2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

bence doktora sorun kızlar....
eşimin bankadan arkadaşı demişki,yazın kayısı,üzüm gibi meyvelerin hoşaflarından içmek çok süt yaparmış...aklınızda olsun ve bence doğal sütünüzü artırın bol bol su ve hoşaf :)

geçmiş olsun tatlım inşallah fazla bi sorun ile karşılamazsın:teselli:

çok geçmiş olsun canım....umarım hemencecik moralin yerine gelir...iyi yolculuklar canım...

hürrem gecmıs olsun.kan hapı kullanmıyormuydun?

yaa ben kalktım 8de benimkiler halen uyuyo karnım çok acıktı en iyisi kahvaltıyı hazırlayımda uyandırayımmirmirmirmir

teşekkürler diloşcum ve nesquikcim bu arada göbüşün çok tatlı yusyuvarlar maşallah

bendede süt olayı için bir belirti yok.aranızda belirti olan varmı

Ya cnm süt belirtisi olması gerekmiyoki. Bendede bişey yok ilk hamileliğimdede hiçbirşey olmadı bende doğumdan sonra gelmeye başladı o kadar çok sütüm vardıki 14 ay emzirdim kızımı daha emzirsem emecekti yanii zor bıraktık..kafamçokkarıştı

cnm geçmiş olsun..

canım şimdi içmiyosun doğumdan sonra doğumunu yap içmeye başla bide kızlar eve gelince hastaneden 2 gün içinde normal biraz sıcağa yakın duş yapın sütünüz daha kolay gelir:ecrin_bebek:

hımm.. anladımm o zaman doğumu yapcaz hemen içmeye başlıcaz....:))) banyo nun da böyl bi etkisi olduğunu duymadım sağoll cnm yaa bunlar önemli bilgilerr tabii... :1hug:

merhaba kıslar...mirmirmirmir

merhaba rosemm.. nasılsın cnm oğluşun nasıl?

maşallah ne güzel inşallah bundada emer benim hiç sütüm olmadı korkuyorum bundada olmucak diye şimdiden çareler arabaya başladım-tatlicadiarzu-

kullanıyorum canım ama yinede düşmüş işte onu fazla takmadım ama enfeksyon çok korkutuyor beni :çok üzgünüm:

Hürremcim bendede olmuştu enfeksiyon çok yüksek miktarda hemde böbreklerime bile ağrısı vurmuştu. Dr. antibiyotik verdi ilacı kullanmaya başladıktan 2 gün sonra geçti cnm. uzun sürmüyo merak etme kan içinde benim doktorum sabah aç karna muhakkak pekmez ye dedi çok faydalıymış ama gerçek pekmez bulabilirsen cnm markette satılanlardan değil..

kullanıyorum canım ama yinede düşmüş işte onu fazla takmadım ama enfeksyon çok korkutuyor beni :çok üzgünüm:
canım endıselenme enfeksıyon ıcın antıbıyotık yada fitil verırler.hemencecık gecer.

merhaba rosemm.. nasılsın cnm oğluşun nasıl?
canım oglus ıyıde ben pek ıyı degılım.
iki gundur doktorun verdıgı fitili yapmaya calısıyorum bır türlü beceremiyorum.
bu vajinal fitilleri yapmanın kolay bir yolu yokmu yahu?

Bulurum canım bulmazmıyım ya hemen başlarım pekmeze teşekkür ederim.

kıslar süt icin gecen gun kk da pek faydalı bilgiler buldum sızınle paylasayım.kaydirigubbakcemile3

Anne Sütünü Arttıran Gıdalar

1 – Anne hamileyken ayva yerse,kan dolaşımına faydalı olur.
2 – Marul yemek, anne sütünü arttırır
3 – Nohut yemek, anne sütünü arttırır
4 – Bal şerbeti, tıkanan damarları açar,sütü arttırır
5 – Yoğurt, üzüm, hurma, kuru incir, doğum yapan kadınların vazgeçilmez gıdasıdır.Hurma ve bal, lohusalık yaralarının tedavisini kolaylaştırır.
6 – Mürver çiçeği, biberiya anne sütünü arttırır
7 – Çakal eriği ( dağ eriği ) suda kaynatılıp, günde 3 kere 1’er çay kaşığı içilir.( Kabızlık yapmaması için sinameki ilave edilir )
8 – Havuç tohumu, su ile kaynatılıp içilir
9 – Funda, su ile kaynatılıp içilir
10 – Rezene, su ile kaynatılıp içilir
11 – Anason, su ile kaynatılıp içilir
12 – Turp tohumu, su ile kaynatılıp içilir
13 – Isırgan otu, su ile kaynatılıp içilir
14 – Kırmızı mercimek, mısır unu, yulaf unu, kimyon, çorba yapılıp içilir.
15 –Turp, badem, tavuk eti, yerelması, şalgam, enginar, muz, elma
16 – Şalgam suyu, anne sütünü arttırır
17 – Adaçayı, anne sütünü arttırır
18 – Maydanoz, anne sütünü arttırır
19 – Süt düğümlenmesinden, tıkanmasından şişen , sertleşen memeye nane lapası konursa tıkanıklığı giderir,şişi indirir
20 – 2 yaşına kadar bebek emzirilir.Bu zaman içinde beyni çok gelişir.Beyin için gerekli olan gümüş iyonu, cevizde bol miktarda vardır.Anne çokça ceviz yerse, sütten bebeğe geçer.Bebek, hariçten yemeye başladığında da ceviz yedirmek gerekir.Cevizi bal, azıcık sirke ile macun yapıp yedirmek yan tesirini telafi eder.Anne de ceviz yiyince bal şerbetine sirke katıp içerse daha aydalı olur.
21 – Çörek otu, ılık bal şerbetiyle içilirse anne sütünü arttırır
22 – Antep fıstığı, anne sütünü arttırır.Fazlası baş ağrısı yapar.Şeker telafi eder
23 – Soğan, anne sütünü arttırır.Fazlası bebekte karın ağrısı yapar
24 – Kara lahana ( Karadenizlilerin çok sevdiği lahana ) yemek, yemeğini yemek, anne sütünü arttırır
25 – Enginar yemek, her türlü yemeğini yemek anne sütünü arttırır
26 – Ayva, balla pişirilip lapa olarak ğöğüse bağlanırsa süt yollarını açar.
TAVSİYE : Sütümüz olmuyor, az oluyor diye, bebekler suni gıdalara mahkum edlmemelidir.Siz de 26 formülden birini seçip, deneyebilirsiniz.Anne sütüyle beslenen bebek, hem gıdalanır, hem de anneye karşı olan sevg bağı artar.Anne sütünden sonra, anti alerjik süt, anne sütüdür.

alıntı..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…