2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

meraba reyhancım valla ben genelde emzirirken giriorum kk ya çünkü benim kız hiç uyumuo!!
sütün için gelmese de bol bol emzir derim ben sakın bırakma gerekirse emzik gibi kullansın,tabi benim fikrim.ben milupa aptamil 1 verdim bi kaç kere ama mamaların hepsi ilk seferler kabızlık yapıomuş aklında olsun canım.dert etme sütünü gelecek işallah:))

oooo kimseler yok mu??benim kız uyumuo bende oonunla takılıorum,fingirdek olcak bu kız devamlı gezmek istio:))

kızlar şu yatağa koyunca uyanan bebeklerden oldu benim kızımda,ne yapabiirim,fikir verin lütfen:KK43:(

günaydın arkadaslar ...benim oglumda bir rekora imza attı 2 de yatıp 7 de kalktı ohh be uykumu almısım...
inanna kucaga mı alıstırdın yoksa kızını...
bende yaptıgımın yanlıs oldugunu biliyorum ama bazı geceler oglum bizle yatıyo,kolik oldugundan zaten huzursuz bizde yanımıza alıyoruz kokumuzu alıp uyuyo hemen napcam bilmiyorum alıskanlık yaparda yatagına yatmazsa yandık...

kızlar şu yatağa koyunca uyanan bebeklerden oldu benim kızımda,ne yapabiirim,fikir verin lütfen:KK43:(
cnm valla ben de ne yapıcağımı şaşırıorum,memede uyuyo dediğin gibi yatağa koyunca uyanıyo ağzını şapırdatıyo o sese uyanıyo:) Allahtan annem daha burda, o bi şekilde mutlaka uyutuyo, herşeyi deniyo uyuyo sonunda kız pes edip, ayağında sallıyo, kucakta ayakta gezdiriyo, emzik veriyo kız atıyo, sleeperı baya tempolu çalıştırıp emzik verince alıyo uykuya dalıyo sonra durduruyoruz,çok zor uykuya dalıyo maalesef:KK43:

vay be 5 saat tu tutu maşallah:))
valla alıştı heralde ama hani bu aylarda alışkanlık olmazdı??çok sinir bozucu uyuo kucağımda emerken hemen yatağına götürüorum daha odadan çıkmadan başlıo mızırdamaya:KK43:(

merhaba inanna,
benim bebişim kısmen uslu sayılır ama senin ki gibi yatağa koyunca uyanıyor.. doktorumla konuştum hiç endişelenme her istediğinde kucağına al şimdi kendini guvende hissetmek istiyor alışkanlık yapmaz bu aylarda dedi
zamanla yavaş yavaş alışacaktır yatağına.. benimkide kucağımda uyuyor uykusu iice derinleşince ancak yatırabiliyorum.. Ama dediğim gibi şu anda alışkanlık yapmazmış.Guven ihtiyacıymış yani endişe etmeyelim şimdilik :) :ecrin_bebek:

alisha seninki daha zormuş gerçi ben sallamadığım için belkide benimki daha zor tekrar emzir,uyut yatağa koy,uyansın baştan bi daha:KK43:(neyse sağlıklı olsunlarda:))
benim zaten şaftım kayık,kaşlarım orman gibi,bacaklarımı söylemiorum bile:KK43:(önü lekelenmiş bi sürü pijama(sütten)ve ben bütünleştik artık,gözler çökmüş..vucut devamlı tatlı istio ben de yiorum tabi kilo falan verdiim yok ,kıyafetlerim olmuoidün gene hamile kıyafetlerimden giydim hastaneye giderken:KK43:
napçaz kızlar??

slm kizlar bakyiorum simdiden bebisler yormus sizi valla kizlar ben oglsumdan sikayetci degilim biliyomusunuz karnimdayken nasil duruyorsa disardada ayni sekilde davraniyor.aksamdan uyumaya balsiyor gece 12de uyaniyor emiyor altinid egistiriyom emziroym bidaha uyuyor sabah 6da yunaiyo yine bi temizlik sonra bidaha uyuyo öglen 12ye dogru anca kalkiyor.aksama adar böyle geciyor zaman.hamileyken 6da uyanip esimi yolcu ediyodum kanrimda oynuyodu simdede 6da kalkiyo hersei hemen hemen ayni skeilde yapiyo.kizlar cok tatli anne olmakyaaaaaaaa

ay bende öle biliodum ama bakalım??
demin biberonunu kaynatıodum ama unutmuşum,çıtırtılarla içeri gittim tabi nili yatapına bırakarak,uyuodu gene kalktı hemen ama benim yorgunluktan halim kalmadı,yakçam evi allah korusun..

maşallah de gülsu:)valla bizde öleydik ilk zamanlar ama son hafta artık bu dünyaya alışıo??:))

alisha seninki daha zormuş gerçi ben sallamadığım için belkide benimki daha zor tekrar emzir,uyut yatağa koy,uyansın baştan bi daha:KK43:(neyse sağlıklı olsunlarda:))
benim zaten şaftım kayık,kaşlarım orman gibi,bacaklarımı söylemiorum bile:KK43:(önü lekelenmiş bi sürü pijama(sütten)ve ben bütünleştik artık,gözler çökmüş..vucut devamlı tatlı istio ben de yiorum tabi kilo falan verdiim yok ,kıyafetlerim olmuoidün gene hamile kıyafetlerimden giydim hastaneye giderken:KK43:
napçaz kızlar??
cnm benim bebeğim normalden küçük doğduğu için ben de çok sık emziriyorum, ama sanırım her uyumadığında ya da ağladığında emzirmek çok doğru değil, midesi de rahatsız oluodur üstüste çok emzirme, bacaklarına ayaklarına yağla masaj yap yatırmadan önce belki rahatlatır,hiç sorma valla halimiz duman, benim de çok moralim bozuk bi yandan bu kız böle emerse çok kilo veririm diorum, bi yandan biri geliyo aa sen hiç kilo verememişsin diyo iice depresyona giriyorum, memeler zaten hep dışarda gelen giden bitmiyo, her gelen akıl veriyo gidiyo, valla şöle bi başbaşa kalsak kızım kociş ben çok rahatlıycam sanki

gerci inanna haklisin simdilik cok kücük gecen hafta 12bugün 12buuckta dogdu oglum 1haftalik olcak yaniiiii.insallah bhep böyle olur olmasada cani sagolsundaaaaaaaa bakarimm ben onaaaa

oo kıslar günaydın herkese bebeklerin srunları almış başını yürümüş valla ben,m oğlanda beşiğinde zor uyuyor jkucakta uyutuyız sonra koyuyoruz beşiğe ama bizim yatakta rahatça uyuyor anlamadık bir türlü montecim okadar uyutma bence beş saat fazla 3 saat sonra kaldır mzir aç kalmasın yavru benim oğlan gündüzleri uyuymuyor hep gezmek istiyor kcakta ay kıslar kolarım ağrıyor valla zaten hamilelikte kol ağrım vardı şimdi iyice azdı ama yinede çok şükür rabbim başka dert vermesin bn razıyım tğm gün kucakta tutmaya birazdaha büyse kanguruya koucam ama daha küçük sizce ne zaman anguruya koyayaım ben ikinci ayıda dolsun diyorum ama

alişhacım haklısın valla bizde başklarda aynıydık kaynanlar annem falan gelen giden şimdi evde oğlumla ben başbaşayız babada işe gidiyor oh pek rahat vallla yorulsan bile kafan rahat anacım :)))

teşekkür butonlarını geri istiyoruz ! ..

güzel dileklerde bulunan tüm arkadaşlara teşekkür ederim..yokluğumda yavrularına kavuşanları da tebrik ederim. şafak sayarken, öyle mi böyle mi derken, bakıyorum aşama atladık hep birlikte..inşallah daha pek çok aşamaları atlar, okul telaşlarını da burda birlikte yaşarız :))

kızlar yaa ilk defa böyle uyudu oglum o da bütün gün uykusuzdu yoksa nerdeeeee her gece kök söktürüyo.....alisha inanna işiniz zor kızlar.benimde 15 gün annem kaldı şimdi yanlızım allahtan eşim hep yanımda sürekli yardımcı oluyo.tek kalınca daha bir kaynasıyosun bebekle ben zorlancagımı düşünüyodum ama alısıyosun...

merhaba arkadaşlar.yazılanları ancak okuyabiliyorum yazmaya fırsatım olmuyor.şuandada ayağımda sallıyorum oğlumu ancak böyle uyuyor ama yatağına alınca uyanıyor.herkes aynı şeylerden şikayetçi benim oğlanda bizim yatakta yatmaya pek hevesli.oğlak burcuya duygusal bebekler ne de olsa.

eymen in ağzında pamukçuk oldu sizin bebeklerde varmı.birde çok kusuyor ya.

gerçmiş olsun canım pamukçuk nasıl bişey acaba tarif edermisin benim oğlumun dilinin üstüde beyaz ama sütten oluyor dediler omu acaba

X