2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydın kızlar doğum yapan tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum bebişlerini Allah analı babalı sağlık içinde büyütsün inşallah

Ezracım bebek bakımı diye bir topik var orada ama oraya girip yazmak falan zor oluyor , buradan yazışırız artık çünkü doğurmayan neredeyse kalmadı bundan sonraki muhabbetlerimizin %90 ı bebişlerimizin sorunları olduğuna göre gerek yok taaaa oralara gidip yazmaya bakmaya falan:)))

merabalar:))
bence de burdan yazışalım bi oraya bi buraya zaten yazmaya fırsatımız bile olmuo!!
herkes ii sanırım.biz de bugün hastaneye gideceğiz 1.ayımızı bitirdik dün:))

merhaba arkadaşlar.. bizim de bu gun 2. haftamız bitti :)
minil prenses hergun dahada buyuyor guzelleşiyor.. ama eşim nezle olmuştu ondan bana benden ona... burnu tıkandı hafif oksuruk başladı..nasıl uzuldum anlatamam.. bu gun dahada iyi..burun pompası aldım ancak onunla rahatladı.. umarım sizinkiler de olmaz.. aman dikkat edin.. sizde varsa soğuk algınlığı muhakkak maske takın,odanızı bol havalandırın ve bebeğinizi emzirmeyi kesmeyin... herkesi öpüyorum...

kıslar günydın umarım hrkes iyidir kaldımı doğum yapmayan rkadaşımız acaba
bugün aşımızı yaptırdık sağlık ocağında hafta içide dr agidecez kontrol için 1. ayını dolduran arkadaşlar kontrol için gittinizmi dr a nelere bakıyor dr bilgi verirsniz sevinirim
birde oğlumun yüzünde ki kıarıklıklar sıcaktan çıkarmış ebe söledi bugün 2 günde bir yıkayın dedi ama ben haftada ikiyıkamayı düşünüyorum iki günde bir çok geldi üşütmeyelim çocuğu birde havalarda soğudu burda zaten siz nasıl yıkıyorsunuz arkadaşlar

günaydın kızlar nasılınız bakiim...ayyy ne gecemiz var ne gündüzümüz,oglum 10 da uyudı yeni kalktı bende uyumusum onla gece zaten ayakta...
ben bazen hergün yıkıyorum bazen günasırı doktorlar bebekler suda büyür dedi ,allahtan suyuda seviyo benim oglum...birsey sorcam bu işitme testini her doktor istiyor mu benim gittigim doktor bizim hastanede yok ama yaptırırsan iyi olur dedi ne kadar acaba kalca ultrasonuyla iştme testi ücreti birde 1. ayımızda hepatit vurulcaz dimi...

ben de geldim :) ablam yazmış gerçi doğum yapanlara ama,ben de burdan giriş yapayım..17 ocakta sezeryanla doğum yaptım. oğlum da ben de çok iyiyiz :nazar:..Rabbim isteyen herkese nasip etsin bu güzel duyguyu..hihoyyyt

merhaba kızlar...:)))
ayça aynı tarihte bebişlerimize kavuşmuşuz Allah analı babalı büyütmek nasip etsin :Saruboceq:
yaw nazlıcan mars waterfull nerdesiniz benmi göremiyorumsengözlerimebaksanab
montesori şeker arkadaşım şekerin ne durumda bacım ???beni hastanede doğurana kadar 10 gün şeker yüzünden diyet verdiler aç gezdim kız sen nasıl durdun 9 ay senağlamayatak yorgan yicektim valla kaydirigubbakcemile3
benim hepetiti oldu 1.dozu kalça ultrasonu ve işitme testide istedi ama ücreti bilmiyorum yaptıran varsa yazsın fikir edinelim ne kadar ödicez dimi amananiknanik

Montesori benim bebişe doğduğunda ilk hepatit aşısını yapmışlar bir hafta sonra getirin ikincisini yapıcaz dediler, işitme testini 15 günlükken, kalça usg yi de 1 aylıkken yaptırın dediler fiyatını sormadım ama daha.
Ayça gözün aydın Allah analı babalı büyütsün
Gülce yüzün güldüğüne göre iyi bebiş demekki gözün aydın canım.

merhaba kızlar elacım egenin bakımı ev işleri falan bigisayara elim bile değemiyor çoğu zaman
zaten monte gibi gecem gündüzüme karıştı ruh gibiyim
biraz şu gaz sıkıntısını atlatsak daha iyi olcaz inşallah
bende sık girebilmeyi umuyorum ama vakit kalmıyor.
tüm yeni doğum yapanları tebrik ederim Allah analı babalı büyütmek nasip etsin yavrularınızı
görüşmek dileğiyle hepinizi öptüm
ha bu arada yarın kontrolümüz kalça ve karın ultrasonumuz var yarın girebilirsem yazarım size
ay rüyalarıma bile girdi buraya girememk size yazamamamak

ayçacım tebrik ederim allah analı babalı sağlıkla büyütsün inşallah

biz işitme testini 150 liraya yaptırdık ama henüz kalça usg sini yaptırmadık 1 ayı dolduktan sonra yapılacak

selamlar kızlar herkes iyidir umarım..yeni doğum yapanlar gözünüzaydın sağlıkla büyütün yavrularınızı..

inaysa canım benim kuzumun sivilceleri azaldı tek tük kızarıklık kaldı,iki gün bepanten sürdüm üstünüde fazla giydirmiyorum ve 2 günde bir yıkıyorum yavrumun güzel yanakları çıktı meydana çok şükür..evin ısısı iyi bizim yıkıyacağım zamanda elektrikli soba yakıyorum hemen yıkayıp giydiriyorum..

biz işitme testini ve kalça ugs yi doğduğu hastanede yaptırdımız için indirimliydi ikisine 78 lira ödedim..işitme testi yada kalca usg hatırlamıyorum ama biri 80 liraydı..

inaysa canım herzaman ki gibi kontrol ediyorlar ekstra bişey yapmıyor doktor muayenede, boy kilo göz kulak boğazına bakıyor, dinliyor o kadar..soracak şeylerin varsa not al yoksa unutuluyor..

gülce zor dimi diyet yapmak ...hamile kalmadan önce 57 kg idim,dogumdan kısa bir süre sonra 56 ya kadar düştüm ama seker rahatsızlıgım gecti deli gibi yiyorum sabah tartıldım 59 olmusum ,bende potansiyel var daha da alırım kilo :))kızlar sizde de oluyor mu emzirirken cok susuyorum ve acıkıyorm gece özellikle karnım acayip gurulduyor.
evimin yakınında bir hastane var orda yarın yaptırcaz işitme testi bayan bebegin uyuyo olması lazım dedi nasıl yapılıyo bu test?

kızlar aranızda elevite ve ferruma devam eden var mı yada farklı bir vitamin kullanan....

kızlar bebeğimizin sorunları topiğini bulamadım.gerçi burda da herkes doğurdu..kızlar bebişinizin kolundan kan aldırıp tsh baktırdınız
?mı topuktan alınan kandan bahsetmiyorum..yani size bebeğinizin tsh ı şu değerdir diye bir kağıt verdiler mi?aranızda kimsenin hipotiriodisi yok muydu?

Ben demir ilacı ve vitamine devam ediyorum, 3 ay kullan dedi doktor, ayrıca ben acıkmıyorum ama acayip susuyorum emzirirken, ençok süt yapan şey suymuş ve emzirirken su içmek çok iyiymiş hemşireler söyledi, yanıma bir şişe su alıyorum emzirirken.

bende demir ve vitamine devam ediyorum, bizde sanırım tsh bakmadılar gerek yok dediler bende tiroidle ilgili bir sorun olmadığı için ama eminde değilim yanlış bir şey demiyim
montesoricim işitme testinde bebek uyuyor olucak kulağına bir şey takıyorlar kulaklığa benziyor ona bağlı bir aletle bakıyorlar , acı veren bir şey değil yani merak etme çok kolay

merabalar
kızlar doktor nile tonimer adlı bi sprey verdi burnu için aldık amas kullanan var mı?

herkeze selamlar....hihoyyyt
akşamları kimse olmuyor artık herkez bebekleriyle ilgileniyor galiba yada boş vakitlerde internete girmek yerine yatmayı tercih ediyorsunuz... gerçi bende çok fazla kalamıyorum yazılanları göz atıp çıkıyorum....
umarım herkezin bebeği sağlıklıdır....
yeni doğum yapanlarada hayırlı olsun diorum...
bugün benim 10.günüm hala sütüm gelmedii....:a015: mama veren anneler hangi mamayı tercih ediyosunuz.. sma yı önerdi doktor bize ama kabızlık yaptı oğluma....

X