2009 Şubat Anneleri

Kizlar merhaba dün doktora gittim herşey iyi . Bebişimin kaç haftalik olduğunu öğrendim 6+6 . Içim bugün çok rahat. Doktor ilaç verdi. Proton plus diye bişey. Bebeğin sakat olmasini önlüyomuş. Sabah tok 3 adet alicam vitamin hapi gibi bişey galiba üzerinde d vit. Yaziyo bebişime bi sakincasi olurmuki bebişimin ilk fotografini aldim. Ona bakip duruyorum galiba şubatin son bebişi benim ki olcak allah nasip ederse. çokkk mutluyum bebişimi gördüm

bugün sabah kalktıgımda kanamam vardı çok korktum hemen doktora gittim bebişimin saglıklı oldugunu ve hala kalbinin attıgını söledi fazla korkulcak bi durum olmadıgını söledi bebişimin 9 haftalık oldugunu söledi ve progestan diye bi ilaç verdi bu ilaçtan kullanmış olan varmı aranızda? dualarınızı bekliyorum bebişimden aylılmak istemiyorum:KK43:

hayatım progesteron luteal faz eksikliği yüzünden oluşabilecek düşükleri engelliyor...bu nedenle tedaviyle çocuk sahibi olanlara garantiye almak için 12 hafta bu ilacı veriyorlar...benim de tüp bebek olduğundan bende günde 3 kere vajinal yoldan alıyorum progesteronu....düşüğe karşı faydası var..rahim içini düzenliyor...doktorunun söylediği şekilde ilacı kullan...bence 12. haftaya kadar da madem kanaman oldu cinsel ilişkiyi kesin derim...endişeye kapılma....

Bide kalp atişlarini da gördüm küçücük yavrum benim ya

canim gozun aydin cok sevindim senin adina, bundan sonrasida hep boyle guzel gecer inslh , darisi benim basima 1-2 saate kadar benimde kontrolum var, ya icimde garip bir endise var ya hamile degilsin derse doktor diyekafamçokkarıştı

Selam kızlar,
ben bugün itibariyle 9 hafta 5 günlük hamileyim, çok şükür ki geçtiğimiz 1-2 hafta süresince hafif şiddette bulantım oldu ama bu hafta başından beri geçti çok şükür. Bu arada 1 kilo almışım , sanırım bu dönemde kilo almamak gerekiyormuş veya çoğu arkadaşım bulantıları yüzünden kilo verdiğini bile söyledi. İnternete göre tahmini doğum tarihi (Allah kısmet ederse) 6 Şubat. Bu benim ilk hamileliğim, ne yalan söyliyeyim çok kilo almaktan korkuyorum ama ilk günden itibaren sanki bedenimde acayip bir kalınlaşma olduğunu hissediyum bu da beni korkutuyor. Bi de 2-3 hafta kadar önce az miktarda kanamam oldu, doktor progestan verdi, 2 haftadır kullanıyorum, kutu bitene kadar da kullanacam, acaba bebeğime zararı olur mu uzun süre kullanmamın? Benim gibi bu ilacı uzun süre kullanan Var mı?
Neyse çok yazdım

bende ilk 3 ay boyunca progesteron kullanıyorum..merak etme bebeğe bir zararı yok..rahim içini düzenliyor ve düşüğü önlüyor progesteron..kilo meselesine gelince...ben kilolu hamile kalanlardanım...bu yüzden diyetisyene gidiyorum...1800 kalorilik bir gebelik diyeti verdi bana...1 haftada 600 gr. vermişim..12. haftaya kadar devam edicez bu listeyle..sonra 2000 kalorilik diyete geçeceğiz ve haftada 300 gr. alınacakmış....eğer seninde kiloyla ilgili bir endişen oluyorsa diyetisyene görünmeni öneririm...ben zaten kilolu hamile kaldığım için 8-9 kilo ile tamamlamaya çalışacağız gebeliği...diyet listesi çok sağlıklı ama insanın canı yine de çiğ börek, mantı, domatesli pilav , patates kızartması gibi muzur şeyler istiyor...işte bu muzur şeyler maalesef listede yok....

nestle76cığım maşallah bulantın falan yok herhalde. tatlım saydığın yiyecekler hakkaten iştah kabartıcı.

Canim benim hamile olduğun kesindeğilmi

valla kendim evde test yaptim cift cizgiyi gordum doktor nir daha ne kan testi yapti ne idrar bu haftaya kadar cift cizgiyi gordugumle kaldim ne kontrol ne bisi anca simdi gidiyorum iste doktora... ya test hataliysa felan gibi dusuncelere giriyorum arada bebisimi gorup geldikten sonra hamile olduguma inanicam a.s

nestle76cığım maşallah bulantın falan yok herhalde. tatlım saydığın yiyecekler hakkaten iştah kabartıcı.

hayatım ne bulantı ne tiksinme hiçbişi yok...iştahım tavan yapmış durumda ama ota/süte talim ediyoruz işte....isteyip de yiyememek valla çok zor....hele bu akşam tatile gidiyorum...açık büfeler o biçim..allah yardımcım olsun...

kızlar slm hepinize,bende bugün tam 10.haftamı doldurdum ama dün kanamam oldu,2 hafta önce yine olmuştu ve progestan kullanmaya başlamıştım.ve o zamnki çok yoğundu.dün olan kanama az ve koyu kahve renkliydi,hemen doktora gittim bebişin kalp atışları normaldi ama kesenin etrafunda sıvı toplanmış düşük ihtimali çok yüksek dedi.çok sıkıldım ne olacağınıda bilmiyorum yatıyorum sadece.aynı durumu yaşayan varmı aranızda?yada bu durumla ilgili bildiğiniz bişiy?

kızlar slm hepinize,bende bugün tam 10.haftamı doldurdum ama dün kanamam oldu,2 hafta önce yine olmuştu ve progestan kullanmaya başlamıştım.ve o zamnki çok yoğundu.dün olan kanama az ve koyu kahve renkliydi,hemen doktora gittim bebişin kalp atışları normaldi ama kesenin etrafunda sıvı toplanmış düşük ihtimali çok yüksek dedi.çok sıkıldım ne olacağınıda bilmiyorum yatıyorum sadece.aynı durumu yaşayan varmı aranızda?yada bu durumla ilgili bildiğiniz bişiy?

canim cok gecmis olsun dikkat et kendinede bebisinede Allah korusun bebisini

bende doktordan geliyorum kizlar bebisimi gordum cok rahatladim kalbide atiyordu yavrum benimmm sukurler olsun rabbime:nazar:

canim cok gecmis olsun dikkat et kendinede bebisinede Allah korusun bebisini

bende doktordan geliyorum kizlar bebisimi gordum cok rahatladim kalbide atiyordu yavrum benimmm sukurler olsun rabbime:nazar:

teşekkür ederim canım.seninde gözün aydın Allah sağlıklı bi hamilelik nasip etsin.kaç haftalıkmış tam olarak?

tsk ederim cnm 7 haftalik dedi sat tarihime gore 8 haftalikti ama oyle degilmis 2 mart dedi doguma ama belli olmaz erkende olabilir oglumu 2 hafta erken dogurmustum kismet artik

kısmet güzelim sağlıklı sıhatli alda kucağına 1 hafta erken yada geç fark etmez:)

hayatım ne bulantı ne tiksinme hiçbişi yok...iştahım tavan yapmış durumda ama ota/süte talim ediyoruz işte....isteyip de yiyememek valla çok zor....hele bu akşam tatile gidiyorum...açık büfeler o biçim..allah yardımcım olsun...
Merhaba, ya ben de kilolu hamile kalanlardanım:KK43: Siz hangi diyetisyene gidiyorsunuz? Ben de gitmeyi düşünüyorum ama bildiğim iyi bir diyetisyen yok..

bende allah kısmet ederse 11 şubat gibi doguracagım..10. haftamdayım..şu sıralar dokunsalar aglayacak gibiyim kızlar yaaa...ve acayip kasık agrılarım uterus agrılarım oluyor..heralde rahim genişledikçe artacak bu ağrılar...psikolojik olarak kötüyüm..üstelik çalışan bir anne adayıyım..ilk gebeliğim korkularım da var ya bebğime bir şey olursa diye...off off..kurtulamıyorum kuruntularımdan..

Merhaba, ya ben de kilolu hamile kalanlardanım:KK43: Siz hangi diyetisyene gidiyorsunuz? Ben de gitmeyi düşünüyorum ama bildiğim iyi bir diyetisyen yok..

hayatım ben altunizade deki TDV 29 MAYIS TIP MERKEZİNİN diyetisyenine gidiyorum...çok memnun kaldım...1 haftada 600 gr. vermişim.....doğumu kolaylaştırmak, çocuğun obez ve bir takım hastalıklarla (diabet vs.) doğmasını önlemek için kiloyu bizim gibilerin kontrol altında tutması şart....ilk 12 haftada 1800 kalorilik beslenme planı veriyor...bu plana yürüyüş vs. de eklersen benim gibi kilo verebiliyorsun ama sağlıklı olan herşeyi de tüketmiş oluyorsun....12. haftadan sonra 2000-2200 kalorilik bir diyete geçilecek ve haftada 300 gr. almam sağlanacak...böylece yaklaşık 8 -10 kg. ile hamileliği tamamlamaya çalışacağız....

Merhaba arkadaslar, insallah bende subat annesi olucam .ocak ayında dusugum olmustu.umarım o uzuntuyu bıdaha yasamam.bende ınanılmaz yorgunluk var horul horul uyuyorum,konusurken bıle nefes nefese kalıyorum .onumuzdekı hafta kontrole gıdıcem bakalım bebeisim ne durumda ..gunde ıkı kere progesteron kullanıyorum galıba halsızlıge sebep o verıyor...yoruldugumda cok acık kahve leke gelıyor..istirahat ettigimde duzeliyor..doktorum yapılacak bıse yok dedı yaradan ızın verırse dogucak..ınsallah..gbelık haftam hesaplıyıcılara gore 8+0 hayırlısı allah hepımızın bebeklerini saglıklı kucaklarımıza almayı nasıp etsın.

bende subat 9 yada 11 gıbı alıcam bebişimi kucağıma allah nasıp ederse guzel olmus bu sayfa hep buyuk bebısler vardı bebısıme arkadas gelıyo burdan ne kadar guzel allah hepınıze sağlıklı bır sekılde kucağınıza almayı nasıp etsın ben elımde olmadan cok merak edıyorum bebeğimin cınsıyetını daha oğrenmemızede var sızın bu konuda annelerınızden kalma bılgılerınız varsa paylasalım nolurrrr.çatlıcammmm yaaaa

valla canım bebeek ilk olarak sağdan tekmelerse kız soldan tekmelerse erkek olurmuş. İşte canın tatlı çekerse kız, ekşiçekerse erkek olurmuş diye duyuyorum. Ama bunlar ne kadar doğrudur onu bilemem valla en başta sağlıklı olsun. Hepimizin bebişine Allahım sağlık versin

X