falan bezden iyice rahatsız oluyorlar zaten.
ne zorlamayı düşünüyorum ne ısrarcı olmayı. zamanı gelince ken kendine atar bezini

,

250 lira mı akannehir

sinemis neden vermiyorsun siz artıkj bayagı büyüdünüz ilerde zorlanmasın..mamadan daha saglıklı oldugu kesin bence kahvaltı ver..

çorbasını meyvesini yiyor ama kahvaltı vermedim öyle amasada yerken azar azar veriyorum reçeldi peynirdi ama özle yaptrmadım hiç .

250 lira evet
bende aynı tepkiyi verdim kadına
benim ihtiyacım var o yüzden dedibilmiyorumkismile
başkada bi yorum yapmadım ama şok oldum

iyi olacak hastanın ayağına doktor gelirmiş feyza....

başka bişey demiyorum artıkın....

sen şu kadını bir araştırsana bacım

aman nie araştrcam hiç demedim bile benimde çocuğum var die
baktıran kızıda tanıyorum benim eski kuaförün yanında çalışyordu hatta 2008de hamileydi çok iyi hatrlıyorum hergünde yolda karşılaşıyoruz zaten selmalaşıyoruz
meğersem çocuğuna o kadın bakıyormuş

sinemis kaçırma valla bakıcı düşnüüyorsan tabi araşltır sor bakalım nasılmış.biizm bi komşu vardı o da 500 falan bakıyordu ama resmen aşıktı bebege annesi bile onun kadar severmi bilmem ayrıldıgında kadın depresyona girdi cidden bebekten.

iyi olacak hastanın ayağına doktor gelirmiş feyza....

başka bişey demiyorum artıkın....

kadının gayet biliçli felan çocuğuda hergün görüyorum ben tesadüf çok bakımlı belli kilosu felanda gayet iyi hatta beni sorabilrler o kuaföre felan dedi
eşime anlattım nasıl biri diyor
oda dün gece kadın tutarız diyodu
ben yüz vermeyince dahada konuyu kapttı

bilmyorum ki bişey demedim
250 bakması garip geldi
ya çalışan kız kuaför gelir belli
ama kadın nasıl baktı o kadr
2 yıl ihtiyacım var mutfak param çıkıyor dedi

yav o şekilde araştır diyorum yani.
eski baktığı çocuğun annesiyle konuş memnun muydu, sigara içer miydi, çocukla iletişimi nasıldı falan diye.
eğer iyi referans verirse bence kaçırma derim.
bi annen, bi kayınvaliden olacak gibi değil çünkü.
kayınvalide de hasta zaten kadın, bakıcı bakar o da yanlarında durur mesela.
ama olursa bunu kayınvalideye güzelce anlatmalı ki kadın yanlış anlamasın

evet hergün önünden geçiyorum bugün sorsam mı acaba
kadın orduya gitcem dedi
yok sigara içmiyor ama kıyafeti temizdi ama sefil gibi biraz durumu yok belli
oğluda burda 8-9 ay çalıştı gayet kibar beyefendiydi yetşrtrme tarzı belli ama
bi soruyum ben eşimlede bi konuşuyum o zman

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…