2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

geldim şekercim
gitmeye karar verdin hemi .. inşalah iyi gelir köy havası
bu arada nede bu köy

yok tatlım köyee annemler gidecek ben tek kalıcam annemler bu ay sonu gidecekler şimdilik burdalar kendi evlerinde oraya gidicem saat 4de babam iş dönüşü alacak beni annem geçicem bi kaç gün iyi gelir belki

inşallah canım en azından 1 aylık olsun atarım bende kendimi dışarıı vallahi hava böyleyken insana koyuyoo evde tıkalı kalmak:sinifsinif:

Cumartesi dışarı çıktım Cevahir'e gittim ama içim hiç rahat etmedi. Üşütürse diye korktum. En iyisi ayını doldurması. Bir de emzirme olayı zor oluyor. Az kaldı sabredelim.

ipegimu hoşgeldın canım nasılsın bebiş nasıl?

İyi çok şükür. Sen doğum yaptın mı?

Şimdiden tebrik ederim. Geçmiş olsun.

Dilara imkanın varsa sen de annenlerle git diyeceğim ama yine de sen bilirsin.
Ben 17'si gibi Akçay'a annemlere gideceğim. 15 gün oradayım. Sonra evime geri döneceğim.
Asıl o zaman kızımla yalnız günlerim başlıyor.

çarsamba gunu sabah 8:30 da yatısım yapılıcak öğlene dogru dogum gerceklesır sanırım

ben nasıl oldum ....
aramadım seni 1 haftadır , kendimi daha iyi hissedince ararım dedim sonra da sevimsiz bi haber vermeyeyim lohusa kadına deyip vazgeçtim
geçen salı oğlumun 12 gün geirden geldiğini öğrendim, dr.a aplasenta yaşlanması mı var dedik , yok öyle bi şey dedi , ama onunla ilgili vb. testler istedi
1 günlük idrar briktirdim ve onuç protein oranı 933
bu h.sonu göründüğüm dr. preaklampsi olduğumu ve plasentada infarkt denilen kan akışının olmadığı çürümüş doku bölgeleri olduğuu ve bebeğin geriden gelmesinin tüm bunlardan kaynaklandığını söyledi . şu an için erken sez. söz konusu değilmiş ama gün içinde 3-4 kere tansiyon ölçüp 14-15 üzeri olursam hemen yatışım yapılacakmış ..
bu arada ist.daki dr 18ine geleceğini söyledi . 18 temmuz akşam 6 gibi olacak sanırım sezoş , ve evet tatlım şükürler olsun haklı çıktın Şeniz
inşallah o zaman kadar daha da bi aksilik çıkmaz da hayırlısıyla alırım ben de oğlumu kucağıma :Saruboceq:

helal vallahii bide cevahire girdin kıss ayy ben kızımda hiç korkmuyodumda bunda çok korkak oldum ben yaa kızımı kışın ortasında dışarı çıkardım benn bunu kapı dışarı çıkarmaya korkuyo gibiyim

yok tatlım köyee annemler gidecek ben tek kalıcam annemler bu ay sonu gidecekler şimdilik burdalar kendi evlerinde oraya gidicem saat 4de babam iş dönüşü alacak beni annem geçicem bi kaç gün iyi gelir belki

tamaaaam şimdi anladım
yaa o zamaan git canım iyi olur belkim bak sana da kızlara da yerimseniben

kızlar bebışler ne kadarlık olunca dısarı cıkmayı dusunuyorsunuz

sureklı evın ıcınde patlar ınsan sıkıntıdan

canım ben en az 1ay olsun öylee çıakrım gezerim korkuyom yaa evin içinde bile nasıl giydireceğimi şaşırdım hangi odaya geçsem cam kapı mkapatıyomm üfff yaz bebişi zor oluyomuş:bbo:

ayy canım yaa ne güzel akçayın havası şimdi ohh mis gibi gez 15 gün yeter oda sanaaa 6 yıl oldu en akçaya gidelii tertemiz havasıızemuszemus

çarsamba gunu sabah 8:30 da yatısım yapılıcak öğlene dogru dogum gerceklesır sanırım

Sana da hayırlı olsun diyeyim o zaman. Ay ne güzel herkes öyle böyle derken bebeğine kavuştu.

Kız neler yaşamışsın sen böyle. Hamilelikte olabilecek başka birşey kalmadı herhalde. Çok geçmiş olsun. Aras şimdi kaç gram oldu? Bir de tansiyonu böyle kontrol etmek ne kadar doğru? Yerinde olsam doğururdum herhalde. Ne gerek var ki beklemeye. Zaten kan akışı az ise bebek fazla kilo almayacak ki. Doğduktan sonra daha hızlı büyüyorlar. 38'de doğum yap gitsin. Tabi en doğrusunu sen bilirsin.

Ben de çıkarım gezerim ederim diyordum da öyle olmuyor.
Klimalardan, rüzgardan korkuyorum. Küçücük şey hasta olursa ne veririm ona allah korusun. Biraz daha dayanmak en güzeli.

Benim kzı vızıklanıyor. Altını alacağım. Birazdan uyursa gelirim.

kizlar selam. 10 gundur kayinvalide kayinpeder bizde. o yuzden sadece ara ara okuyabiliyorum pek yazamiyorum.
ne guzel bebislerine kavustu cogu arkadas - darisi bizim basimiza insallah. ben de bekliyorum ama kizda tik yok. yarin kontrolumuz var. olmazsa suni sanci veririz diyordu doktor. ben de ondan cok korkuyorum. aramizda suni sanci ile dogum yapan varmiydi???

hoşgeldın canım
ben sunı sancıyla dogum yaptım ama memnun kalmadım
normal dogum sancılarından daha sıddetlı cunku
tabı herkezde farklı olabılır
mesela ben sancıyı aldıgım ılk 5 saat uyudum atesım 40 derecenın ustune cıktı
gerıye kalan 10 saat felaket derecede sancı cektım
acılmam hıç olmadı cunku
ınsallah senın hemen acılman olurda hemencecık dogurursun:1hug:

emiştikk geldikkkkaydirigubbakcemile3

merak ettim bu bebişlerin her uyanmaları ağlama şeklinde mi oluyor yoksa böyle mıkır mıkır seler mi çıkartıyorlar fisfisfis

canım ilk önce mızıklanıyo azcık kıvranıyo buruşuyo olduğu yerde baktıki alan yok kucağa basıyo yaygarayısırnaşık şey

canım daha vaktin var normal doğumu bekliyosan genelde 39 haftadan sonra olur sen bu hafta sonuna kadar doğurursun benceezemuszemus

selam kizlar sizin gibi temmuz annesi olan DELEdogum yaptiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii:sm_cool::sm_cool:

haklısın canım , hiç bişey eksik kalmadı yaşadığım , aaa ama yooo :)) bir tek şekerden yana şanslı çıktım , şekerim halen düşük bu son testte de öyle çıktı kaydirigubbakcemile2
ama artık o ctesi gecesi o kadar çizdim ki kafayı , yarın arayıp dr.umu gelebiliyorsa 11ine gelsi ve 36+6da yapalım doğumu diyelim dedim eşime .. o da " eğer tehlike örseydi bu son göründüğümüz dr. alalım hemen derdi , hemen alınması ereken bir durum değil demedimi bize .. hem bak böylece 150-200 gr daha fazla alır belki o zamana kadar , böylece 2500ü görürüz belki " deyince hak verdim ona ...
naapiiim , çıkamıyorum işin içinden ..
bir dak önce aldığım kararı 1 dak sonra beğenmiyorum .. o yüzden gelgitleri çok yaşadığım için bu konuda daha serinkanlı olan eşime daha çok güveniyorum ve kararı ona bıraktım ..
akışına bıraktık yani .. olası bir erken doğum olursa bu yeni dr.la giricez sez.a ..
bir de bu perş burdaki dr.umla , ctesi de yeni dr.la kontrolüm var ... o zaman daha netleşir sanırım durumumuz , kilo alıyor mu almıyor mu daha iyi anlarız :sm_confused:
salı günü 2207 , ctesi 2210 gr dı .. tabi usg ler farklı..
18 temmuzda yaparsam 38 oluyor hatta bitiyor sanırım değil mi CADIARZU

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…