2009 Şubat Anneleri

ben 2. ayımda 2 kilo almıştım sonrasında hiç almadım
umarım böyle kontrollü gitmeye dayanabilirim

bazen gözüm dönüyor da cokacimcoook:roflol:

kontrol altında tutabiliyorsan çok iyi.Ben kontrollü olduğumu düşünüyordum.Geçen hafta tatile gittik ve dönüşte 2 kilo aldığımı farkettim. Kontrolsüz olsam nasıl olurdu bilmiyorum.:CüvCüv:

tatiller hep baştan çıkarıcı
haftasonu denizlideyken iyi ki büyükşehirde yaşamıyoruz diye duacı oldum
her gittiğimiz yerde bütün yenecek şeyleri sırayla canım çekti
eşim de normalde aşermediğim için orada ben bişeyler istedikçe mutlu olup herşeyi yerdirdi
geldiğimizden beri wc den çıkamaz oldum :S

Kızlar selam ssaslan hadi gözün aydın umarım herkesin etst sonuçları iyi çıkar . Bu arada kilolar alınmaya başlamış . Ben daha hiç almadım . Ama daha ilk dr.a gittiğimde söyledim ve sabah kahvaltı harici ekmek yemiceksin ve günde 45 dakika yürüyüş yapıcaksın dedi .Gerçi ben sıcaklar nedeniyle hiç yürümedim . Aman dikkat kızlar asıl kilolar 6. aydan sonra alınıyormuş

ya ben pek ekmek yemiyorum ama, bulgur işi, veya hamur işi yiyyorum günde 1 kez, dayanamıyorum ne yapayııımmm, bir de ekmekte kalsiyum varmış, ondan azıcık yiyorum gene de, ama kahvaltıda ekmeksiz olmaz ki kardeşim dimi..

ilk üç ay kilo almamıştım ama geçen 2 haftadır aldım sanırım, çünkü eskiden bol gelen kıyafetlerim yapışmaya başladı, geçen hafta kayınvalidem besledi, bu hafta annem... tek başıma olsam kontrollüyüm de , eee güzel ve yapılması zor yemekler hazırlanınca evde, dayanamıyor insan..

ya ben pek ekmek yemiyorum ama, bulgur işi, veya hamur işi yiyyorum günde 1 kez, dayanamıyorum ne yapayııımmm, bir de ekmekte kalsiyum varmış, ondan azıcık yiyorum gene de, ama kahvaltıda ekmeksiz olmaz ki kardeşim dimi..

ilk üç ay kilo almamıştım ama geçen 2 haftadır aldım sanırım, çünkü eskiden bol gelen kıyafetlerim yapışmaya başladı, geçen hafta kayınvalidem besledi, bu hafta annem... tek başıma olsam kontrollüyüm de , eee güzel ve yapılması zor yemekler hazırlanınca evde, dayanamıyor insan..

Ekmek kilodan başka hiçbir işe yaramıyor dedi dr.um dediğim gibi sadece kahvaltıda ben de kaçamak yapıyorum yaa arada. Bir de beni korkutan ilk 3 ay metobolizma çok hızlı çalışırmış 3.aydan sonra yavaşlarmış . Son aylarda zaten alıcaz kilo baştan bari sıkı tutalım işi :CüvCüv:yoksa böyle kocaman olucaz . Bizim burası bayır bide valla yuvarlandımmı alt yolda alırım soluğu :sm_cool:

ben yokken dedikodum yapılmış galiba :mymeka: hiç işiniz yokmu sizin bee :eek:klava: yarın kaynanacığım geliyor camları sildim ütü yaptım yemek yaptım misafirlikleri yıkadımm ooohoooooo daha işim çok ayoll nasıl her dakka takip edeyim ki :roflol::roflol: neyse alınmayın ben yokken unutmamışsınız o yeter bana :1hug:ama yoruldum kalkasım gelmiyor daha çok işim var çooook

bu arada ben kilo alıp almadıgımı bilemiyorum.her yerde farklı çıkıyor.ama ekmek tüketimim fazla degil.çok az.buda iyi bişey tabi.fazla ekmek yerine yemek çok yiyorum.amagöbegim artık ,iyice cıktı.gecen gün eşim koydurmadı resmini.o yokken koysammı:teytey:

Ekmek kilodan başka hiçbir işe yaramıyor dedi dr.um dediğim gibi sadece kahvaltıda ben de kaçamak yapıyorum yaa arada. Bir de beni korkutan ilk 3 ay metobolizma çok hızlı çalışırmış 3.aydan sonra yavaşlarmış . Son aylarda zaten alıcaz kilo baştan bari sıkı tutalım işi :CüvCüv:yoksa böyle kocaman olucaz . Bizim burası bayır bide valla yuvarlandımmı alt yolda alırım soluğu :sm_cool:

:roflol:

o kadar da işe yaramaz değil arkadaşlar
B vitamini almak için biraz ekmek tüketmemiz gerek
bu arada göbek büyümesi kilo alındığını göstermiyor
çünkü benim kilo almadığım süre içerisinde göbek ebatlarım çok değişti
önemli olan kilodaki değişim görüntüdeki değil

geçenlerde bir arkadaşla konuştum
hamileliğinde tam 20 kilo almış
için ilginç kısmı bunun 13-14 kilosunu 7. aydan sonra almış
kabus gibi kafamçokkarıştı

ben yokken dedikodum yapılmış galiba :mymeka: hiç işiniz yokmu sizin bee :eek:klava: yarın kaynanacığım geliyor camları sildim ütü yaptım yemek yaptım misafirlikleri yıkadımm ooohoooooo daha işim çok ayoll nasıl her dakka takip edeyim ki :roflol::roflol: neyse alınmayın ben yokken unutmamışsınız o yeter bana :1hug:ama yoruldum kalkasım gelmiyor daha çok işim var çooook

ooo hoooo :çok üzgünüm:bu ne öfke, temizlik gerdi heralde seniÇok üzgünüm çoook

aynı derdi ben de 6 gün önce yaşamıştım, annem çok titizdir de, evin heryerini temizlemiştim, çarşafları, havluları yıkamıştım ...ıyyyyy, hatta o kadar çalışmışım ki, annem geldiğinde daha yemeği bile ocağa koyacak vaktim olmamıştısositososito, eşim sağolsun , dışardan getirmişti yemekleri, seni çok iyi anlıyorumsositososito

haa bu arada kayınvaliden geliyorsa bu hafta sen de kilo alacaksın demektir canım dikkat et bakalımcokacimcoooktabii dayanabilirsen

demir cooollll napıyosun yorma çok kendini delirdinmi bu kadar iş bir anda yapılırmı kız bebiş de yoruluyo seninle birlikte

aaaaaaaa:1shok::1shok:

sen ne diyorsun

7. aydan sonra çok almış yaaa, ayyy dikkat edelim dikkatyasakkelime

ben tartılmadım da, göbeğime göre konuşuyorumsırnaşık şey

göbeğim büyüdüğü için dar gelmeye başladı kıyafetlerim, cuma günü tartılacağım doktorda, inşallah patlatmam bir bombasırnaşık şey

Yok ben tamamaen kesin demiyorum b vitamini var içinde ama kahvalatıda yense yeterli yanii .Besin grubunda en alt sırada yer alıyor. ay benim ablam 7 aylık doğum yaptı 15 kilo almıştı ayyyy gerçekten kabus gibi valla canım benim de bildiğim asıl kilolar 6. aydan sonra geliyor .Biz allahtan şanslıyız yaza geliyorsa son günlerin daha çok şişiyo insan . :içelim:

Selam herkese...
Biz bu hafta tam 15 hafta + 1 'iz...Benim 2 li test için 14 haftayı geçirmemek gerektiğini bilememem ve doktorumun da hatırlatmaması sebebi ile 2 li testimi yaptıramadım. senağlama Bugün doktorla konuştum çok sorun etmemek gerektiğini 3'lü testle de netice alınabileceğini söyledi. Ama yine de kendime ve doktoruma çok kızıyorum.:mymeka:

Selam herkese...
Biz bu hafta tam 15 hafta + 1 'iz...Benim 2 li test için 14 haftayı geçirmemek gerektiğini bilememem ve doktorumun da hatırlatmaması sebebi ile 2 li testimi yaptıramadım. senağlama Bugün doktorla konuştum çok sorun etmemek gerektiğini 3'lü testle de netice alınabileceğini söyledi. Ama yine de kendime ve doktoruma çok kızıyorum.:mymeka:

aslında biz bu sitede çok yazıştık bu konuyle ilgili, keşke o zaman gelseydin, ama geç kalmış sayılmazsın, 3lü testte sonuç verir merak etme, ama tabi insan sinir olur normaldir, doktorun hatası, sen bilemeyebilrisin

Selam herkese...
Hoşgeldin elendra olsun canını sıkma 3'lü test yaptırısın bir çok insan sadece 3'lü testini yaptırıyo zaten .Her dr farklı sıkma canını

a.s.

allah kolaylık versin canım
ben perşembe günü eşimin teyzesi ve anneannesinin kız kardeşi gelecek hazırlık olsun diye süpürdüm
bin pişman oldum
o günden beri bel ağrım azdı iyice
kendini zorlama sakın
cam silmek falan niye kalkıştın ki öyle işlere

Selam herkese...

dert etme güzelim
benim de drum 2li testi yaptırmadı
her dr yaptırmıyor
ama 3lü testi ihmal etmeyin
2sinden biri mutlaka bazen 2si de yapılmalı

Kızlar ne sorucan size acaba bende mi bir tuhaflık var böyle yukardan bakınca karnıma sol tarafı daha şiş sağ taragı daha normal sizinde öylemi

evet ben de de öylee, ama benim sağım şiş, hatta sadece ben değil, annemlerde farketti, bir de ben sağ tarafa dokuununca bebeği hissediyorum, sola dokununca boşluk var

Son düzenleme:
X