2009 Şubat Anneleri

dersu canım elimden geldiğince dikkat etmeye çalışıyorum ama olmuyor işde..ben ne kadar dikkat etsemde sakındığım göze çöp batıyor...:senağlama:

nestlemm galiba gerçeklerden kaçıyorum canım..kötü şeyler duymakdan kaçıyorum...sadece bu zamana ihtiyacım var...sadece korkuyorummm..........

sabah sabah yine moralim altüst oldu..sol tarafımda ki sancıyla uyandım ayağa kalkar kalkmaz kan boşaldı ne iç çamaşırım kaldı nede çarşafım...acil doktora gittim...bebeğin yaşadığını ama kanamanın içerde devam ettiğini daha teşkilatlı bir hastaneye yatmam gerektiği konusunda uyarıldım...şuandada ped koydum hala devam ediyor kanamam..ne yapacağımı şaşırdım..hastanelerden nefret eden ben şimdi belkide yatırırlar diyen bir doktorum var..:senağlama: :senağlama:

canim cok üzüldüm cook gecmis olsun ,hastaneden nefret ediyorsun ama git tatlim ,en iyiside hastaneye yatmak
ben bu aksam insallah hepimiz icin yasin okumak istiyorum ,allahin izniyle alicaz bebislerimizi kucagimiza
hadi cnm cok durma evde git yat hastaneye
seni iyi haberlerle burda bekliyoruz ,dualarimiz seninle ,üzme kendini :teselli: :Saruboceq:

zamanındada yatmıştım bu yüzden o zamanda kobay gibi kullanmışlardı beni neler yaşadığımı bir ben bir rabbim bilir...tam bir buçuk ay çektim..sonunda kucağıma meleğimi alamamışlığın verdiği üzüntüyü acyı asla unutamıyorum..ve o hastanede kalabalığın içinde ki yalnızlığımı anlatamam...hastanelerden korkuyorummmm

hayatım kendi hayatını riske atıyorsun...bildiğin iç kanama bu...aaa kızıcam bak....kan zehirlenmesi olabilirsin...git bir baksınlar...1-2 gün kontrolde kal...iyi düşüneceğiz iyi olacak...bak bende seninle aynı gemideyim...bir sürü insan var bizimle aynı gemide olan...moral lazım bize...yaramazlar biraz çektirmek istiyor annelerine...düzelecek ama...yalnız evde yatıp kaderime küseyim dersen olmaz...hadi hayatım al yanına birini doğru doktora....

tamam tatoscum nasil istersn öyle yap ama biz senin iyiligini düsünüyoruz ,üzülmeni istemiyoruz

Tatoş Allah yardımcın olsun.acil şifa versin inşallah.Umarım herşey en kısa zamanda yoluna girer.Ben de arkadaşlarla aynı fikirdeyim hemen bi hastaneye gitmen konusunda ama senin psikolojini de anlamak zor tabiki.Dualarım seninle...

tatoş sen kendine eziyet ediyorsun...okula bırakacak başka kimse yok mu yani? hadi yok diyelim varsın bugün de okula gitmesin..yahu kanaman var senin...huuuuuuuuuu.....valla bilsem kocanın numarasını çoktan aramıştım...adresi bilsem kapıya ambulans göndermiştim....sende amma inatçıymışsın yani...peki sen bilirsin...inşallah pişman olacağın bir sonuçla karşılaşmazsın arkadaşım....

selam arkadaşlar

tatoş çok üzüldüm allah acil şifalar versin ama bencede biran önce hastaneye git kanama önemli bişi ihmale gelmeyebilir

ama ben de diğer arkadaşlarla hemfikirim. tatlım bak evde olursan ister istemez çocuk yemek birsürü şeyle ilgilenmen gerekiyor. git hastanede rahatına bak tatlım ya.

arkadaşlar ya sizinde diş etleriniz kanıyomu benim bi kaçgündür kanamaya başladı dişlerimi fırçalamayakorkuyorum yaa:KK43: ne yapmam lazım bi fikriniz varmı

Tatoş çok geçmiş olsun ama yazılanları okuyunca neden ısrar ettiğini anlamış değilim . En azından acil müdahale için hastanede olman daha iyi değil mi ? Allah korusun bebeğide bir kenera koy kendi hayatını düşün dualarımız seninle bunları da atlatıcaz hep birlikte

arkadaşlar ya sizinde diş etleriniz kanıyomu benim bi kaçgündür kanamaya başladı dişlerimi fırçalamayakorkuyorum yaa:KK43: ne yapmam lazım bi fikriniz varmı

İki hafta önce başlamıştı benim emin olamamıştım diş fırçamı da değiştirmiştim ondan mı acaba diye nasıl canım yanıyordu fırçalarken anlatamam . Ama sanırım yeni fırçaya alışma süreciydi benim ki bir kaç gün sonra geçti . Ama ne çektiğimi ben bilirim .

umarim isine yarar nisancim bu bilgiler
Diş eti kanamasını ciddiye alın
Basit bir rahatsızlık olarak düşünülen diş eti kanaması, ağız sağlığını tehdit ediyor.

Kayseri Diş Hekimleri Odası Başkanı Diş Hekimi Tülay Tacettinoğlu, halk arasında basit bir hastalık olarak bilindiği için yeterince önemsenmeyen diş eti kanamasının, çürük olmasa bile sağlam diş kayıplarına neden olabileceğine dikkati çekti

Tülay Tacettinoğlu, diş eti kanamasının ciddi ağız ve diş sağlığı sorunlarına yol açmaması için kanamaya neden olan etkenlerin ortadan kaldırılması gerektiğini kaydetti.

Ağız bakımının sağlıklı yapılmaması, gebelik dönemindeki hormonal değişiklikler, bazı damar hastalıkları ya da kalıtımsal nedenlerin diş eti kanamasına yol açtığını ifade eden Tacettinoğlu, özellikle Kurban Bayramı ve hemen sonrasında etin sık tüketildiğine dikkati çekerek, şunları söyledi:

"Etin sık tüketilmesi de kanamaya yol açan etkenleri artırabilir. Kanama, kontrol altına alınmazsa iltihabi bir reaksiyona yol açarak, dişi tutan kemik dokusunu eritebilir. Böylece hiç çürük olmadığı halde dişte oynamalar başlayabilir. Kaybolan dokunun telafisi mümkün olmadığı için de sağlam diş kayıpları meydana gelebilir."

Diş eti kanamasının ağız kokusunu da beraberinde getireceğini belirten Tacettinoğlu, şöyle devam etti:

"Diş eti kanaması ihmal edilmemesi gereken bir hastalıktır. Bu hastalığın önlenmesi için kanamaya neden olan etkenlerin ortadan kaldırılması gerekmektedir. Bu etkenler diş taşı veya dokular olabilir. İltihabi reaksiyon oluşmuşsa iltihap, ilaç tedavisi ile kurutulmalıdır. Bunların yanı sıra fırçalama ihmal edilmemelidir. Tuzlu ılık su ile gargara yapmak da faydalıdır. Ağır durumlarda ise kanamaya yol açan etkenlerin ortadan kaldırılması için diş hekimine başvurmak gerekir."

Diş eti kanaması durumunda, kanamayı daha da artıracağı endişesiyle genelde fırçalamanın durdurulduğuna dikkati çeken Tacettinoğlu, kanama olsa dahi fırçalanmanın sürdürülmesi gerektiğini söyledi.

Merhaba arkadaşlar ben çilem bugün itibariyle 17+5 lik hamileyim.Kız bebek bekliyorum.40.Haftamızı 18 şubatta dolduruyoruz ama bakalım prensesimiz ne zaman teşrif edecek.Güzel paylaşımlar diliyorum.

Merhaba arkadaşlar ben çilem bugün itibariyle 17+5 lik hamileyim.Kız bebek bekliyorum.40.Haftamızı 18 şubatta dolduruyoruz ama bakalım prensesimiz ne zaman teşrif edecek.Güzel paylaşımlar diliyorum.

Hoşgeldin çilem allah kucağımıza almak nasip etsin inşallah bende kız annesiyim :))))

3 hafta sonra detaylı ultrasona gireceğim bütün yapılaması gereken tahlilleri doktorum yapıyor detaylıyıda sordum 3 lü den sonra demişti
Güleda merhaba yeni farkettim bursalı olduğunu bende bursalıyım dr.un kim memnunmusun . benim ki Jale Gürlüler ama bu aralar kararsızım .

sağolun arkadaşlar aslında yumuşak diş fırçası kullanıyorum önceden hiç öyle sorunum olmamıştı heralde hamilelikten.

cilem hoşgeldin aramıza allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin bu arada bende 17+5 haftalık hamileyim :))

X