2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

zeynepcim umarım bir an önce düzelir. bana da dr baya tavsiye etti ama ben pek düşünmüyorum spirali belki ilerde.
esracım bende ilk aldım paketleri yanında mendiili yoktu ama üstünde 3 paket mendil hediye yazıyordu kasada dedim üstünde bedava mendil yazıyor dedim birilerine sordu yeni mendilli paketlerden verdiler olmasaydı ilave mendil vereceklerdi. bende sonra gidip 4 numara baktım ama yoktu bayadır 3 kullanıyoruz o yuzden 2 tane aldım elimde kalmasın bide zaten bi tane 2 numara prima kaldı bir sürü doğurcak var artık birine veririm:)

Ya kizlar ben bu spirali 3 ay olmadan taktirdim :1shok: Dr um dedi ne kadar oldu iki ay
oldumu? Daha 2 ayin dolmasina 7-8 gun var dedim . Tamam takalim dedi taktik yani,
herkes burda 3 ay diyor. Bisey olmasin? Aklima takildi. Ve bu arada durup drup bende adet oluyorum.

aslım sen kırkın cıkınca taktırdın herhalde biraz acele etmişsin ama herhalde bişey olmaz sonuçta o da doktor.

bende iim canım,bütün gün kuzumla uğraşıom,
benim ara ara akıntı gibi leke falan oluo,dr la hiç bu konuyu konuşmadık.zaten ilk 1 haftalıkken gitmiştım kontrole,bı daha gitsem ii olacak ,ben regl olmak istıorum çunku sıkıntı werır olamamak her anlamda,sezaryen olduğum içinde içindekı pisliklerın regl ile akması lazım,korunma işine gelince yine eskisi gibi eşim korunacak,spirall falan düşünmuorum,geçen burda bır lınk wardı spiral hakkında,regl olmana bıle engel oluomuş,oda kılo yapıomuş,koruyucu aşılar warmış onları araştırmak istıorum aslında
sen ne düşünüosun

canım o linki ben koydum. o bahsettiğin aşıların spralini yapmışlar ... hatta blooms kullanmış o sprrali bana doktorum tavsiye etti. adet görmüyorsun ama kilo almakla alakası yok ki...
adet görmemenin doktorum bana uzun uzun anlattı hatta kendisi bu konuda seminer vermiş yurt dışında çok meşhurmuş turkiyede duyulmamış daha...

benim kızıma prima pişik yaptı huggs kullanıyorum ben 10 günlükten beri. bir sürü prim kaldı arada baglıyorum bitsin diye yine pişik yapıyor.

pişiği için dermotologa götürdüm azmıştı ve geçmedi bir türlü doktor travogen verdi. çok iyi geldi azcık sürüp yedirin ..

slm kızlar nasılsınız görüşmeyeli:))
oglumun öksürügü daha da siddetlenince yine doktora gittik 2. kutu antibiyotik verdi ben cok bozuldum cigerlerine inerse hastaneye yatarmıs filan falan ...ne kulagında bişiy var ne bogazında sadece kuru öksürük o kadar balgam da yok....eve geldim arkadasımı aradım ankara da aile hekimi anlattım böyle böyle dedim ...kullanma antibiyotik dedi ıhlamur ver günde 100 ml ye kadar verebilirsin odasını nemli tut yeter dedi dediklerini yaptım iyileşti bizimki cok şükürhihoyyyt bu arada 5 kg olmus boyu da iyiymiş ama bugun asımız vardı cuma olcaz asıyı...
sizler nasılsınız kızlar özlüyorum sizi ayyy bebişler yokken nasıl kaynatırdık diminaniknanik
umarım herkes iyidir bebekler iyidir...
bu arada smrisk nerde yaw özledim zilliyikaydirigubbakcemile3
ben bezini ne kadar bol baglasamda lastik izleri kalıyo oglumda teni hassas ondan mı acaba prima aktif bebek kullanıyorum bu arada...

bende adet görmedim daha doktor görebilirsin yada görmezsin emzirdiğin sürece dedi. kişiye göre değişirmiş.

ama kasıklarım agrıyor iki gündür sanki adet görücem gibi.

birde hamile kalırsan adette görmediğin için hamile kaldığını anlamazsın bebek 3 aylık olur iş işten geçmiş olur ikinciyide doğurursun dedi :)) çok dikkat et dedi.

benim adetlerim çok sancılı oluyor normal sprial sancıyı arttırırmış. ama bu yeni çıkan spral adet görmeyi engellediği için sancı fakanda olmuyor dogal olarak. kanamanın olmaması hiçbir şekilde zararlı değilmiş şemalarla vs anlattı doktorum

bende ikinciyi düşünmüyorum eşim istesede...

monte geçmiş olsun çok şükür oğlun düzelmiş canım.

bende hastayı doktor bana antibiyotik verdi. kızıma maskeyle yaklaşıyorum kaç gündür öpemiyorum berbat birşey.

hastalanıcak diye çok korkuyorum ya...

ıhlamur agır gelmedimi. nasıl içirdin. tadı şekersiz güzel olmaz onun

smriskin evde bilg. yok. kocası doğum hediyesi sözü vermişti ama almadı demek :))

benim kocamdada hala hediye yok bekle sipariş ettim diyo iki ay oldu. kandırıyormu beni nedir anlamadım.

marsg nbr...
benimde adetlerim sancılı gecerdi aylık ignelerim var onlardan vurulurdum bende korkuyorum hamile kalırım diye adette olmadım ...birde kızlar gece gün eşimle beraber oldukta ilk defa uzuuuuuuuuun aradan sonra(ayyy kızardım utandım) canım cok yandı idrarımda da yanma oldu sizde durumlar nasıl acaba...
marsg ne zaman taktırcan bende düşünüyorum...

marsg nbr...
benimde adetlerim sancılı gecerdi aylık ignelerim var onlardan vurulurdum bende korkuyorum hamile kalırım diye adette olmadım ...birde kızlar gece gün eşimle beraber oldukta ilk defa uzuuuuuuuuun aradan sonra(ayyy kızardım utandım) canım cok yandı idrarımda da yanma oldu sizde durumlar nasıl acaba...
marsg ne zaman taktırcan bende düşünüyorum...

normal spral değil ama monte onu sor normali sancıları arttırırmış bak.
ben taktırıcam ama
ben biraz daha zaman geçsin diye bekliyorum normal doğumdu ya benim canım. daha fazla kurcalatmak istemiyorum oraları :))
eşimlede daha fırsat olmadı inşallah yakında :)) ben tırsıyorum şuan

gecmiş olsun sana hangi antibiyotigi verdi...cıkar at maskeyi zaten gecicegi varsa sütünden gecer... ıhlamuru pek sevmedi biberonla da bende damlalıkla verdim... evde kendim hazırladım ıhlamuru ksu kaynatıp kapattım ıhlamur yapraklarını attım vitamini ölmemiş oluyor ....demlenince tülbentle süzdüm minik parcaları süzgece takılmıyo bogazına filan yapışmasın diye önce az verdim baktım agır gelmedi zamanla ml artıırdım güzde toplam 100 ml ye kadar verebilirsin...
marsg bende antibiyotik kulanıyorum aksef diye ama bebekte uyku yapıyo... sende durum nasıl...

benim hediyem geldi arabayı kaptım:lepi:ama kapıda bekliyo hala bu gidişle cok bekler cocuktan vakit yok ki hoca tutup ögreniyim:kızgın:

gecmiş olsun sana hangi antibiyotigi verdi...cıkar at maskeyi zaten gecicegi varsa sütünden gecer... ıhlamuru pek sevmedi biberonla da bende damlalıkla verdim... evde kendim hazırladım ıhlamuru ksu kaynatıp kapattım ıhlamur yapraklarını attım vitamini ölmemiş oluyor ....demlenince tülbentle süzdüm minik parcaları süzgece takılmıyo bogazına filan yapışmasın diye önce az verdim baktım agır gelmedi zamanla ml artıırdım güzde toplam 100 ml ye kadar verebilirsin...
marsg bende antibiyotik kulanıyorum aksef diye ama bebekte uyku yapıyo... sende durum nasıl...

ay valla berbat bişey maske ya..

augmentin diye bişey verdi bana emziren annelere veriyormuş...

1000mg bayagı agır ama ezgide pek bişey değişmedi hala aynı uykusu ...

ewt maske taktıgımda nefes almam güçleşiyor ve anneyle bebek arasında iletişim kopuyor ayyy medine dilencileri gibiydim maske takınca bebekte kucagımda hani yol kenarlarında varya aynı onlara dönmüştük:))))

benim hediyem geldi arabayı kaptım:lepi:ama kapıda bekliyo hala bu gidişle cok bekler cocuktan vakit yok ki hoca tutup ögreniyim:kızgın:

:)) o da güzel ... hayırlı olsun güzelim araban...

bana almıştı araba evlendiğimiz yıl. değiştireyim dedi doğum hediyesi ben seviyorum arabamı dedim.

şimdi ne sipariş verdi bilmiyorum bekle dur kandırıyor sanırım beni :)))

hocaya ne gerek var kocan öğretsin bana o öğretti.

bizimki sinirli ögretemez bir kere denedik de aglayarak geldim eve birde kollarım tutulmustu kendimi kasmaktan:))şimdi sütüm filan gider ...
bende merak ettim ne siparişi verdi acaba hemen söyle tamam mı...

ewt maske taktıgımda nefes almam güçleşiyor ve anneyle bebek arasında iletişim kopuyor ayyy medine dilencileri gibiydim maske takınca bebekte kucagımda hani yol kenarlarında varya aynı onlara dönmüştük:))))

:))))))) ay harbiden ya ... allah hep takmak zorundaq olanlara kolaylık versin valla çok zor...

ıhlamur uyku yapıyor olabilirmi...

bende ilk hasta olduğumdas hep ıhlamur içtim sanki ezginin uykusu arttı gibi gelmişti

dünde ilk defa oglumun tırnakları kesildi babası da peceteye sardı saklıcakmıs tarih attık üstüne ilk sacını da saklıcaz ama bunun sacları dökülüyo tabii benim de...
ev kıl tüy oldu yemekteyiz evini gectik walla...

bizimki sinirli ögretemez bir kere denedik de aglayarak geldim eve birde kollarım tutulmustu kendimi kasmaktan:))şimdi sütüm filan gider ...
bende merak ettim ne siparişi verdi acaba hemen söyle tamam mı...

:))) aman boşver o zaman. bul birini bir saat çık kafanda dağılır hem. bir kız arkadaşımda çok yardımcı olmuştu bana öğrenmemde. benim araba otomotik zaten biniyordum gidiyordum :))

ne vitessle ugraşıyorsun ne bişey.

aaa ewt aklıma gelmedi belki ıhlamur yapıyordur...neyse iyi ama bende dinlenmiş oluyorum...zaten 100 ml içmiyo toplamda dedim ya sevmedi pek tadını.

herkese selamlar kıslar oğlumun göbeğindeki polip düştü bugün akşama dr götüreceğim tekrardan sormak istedikleriniz varsa yazın sorayım

X