2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

detaylarını öğrenince daha sinir oluyor insan :kızgın:
az bile demişsiniz
inşllah iyi haberlerle döneceksin canım ...

aynen canimu , dediğin gibi bu durumu başka bir kelimeyle özetleyemezdim , tam hacıyatmaz oldum .. ben kaliteli uykuyu aramıyorum artık , uyumak istiyorum daralmadan , boğulmadan :1no2:

niye korkuyosun canımcım :1hug:

sanırım nidilattan ama kesemiyoruz onu işte .. hani doz aşımı muhabeti oluyor ya ilaçların .. ben 1 aydan fazladır kullanıyorum o ilac günde en az 4 tane .. dr.um kesemeyiz dedi , kasılma öleyici olduğu için :S
kanım sınırda çıkıyor 11 gibi ..
kafamın altına extra bir yatık daha koyyorm ama ı-ıhh , yorgun düşüp resmen sızmadan uyuyamıyorum benneyaptımki

benim ayaklarım ayak bileklerim feci şiş , eşimle yarışabilirim bu konuda kaydirigubbakcemile3

boşver canım , sonrası güzel olacak .. vardır bir hayır , böylesi daha iyi olacak belki de ..benim da yapamadıklarım yapmak istediklerim bir ukde gibi kaldı içimde .. ama inanıyorum ki ne yaşıyorsam bebşim ve kendim için en hayırlısını yaşıyorum ..

bugün dr.a gidenlerimiz çok .. inşallah sen de küçük prensesten hayırlı haberlerle dönersin canım ..

ben de dün ağladım onun yüzünden .. kaburgama bastırıyor , yürek dediğimiz yere ve diyaframıma baskı yapıyor ve nefes alamıyordum .. gözümden uyku akıyordu ama başımı yastığa koyar koymaz hem çok hareket ediyor hem de baskıları artıyordu .. çok yormuştu uykusuzluk , ağladım sinrilerm yıprandı artık ..
eşim sağolsun yastığımı değiştirdi , perdeleri kapattı , slow bi müzik açıp yanımda oturdu .. ilk önce ona yaslanıp biraz uyuklar gibi oldum sonra hemen başımı yastığa koydum , öyle böyle derken 1 saatten fazla uyumuşum ..
ama benim deli oğlanın harketleri bazen feci canımı yakıor , özellikle de kaburga bölmüme çalışınca benneyaptımki

odanız çok güzelmiş canım , çağınımız güzel güzel uyusun ve büyüsün içinde :asigim:

maşallah canım :nazar:

benim çarpıntım düştü dediğimiz sayı 95-100 arası .. geçen hafalarda 114-129 arası değşiyordu , bugün nipeten iyi 95 ..
sennkiler geliyorlarsa yemeği bari onlardan bri yapsın bi zahmet :eek:klava:

hoşbuldum tatlım . ayyyynı malesef .. gebelik haftasını takp ettiğimöz sitenin dr.u 36+0 dan itibare karnın aşağı düşeceğini ve bu ve benzeri şkayetlerden kurtulacağımızı yazmış .. yani 2 hafta daha devam uykusuz gecelere mafoldumben
ama Allaha şükür ki sabah biraz geç kalktım , 2 saat deliksiz uyumuşum , 10a doğru kalkınca daha yi hissediyoru kendimi .. amayin uykum gelse yatamam şimdilerde , iyice kafamın düşmesi lazım ki uyuyabileyim benneyaptımki

ii yaptın kıssss , huriş okusun bunları hagget kaydirigubbakcemile5

dr. kontrolünüz de iyi geçmiş:nazar: , az kaldı Yağız beye kavuşmanızaaa :asigim:
canım ya o ayak şişmesi bende de var , resmen davul derler ya öyle oldular .. 35-36 giyerken 40 numara terlik aldım , feayım bu konda , eşimle aynı oldu bileklerimiz neredeyse :)))))))))))

ayyyy bu hafta bir doğuranımız varrrrrrrrrr , hem de planlı , süper yaaaaa delikafadulden
sağlıklı ve sorunsuz bir doğum olr inşallah canım ...
[/QUOTE

ÇOK SAĞOL STARCIM.DOĞUMDAN KORKMAYA BAŞALDIM CANIM

Kizlar ben de bu hafta gene gidecegim dr'a. Benim dr iyi cikti Allah'tan.:nazar:

Anlatmistim burada normalde 3 defa ultrason yapiliyor, 19. haftalardan sonra bir daha doguma kadar yapilmiyor diye.

Belki de benim dr yaptigi icin dis gebelik ameliyatimi (ortagi aslinda asil drumdu ama ameliyata bu girmisti) beni tekrar hayal kirikligina ugratmak istemiyor galiba.

Aradim ne kadar su icmeliyim diye. 10 lt icmistim cunku onceki gun:)

4 lt yeter dedi. bir de haftaya gel ultrason yapalim dedi:) yarin birgun tekrar ultrasona girecegim insallah. hem bebek pozisyonu hem de su icin.

daha donmedi bunu hissediyorum ama insallah donecek. benim iki komsum var. ikisinin de son anda donmus.

start dust ben 37 +6 dayım daha oğlum aşağı inmedi

bende dört gözle bekliyorum ama inmesiyle doğması bir olacak heralde

inşallah seninki daha erken iner ama inince daha çok zorlanılıyormuş canım

Rosem alıntıdan okudum canım geçmiş olsun şimdi iyi olmana sevindim umarım ciddi bi lekelenme değildir doktordan dönünce yaz bize tatlım doktorunada söyle cebini alamadığım için bunlar geldi başıma de neden vermezler anlamıyorumki:eek:lmaz:

Kizlar ben de bu hafta gene gidecegim dr'a. Benim dr iyi cikti Allah'tan.:nazar:

Anlatmistim burada normalde 3 defa ultrason yapiliyor, 19. haftalardan sonra bir daha doguma kadar yapilmiyor diye.

Belki de benim dr yaptigi icin dis gebelik ameliyatimi (ortagi aslinda asil drumdu ama ameliyata bu girmisti) beni tekrar hayal kirikligina ugratmak istemiyor galiba.

4 lt yeter dedi. bir de haftaya gel ultrason yapalim dedi:) yarin birgun tekrar ultrasona girecegim insallah. hem bebek pozisyonu hem de su icin.

daha donmedi bunu hissediyorum ama insallah donecek. benim iki komsum var. ikisinin de son anda donmus.

bebeğin dönmüştür inşallah canım
ama 10 lt çok değilmi bir zararı olmasın sana

gaydın dr güzel haberlerle gelmişin maşallah paşana

doğum yaparkende bu kasılmaları sancıları hissetmesek ne güzel olur değilmi

sen epidural düşünüyormusun

Demetcim arkadaşlarım geldi sağolsunlar eşim felan hepsi yaptılar ya bana pek bişiy yaptırmadılar ama insan genede duramıyo işte sağa sola dönüyo bizede o bile yetiyo yorulmak için
Herkese tşkler güsel dilekleriniz için opuyorumnanaktan
Menekşe çba değilmiydi senin sezeryan günün cumamı oldu tatlım hayırlısı ile sağ salim kucağına al inş. haberlerini bekliyoruz canımkaydirigubbakcemile5

Yok Gaydıncım perşembeydi cuma oldu..

ayyy göğsüm ağrıyor yaa sol göğsüm etrafı ve ucu, delirtti sabahtan beri. panik atak olunca ben ve sol taraf ağrıyınca saçma saçma şeyler aklıma geliyor delikafadulden
bide bi halsizlik deliricem delikafadulden

Herkese gunaydin, daha dogrusu bana gunaydin, sizlere merhaba,

Sabahin korunde telefonum caldi. 6 yi gecerekten. Onemliyse diye actim. Yanlis numaraymis. bir daha da uyuyamadim. zaten 2 de yatmistim. uyuyamamistim da. leylayim su anda yani.

Menekseakcim cok az kalmis. Hadi Allah kolay dogumlar nasip etsin. kizlar gecmisi okuyamadim. kusura bakmayin birseyleri atladiysam.

Sağol Kibelecim ..

inşallah haftaya döndüğünü görürsün usg de ..
ay 10 lt mi içtin -tatlicadiarzu-
ve nihayetinde 4e mi düştü :1shok:
ben de bir ara 4,5 lt içiyordum günde , ilk günler baymıştı ama sonradan alışıyor insan ..
ama 10 lt yi nasıl içtin canım yaaaa :1shok:

burkocummmm nasılsın , nasıl gidiyor hamişlik yerimseniben
doğum şekli nasıl olacak konuştunuz mu dr.la ?

neslicim ah keşke doğum esnasında da hissetmesek dediğin gibi ne güsel olur kaydirigubbakcemile3
Canım ben kısmet olursa normal doğum istiyorum ve epudral uygulatıcam sanırım doktorumla konuştuk epudralin uygulanması en mantıklı doğum şekli normaldir aslında dedi birde çok rahat oluyomuş şuan kafamda var son dakika değişikliği olmazsa canım:emir_bebek:

selam arkadaşlar,menekşeak Allah bir avazda kurtarsın canım ne mutlu 3 gün sonra meleğin kollarında,çok heyecenlı.bebişin kaç gram olmuş canım,epidural sezeryanmı olacaksın?

stardust maşallah canım 34. haftaya girmişsiniz Allah 36. haftayıda görmenizi nasip etsin inş.:Saruboceq:

rosem kullanıcısından alıntı
tesekkurler kıslar iyi dıleklerınız ıcın.
Demetcım gece devlet hastanesıne gıtmıstık leke gelınce.doktorumuz cep telını vermedıgı ve haftasonu oldugu ıcın ulasamayınca gıttık devlet hastanesıne.
Vardıgımızda ebe hanım afedersın kıcını devırmıs uyuyordu.uykusundan uyandırdık hanımı.
Suratsız bır sekılde neyın var dedı leke geldı dedım.
Masaya cık dedı tamam dedım sonra bıraz asagı dogru gel dedı.
Tedırgın oldum yavasca geleyım barı dedım off dedı hemen.
Zaten masa felan pislik ıcındeydı.
Sonra vajınal muayene yapmaya basladı elı cok agırdı canım acıdı ahh dedım tedırgın oldum dedım.sınırlendı hanımefendı hemen eldıvenlerını cıkarttı cope attımadem muayene olmayacaktın neden geldın dedı?
Sasırdım kaldım ıyıde dedım ben muayene olmayacam demedım kı.
Odadan cıkıp gıttı.neye ugradıgımı sasırdım hemen ustumu gıydım.
Esıme kapıda sasırmıs vazıyette ,ne oldu dedı.
Yürü gidiyoruz dedım.
Afalladı adamacagız.
Sonra ben sınırle bagırıyorum.esım gerı dondu ne old dedı ebeye?
Bırsey yok muayene edemedım dedı.bende sayıstırmaya basladım.
Kapıdan cıktın gıttın v.s.
Ne bıcım saglıkcısınız madem gorevını yapmayacaksın nedne bu meslegı sectın felan dedım.
Kıpkırmızı oldu ebe hatun.
Dedı nst ye baglayayım.
Esım baglasın dedı.gıttık nst odasınonrasında korktu sanırım onu sıkayet ederız dıye.

ıste sola donun sunu yapın bunu yapın felan dıyor.
Bende dayanamadım dedımkı kusura bakma uykundan ettık dedım.
Ne demek ıstedıgımı anlayamadı yada anlamamazlıktan geldı bılmıyorum.
Nst de bır agrı cıktı.
Dedı ıstersen yenıden muayene edeyım ıstemem dedım.suyumu felan patlatır dıye korktum.
Oylece eve geldık.
Sabahı zor ettım ama bır daha leke gelmedı cok sukur.
Sabah hemen doktorumu aradım gorusunce rahatladım sımdı bırazdan yola cıkıcam maueyene olucam ona gore haber verırım sıze.
Bıraz uzun oldu ama kusura bakmayın halen etkısındeyım.

canım allah kimseyi devlet hastanesine düşürmesin bende doktor değiştirmiştim bana suyun az tehkikeli dedi bu sorumluluğu alamam git hasekiye senin yatışını yapsınlar dedi sevk yazdık hasekiye gittim kadın o kadar kötü davranıyoki onlar dedi diye seni alamam dedi nst çok iyi dedi bide üstüne nst ye bağladılar aynı odada bebeği düşen bir kadın geldi yanımda kürtaj yaptılar kadını sinirlerim bozuldu kaçtım ordan

jasmincin sizde durumlar nasıl canım , erken doğum felan diyordun ve başka dr.lara da gidecektin , ne yaptın , gelişmeler nasıl ???

canım bende yarın osmanbeyde bir profösör varmış ona gidicem bide bakalım çapada doktormuş hem bakalım o nedicek doktoruma gidiyorum haftada bir riskli bir durum yok diyo şimdilik bakalım

kızlar şu cicili bicili elbise askılarınından aldınızmı internetten falan alınacak bir adres biliyormusunuz?
beyaz melek canım maşallah odanız süper olmuş,çok şeker,sen herşeyi tamamladın maşallah.senin dolabındaki askılarada bayıldım nerden aldın canım?

X