2009 Şubat Anneleri

ya kızlar ben de çok merak ediyorum bebeğimi, hareketelrini görmek için sabırsızlanıyorumi randevum pazartesi günü bir türlü geçmek bilmiyor,

bir de kızlar, benim dün akşamdan beri akıntım inanılmaz kötü kokuyor, tabi ben yine panik yaptım, ama akıntının renginde bir değiişiklik yada karnımda ağrı falan da yok bana ne olmuş olabilir ki ?? Sizin de böyle bir durum geldi mi başınıza??

Hamişler nasılmış bakiyim a.s umarım herşey yolundadır,kızlar dün evlilik yıldönümümdü 1 yılımızı doldurduk..çok güzel geçti Allahım hepimize nice mutlu yıllar nasip etsin.kocişkom bana yüzük almış yaaaaa çok şirindi :asigim: :1hug: bu arada bugünde kontrolüm vardı bebişimiz çok büyümüş teyzeleri çok tatlıydı ve hareketliydi..12.haftamdayım ikili testi yapıcam hafta içi,herşey yolunda tatile çıkmama izin verdi ama kara yolunu tavsiye etmedi biz uçakla gidip dönücez ama arada kara yoluda yapıcağımız mesafe var inşallah bi sorun çıkmaz...dua edin bebişlerimize öptüm sizleri...(çok yasdım sanıyım):CüvCüv:

maşallah maşallah....valla bana kara/deniz farketmez dedi..ben karadan gittim-geldim herhangi bir sorun yaşamadım...içini ferah tut....şu 2 li test için heyecanlanıyor musun?? bende haftaya yaptıracağım şimdiden stresi bastı ya bişi olursa diye....

kızlar herkesin bünyesi aynı değil, ben riske atmamak gerekir diye düşüüyorum, bakın şehirler arası otobüsler yollar ne kadar düzgün olsada inanılmaz sallıyor, ben 40 dk lık yola bile çıkarken o sallantıdan rahatsız oluyorum, doktorunuza sormadan sakın tatile çıkmayın, bir de kendinizi sakın yormayın, deniz meselesine gelince, evet yüzmek çok faydalı da, öncelikle annenin gebelik haftası önemli, bebek anne rahmine tutunduysa problem yok, yooo daha tutunma aşamasındaysa sizin denizde yapacağınız yüzme hareketleri bebeğe zarar verebilir diye düşünüyorum, ben deniz kenarında oturmama rağmen ( söylemesi ayıp, 10 dakika mesafe plaja) yüzmeye gitmiyorum, haa 4. ay çıksın ondan sonra gönül rahatlığıyla gidecem...

yani demek istediğim, çok dikkatli olun, kendinizi sakın ama sakın yormayın...

hayatım benim doktorumda aynı seninki gibi havuz hariç tatil yapabilirsin dedi...ben de yaptım...yüzmek çok iyi geldi...deniz sonrası hemen mayo değiştim tabi...hiç sorun yaşamadım çok şükür...bu arada sat larımızda aynı....benim de 19 mayıs....

ooooooo süper üçledik:teytey::teytey:

canlarım hepinizin kandili mübarek olsun.hayırlı kandiller.
bi arkadaşım daha sormuş bende tekrarlayayım şubat anneleri bebişimizin hareketlerini ne zaman hissedicez.hisseden varmı aranızda...:CüvCüv:

ilk seninkinin cinsiyeti belli oldu. hayırlı olsun oğluşun:nazar:

Teşekkür ederim canım....bu arada herkesin kandili mübarek olsun..Allah dualarımızı kabul etsin..günahlarımızı affetsin inşallah...ve bebeklerimizi kucağımıza sağlıklı bir şekilde almayı nasip etsin...bebek hasretiyle yanan herkesede bu güzel duyguyu tattırsın inşallaaaaah...:nazar:

kızlaryaaa bişey sordum ve baska arkadasımda sordu.bebeklerinizin hareketlerini hisseden varmı:uhm: ya da ne zaman hissedicez bilen varmı:uhm: cevap vermeyenler bitlensin:roflol::roflol:

kızlaryaaa bişey sordum ve baska arkadasımda sordu.bebeklerinizin hareketlerini hisseden varmı:uhm: ya da ne zaman hissedicez bilen varmı:uhm: cevap vermeyenler bitlensin:roflol::roflol:

Hissedenler varmi bilmiyorum canım ama ben hissetmiyorum......doktor hareketlerini 5. aydan itibaren hissedersin dedi...bencede daha çok erken..kasları daha kuvvetlenmediki...ama rahmini hissedenler vardır tabi..çünkü sürekli büyüyo...ben yüzüstü yhatınca sertlik hissediyorum sadece..

Hissedenler varmi bilmiyorum canım ama ben hissetmiyorum......doktor hareketlerini 5. aydan itibaren hissedersin dedi...bencede daha çok erken..kasları daha kuvvetlenmediki...ama rahmini hissedenler vardır tabi..çünkü sürekli büyüyo...ben yüzüstü yhatınca sertlik hissediyorum sadece..

kızlar aslında 12. haftadan sonra balık kayıyomuş gibi hissedilirmiş. ama ilk gebelikte anne bağırsak hareketleriyle karıştırır anlayamazmış. biz büyük ihtimalle 4. ayın ortalarında başlarız hissetmeye gibi geliyo.

bazen çok gaz olduğu zaman rahimde bi şeyler hissediyorum ama sanırım bebek değildir. daha eti ne budu ne. tekme bile atsa anlamayız gibi geliyo bana.

sadece dediğin gibi sertliği hissediyorum o çok bariz.

ayy kızlar sabah karnım dümdüzdü korktum bi an bebek nerde dedim üzüldüm bile :1shok: sanırım daha gerçek karnım çıkmamış. gazdan öleymiş :eek:

ayy şimdi 11 week yazınca nası sevindiiiim. yerim ben onu şimdi 11 haftamız bitti mi yani kızlar. aslında benim çarşambadan dönmesi lazım sanırım bu ticker salıdan başlıyo galiba.

kızlar bebiimin haraketlerini hiç hissetmiyorum bazen aklıma acaba bebk büyümüyomu bişyeimi var diye geiyo doktora haftaya pazartesi gidicem işallah sağlıklıdır....

kızlar bebiimin haraketlerini hiç hissetmiyorum bazen aklıma acaba bebk büyümüyomu bişyeimi var diye geiyo doktora haftaya pazartesi gidicem işallah sağlıklıdır....

canım üzülme. daha hissedemeyiz zaten. ben de bugün kokrktum karnımı dümdüz görünce bebeğe bişey mi oldu dedim uyku sersemliğiyle :eek:

korkma canım rabbim onları korur.

ayy şimdi 11 week yazınca nası sevindiiiim. yerim ben onu şimdi 11 haftamız bitti mi yani kızlar. aslında benim çarşambadan dönmesi lazım sanırım bu ticker salıdan başlıyo galiba.

evet ya bugün 11 haflalık olduk benim karnım çok azcık şişti gibi başkası anlamıyoda ben öyle hissediyorum bide sertlik var:1rolleyes: haftaya kontrole gidicem çok merak ediyorum ya nasıl oldu acaba büyüdümü :sm_cool:

evet ya bugün 11 haflalık olduk benim karnım çok azcık şişti gibi başkası anlamıyoda ben öyle hissediyorum bide sertlik var:1rolleyes: haftaya kontrole gidicem çok merak ediyorum ya nasıl oldu acaba büyüdümü :sm_cool:

evet canım benim de öyle. sabah dümdüzdü. ama kahvaltı yaptım yine çıktıııı.

ben cumartesi gidicem sanırım tam belli değil. ikili test de yapılacak. bebişi çok merak ediyorum.artık bu hafta geçmez bana.

ya kızlar ben internette o kadar araştırma yapıyorum ki hangi hafta ne kadar büyür neleri gelişir bendeki değişiklikler nelerdir. aslında bu iyi bişey değilmi yoksa diye düşünmüyo değilim sonra aklımızda soru işaretleri oluşuyo acaba bebeiğimin elleri oluştumuağırlığı şu kadar oldumu bu kadar kafamızıkurcalamasakmı herşeyi olu7şuna mı bıraksa ne

ya kızlar ben internette o kadar araştırma yapıyorum ki hangi hafta ne kadar büyür neleri gelişir bendeki değişiklikler nelerdir. aslında bu iyi bişey değilmi yoksa diye düşünmüyo değilim sonra aklımızda soru işaretleri oluşuyo acaba bebeiğimin elleri oluştumuağırlığı şu kadar oldumu bu kadar kafamızıkurcalamasakmı herşeyi olu7şuna mı bıraksa ne

ben de her hafta bakarım hatta farklı sitelerden de bakıyorum. bence bunları bilmek güzel. mesela şimdi bu haftada takla bile atıyordur diyorum içimden. dokunmaya başladı. etrafını tanımaya başlıyor. duyma organları gelişiyor. tat almaya başlıyor.

ben 18.haftadan sonradan sonra bebişe müzik dinleticem. alışsın ki doğduktan sonra aynı müziklerle sakinleştirebilelim. bi de kuran dinletmeyi düşünüyorum.

evet canım benim de öyle. sabah dümdüzdü. ama kahvaltı yaptım yine çıktıııı.

ben cumartesi gidicem sanırım tam belli değil. ikili test de yapılacak. bebişi çok merak ediyorum.artık bu hafta geçmez bana.

aslında dr a en son gittiğimde 15 gün sora görüşelim demişti o da ctsi yapıyo ama dr izine ayrılcaktı ctsi muaynehanesi gelirmi bilmiyorum bende pazartesi veya salı giderim diye düşünüyodum bilmiyorum olmadı csi ararım gelmişse giderim gelmemişse pazartesi napalım :1rolleyes: bide biraz geç gidersem cinsiyetini de belki tahmin edebiliryerimseniben

Kızlaaaar benim çok canım sıkılıyo yaaaaaaaa:KK43:( otur yat otur yat sıkıldımmmm...yaprak dökümünün tekrarını izliyorummmm...bide burda yazılanlara bakıyorum....aslındaaa bi tane hatıra kalsın diye kundak örücem...hazırları var ama elde örülmüşü farklı olur dimi ama...beyazdan...üstüde inciden süsleniyo...ipini almaya gidebilsem başlıcamda halim yok...nasıl geçicek bu günler yaaaaavv..

X