2009 Şubat Anneleri

ayyy yaa okudum ve çok duygulandım kızlar ne güzel yorumlar yazmışsınız Allah hepinize yaşatsın bu güzel bu kutssal duyguyu, o kadar tatlı ki bir görseniz kendi kendine gülüyor garibim, evet küçük müçük ama çok güçlü maşallah kızıma, daha onun ne pozları var çok komik, ama makinadan daha bilgisayara atmadım atınca onları da gönderirim

ha şöyle kızlar ya olumlu yönlerinide yazın biraz bizde motive olalım
ne demek AYBÜKE bu güzel kızın fotolarını kaybedermiyiz hiç çok tatlı kızın 41 kere maşallah

AYBÜKE Allah bağışlasın çok tatlı maşallah minik melek. ben de şimdi görebildim arayıp duruyordum resmi. bir de şu cetvelini değiştirsen diyorum artık yahu.. bebişimiz ne kadarlık olmuş görelim..

sibellas sanırım sen de doğuranlardansın kusura bakma ben artık takip edemiyorum, hayırlı olsun diyeyim öncelikle

ben,m laf yetiştirebilmemin tek sebebi yanımda annem olması, şimdi kızmın başında annem var ama haftaya gidiyor, bak sen o zmaan bendeki tantanayı, yalnız kalınca başımı kaşımaya vaktim kalmayacak, yemekti bulaşıktı çamaşırdı, gelen gidendi, temzilikti, bebekti derken ben resemn eriyip bitecem

aldığım kilolar şimdiden gitmeye başladı 6 kilo fazlam kalmıştı 5 e düştü haftaya kesin her bir kilom erir biter

haklısın sibellas, değiştirecem ama bir dahaki sefere , bebeğim bugün 15 günlük şekerim, maşallah kızma sanki dün dğum yapmış gibiyim ayol

kızlar annelik ne kadar zor olsa da süper bir duyguuuuu

o duyguyu yaşamak mükemmel

kızlar su sezaryenle ılgılı goruslerınızı yazarmısınız olanlar ıcın dıyorum comu zor oluorr ağrı acı olayı bıde gobıs kalırmı sonrasında sarkma flan oluyo dıyolarya gercı sız daha yenı doğurdunuz hemen bellı olmaz ama etrafımızdakı cocuğu olnların hepsıde sısko bellı olmuokı sarkmısmı sarkmamısmı

canım benim göbek yok oldu bileeeee gerçi bu abartı oldu ama baya indi, ben göbeğimin kalacağını düşünmüyorum bak göbeğiminde fotosunu çekip gönderebilirim sonra

iki doğum da zor tatlım, ben ikisini de yaşadım ya ondan biliiyorum, sezeryanda ilk 4 gün resmen anam ağladı, sağa sola dönemiyorsun, yattığın yerden yardım almadan kalkamıyorsun, bebek yanınada ağlıyor mesela dönüp kucaklayamıyorsun, tuvalete oturamıyorsun, her vc ye gidişimde pijaöa değiştiriyordum

bu arada tavsiyem ne kadar pijaöa altı alabilriseniz alın kızlar üst o kadar değil de alt çok kirleniyor, kan lekesi veya tuvalette ister istemez kirleniyor, annem iyiki de bana bol bol almış, bir rahat ettim ki sormayın

ikisi de doğum şekli kızlar ikisinde de acı var , acıdan kaçınılmıyor, hangisini yaparsanız yapın içiniz rahat olsun

sibellas haklı kızlar
bu koşuşturmaca ilk haftada yoğun yaşanıyor
ilk hafta kilo alımı çok önemli çünkü
malum doğduktan sonra kilosunun %10una kadarını kaybediyor ve 1 hafta içinde doğum kilosuna çıkması önemli
bunun yanında daha çok küçük olduğundan aç olduğunu ifade edemeyebileceğincen şekerinin düşmemesi için 2 saatte bir diye bir süre sözkonusu
sonrasında bu aralar 3-4 saatte bire yükseliyor ki işte ben bu aralıklarda sizinle yazışıyorum
ama ilk hafta cidden zorluyor kızlar
hep diyorlardı iyi uyuyun diye ben de 4 aydır yatıyorum ne uykusu diye
5 günde toplam 10 saat uyku uyumadım sanırım ben
en sonunda gün boyunca süt sağıp depoladık bir gece boyunca beni hiç uyandırmadan biberonla sütümü verip beni uyuttular
yeniden doğmuş gibi olmuştum
en nihayetinde biz de ameliyatlıyız güçlü kalmamız gerek

bir de benim gündüz uyuyamama problemim var ama ikiz annesi- babası arkadaşların önerisine göre
bebek uyur uyumaz siz de uyuyacaksınız yoksa ayakta kalamazsınız :))
ama herşeye değiyor kızlar

çiğdem yaaa
sen daha doğurmuycan mı?
daha tutarsan senin göbek kocaman da kalır yere kadar da sarkar :)))
ben geleyim beni gör diycem ama ya senin şişko kategorisine giriyorsam :))
şaka bir yana bende 2,5 kg fazlalık kaldı göbek de fazla sarkmıyor valla
hani bazen genç kızlar sırf küüçük beden kot giydiğini göstermek için düdük gibi daracacık kotları giyiyorlar ya
giydiklerinde göbek bel kısmından etleri pörtlüyor
hah işte ancak o kadar sarkma var

bu arada bugün 20 günlük olduk kızlar yarı 40 falan muhabbeti yani

ÇİĞDEM hayırdır ne selam ne sabah doğuruyonmu yoksa kız ne sezeryanı stresli gördüm seni şaşırdımmmm:jeyyar:

derinzlm anam benım stres bıtmıyokı yarın doktora gıdıcem artık napcaksa yapsın yuksam papaz olcek doktorla bı karar veremedı doğurcammı doğuramıcammı bu kadar ağrı cekıyorum resmen k.ustune oturamıyorum daha ne kadar devam eder bılmıorum yarınkı kontrolden sonra artık normalmı sezercıkmı bellı olcak bende en azından rahat nefes alıcam bıraz ssaslanında dedığı gıbı az daha kalırsa edi büdü gibi olcaz kızımla kıyamıcam cıkarmaya dısarı ustume kalcak valla ya :) bıde zaten butun kk kendını bıraktı ben doğuram dıye dua edıyo bıktırdım mılletı beeee:)

Çiğdemciğim hangisi hayırlısı ise o olsun. Keşke normal doğum olsa ama belki sezaryan olması hayırlısı olur. Sen kafana takma bizi de habersiz bırakma.

kızlar bir güzel uyumuşum bu ara çevremde millet uyu şimdi sonra uyuyamıcaksın diye diye bi hal oldu korktum bende valla

Sibellas canım sen spinal sezaryen mi olmuştun ? bulantı falan yan etkisi varmı canım birde ağrıların doğum sonrası ne zaman olmaya başlıyor? sanırım benim öyle olacak genelden herhalükarda iyidir diye düşünüyorum ama..

kızlar bir güzel uyumuşum bu ara çevremde millet uyu şimdi sonra uyuyamıcaksın diye diye bi hal oldu korktum bende valla

Sibellas canım sen spinal sezaryen mi olmuştun ? bulantı falan yan etkisi varmı canım birde ağrıların doğum sonrası ne zaman olmaya başlıyor? sanırım benim öyle olacak genelden herhalükarda iyidir diye düşünüyorum ama..

cnm ben epidural oldum sıkıntısı da bigün sürdü. bulantı falan yaşamadım sadece tansiyonum düştü o da benle alakalıydı. tansiyonum çok düşük olunca daha da düştü. onun dışında klasik ameliyat dertleri. ben tavsiye ederim yani. memnun kaldım.

cnm ben epidural oldum sıkıntısı da bigün sürdü. bulantı falan yaşamadım sadece tansiyonum düştü o da benle alakalıydı. tansiyonum çok düşük olunca daha da düştü. onun dışında klasik ameliyat dertleri. ben tavsiye ederim yani. memnun kaldım.
anladım canım teşekkürler ben spinal yada genel ikisinden birini seçme durumundayım sanırım hastanemde epidural yok.yarın anestezistle görüşmeye gideceğim.

kızlar bakın bu emzirme atleti çok kullanışlı görünüyor. fiyatıda uygun geldi bana bende marmariste bulamadım kimse satmıyor. emzirme sütyeni almıştım ama bu bence daha kullanışlı.fiyatı 13.75
albimini-atlet.jpg

bencede sutyenden daha ıyı gorunuyo ıkısınınde gorevını yapıcak bısı bende burda bulamadım bı magazaya gelmıs bakıcam oraya olmassa netten alırım artık bu netten alınan bısımı
nerde bu atlet nette

VİDİ canım denedim termometreyi ilk önce soğuk suyla duruladım sonra hazırladığım suyun içine koydum birkaç saniye sonra değişti renkler sende aynı şekilde den istersen belki soğuk suyun etkisi olmuştur

ben direk sıcak suya bırakmıştım,saol canım bi deneyeyim bakayım.

off kızlar ya,ben çok sabırsızlanıom artık.gerçi normal haftamız 4 şubatta doluyor ama nedense bi çoğumuzda var sanırım bu his,yani vaktinden önce gelecekmiş hissi.kendimi buna kaptırdım şimdi zaman geçmek bilmior:KK43: ayy bide normal zamanınıda geçerse nasıl dayanıcam bilmiom valla:KK43:

ben direk sıcak suya bırakmıştım,saol canım bi deneyeyim bakayım.

off kızlar ya,ben çok sabırsızlanıom artık.gerçi normal haftamız 4 şubatta doluyor ama nedense bi çoğumuzda var sanırım bu his,yani vaktinden önce gelecekmiş hissi.kendimi buna kaptırdım şimdi zaman geçmek bilmior:KK43: ayy bide normal zamanınıda geçerse nasıl dayanıcam bilmiom valla:KK43:

vidicim ben senden bu günlerde haber gelecekmiş gibi hissediyorum ya hadi hayırlısı inşallah canım...

vidicim ben senden bu günlerde haber gelecekmiş gibi hissediyorum ya hadi hayırlısı inşallah canım...

inşallah canım benim,bu hafta sonuna kadar süre tanıdım tosbaaya çıkmazsa geldiği gün fena yapıcam onu:eek:klava::asigim:

X