2009 Şubat Anneleri

merhebe hanımlar bende geldim nasipse şubat annesi olcağım son adet tarihim 13 mayıs henüz çok küçüğüz :):) oyüzden doktor için beklemedeyiz 2 hafta sonra gideceğim inşşallal sorunsuz bir şekilde bebeklerimizi kucağımıza alırız

lebis canım çok iyi olmuş burası birbirimize kafamıza takılan soruları sorarız teşekkürler

bayanlar sizzin bebeler doğduğunda aşkım askerden gelmiş olucak
hadii biraz çabuk olun bakimm:)

Saol Beyazbulutcum.Ne güzel istediğim gibi gittikçe kalabalık bir aile oluyoruz. Kafamıza takılan herşeyi rahatlıkla konuşabiliriz burdan. Hem heyecanlarımız yeni içimizde saklamaya ne gerek var.Haykıralım haykırabildiğimiz kadar. Biz Hamişizzzzzzzzzzzzzzzzzzzz:teytey::dance::sm_cool::sm_cool:

Selam kızlar ben de 5 hafta 1 günlük hamileyim. İnternetteki hesaplayıcılara göre bebişim 16 şubatta doğacak yani tam bir memur çocuğu olacak:) Bugün dr a gittim ve keseyi gördüm bebişim ordaydı çok heyecanlandım. Sizce kalp atışlarını ne zaman duyabilirim? Ayrıca biraz kafam karıştı yaa dr hamilelikten önce kullandığım folbiola devam etmemi istedi ancak bunun yanı sıra vitamin olarak elavit verdi. Elavitin prosektürünü okudum ve onun içinde de folbiolda bulunan folikasit var. Acaba folik asit alımı dozu aşılmış olmaz mı her iki ilacı alırsam. Hiç böyle kullanan var mı aranızda???

slm arkadaşım. yazını yeni okudum. bende yeni hamileyim beş haftalıkken gittim doktora ama doktor bana bunların hiç birini vermedi. sadece bi kutu folic plus aldım okadar. daha çok yeni bana kalırsa bu kadar yüklenme derim ama tabi doktorun ne demişse haklılık payıda olabilir. bence sen onu bir araştır tatlım bana doktorum günde iki tane al dedi okadar bence onlar sana fazla gelicek gibi.:uhm:

herkese günaydın allah hepimize sağlıklı sıhatli bebeklerimizi kucağımıza almak nasip etsin arkadaşlar çok şükür bende bu ay hamile kala bildim netteki hesaplamalara göre 4+3 günlük hamileyim çok yeni daha henüz doktora gitmedi temmuz un ilk haftasına kadar beklemek istiyorum o zaman daha belli olur diye aslında size bişey sormak istiyorum benim eşim ikiz eğer doktora gidersem ultrasonda hemen görürmü acaba tek mi çift mi diye bazıları görebiyor daha sonra dan da çıkabiliyormuş açıkcası korktum da. ama bu arada hamileliğim evet çok yeni ama hiç bişey hissetmiyorum mide bulantısı veya uyku veya halsizlik gibi inşallah böyle devam eder.

herkese günaydın allah hepimize sağlıklı sıhatli bebeklerimizi kucağımıza almak nasip etsin arkadaşlar çok şükür bende bu ay hamile kala bildim netteki hesaplamalara göre 4+3 günlük hamileyim çok yeni daha henüz doktora gitmedi temmuz un ilk haftasına kadar beklemek istiyorum o zaman daha belli olur diye aslında size bişey sormak istiyorum benim eşim ikiz eğer doktora gidersem ultrasonda hemen görürmü acaba tek mi çift mi diye bazıları görebiyor daha sonra dan da çıkabiliyormuş açıkcası korktum da. ama bu arada hamileliğim evet çok yeni ama hiç bişey hissetmiyorum mide bulantısı veya uyku veya halsizlik gibi inşallah böyle devam eder.

Canım çift yumurta ikiziyse hemen gözükür ultrason da, çünkü 2 tane kese olur. Yok eğer tek yumurta ikiziyse gözükmez, daha ileriki aylarda belli olur. Haftaya doktora gidersen kese gözükür.
Sanırsam sen ikiz istemiyorsun? Öyleyse seni rahatlatim, çünkü ikiz bir anne veya babanın kendisinin ikizinin olması çok çok düşük bir ihtimal ancak hayırlısıyla çocuğunuz olup büyüyüp ilerde kendisi anne veya baba olursa onun ikizi olma ihtimali çok yüksek.

Inşallah sağlıklı bebeklerimizi hayırlısıyla kucaklarımıza alabilmek nasip olur hepimize. Kızlar bu arada nerdeyse hepimiz (+-1,2 gün farkla) aynı güne denk getirmişiz :sm_cool: :nazar: :nazar:

canım benim çok teşekkür ederim inan bana içimi o kadar rahatlattınki evet ikiz istemiyorum çünkü çalişiyorum 1 tane 7 yaşında bi oğlum var ona ananesi bakıyor ikiz olursa 3 tane olucak hem o hem ben çok zorlanıcağız bakım konusunda hem maddi hem manevi açıkcası çalışmasam evde otursa belki ama tek maaş la geçim çok zor malesef aynı cinsiyette olanlara sanırım tek yumurta ikizi deniliyor tam olarak bilmiyorum.

slm arkadaşlar herkesin bebegi hayırlı olsun.benimde son adet tarihim 6 mayıs netten hesaplayınca 6 hafta 1 günlük olarak görünüyo oysa doktor bana 2 hafta 5 günük dedi yani nettekiyle uymayabilir.ben mesela adetten önceki yumurlama döneminde hamile kalmışım.doktora gittigimdede şaşırdım yani siz doktorunuzn dedigine bakın.

slm arkadaşlar herkesin bebegi hayırlı olsun.benimde son adet tarihim 6 mayıs netten hesaplayınca 6 hafta 1 günlük olarak görünüyo oysa doktor bana 2 hafta 5 günük dedi yani nettekiyle uymayabilir.ben mesela adetten önceki yumurlama döneminde hamile kalmışım.doktora gittigimdede bu kadar küçük beklemiyordm şaşırdım yani siz doktorunuzn dedigine bakın.:emir_bebek::emir_bebek:

Hüvikcim benimle aynısın sende 6 Mayıs ve 6+1 günlük olman lazım .ben senin olayı anlamadım falla. yani sen hamileyken de adet mi görmüşsün bunu mu demek istiyorsun şekerim

yhaa aslında şöyle, tam olarak spermin rahime tutunma gününü bilemedikleri için son adet tarihinden hesaplıyolar.bende internette gebelik takvimine baktım.bebegin tutunma günü 25 mayısmışbenm de 4 mayıs son adetim.kafam karıstı şimdi.bizim bebekler ne kadarlık oluyoo madem??

merhebe Hanımlar Bende Geldim Nasipse şubat Annesi Olcağım Son Adet Tarihim 13 Mayıs Henüz çok Küçüğüz :):) Oyüzden Doktor Için Beklemedeyiz 2 Hafta Sonra Gideceğim Inşşallal Sorunsuz Bir şekilde Bebeklerimizi Kucağımıza Alırız

Merhaba Kizlar Nasilsiniz ?

Beyaz Bulut Benimde Son Adet Gunum 13 Mayisti, Galiba Bebislerimiz Ayni Gunde Dogma Ihtimali Olabiliry.
Her Kadinin Siklusu Degisik Oldugu Icin Doktorlar Son Adet Gordugun Gunden Itibaren Hespliyorlar Ama Ultrasona Girince Tam Olarak Dogum Tarihi Kesinlesir.

slm kadınlarda bir ayda iki yumurlama dönemi oluyo ya biri adet bittikten 4 gün sonraki bir hafta , biride adet olmadan önceki 1 hafta yumurtlama dönemi oluyo. ben ilk degilde ikinci yumurlama döneminde hamile kalmışım ondan bebek küçük ilkte kalsaydın 6 haftalık olcaktı. inşallah anlatabilmişimdir

Son düzenleme:
Merhaba Kizlar Nasilsiniz ?

Beyaz Bulut Benimde Son Adet Gunum 13 Mayisti, Galiba Bebislerimiz Ayni Gunde Dogma Ihtimali Olabiliry.
Her Kadinin Siklusu Degisik Oldugu Icin Doktorlar Son Adet Gordugun Gunden Itibaren Hespliyorlar Ama Ultrasona Girince Tam Olarak Dogum Tarihi Kesinlesir.

hayırlısı artık sen doktora gittinmi keseyi görmek için birde benim pek belirtim yok biraz bel ağrısı ve iştahsızlık başladı

kadınlarda bie ayda iki yumurlama dönemi oluyo ya biri adet bittikten 4 gün sonraki bir hafta biride adet olmadan önceki 1 hafta yumurtlama dönemi oluyo ben ilk degilde ikinci yumurlama döneminde hamile kalmışım ondan bebek küçük ilkte kalsaydın 6 haftalık olcaktı. inşallah anlatabilmişimdir

ben adet öncesi yumurtanın döllenme olmadığı zaman adetle atılıyor diye biliyorum rahim kendini tekrar bebek için hazırlıyor ve yine yumurtlama oluyor

arkadaşlar selamlar. ben yeni bir üyeyim ama iki haftadır hep siteyi takip ediyorum. netteki hesaplara göre 7+6 günlük hamileyim. 6+4 iken doktora gittim ama ultrasonda 6 haftalık ölçüldü. ve kalp atışlarını gördük . çok mükemmel bir duyguydu. henüz kalp atışı bekleyen tüm anne adaylarının biran önce bu harika duyguyu yaşamalarını ümit ediyorum.

inşallah herkesin gönlüne göre olur herşeyy.ben cok mutluyum bebeğimi kucagıma almak içi sabırsızlanıyorum.inşallah saglıklı sıhhatli kucagımıza alırız bebişleri

hayırlısı Artık Sen Doktora Gittinmi Keseyi Görmek Için Birde Benim Pek Belirtim Yok Biraz Bel Ağrısı Ve Iştahsızlık Başladı

7 Temmuzda Doktora Gidicem, Simdilik Pek Bir Belirti Yok Bir Tek Bel Agrisi Oluyor Bazen. Benim Ilk Hamileligimde Bulantim Yoktu Insallah Bu Kezde Olmaz, Insan Calisinca Zor Oluyor.

Cizelgeyi Nasil Eklendin, Mumkunse Anlatabilirmisin ?

X