2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

Senin kociş de alemmiş. Güldürdün beni. Kız bazen bizi çocuk falan sanıyorlar. Hemencik kandıracaklar. Neyse Allah bozmasın, öenmsiz tartışmalar geçer gider. Can sıkıcı büyük bişey olmasın.

Tavsiyene uyup bir duş alacağım. Arayım bakayım gelecekse gelsinler. Gelmeyeceklerse uzanayım biraz.

yok tatlım çok şükür öyle büyük tartışmamız olmaz:nazar:
konu mutlaka onun düşüncesiz ailesi oluyo her seferinde:1closedeyes:

neyseeeeeeee uzan sen bosver milleti

canım geçen kontrole gittiğimde söyledim doktora.kan sayımı yaptırdı tekrar.normal çıktı kanım.belki sıcakladan etkileniyoruzdur

olabilir canım kanını iyi olmasına sevindim

demetcim sen çekmecelerini hallettin mi?

bi taraftan yapıyorum canım yorulunca oturup buraya bakıyorum eğil kalk kasıldım biraz kızım tek tarafa toplandı:sinifsinif:

Kızlar aradım elektrikler henüz kesilmemiş. Söyledim çarpıntım var duş alıp yatacağım dedim.
Artık gelemezler. Cadı gelinim ben:))
Huri biraz taktik öğren. Annem olsa bu kadarına gerek kalmadan birsürü şey söylerdim.

işte budurrrrvereliniortak

Selam kıslar ben geldim artık evdeyim haftasonu temizliğimizi yaptık çok az işimiz kaldı onlarda biterse artık paşamı bekliyo olucam bugün evdeyim dışarısı çok sıcak duruyo neyseki ev serin leyf yapıyom Cumartesi Nst ye bağlandık gene 2 kasılmam çıktı ama ben fark etmedim doktorda normal bunlar dedi haftaya tekrar çağırdı paşamda iyiydi herşey yolundaymış :nazar: şimdilik normal gözüküyo doğumumuzda hafta belki vajinal bi kontrol yapabilirz belki sonraki haftaya olur duruma bakarız dedi şimdilik bendeki havadisler bu kadar bu arada ayaklarımın şişmesine evde o kadar olmaz yürüyüşünü yap dedi ödem onlar doğuma yaklaştıkça arttı dedi bide sıcak havanın etkisi olduğunu söyledi işte böyleeezemuszemus

canım hoşgeldinn ohhh misler gibi olmuştur evin sen baya hızlı çıktınnnkaydirigubbakcemile5
sizi göremeyince tahmin ettim izne çıktığınızı ilsu da yok
nst de de herşeyin yolunda olması süper vaktinde gelsin kuzularrrrrŞeniz

Kızlar mrb.. benimde 3 gübüm kaldı. Cuma günü sabah olucak doğumum kısmetse.

ciddimisinnnnnnnndelikafadulden

Allahım hayırlısıyla sağlıkla kurtulmanı nasib etsin inşallah canımmmmm:lepi:Şeniz

Herkese gunaydin, daha dogrusu bana gunaydin, sizlere merhaba,

Sabahin korunde telefonum caldi. 6 yi gecerekten. Onemliyse diye actim. Yanlis numaraymis. bir daha da uyuyamadim. zaten 2 de yatmistim. uyuyamamistim da. leylayim su anda yani.

Menekseakcim cok az kalmis. Hadi Allah kolay dogumlar nasip etsin. kizlar gecmisi okuyamadim. kusura bakmayin birseyleri atladiysam.

Herkese gunaydin, daha dogrusu bana gunaydin, sizlere merhaba,

Sabahin korunde telefonum caldi. 6 yi gecerekten. Onemliyse diye actim. Yanlis numaraymis. bir daha da uyuyamadim. zaten 2 de yatmistim. uyuyamamistim da. leylayim su anda yani.

Menekseakcim cok az kalmis. Hadi Allah kolay dogumlar nasip etsin. kizlar gecmisi okuyamadim. kusura bakmayin birseyleri atladiysam.

hoşgeldin kibelecim

sinir oluyorum o yanlış numaralara

confuse canım geliyorsun yazmıyorsun nasılsın bebişin nasıl haberdar et bizi tatlımmmm

Demetcim arkadaşlarım geldi sağolsunlar eşim felan hepsi yaptılar ya bana pek bişiy yaptırmadılar ama insan genede duramıyo işte sağa sola dönüyo bizede o bile yetiyo yorulmak için
Herkese tşkler güsel dilekleriniz için opuyorumnanaktan
Menekşe çba değilmiydi senin sezeryan günün cumamı oldu tatlım hayırlısı ile sağ salim kucağına al inş. haberlerini bekliyoruz canımkaydirigubbakcemile5

Rosemcim gecmis olsun. bebisin insallah gelmez.

esim kizimla konusuyor gel artik sei cok merak ediyoruz diye. hemen duzeltiyorum. kizim baban gel artik dediyse hemen gel demek istemedi. daha 6 haftan var hemen gelme diyoruz.

Kizlar bir de test ettim onayladim mide yanmasina pineapple juice birebir.

Hamileligimde ilk defa gecen aksam yasadim. sanki midemdde acili adana pisirdiler:) sonra evde vardi Allah'tan. hemen kesti. tavsiye ederim.

tesekkurler kıslar iyi dıleklerınız ıcın.
demetcım gece devlet hastanesıne gıtmıstık leke gelınce.doktorumuz cep telını vermedıgı ve haftasonu oldugu ıcın ulasamayınca gıttık devlet hastanesıne.
vardıgımızda ebe hanım afedersın kıcını devırmıs uyuyordu.uykusundan uyandırdık hanımı.
suratsız bır sekılde neyın var dedı leke geldı dedım.
masaya cık dedı tamam dedım sonra bıraz asagı dogru gel dedı.
tedırgın oldum yavasca geleyım barı dedım off dedı hemen.
zaten masa felan pislik ıcındeydı.
sonra vajınal muayene yapmaya basladı elı cok agırdı canım acıdı ahh dedım tedırgın oldum dedım.sınırlendı hanımefendı hemen eldıvenlerını cıkarttı cope attımadem muayene olmayacaktın neden geldın dedı?
sasırdım kaldım ıyıde dedım ben muayene olmayacam demedım kı.
odadan cıkıp gıttı.neye ugradıgımı sasırdım hemen ustumu gıydım.
esıme kapıda sasırmıs vazıyette ,ne oldu dedı.
yürü gidiyoruz dedım.
afalladı adamacagız.
sonra ben sınırle bagırıyorum.esım gerı dondu ne old dedı ebeye?
bırsey yok muayene edemedım dedı.bende sayıstırmaya basladım.
kapıdan cıktın gıttın v.s.lülülülülülü:eek:klava:
ne bıcım saglıkcısınız madem gorevını yapmayacaksın nedne bu meslegı sectın felan dedım.
kıpkırmızı oldu ebe hatun.lülülülülülü
dedı nst ye baglayayım.
esım baglasın dedı.gıttık nst odasına.sonrasında korktu sanırım onu sıkayet ederız dıye.

ıste sola donun sunu yapın bunu yapın felan dıyor.
bende dayanamadım dedımkı kusura bakma uykundan ettık dedım.kaydirigubbakcemile3
ne demek ıstedıgımı anlayamadı yada anlamamazlıktan geldı bılmıyorum.
nst de bır agrı cıktı.
dedı ıstersen yenıden muayene edeyım ıstemem dedım.suyumu felan patlatır dıye korktum.Çok üzgünüm çoook
oylece eve geldık.
sabahı zor ettım ama bır daha leke gelmedı cok sukur.
sabah hemen doktorumu aradım gorusunce rahatladım sımdı bırazdan yola cıkıcam maueyene olucam ona gore haber verırım sıze.
bıraz uzun oldu ama kusura bakmayın halen etkısındeyım.mafoldumben

detaylarını öğrenince daha sinir oluyor insan :kızgın:
az bile demişsiniz
inşllah iyi haberlerle döneceksin canım ...

Ay bebişim sen hacıyatmaz mı oldun? Bazen bana da oluyor ama çok uzun süreli değil. Zaten nefesim daraldığında rahim kasılması olduğunu anlıyorum. Karnım da taş kesiyor. Ama artık geceleri öyyyle konforlu, kaliteli uyku dönemi kalmadı. Daha uzun bir zaman da kalmayacak gibi görünüyor. Yaklaşık 1 sene kadar daha hacıyatmaz moduna devam.

aynen canimu , dediğin gibi bu durumu başka bir kelimeyle özetleyemezdim , tam hacıyatmaz oldum .. ben kaliteli uykuyu aramıyorum artık , uyumak istiyorum daralmadan , boğulmadan :1no2:

bugün doktora gidicek arkadaşlar hayırlı haberlerle gelsinler.artık çok az zamanımız kaldı.13 günüm kaldı.içime korku girmeye başladı

niye korkuyosun canımcım :1hug:

starcım alıntıdan okudum canım bende uyuyamıyorum geceleri durmadan kalkıyorummm:umursamaz:
o nefes daralmaların kansızlıktan da olabilir tatlım kanın ne durumda
az kaldı sabredelim canımmmmmm Şeniz

sanırım nidilattan ama kesemiyoruz onu işte .. hani doz aşımı muhabeti oluyor ya ilaçların .. ben 1 aydan fazladır kullanıyorum o ilac günde en az 4 tane .. dr.um kesemeyiz dedi , kasılma öleyici olduğu için :S
kanım sınırda çıkıyor 11 gibi ..
kafamın altına extra bir yatık daha koyyorm ama ı-ıhh , yorgun düşüp resmen sızmadan uyuyamıyorum benneyaptımki

benimde el bileklerimden sonrasında ve ayak bileklerimin sonrasında 2 gündür uyuşma oluyor.ellerimi ve ayaklarım yokmuş gibi oluyor.şişmelerde başladı zaten.çok tuzluda yemiyorum.tansiyonum filanda normal.gerçi böyle şeyler olması çok normal.son günlerimiz artık

benim ayaklarım ayak bileklerim feci şiş , eşimle yarışabilirim bu konuda kaydirigubbakcemile3
dogumda kayınvalidemin evinde olacağım için temizlik konusundaa hiç bişi düşünmedimm. düşünmüorumm..mirmirmirmirama çok isteerdim kendi evimde düzenimde olmayıı.. miisss gibi yapardım evimii....:sinifsinif:

boşver canım , sonrası güzel olacak .. vardır bir hayır , böylesi daha iyi olacak belki de ..benim da yapamadıklarım yapmak istediklerim bir ukde gibi kaldı içimde .. ama inanıyorum ki ne yaşıyorsam bebşim ve kendim için en hayırlısını yaşıyorum ..

kızllar mezhabala nasılsınız bakalım...
ben birazdan ağdaya gidecem yarın eşim şehirdışına çıkacak bugün 5te gidecez dra

bugün dr.a gidenlerimiz çok .. inşallah sen de küçük prensesten hayırlı haberlerle dönersin canım ..

kızlar benim zilli sabah ayağını bi dayadı resmen ağladım ağrıdan ya

ben de dün ağladım onun yüzünden .. kaburgama bastırıyor , yürek dediğimiz yere ve diyaframıma baskı yapıyor ve nefes alamıyordum .. gözümden uyku akıyordu ama başımı yastığa koyar koymaz hem çok hareket ediyor hem de baskıları artıyordu .. çok yormuştu uykusuzluk , ağladım sinrilerm yıprandı artık ..
eşim sağolsun yastığımı değiştirdi , perdeleri kapattı , slow bi müzik açıp yanımda oturdu .. ilk önce ona yaslanıp biraz uyuklar gibi oldum sonra hemen başımı yastığa koydum , öyle böyle derken 1 saatten fazla uyumuşum ..
ama benim deli oğlanın harketleri bazen feci canımı yakıor , özellikle de kaburga bölmüme çalışınca benneyaptımki

buda bizim odamız kızlar

odanız çok güzelmiş canım , çağınımız güzel güzel uyusun ve büyüsün içinde :asigim:

Evet ben de 2 gün sonra 37'yi bitiriyorum. 38+'da doğuran çok oluyor. Havalar da ısındı. Biraz hareke edince geliveriyorlar. Ben kızımın 40'ta gelmesini istiyorum ama her geçen gün de zorlamaya başladığı için fikir değiştirebilirim. Benim de dikkatimi çekti bu arada. Haziran anneleri bir an önce doğurmaya odaklanmış. Herkesin allan gönlüne göre verir inşallah. Ama bir daha bu günlere geri dönemeyeceğim için hiç acelem yok. Kızımla aynı bedende yaşamak hoşuma gidiyor. Her ne kadar artık beraber gireceğimiz kıyafet bulamıyor olsam da:))

maşallah canım :nazar:
Kızlar bugün acayip çarpıntım var. Tansiyonum 10-5 ama kalp atımı 100. Bu da beni iyice yoruyor. Biraz uzanacağım. Bu arada Huri'ye kızdım başıma geldi. Kayınvalidem aradı. Küçük oğlu evleniyor. Komşularla nikah şekeri bağlamıştık geçen hafta. 50 tane eksik gelmiş. Bu 50 tane için bir de kınada dağıtılacak çerez için bana geleceklermiş. Kendi evinde niye yapmıyor derseniz elektrikler kesilecekmiş. Silikon tabancası için ya bana gelecekmiş ya da komşuya gidecekmiş. Zaten halim mecalim yok bir de bu çıktı şimdi. Evi toparladım. Banyo yapacaktım kaldı. Yemek yapacaktım o da kaldı. Birazdan gelirler.

benim çarpıntım düştü dediğimiz sayı 95-100 arası .. geçen hafalarda 114-129 arası değşiyordu , bugün nipeten iyi 95 ..
sennkiler geliyorlarsa yemeği bari onlardan bri yapsın bi zahmet :eek:klava:

canım hoşgeldin valla çekmece dolap içlerini kimseye elletmem yapamazsamda bırakırım dağınık kalır huylanıyorum sonrakafamçokkarıştı

sen nasıl oldun tatlım inşallah düzelmiştir nefes darlığınŞeniz
:

hoşbuldum tatlım . ayyyynı malesef .. gebelik haftasını takp ettiğimöz sitenin dr.u 36+0 dan itibare karnın aşağı düşeceğini ve bu ve benzeri şkayetlerden kurtulacağımızı yazmış .. yani 2 hafta daha devam uykusuz gecelere mafoldumben
ama Allaha şükür ki sabah biraz geç kalktım , 2 saat deliksiz uyumuşum , 10a doğru kalkınca daha yi hissediyoru kendimi .. amayin uykum gelse yatamam şimdilerde , iyice kafamın düşmesi lazım ki uyuyabileyim benneyaptımki

Kızlar aradım elektrikler henüz kesilmemiş. Söyledim çarpıntım var duş alıp yatacağım dedim.
Artık gelemezler. Cadı gelinim ben:))
Huri biraz taktik öğren. Annem olsa bu kadarına gerek kalmadan birsürü şey söylerdim.

ii yaptın kıssss , huriş okusun bunları hagget kaydirigubbakcemile5

Selam kıslar ben geldim artık evdeyim haftasonu temizliğimizi yaptık çok az işimiz kaldı onlarda biterse artık paşamı bekliyo olucam bugün evdeyim dışarısı çok sıcak duruyo neyseki ev serin leyf yapıyom Cumartesi Nst ye bağlandık gene 2 kasılmam çıktı ama ben fark etmedim doktorda normal bunlar dedi haftaya tekrar çağırdı paşamda iyiydi herşey yolundaymış :nazar: şimdilik normal gözüküyo doğumumuzda hafta belki vajinal bi kontrol yapabilirz belki sonraki haftaya olur duruma bakarız dedi şimdilik bendeki havadisler bu kadar bu arada ayaklarımın şişmesine evde o kadar olmaz yürüyüşünü yap dedi ödem onlar doğuma yaklaştıkça arttı dedi bide sıcak havanın etkisi olduğunu söyledi işte böyleeezemuszemus

dr. kontrolünüz de iyi geçmiş:nazar: , az kaldı Yağız beye kavuşmanızaaa :asigim:
canım ya o ayak şişmesi bende de var , resmen davul derler ya öyle oldular .. 35-36 giyerken 40 numara terlik aldım , feayım bu konda , eşimle aynı oldu bileklerimiz neredeyse :)))))))))))

Kızlar mrb.. benimde 3 gübüm kaldı. Cuma günü sabah olucak doğumum kısmetse.

ayyyy bu hafta bir doğuranımız varrrrrrrrrr , hem de planlı , süper yaaaaa delikafadulden
sağlıklı ve sorunsuz bir doğum olr inşallah canım ...

Rosemcim gecmis olsun. bebisin insallah gelmez.

esim kizimla konusuyor gel artik sei cok merak ediyoruz diye. hemen duzeltiyorum. kizim baban gel artik dediyse hemen gel demek istemedi. daha 6 haftan var hemen gelme diyoruz.

Kizlar bir de test ettim onayladim mide yanmasina pineapple juice birebir.

Hamileligimde ilk defa gecen aksam yasadim. sanki midemdde acili adana pisirdiler:) sonra evde vardi Allah'tan. hemen kesti. tavsiye ederim.

benzer diolaglar bizde de yaşanıyor ve tarafların tepkileri ve replikleri aynı :))))))))))
midem fena bugünlede , deniycem kesin , tavsiyen için teşekürler canım Şeniz

Jasmincin sizde durumlar nasıl canım , erken doğum felan diyordun ve başka dr.lara da gidecektin , ne yaptın , gelişmeler nasıl ???

X