2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

neyse kızlar ben ütütye devam....çarşafları bitirdim havlular var sonra gelirim kocişimin tişörtleri derken yavaş yavaş yapayım ...sabaha dayımlar kahvaltıya gelecekler toz alırım...ne diyim ki karnım burnumda doğuma kalmış kaç gün millet misafirliğe gidecek yer arıyor beni buldular :) ya bi rahat bırakın bi apışıp yatayım keyfim aşşaa bea...

allah belam vermesin yarın ne olacağınıda adım gibi biliyorum.....dayımı gebertmek istiyorum zaten....hanzo ay tepem attı bea...

kapı süsümüzü,şekerimizi,sepetimizi,süt sağma makinamı,süt saklama kaplarımı vs. ve loğusa şerbeti için şekerimi aldım bugün çok şükür eksik kalmadı zemuszemus

ohhhh ne güselll , kıs sıcaktı da bugün nasıl gittin , iyi hallettin vallaaa
güle güle kullanın aldıklarınızı canım ...

tane tatlım valla 2 çeşit vardı benim aldığım yerde adam beni görünce süt içinmi dedi direk evet dedi ve verirken bizimde 2 çocuğumuz var eşim çok faydasını gördü dedi

sen kemeraltında aktara da gittin o zaman yerimseniben
hadi inşallah sen de faydasını görürsün canım .. ben de alayım en yakın zamanda o zaman ..
normal börülce salatası yapar gibi sosluyoruz o zaman haşlayıp süzdükten felan sonra dimi yerimseniben

diloşum hoşgeldin tatlım gözün aydın ne güzel ya meleğin kucağında:sm_cool:...hemen katıldın aramıza maşallah...minik kızını öp benim için şimdi o ne güzel kokuyordur ayyy yerim onu bennnyerimseniben

ay güselim yaaa senin etrafındakiler de tam yıkım ekibi ha , Allah gani gani sabır versin .. ne anlayışsız millet bizimkisi yaaaaaaaa kötükedihüso

merhaba kızlar birazuydumda kendime geldim bütün gece uyumamıştım.
çok halsizim çok gece uyumayınca böyle bitkin düşüyo insan

ne güzel herkes geçmişi okuyor galiba maşşşallllah çıt çıkmıyor kimseden , ben de azcık diğer topikleri gezeyim madem

demresu canım bu börülce bende gaz yapıyor normal şartlarda ama bebeğe nasıl bir etki yapar bilmem.

güle güle kullanın canım

sağol tatlım.

yani adam kaynatın yiyin dedi salata falan yapabilirsiniz dedi yani nasıl yersen ye.zeytinyağı limon belkide maydanoz doğrarsın güzel olur.bu arada maydanoz süt için iyimiydi değilmiydi ya dur bir bakayım :uhm:

ay güselim yaaa senin etrafındakiler de tam yıkım ekibi ha , Allah gani gani sabır versin .. ne anlayışsız millet bizimkisi yaaaaaaaa kötükedihüso

ya hemde nasıl aynı dayım geçenlerde konuşuyoruz işte kontrollere hastaneye nereye gidiyorsunuz dedi eşimde türkiye hastanesine dedi anlamıyorum devlet bir imkan vermiş ssk dururken gidiyorsunuz özellere dedi yengede dedi beni mahfettiler ssk da neler çektim sen anlamazsın dedi aman ne çekmişsin doğurdun çıktın işte her kadın yaşıyor bunu dedi ben sinirden azımı açmıyorum yoksa kavga edicez biliyorum...eşim dedi türkiye hastanesindede ssk geçiyor ama tabi şişli etfal gibi değil yine belirli bi para veriyosun ama neticede doğuracak olan huri o nereyi isterse orda doğuracak bu grip gibi bişey değil ki hayati bi olay da olabilir....dedi kapak oldu dayıma....
anneme söyledim dedim benim sinirlerimi zıplatmasın eşimi kışkırtmaya çalıştı falan diye...kesin kulağını çekmiştir....

geçende msn de cuma günü yengeni sabah sana bırakıcam dedi...bende dedim erdem evde akşam 4 gibi gidecek işe sabahtan evde hem doktora gidicez dedim ama sende çalışmıyorsan cuma sabahı gelin kahvaltıya dedim yok ben işe gidiyorum yengenle bebeği bırakıcaktım sana canları sıkılıyor evde dedi...o zaman cumartesi sabahı gelelim dedi....iyi dedim.eşimide tembihledim kahvaltıdan sonra hamınlar kalsın evde biz seninle falanca yere gidelim filanca yere gidelim derse benim sinirlerimi tepeme zıplatma dedim....

demresu canım bu börülce bende gaz yapıyor normal şartlarda ama bebeğe nasıl bir etki yapar bilmem.

bizde dedik adama börülce gaz yapar diye ama adam aksini iddia etti fasulye falan yapar börülce onun gibi olmaz dedi bide kara suyunu dökünce bir kısmını atacağını düşünmüş olabilir.
ha bu arada gaz içinde adaçayı yağı aldım geçen gün yazmıştım.bebişin göbişine ve ayak tabanına accık sürüp çorap giydircekmişsin gazını alıyormuş.aktarcıda aynısını söyledi.

maydanoz anne sütünü azaltıyomuş o zaman olmadı,dereotu koyarsın nasılım :lepi:

onu bende baya araştırdım hiçte kocakarı lafı değil zaten o koca karılarda bizim nenelerimiz atalarımız ne varsa valla onlarda var
ben düşünüyom valla aktarda satılıyo öle çok parada değil sonra şükrederler bize

anaaa ben karınca yumurtası dedim yukarıda sayfanın üstünde reklamı çıktı çok ilginç,ne desek reklamı gelirmi acaba :roflol:
kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
allah daha böle nice seneler nasip etsin inşallah 10 gün sonra sende inşallah bebişine sağlıkla kavuşursunuzopuyorumnanaktan
evet canım bencede bebklerin elleri henüz eldivensiz bırakılmamalı heryerlerini yoluyolar saol paylaşımın ve hatırlatman için
ben ayrıca san bişi sorucam bazen sayfalarda nokta nokta yapıyosun benmi öle görüyom yoksa hakkaten öle mi yapıyosun nedenini merak ettimde
temmuz 1 de 4 kişi bırlıkte doguma giricez kıslar.
derin,rosem,sibel,yserez..:CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv::CüvCüv:alkisalkisalkis
oh maşallah hangi birinize yetişecez şimdi hepiniz telefon bırakın ve hemen haber verin emi
aaaa bazı doktorlarda öneriyolar ne tuhaf bi durum ya sinir şey
gene beklemeye devam desene canım hayırlısı olsun artık ne diyelim

medikalede bir kere gittim ama doğum pahalı geldi burda 250 tl daha ucuzdu bakalım belki ona geri dönerim artık

canım sözlerine başlarken bi aksilik olduğunu anlamıştım zaten...peki şöyle olmazmı ssk geçen özel bir hastanede kendi doktorun gelse doğuma olmuyormuymuş öyle bişey...ben özel bi yere gidiyordum bebekten önce tedavi için o mesela bana özel bir hastaneye gelmişti hsg çekmişti bana...hastaneye ssk para vermiştim doktora özel geldiği için ayrı para vermiştim...

ama inan bu benim başıma gelse hiç dert etmem ben hep söylüyorum normal doğumda bence doktorun pek önemi yok...seni zaten ebe doğurtuyor gibi bişey son dakka doktorun bebeğin kafasını tutmaya geliyor...ben normal doğum yaptım sancılarımın başından sonuna kadar ıkınmaya başladığımdan doğumun bitimine kadar doktorum başımdaydı diyen duymadım daha....
[/QUOTE]

doktor istersek hastaneye geliyo doğuma ama tabi sizin için biraz yüklü olur dedi sorun değil derseniz haberleşiriz dedi emalum sorun olacak bizim içinde
ve ben ilk doğumumu devlette yaptım ellemeyen ebe kalmadıda doktorda doğum anında öle durdu karşıdan izledi ve ben çok zor bi doğum yaşadım anlatıp kimseyi korkutmak istemiyorum bu doktorumlada baştan konuşmuştum ve bana doğumun başından sonuna kadar hep ben olucam ebe olmucak hiç demişti beni en çok yıpratan bu oldu
şimdi gene doktor bul gene olanları anlat dur bakalım son ay gelen hastaya muamelesi neolacak
kimlerin eline düşecem yaaa ağlıyom şimdi bak sinirden

canım bende aynıyım bakalım kim önce doğuracak bu arada izne baya geç ayrılmışsın hadi iyi tatiller sanada

“ÇOCUK YAŞADIĞINI ÖĞRENİR”

Eğer bir çocuk eleştirilmişse,
kınama ve ayıplamayı öğrenir.

Eğer bir çocuk kin ortamında büyümüşse,
kavga etmeyi öğrenir.

Eğer bir çocuk aşağılanırsa,
sıkılıp utanmayı öğrenir.

Eğer bir çocuk devamlı utanç duygusu ile eğitilmişse,
kendini suçlamayı öğrenir.

Eğer bir çocuk hoşgörü ile yetiştirilmişse,
sabırlı olmayı öğrenir.

Eğer bir çocuk desteklenip yüreklendirilmişse,
kendine güven duymayı öğrenir.

Eğer bir çocuk övülmüş ve beğenilmişse,
takdir etmeyi öğrenir.

Eğer bir çocuk hakkına saygı gösterilerek büyümüşse,
adil olmayı öğrenir.

Eğer bir çocuk kabul ve onay görmüşse,
kendini sevmeyi öğrenir.

Eğer bir çocuk aile içinde dostluk ve arkadaşlık görmüşse,
bu dünyada mutlu olmayı öğrenir.

4 senedir buz dolabımın üstünde pvc yaptırıp takmıştım benim için çok güzel bir yazı....
bi tane daha var aklımda okul yıllarımdan kalma onu bulabilirsem internetten paylaşmak isterim onuda...

canım ya hadi gözünaydın,bu gidişte yatırırlar mı acaba seni diyordum daha zamanı var demekki.
baskıyı falan sorsaydın neye delaletmiş,çatı muayenesi istememeside garip geldi.yani önceden açılman olduğunu biliyo ilerlemiş mi diye bakar dı diye düşünmüştüm.sen yarın öbür gün bişeyleri bahane et gene görün bence kadının kafa bulanmış sanki senle görüşürken.

bu OBSTETRİK US,bizim her gidişte girdiğimiz ultrason değil mi ya,kafasını gböeeeni,bacağını falan ölçtüğü ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…