2009 Şubat Anneleri

Bence de kumbara fikri daha güzel ii düşünmüşün
Ya biz eşimle düşünüyoruz da çocuklara çok fazla şey alınca doyumsuz oluyorlar eşimin gözünün önünde koca bir örnek var ben:)) bişey alırken 1 tanesi yetmiyo herşeyden 2şer olsun fazlası olsun kullansamda kullanmasamda değer bilmiyo kısacası böyle yetiştirilen çocuklar ben de korkuyorum valla annem büyütücek bebeğimi bizimkiler hep yakın oturuyorlar dayı teyze anane herkes de şimdiden çok heyecanlı benim bebeğim için şunu yaparız bunu yaparız diye

Bence de kumbara fikri daha güzel ii düşünmüşün
Ya biz eşimle düşünüyoruz da çocuklara çok fazla şey alınca doyumsuz oluyorlar eşimin gözünün önünde koca bir örnek var ben:)) bişey alırken 1 tanesi yetmiyo herşeyden 2şer olsun fazlası olsun kullansamda kullanmasamda değer bilmiyo kısacası böyle yetiştirilen çocuklar ben de korkuyorum valla annem büyütücek bebeğimi bizimkiler hep yakın oturuyorlar dayı teyze anane herkes de şimdiden çok heyecanlı benim bebeğim için şunu yaparız bunu yaparız diye

onlarda heyecanlandiklari icin öyle diyorlar annesi kaydirigubbakcemile5 torunlari olcak herseyin en iyisini yapmak istiyorlar , tabii asiri abarttiklarinda bizim onlara müdahale etmemiz gerek ayni benim halamda yaptigim gibi esim simdi geldi hemen cöpe atti oyuncak silahi ,allahtan ben bu yönden cok sansliyim esim de benimle ayni fikirde kaydirigubbakcemile2
esime anlattim kumbara fikrini oda onayladi yerimseniben
bebis dogsun onada umbara yapicaz hemen ..

selam güzel anneler . Bizim market işi yattı .İftardan önce yağmur nedeniyle tıkanan trafik hala açılmadı yazıl insanlar hala oruçlarını açmadılar belkide .
Yazdıklarınızı okudum bence de oyuncak çok önemli ama bazı çocuklar arsız ne yazıkki ben bir arkadaşımın oğluna artık yaşı geldi hatta geçiyor geçiyor diye 4 yaşına giriyordu bende boyama kitap setleri ile masal kitapları falan almıştım bööyykkk bunlar ne be oyuncak alsaydın ya demezmi şok olduk . Ailede bitiyor bence de iş nasıl eğitirsen öyle

KUMBARA değil de ben para tutamam çünkü hamile olduğumu öğrendiğimden beri harçlığımın kalanıyla altın yapıyorum . Şimdiden birikti bile bir sürü oldu doğumda takılanlar la falan iyice artar inşallah ilerde eğitimi için kullanırız o günleri göstersin inşallah allah .

selam güzel anneler . Bizim market işi yattı .İftardan önce yağmur nedeniyle tıkanan trafik hala açılmadı yazıl insanlar hala oruçlarını açmadılar belkide .
Yazdıklarınızı okudum bence de oyuncak çok önemli ama bazı çocuklar arsız ne yazıkki ben bir arkadaşımın oğluna artık yaşı geldi hatta geçiyor geçiyor diye 4 yaşına giriyordu bende boyama kitap setleri ile masal kitapları falan almıştım bööyykkk bunlar ne be oyuncak alsaydın ya demezmi şok olduk . Ailede bitiyor bence de iş nasıl eğitirsen öyle

öyle cnm malesef
oglumun yeterli oyuncagi var zaten biz ona daha cok tahta yapboz,resimli kitaplar aliyoruz
bazi anneler gercekten cok duyarsiz bu konuda a.s

öyle cnm malesef
oglumun yeterli oyuncagi var zaten biz ona daha cok tahta yapboz,resimli kitaplar aliyoruz
bazi anneler gercekten cok duyarsiz bu konuda a.s

Ben bazı şeyleri gördükçe çok sinirleniyorum . Eğer bende bu şekilde hareket edersem beni uyarın diyorum arkadaşlarıma falan . Elbette çocuk dediğin oyuncaklarıda olucak ama birz da eğitime önem vermek gerekiyor yani. Sen ne kadar şanslısın kendi çocuğunun eğitimini kendin veriyorsun .

Allahtan kendi annem bakıcağı için bişi sölesem uyarsam alınmaz ya kaynanam baksaydı ozman başım çok ağrırdı valla ay inş. bizler kınadığımız annelerin düştüğü hatalara düşmeyiz kızlar

Senin için iyi madem annen bakcak .Ya artık daha zor mesela artık bebeklere 1 yaşa kadar tuz ,şeker, süt yasak gelde anlat bakalım yok biz öyle mi büyümüşüz neyimiz varmış ,Benim kaynanam görümcemin bebeğine sütü yetmiyo diye 20 günlükken prinç unlu mama yapmıştı koyu koyu tutsun diye 4 gün tuvaletini yapamadı çocuk çatlıyodu az kalsın .

ayy sorma benim kaynanamda o tarz geçende eşime yapsın iş falan bişi olmaz ben onun gibiyken köyde tarlada bayırda çalışırdım diyo yaa gelde çıldırma eşim de anne onunla senin şartların aynımı kendinle niye kıyaslıyosun dedi kaynanadan çıttt çıkmadı:)))))))))))

Bugün hastanede sordum 4 boyutlu ultrasona girmek 175 liraymış istersen cd ye falan alıyorlarmış yaptıran var mı acaba değer mi nasıl güzel oluyormu çok merak ediyorum........

Cd için ekstra ücret istenmiyor benim bildiğim sadece sen cd alıp gidiyorsun . Çektir bence hastane görme şansı olmayanlar annen kardeşlerin arkadaşların falan görür çok güzel oluyo sende sıkıldıkça izlersin .

Çok güzel bi hatıra olur diye düşünüyorum aileden sadece babam gelmedi hastaneye utanmış heralde babacım gelmeye kardeşim annem eşim gidiyoruz genelde oğluşuma bakmaya 2 boyutluda baktıkları için çokta net değil yani eşim dalga geçiyo benle mümkün olsa sen ultrason aletide aldırırsın ewe diye:)

iyi geceler cnm benim gözler yanmaya başladı sabah işe gidicem en zoruda sabah kalkması 5 dk uykunun bile hesabnı yapıyorum

Çok güzel bi hatıra olur diye düşünüyorum aileden sadece babam gelmedi hastaneye utanmış heralde babacım gelmeye kardeşim annem eşim gidiyoruz genelde oğluşuma bakmaya 2 boyutluda baktıkları için çokta net değil yani eşim dalga geçiyo benle mümkün olsa sen ultrason aletide aldırırsın ewe diye:)
Tabii ki büyünce bebeğine de izletirsin . Benim ultrasonum çok güzeldi o kadar netki bebişlerin ilk resimlerinde var bak resimler . Ama dr.um çalıştığı hastaneyi değiştirdi ne yapacağımı bilemez haldeyim şimdi . Ya hastaneyi yada dr.u değiştiricem :KK43::-)sm_confused:

kızlaaaar uyanık olan varmııııııı benim misafirim vardı ancak fırsat bulabildim bebeğimin cinsiyeti belli oldu bir prenses geliyoooooooooooooorr

kızlaaaar uyanık olan varmııııııı benim misafirim vardı ancak fırsat bulabildim bebeğimin cinsiyeti belli oldu bir prenses geliyoooooooooooooorr
Canım gözünüz aydın çok sevindim kızlar çoğalmaya başladı ne güzel. hihoyyythihoyyyt

Ben bazı şeyleri gördükçe çok sinirleniyorum . Eğer bende bu şekilde hareket edersem beni uyarın diyorum arkadaşlarıma falan . Elbette çocuk dediğin oyuncaklarıda olucak ama birz da eğitime önem vermek gerekiyor yani. Sen ne kadar şanslısın kendi çocuğunun eğitimini kendin veriyorsun .

evet canim hic kimse yok yanimda ,esimin k.pederi ve rus esi var onlarda cok nadir 3 ayda bir geliyorlar ( aramizda 10 dk yol var )
türkiyede olsaydim tabiiki hersey daha farkli olcakti ....
aslinda biliyormusunuz yaninizda birileri oldugu icin daha sanslisiniz heleki kendi ailenizdense bu kisileler... bende cok isterdim ailemin yanimda olmasini ,daha tatli geliyor hayat ozaman ...
ama bir yandanda sansliyim hic kimse karisamiyor ,kendi basima büyütüyorum oglumu ..... :ecrin_bebek:

Senin için iyi madem annen bakcak .Ya artık daha zor mesela artık bebeklere 1 yaşa kadar tuz ,şeker, süt yasak gelde anlat bakalım yok biz öyle mi büyümüşüz neyimiz varmış ,Benim kaynanam görümcemin bebeğine sütü yetmiyo diye 20 günlükken prinç unlu mama yapmıştı koyu koyu tutsun diye 4 gün tuvaletini yapamadı çocuk çatlıyodu az kalsın .

evet yaa benim esimin üvey annesinden ben daha önce neler neler cektim ,bebek daha iki haftalik sekerli su verelim diye tutturdu ,yasim kücük olmasina ragmen hic bir sekilde doktoruma danismadan vermedim evimde internetim yoktu ama devamli cocuk gelisimiyle ilgili kitaplar okudum
banada dedi aynisini senin sütün yetmiyor bebek vitamin alsin diye gitti hazir mama aldi cocuguma ,bebek yeterli emmezse tabii az süt gelir :mymeka: kötükedihüso yasim kücük oldugundan devamli sen bilmezsin dediler
bebegim beni istememisti sonradan ,biberondan daha rahat ,yorulmadan iciyorya ,gittim o sinirle biberonundan tut mamasina kadar herseyi cöpe attiim :dilcikar:
onlara kalsa bal da veriyorlar ,balda yasak bir yasina kadar
söyleyin bana yaa benim oglum 3 yasini bitircek babasi ve ben cok özen gösteririz kola gibi asitli seyler yerine cesme suyu icsin diye k.validem kalkmisti oglum 7 aylikken siz bu cocugu ot gibi yetistiriyosunuz diye kola vermisti ogluma
ben sigara icmem icilen yerde bile durmazken k.validem oglumun yaninda sigara icmesinin ona bi zarari olmadigindan bahsederdi ,yok neymis dumanlar yukari cikiyormus kötükedihüso

kizlar bunlar daha hic bir sey degil yasadiklarima karsin ,ne cahil insanlar var yaa
tanriya sükür öz annesi degildi ,telefonlarimizi herseyimizi degistirdik kimseye haber vermeden tasindik ordan :dance: :dance: :hooray:
yoksa allah korusun neler basima gelicekti düsünemiyorum bile :içelim:

Son düzenleyen: Moderatör:
X