2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

Bende hafta sonu mantar olmuŞtum doktorumu aradım.tek kullanımlık bİr fİtİl verdİ.onu yaptım.ama hala kaŞıntım var.korkuyorum artıcak dİye
selsin gecmıs olsun.banada doktorum tek kullanımlık fitil verdı ama ben henuz yapamadım.
fitil tek kullanımlık ama cok büyük senınkının adı nedir?benımki miko penotran

[color="ındigo"]selsin gecmıs olsun.banada doktorum tek kullanımlık fitil verdı ama ben henuz yapamadım.
Fitil tek kullanımlık ama cok büyük senınkının adı nedir?benımki miko penotran[/color]

sağol canım.bana iki tane isim söyledi.teki ketoral fitil tekide eğer doğru yazıyorsam gyno travogen diye.ben ketorali bulamadım.diğerini aldım.onunda içinde bir tane var.evet büyük birazcık.yaparkende sinir oldum zaten.çıktı tekrar koydum garip durumlar oldu anlıcan.o yüzdenmi acaba tam etki etmedi

sağol canım.bana iki tane isim söyledi.teki ketoral fitil tekide eğer doğru yazıyorsam gyno travogen diye.ben ketorali bulamadım.diğerini aldım.onunda içinde bir tane var.evet büyük birazcık.yaparkende sinir oldum zaten.çıktı tekrar koydum garip durumlar oldu anlıcan.o yüzdenmi acaba tam etki etmedi
fitil yapmak cok gıcık oluyor maalesef.kaydirigubbakcemile3
akıntı varmı pekı?benım kasıntı yok ama akıntı fazla.

sağol canım inşallah banada fitil felan vermez şimdiye kadar hiç fitil kullanmadım becerememde:KK70:

kasıntı ve akıntı oldugunda fitil verıyorlar canım maalesef.kafamçokkarıştı
bu işin pratigi var yalnız.klozetli wc de fitil kolay yapılıyor. banada bır yakınım soyledı.kaydirigubbakcemile3

Son düzenleme:
günaydın annecikler nasılsınız
umarım herkes iyidir bi problem yoktur
yine işim çok geçmişe bakamadım ..herzamanki gibi:eek:
neyse ara ara dalarım konuların ortasına artık-tatlicadiarzu-

[color="ındigo"]fitil yapmak cok gıcık oluyor maalesef.kaydirigubbakcemile3
akıntı varmı pekı?benım kasıntı yok ama akıntı fazla.[/color]

[color="ındigo"]kasıntı ve akıntı oldugunda fitil verıyorlar canım maalesef.kafamçokkarıştı
bu işin pratigi var yalnız.klozetli wc de fitil kolay yapılıyor. Banada bır yakınım soyledı.kaydirigubbakcemile3
[/color]

öyle aşırı akıntı yok bende sadece kaşıntı var.ay ben blirim kürtajdan sonra tam 7 tane kullanmıştım o fitillerden.ilkinde zorlanmıştım sonra alıştım.ama uzun zaman oldu tabi.zorlandım gene.acaba bir tane daha alıp yapsam sakıncası olurmuki

kızlar bende fitil kullanıyorum
çokta kullandım çünkü akıntı ve kaşıntı bi türlü geçmedi:1no2:
sakın ihmal etmeyin son aylarda tehlikeli olabilirmiş bol bol su için
ve fitillerinizi düzenli yapındelikafadulden

Günaydın kıslar nasılsınız bakalım biz iyiyiz ama paşam bu son 2 haftadır acaip hareketli gerçi normal yazıyodu sayfada 32. haftadan sonra hareketleri kısıtlanıcak şuanki artış normal diyodu dün gece 3 te uyandım resmen hareketlerinden napıyo diye merak ettim heryerdeydi yaa yemek yerken saniye durmadı maşallah paşama ama yoruldum resmen ya son zamanlarda birde alt tarafıma ağrı yapıyo yürürken haftasonu felan çok yürüdüm onun etkisi oılabilir mi tersti yağız acaba döndümü diyorum aşağı baskı yapıyor ctesiye kadar beklicez muaynemiz o zaman:bbo:

öyle aşırı akıntı yok bende sadece kaşıntı var.ay ben blirim kürtajdan sonra tam 7 tane kullanmıştım o fitillerden.ilkinde zorlanmıştım sonra alıştım.ama uzun zaman oldu tabi.zorlandım gene.acaba bir tane daha alıp yapsam sakıncası olurmuki
canım doktorun bana verdıgı fıtılde gebelık kategorısı c yazıyor.
bunu görünce yapmaya cesaret edemedım. senınkınde ne yazıyordu prospektüsünü okumusmuydun?
doktoruna danısmadan yenıden yapma bence canım ne olur ne olmaz.

Günaydın kıslar nasılsınız bakalım biz iyiyiz ama paşam bu son 2 haftadır acaip hareketli gerçi normal yazıyodu sayfada 32. haftadan sonra hareketleri kısıtlanıcak şuanki artış normal diyodu dün gece 3 te uyandım resmen hareketlerinden napıyo diye merak ettim heryerdeydi yaa yemek yerken saniye durmadı maşallah paşama ama yoruldum resmen ya son zamanlarda birde alt tarafıma ağrı yapıyo yürürken haftasonu felan çok yürüdüm onun etkisi oılabilir mi tersti yağız acaba döndümü diyorum aşağı baskı yapıyor ctesiye kadar beklicez muaynemiz o zaman:bbo:
gaydin masallah oglusuna.
benımkı o kadar hareketlı degıl.bıraz tembel olacak sanırım.:1closedeyes:
bende de zaman zaman yürüyüs yaparken baskı ve agrı oluyor canım sanırım bebısler buyudukce oluyor bu durum.dönmüşte olabılır belkı ondan agrı yapıyordur.

canım doktorun bana verdıgı fıtılde gebelık kategorısı c yazıyor.
bunu görünce yapmaya cesaret edemedım. senınkınde ne yazıyordu prospektüsünü okumusmuydun?
doktoruna danısmadan yenıden yapma bence canım ne olur ne olmaz.

bendede b yazıyor canım.onlar ne oluyorki.perşembe gidicem kontrole tekrar soruyim bakim.

gunaydın kızlar hosgeldınız bızımkı dogum pozısyonundan cıktı 2 gundur bıraz rahatladı kasıklarım yururken fazla zorlanmıyorum

bendede b yazıyor canım.onlar ne oluyorki.perşembe gidicem kontrole tekrar soruyim bakim.
canm a ve b kategorisındekı ılaclar gebelıkte daha güvenli kullanılabılcek ilaclar .

netten bununla ılgılı soyle bır bılgı var:
FDA Sınıflaması
Sağlık istatistiklerinin en düzenli tutulduğu ve ilaç kullanımında en titiz davranan ülke olarak kabul edilen ABD de tüm besin ve ilaçları denetleyen kurum olan FDA (Food and Drug Administration) ilaçları gebelikte bebek üzerinde etkileri açısından beş ayrı gruba ayırmıştır.Pekçok açıdan yetersiz kalmasına karşın bugün için dünya çapında en sık kullanılan sınıflamadır. ılaçlar beş ayrı kategoriye ayrıldığı bu sınıflamada gebeliği sırasında söz konusu ilacı bilerek ya da bilmeyerek kullananlardan elde edilen bilgilerin yeraldığı bir veri bankası kullanılmaktadır.ılaçların kullanıldığı gebelik haftasının dikkate alınmaması bu sınıflamanın en zayıf kısmıdır çünkü organlarda yapısal bozukluk yaptığı kesinlikle bilinen ilaçların büyük bir kısmının kritik devre (yani organ gelişiminin olduğu devre) atlatıldıktan sonra genellikle bu etkiyi göstermemesidir.Bilgi birikimi arttıkça ilaçların kategori değiştirmesi de söz konusu olabilmektedir.

A Kategorisi: ınsanlarda yapılan çalışmalarda fetus üzerine olumsuz bir etki saptanmamıştır. Bu gruba dahil olan çok az sayıda ilaç vardır. Gebelikte kullanılan vitaminler bu gruptadır.

B Kategorisi: -Hayvanlarda yapılan çalışmalarda hayvan fetusları üzerinde olumsuz bir etki saptanmamıştır, ancak insanlarda yapılan çalışmalar mevcut değildir.
-Hayvanlarda yapılan çalışmalarda olumsuz etkiler saptanmış, ancak insanlarda yapılan çalışmalarda bu olumsuzlukların doğrulanmamıştır.
Penisilin grubu antibiotikler bu grupta yer alır.

C Kategorisi: -Hayvan ve/veya insanlarda yapılan çalışmalar yetersizdir.
-Hayvan deneylerinde olumsuz etkiler saptanmış, ancak insanlara ait veri yoktur.
Gebelikte kullanılan ilaçların çoğu bu grupta yer alır.

D Kategorisi: -ılaçlarda insan fetusu üzerine olumsuz etki bulunmuştur. Bu gruptaki ilaçlar kar/zarar oranı kar lehine olduğunda kullanılabilecek ilaçlardır.

X Kategorisi: bu gruptaki ilaçlarda da insan fetusu üzerine olumsuz etki bulunmuştur. Ancak bu gruptaki ilaçlar gebelikte kullanıldığında kar/zarar oranı her zaman zarar lehine olan ilaçlardır. Bu yüzden hiç bir şekilde gebelikte kullanılmamalıdır

canm a ve b kategorisındekı ılaclar gebelıkte daha güvenli kullanılabılcek ilaclar .

netten bununla ılgılı soyle bır bılgı var:
FDA Sınıflaması
Sağlık istatistiklerinin en düzenli tutulduğu ve ilaç kullanımında en titiz davranan ülke olarak kabul edilen ABD de tüm besin ve ilaçları denetleyen kurum olan FDA (Food and Drug Administration) ilaçları gebelikte bebek üzerinde etkileri açısından beş ayrı gruba ayırmıştır.Pekçok açıdan yetersiz kalmasına karşın bugün için dünya çapında en sık kullanılan sınıflamadır. İlaçlar beş ayrı kategoriye ayrıldığı bu sınıflamada gebeliği sırasında söz konusu ilacı bilerek ya da bilmeyerek kullananlardan elde edilen bilgilerin yeraldığı bir veri bankası kullanılmaktadır.İlaçların kullanıldığı gebelik haftasının dikkate alınmaması bu sınıflamanın en zayıf kısmıdır çünkü organlarda yapısal bozukluk yaptığı kesinlikle bilinen ilaçların büyük bir kısmının kritik devre (yani organ gelişiminin olduğu devre) atlatıldıktan sonra genellikle bu etkiyi göstermemesidir.Bilgi birikimi arttıkça ilaçların kategori değiştirmesi de söz konusu olabilmektedir.

A Kategorisi: İnsanlarda yapılan çalışmalarda fetus üzerine olumsuz bir etki saptanmamıştır. Bu gruba dahil olan çok az sayıda ilaç vardır. Gebelikte kullanılan vitaminler bu gruptadır.

B Kategorisi: -Hayvanlarda yapılan çalışmalarda hayvan fetusları üzerinde olumsuz bir etki saptanmamıştır, ancak insanlarda yapılan çalışmalar mevcut değildir.
-Hayvanlarda yapılan çalışmalarda olumsuz etkiler saptanmış, ancak insanlarda yapılan çalışmalarda bu olumsuzlukların doğrulanmamıştır.
Penisilin grubu antibiotikler bu grupta yer alır.

C Kategorisi: -Hayvan ve/veya insanlarda yapılan çalışmalar yetersizdir.
-Hayvan deneylerinde olumsuz etkiler saptanmış, ancak insanlara ait veri yoktur.
Gebelikte kullanılan ilaçların çoğu bu grupta yer alır.

D Kategorisi: -İlaçlarda insan fetusu üzerine olumsuz etki bulunmuştur. Bu gruptaki ilaçlar kar/zarar oranı kar lehine olduğunda kullanılabilecek ilaçlardır.

X Kategorisi: bu gruptaki ilaçlarda da insan fetusu üzerine olumsuz etki bulunmuştur. Ancak bu gruptaki ilaçlar gebelikte kullanıldığında kar/zarar oranı her zaman zarar lehine olan ilaçlardır. Bu yüzden hiç bir şekilde gebelikte kullanılmamalıdır

sağol canım bilgilendirdiğin için

gunaydın kızlar hosgeldınız bızımkı dogum pozısyonundan cıktı 2 gundur bıraz rahatladı kasıklarım yururken fazla zorlanmıyorum

Canım nasıl anlıyosun aşağıda ağırlıkmı oluyor bende de var son 1 haftadır bide haftasonu çok yürüdüm ondanmı acaba diyorum ağrı oluyo şimdi yürüyüşlerimde felan bu alt tarafımdaki kemiklerim sağ tarafım özellikle ağrıyor acaba benimkide döndümü diyorum bide çok hareketli dönünce hareketleri çoğalıyomu acaba :uhm:

selsin sizin mobilyalar ne zaman gelicekti bizimki haziran başı gelicek kısmetse acaba mobilyalar geldikten sonramı yıkasak ütülesek direk yerleştiririrdik sen nasıl yapıcaksın

X