2009 Temmuz Anne adayları burada bulusalim...(ARŞİV)

ayyyyyyy yerim ben onu cnm ya maşallah :nazar:dilara çok tatlı . sanki bizden biri ya hiç yabancılamadım burda aylarca onları yaşadık onları konuşduk bahtı güzel olsun kızının inş.

Ay Allahım bu ne güzellik ya daha dün sabah annesinin karnındaydı inanılacak gibi değil,
maşallah dilaracım valla çok tatlı bir bebek.kıyafetleride çok cici :nazar:

saol babayloncum atlattık ama hazır asker bekliorus yane:) gobek bende dunden itibaren inmeye basladı diyebilirim.indikce tekmeleri daha cok adet sancısı gb oluyo ..

saol zuzumm..benm sancıda yoktu sap sap su geliodu ama cok degil...evet bende baya b heyecan yaptı..inş 1 hafta daha bekler teyzesi..:)

dilosuuuummmm hosgeldin canımmm..a.s.

Allah analı babalı buyutsun kuzucugunu..masallah barekallah cok kibar ve guzel b bebekmiş annesii..:nazar:

hepinize teşekkür ederim canlarım darısı başınızaa:nazar:a.s.
canım ben 38+3 de olucam ınsallah bı aksılık cıkmazsa

eger boyleyse cok ıyı ben sakın olamam aglama krızıne gırerım bılıyorum esım yanımda olsa rahat olurum ama ızın vermıyolar ıstemafoldumben

canım hiç gerek yok sakinleştiriciyee zaten rahatlıyosun iğneden sonraa gerek kalmıyo sakinleştiriciyeezemuszemus

dılos sımdı nasılsın agrın sızın falan varmı rahat hareket edebılıyomusun gaz problemın falan oldumu ay bıraz aydınlat bızıııııdelikafadulden

delikafaduldenopuyorumnanaktan
maşallah ya rabbim ne kadar sevimlisin sen yirim çeni maşallah :nazar:opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan diloş valla çok özendim bende bir an ewwel dogurmak istiyorum

FAYDALI BıLGıLER:
*Gaz sancısı için aktardan adaçayı yağı (acı elma yağı) alın. Bebişin ayak tabanına bir damla sürüp çorabını giydirin. Çok güzel gaz çıkartıyor.

*Bebekler bazen anlayamadığımız nedenlerden dolayı huzursuz oluyor ve ne yaparsanız yapın sakinleşemiyor. Böyle bir durumda komik gelecek ama elektrik süpürgesi ya da fön makinesi çalıştırın. Bu sesler bebekleri sakinleştiriyormuş (ben denemedim, deneyenlerden duydum. Ayrıca bu yöntem ilk 3 ay için geçerli)
* Bebeği yıkadıktan sonra mutlaka emzirin çünkü susamış olacaktır.

Doğumunuzun rahat ve hafif geçmesi için uygulayabileceğiniz bazı önemli detaylar var.

•Doğuma yaklaştığınız dönemde daha çok sıvı gıdaları tercih edin. Bağırsaklarınızın boş olması doğumu kolaylaştırır.
•Kimi zamanlarda, doğumdan bir kaç gün önce vücudun bağırsakları temizlemesinden dolayı ishal meydana gelebilir.
•Hamilelik döneminizde nerede doğum yapacağınıza karar vermeniz önemlidir.
•Doktorunuzla yada doğum yapacağınız hastane personeliyle önceden görüşerek kendinizi ve bebeğinizi kontrol altına almalısınız.
•Doğum yaklaştıkça hafif işler yapmalı ve daha çok dinlenmelisiniz.
•Yoga yapabilirsiniz çünkü sizi hem zihinsel hem de fiziksel olarak doğuma hazırlar. Yoganın kas ve nefes kontrolü üzerindeki etkisi kanıtlanmıştır.
•Bir uzman gözetiminde kol, bacak ve sırt kaslarınızı çalıştırmak için havuza girebilirsiniz. Ayrıca bu aktivite genel sağlığınız ve fiziksel hazırlıklarınızla da birleştirilebilir.
•Bebeğinize şarkı söyleyin! Duygularınızı bebeğinizle bu şekilde paylaşarak, gerçek bir iletişim kurabilirsiniz.
•Hastaneye gitmeden önce ılık bir duş alın ve rahatlayın.

FAYDALI BİLGİLER:
*Gaz sancısı için aktardan adaçayı yağı (acı elma yağı) alın. Bebişin ayak tabanına bir damla sürüp çorabını giydirin. Çok güzel gaz çıkartıyor.

*Bebekler bazen anlayamadığımız nedenlerden dolayı huzursuz oluyor ve ne yaparsanız yapın sakinleşemiyor. Böyle bir durumda komik gelecek ama elektrik süpürgesi ya da fön makinesi çalıştırın. Bu sesler bebekleri sakinleştiriyormuş (ben denemedim, deneyenlerden duydum. Ayrıca bu yöntem ilk 3 ay için geçerli)
* Bebeği yıkadıktan sonra mutlaka emzirin çünkü susamış olacaktır.

verdiğin bilgi için teşekkürler canım...
arkadaşımın kızı fön makinesi ile uyuyordu dru anne karnında ki seslrin bunlarla benzerlik gsterdiğini söylemiş

tekrar tebrik ederim dilaracım resmini bekliyoruz . sanada maşallah yani doğuma gidip foruma en çabuk dönen kişi ilan ediyorum seni :hooray:
ben doğum yaptığım gün eşimden bilgisayarı istedim odadan haber verdim size aynı gün madalyamı kimseciklere bırakmam:eek:lmaz: zemuszemus
diloşcumda hızlı çıktı ama kaydirigubbakcemile5
herkese merbaha kızlarr evimize geldikkkhihoyyyt hepinize ayrı ayrı teşşekür ederim canlarımm darısı başınıza inşallah benim kızım uslu masumun emişiyoruz ama bende sütten eser yokkkmafoldumben emmeyi çok istiyo kuzucuğumm inşallah sütün gelirrr duaa edinn ben arada gelmeye gayret edicem şimdilik çıkıyorum kuzucuk durmuyoo bu arada boyu 50cm kilomuz 3250 grammopuyorumnanaktan

diloşum hayırlı olsun bitanem maşallah kızına sütün gelir tatlım humana emziren anneler için çay var ondan iç canımcım..

ışte anne sütünü arttıran doğal gıdalar!
Anason, Rezene, Kereviz, Balkabağı, Çilek, Sumak, Tere otu, Dereotu.

Dereotu, emziren annelerde süt arttırıcı etkiye sahip, aynı zamanda zayıflatıcı etkisi de var.
Sabah ve akşam yemeklerinde 15 dakika önce 1 tutam dere otu çiğnenerek yenirse, emziren annelerde süt arttırıyor. Aynı zamanda zayıflatıcı etkisi de var.

Balkabağı ve Çilek mevsiminde ve doğal olanlar tercih edilerek tüketilmeli!

Anason ve Rezene taneleri eşit oranlarda karıştırılıp, 100ml sıcak suya + 2 gr. oranında karışım demlenip bitki çayı olarak tüketilebilir, aynı zamanda hazım kolaylığı sağlar!

Uyarı: Yüksek tansiyon rahatsızlığı olanlar Kereviz tüketiminde dikkatli olmalı!

Anne sütünü azaltan gıdalar!
Nane, maydanoz, nişasta, adaçayı, şeker kamışı, arpa, ararot(patates nişastası), şalgam, mısır, fazla tuz, fazla sirke, fazla limon suyu anne sütünün azalmasına sebep oluyor. Süt veren anneler, bu gıdaları tüketirken dikkatli olmalı!

Prof. Dr. ıbrahim Adnan Saraçoğlu’ndan bol anne sütü için özel bir formül:
600ml. su kaynatılır, 7 – 8 adet doğal kuru incir önce soğuk su ile yıkanır, daha sonra kaynamakta olan suyun içine incirler atılır ve 5 dakika daha çok kısık ateşte kaynatılır, dış kabuğu soyulup, yıkanmış ve ince dilim dilim doğranmış 1 adet iri kum havuç, incirli suya ilave edilip, 4 dakika daha kaynatılıp ılıtılır. Ilıtıldıktan sonra süzülüp ikiye bölünür, sabah ve akşam yudum yudum içilir.

Bu kür yemeklerden 1/2 saat önce veya 1 saat sonra uygulanır.
15 gün uygulandıktan sonra ara verilir.
ıhtiyaç halinde tekrar aynı şekilde tekrar edilir.

saol bilgiler çok faydalı güzel bende okudum bunları önümde not defterim yazıp duruyorum ....

bu arada camebaby nin kızlarının resimlerini koymuşlardı buraya star mı koymuştu o resimler lazım bana ...bulamıyom sayfasını

bu arada doğum yapanlar size bi sorum olcak sabahtan beri vajinam deli gibi terliyor tabi ben terliyor diyorum umarım sadece terdir çünkü sabahtan beri 3 don değiştirdim kaç kerede sebamed ile yıkadım ama kokusuda bi tuhaf...suyum gelmiyordur dimi...elimi her attığımda sucuk gibi yıkıyorum terliyorum değişiyorum yine aynı ....:kedi:mafoldumben normaldir heralde ...

ben doğum yaptığım gün eşimden bilgisayarı istedim odadan haber verdim size aynı gün madalyamı kimseciklere bırakmam:eek:lmaz: zemuszemus
diloşcumda hızlı çıktı ama kaydirigubbakcemile5

diloşum hayırlı olsun bitanem maşallah kızına sütün gelir tatlım humana emziren anneler için çay var ondan iç canımcım..

cnm kusura bkma unutmuşum tamam sen birinci :hooray: madalyan , diloşta ikinci :hooray:

nur maşallah göbeklerimiz çok benziyo seninkide daha inmemiş yukarıda sanırım doğumumuza çok var

X