2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

Selsin aynısı bende oluyor dr a sordum
dediki poposu veya kafası geldiği için öyle olur
rahim kasılmasında rahmin tamamen kaskatı kesilip ağrı olur dedi

kızlar bu toplanmalar normalmiş benimde midemin üzerinde uyuşma oluyordu yemekten sonra dra sordum bebiş ayağını dayıyordur o yüzden uyuşma oluyordur derinde dedi

valla bilmiyorum canım ya.bende korkuyorum.benim genelde zaten akşamları hareket ediyor.gündüz pek etmiyordu.şimdi daha az gibi[/QUOT

sürekli ayakta olduğumuz için galiba
ama akşamalrı uzanıdna hemen kıpğır kıır hoplatırdı göbeğimi şimdi biraz daha az ve geç hareket eidyor ama hareket ediyor sonuçta.
ama insanın aklına bir sürü şey geliyor allah korusun.
sabahları da işe gelip oturunca koltukta bir üsrekıpraşıyor.sorna yine uyuyor yavru kuş.

Öyledir inşallah cnm. Bende tedirgin oldum biraz gerçi arada oynuyo hafiften ama ne biliym korkuyo insan..Allah hepimizin yavruşlarını korusun sağsalim kucağımıza almayı nasip etsin innşallah..

öyle bir kere takıldık galiba bu konuya biz. inşallah hepsi zamanunda sağlıkla gelirler

kızlar rahım kasılması herzaman agrılı olmayabılıyo oyuzden dıkkatlı olmak lazım ama gercektende karnınız top gıbı olup cok asırı sertlesıyosa emın olun rahım kasılmasıdır

aa ciddi mi canım ben ağrı oluyor diye biliodum
benim olduğu zaman belli noktam sertleşip hemen iniyor ondan bebeğin biyeridir diye düşünüyorum

Rahiminizde bu haftalardan itibaren zaman zaman ortaya çıkan ani kasılma ve gevşemeler hissederseniz korkmayın. Bunlar Braxton-Hicks kasılmaları adı verilen ağrısız, adet krampları gibi ve düzensiz aralıklarla gelen kasılmalardır. Rahiminiz gerçek doğum sancıları için antrenman yapmaktadır. Çoğu anne adayında bu tür kasılmalar 30. haftadan sonra belirginleşmeye başlasa da bazı anne adaylarında bu haftalarda "antrenman kasılmaları" başlayabilir.
Braxton-Hicks tarzı kasılmalar hiçbir zaman günlük yaşantınızı etkileyecek kadar sık olmamalıdır.
Eğer böyle oluyorsa bir erken doğum eylemi işaretçisi olabilirler.

Kasılmalarınızın olup olmadığını anlamak için avcunuzun içini karnınıza hafifçe dokundurun.
Avucunuzun altında rahiminizin "toplanıyor" hissi yaratması kasılma belirtisidir.
Bu esnada ağrı duyulması şart değildir. Bu kasılmaların sıklığını ve süresini ölçün.
Saatte dört kez ya da daha sık ortaya çıkan kasılmalarda mutlaka doktorunuza haber verin.

Ya benımde sertleŞıyor.bende bır tarafı dıye dÜŞÜnÜyorum.sonra hop gene gıdıyor o sertlık.bencede kendını fılan gerıyor galıba.cuma doktora gıdıcem sorucam o zaman.benımkı saĞ tarafta hep hareketlerı zaten.ŞıŞlıkte saĞ tarafta oluyor.

kızlar kuzucuğumu rüyamda görüdm :)))))))
gene çok komikti.
bebağa bakma için çıakrıyoruz yine karnımdan neden bilemem ???????
ablam yıkıyor ,oynuyor bende duramdan gel içeri girisn alışmaısn diyorum.
sonra ablamın kucağında yanayan yürürken benim ufaklık saçımı çekiyor ...anne diyor.nasıl şaşırıyorum ablamın kucağında ama benim annesi olduğumu biliyor diyorum.bana şekerci gösteriyor.oradan eline bir lolipop alıyor.
şimdi alışmasın içerde göbek bağıdna beslencek diyr korkuyorum bende.
tekrar yerine bebeğimi yerine koyuyorudk.
geenlerde ded bana ayran diyordu minik kuzum hayırıdr inşallah.
ya saçımı çekmesine anne demedine bittim rüyamda.
siyah diken diken bol saçı vardrı.göleri küçük ve siyahtı.kuzumunçof allahım hayrı-ola inşallah

cnm rüyan hayırlara vesile olsun... hakikaten değişik bi rüya görmüşsün....
ben de ilk haftalarımda bebeğimi görüyordum sürekli ama artık görmüyorum pek....

işte canım gündüz yatma gibi bir şansımız yok.akşam yattığımda hareket ediyor zaten.sandalye tepesindeyken hareket etmiyor.akşamlarıda 2 gündür az gibi yani derinden.çok net değil gibi.gerçi benim 28 haftalık oldu.belki ondandır.yada ben kuruntu yapıyorum ay ne bilem

benim de bu hafta arttı sanki hareketlerii işten eve gidip sağ ve sol yanıma yattığımda başlıyor maşallahhh :nazar:

Rahiminizde bu haftalardan itibaren zaman zaman ortaya çıkan ani kasılma ve gevşemeler hissederseniz korkmayın. Bunlar Braxton-Hicks kasılmaları adı verilen ağrısız, adet krampları gibi ve düzensiz aralıklarla gelen kasılmalardır. Rahiminiz gerçek doğum sancıları için antrenman yapmaktadır. Çoğu anne adayında bu tür kasılmalar 30. haftadan sonra belirginleşmeye başlasa da bazı anne adaylarında bu haftalarda "antrenman kasılmaları" başlayabilir.
Braxton-Hicks tarzı kasılmalar hiçbir zaman günlük yaşantınızı etkileyecek kadar sık olmamalıdır.
Eğer böyle oluyorsa bir erken doğum eylemi işaretçisi olabilirler.

bende hiç böle bişey olmadıı yani sertleşme falan bazen sol bazen sğ tarafımda oluyor o da bebeğim yer değiştiriyor öyle hissediyorumm.. ama çok şükür ağrım olmadıı olsaa nasıl panik olurum... :1shok:
ama olsa bile bunların normal olduğunu bilmek güzell.. tabii sık olmamak kaydıyla....

nur hüzün yılı hoşbulduk canım bende sizleri çok özledim misafirim var pek giremiyorum

kızlar annemın bana verdıgı bır bılgıyı paylasmak ıstıyorum sızınle...
bebışler ılk zamanlar memeyı almayı reddedebılırlermıs asla vazgecme dedı
doymaz sutum yetmez dıye korkupta mama verme hemen bıraz caba goster dedı
aklımızda bulunsun dıye paylasmak ıstedımkaydirigubbakcemile5

kızlar annemın bana verdıgı bır bılgıyı paylasmak ıstıyorum sızınle...
bebışler ılk zamanlar memeyı almayı reddedebılırlermıs asla vazgecme dedı
doymaz sutum yetmez dıye korkupta mama verme hemen bıraz caba goster dedı
aklımızda bulunsun dıye paylasmak ıstedımkaydirigubbakcemile5

hatta bazı bebekler doğduktan bir süre sonra hiç uyanmıyorlarmış, mesela bir hafta kadar ya da daha kısa, o zamanlarda da bebeği ağlatarak da olsa (topuğunu ya da burnunu sıkarak) uyandırıp emzirmek gerekiyormuş, bebek ağlamıyor çok uslu demekki aç da değil diye düşünmemek gerekiyormuş.

günaydın temmuz anneleriiii..b geçmişi okuyup geliim ne var ne yok..yine doldurmuşsunuz maşallah..:)

X