2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

mrb bynlr bişey sorucam şu bebeğine rezene verenler acaba kaç ölçek ve gunde ne kadar içiriyosuınuz bilg verirseniz sevinirim

:))) yok kız bugün hamaratlığım tuttu çünkü bütün hafta hep salladım bugünde sıkmasam kendimi ipin ucu kaçacak önümüzdeki hafta hiç toplayamıycam önümüzdeki haftada camları falan silerim
defnoş çok uyumadı ama genelde sakindi arada mızıkladı tıktım emziği :))))))))))))

30ml verdim bi kere, bidaha da içmedi beğenmedi tadını heralde ama iyi geliyo içerse ver

benimki cok kusuyo pazartesinden düne kadar iyiydi dün aksam yine basladı....
bakalım cuma kontrolumuz var kilomuz ne kadar olmus....
kızlar size dört sorum var herkes cevaplarsa sevinirim....
1.bebekleriniz uyudugunda baslarının altına yastık koyuyo musunuz?
2.ayakkabı giydiriyor musunuz giydiriyorsanız kaç numara?
3.multitabs kullananlar kaç damla veriyor ayrıca devit veriyolar mı?
4.bebekleriniz agladıgında kosa kosa yanına gidiyo musunuz yoksa aman 5 dk cık aglasın bişiycik olmaz mı diyosunuz?

herkese slm kızlar
ianna doğum günün kutlu olsun canım sevdiklerinle birlikte nice mutlu yıllara
filizcim benim duruşumda çok kusuyo hemde okadar çok kusuyoki nasıl kilo alıyo şaşıyorum. ama dr herşeye normal diye diye çıldırtıyor beni.kadın ne kladar kustuğunu görmeden normal diyo doktoru değiştiriyorum bu kez başka dr gidicez bakalım o nediycek normal cümlesi dışında.gelelim sorularına canım.
1.benim duruşum sadece yüzükoyun yatıyo ondada çok huysuzsa karnına yumuşak ama yüksek olmayan bi yastık koyuyorum hem rahat ediyo hemde daha uzun uyuyor.
2.ayakkabı giydirmiyorum canım ayakkabı için çok küçük bence çok gereksiz şuan ona ayakkabı taşıtmak.
3.multitabs kullanmıyorum canım.
4.ağladığında koşa koşa yanına gitmiyorum biraz ağlayabilir ama tabi iki üç dakkayı geçirmiyorum.çünkü ilgilenmediğimde :ecrin_bebek:bazen kendiliğinden susuyo.

sedacım ayakkabı taşıtmak gereksiz demişsin ama ben ve sanıyorum diğer arkadaşlarda hafif patik tarzı giydiriyodur yoksa normal ayakkabı dediğin gibi ağar oluyo misal geçen beğendim ama ağırdı bildiğin ayakkabı gibi

benimki cok kusuyo pazartesinden düne kadar iyiydi dün aksam yine basladı....
bakalım cuma kontrolumuz var kilomuz ne kadar olmus....
kızlar size dört sorum var herkes cevaplarsa sevinirim....
1.bebekleriniz uyudugunda baslarının altına yastık koyuyo musunuz?
2.ayakkabı giydiriyor musunuz giydiriyorsanız kaç numara?
3.multitabs kullananlar kaç damla veriyor ayrıca devit veriyolar mı?
4.bebekleriniz agladıgında kosa kosa yanına gidiyo musunuz yoksa aman 5 dk cık aglasın bişiycik olmaz mı diyosunuz?

1- 15 gün öncesine kadar yastık kullanmıoduk canım ama artık çok büyüdü düz rahatsız oluo sanırım,şu alt açma takımlarının yastığı war ince onu kullanıorum şimdilik
2-ayakkabı giydiremiorum çünkü altına 2 tane patiklı alt giyiyo
3,biz sadece günde 3 damla d vitamını kullanıoruz
4-eğer katıla katıla ağlamıosa bikaç dk bakıorum susacakmı die

evet monte yani annemle eşimle denk gelirse onlarla yıkıyorum ama gündüz yıkadığıma annem yoksa tek yıkıyorum alıştım artık kaynana hiç sormadı bende hiç çağarmadım ne minnet etçem sonra ben çocuğunu yıkadım olcak böle hiç bişey demeye hakları olmuyo hatta akşam eltimdeydik banyıdan açıldı eltim sordu kendinmi yıkıyosun yıkayamıyosan çağar die yok abla dedim alıştım şimdi kayınvalde gelcek herşeye karışcak sinir olcam zaten bu ara takmışlar bebek göğsünü bertmiş göğsüne bastırıyo ağlamaya başlıyo zeytinyağla ovma lazımmış buna sardılar şimdi benimkide dio bi ara indirde annem ovsun yaa d,orum eğer çocuğun ağrısı olsa duramaz ağlar yok efendim anlatamıyorum

walla bende dr dan duymuştum göğüslerini arada owmak gerekıomuş ağrı yaparmış

inanna doğum günün kutlu olsun canım.nice yaşlara inşallah.

doktor bize multitabs vermişti ne yalan söyleyeyim bir kaç defa ancak kullandım.mecbur kalmadıkça hiçbir ilaç kullanmıyorum.çünkü ozaman çok kusyor şimdi kusması azaldı gibime geliyor.doğal yollardan büyüsün işte.

birşey soracağım bende.eymen günde 6 defa yapıyo kakasını bu biraz çok değilmi.normal 4-5diye duydum.emziriyorum hemen pırt yapıyor.birde bana bakıp pis pis gülümsemiyormu.....o hali bir komik.ama ben her emzirmeden sonra alt değiştirmekten bıktım yaw.

canım bizimkıde emzirkrn yapıo hep sütün yaradığını gösterirmiş,o yuzden ben önce emziriı 15*20 dk bekleyıp öle alt deiştiriorum

bu arada ben ve meral buluştuk,1 saat kadar kaynattık,minik egehanla tanıştım,maşallah çok tatlı,nazar değmesin
hera sen nie gelmedin,gelicem diodun???

aaa ezra bunu ilk senden duyuyorum benim duyduğum hep iyi değil göğüste şekil bozukluğu bile yapabiliyomuş
ohhhh ne güzel buluştunuz eee istanbul takımı yokmu bi aktivite

nazocum geçen sene doğum yapan arkadaşım arayıp özellikle bunu söledi bana,haftada yada 10 gunde bir çok bastırmadan masaj yap göğsüne dedi,onlarında öle bir problemleri olmuş ağlıomuş gereksız yere,dr a gittiklerınde anlatmışlar,dr da masaj yapmayı önermiş,süt birikirmiş bebeklerın göğsünde dağılırmış masajla
ekinsuda tam tersını yazmış,ben anlamıom bu drları,hepsı farklı söyluo

ay işte bende anlamıyorum şekerim ne bilim yaaa
ama işte eşime diorum eğer öle bertme gibi bişey olsa çocuk ağrıdan duramaz ağlar ama tontişimde yok öle bi ağlama

nazocum geçen sene doğum yapan arkadaşım arayıp özellikle bunu söledi bana,haftada yada 10 gunde bir çok bastırmadan masaj yap göğsüne dedi,onlarında öle bir problemleri olmuş ağlıomuş gereksız yere,dr a gittiklerınde anlatmışlar,dr da masaj yapmayı önermiş,süt birikirmiş bebeklerın göğsünde dağılırmış masajla
ekinsuda tam tersını yazmış,ben anlamıom bu drları,hepsı farklı söyluo

benim annemde demişti.. süt toplar hafif hafif masaj yap demişti. bebekte sıkıntı yaparmış.. İlk haftalar şişti kızımın göğsü. topak topak.. arada masaj yaptım... bir süre sonra geçti

ben gögsünde şişlik varsa kesinlikle ovulmaması gerek diye biliyorum...
esra nbr....

banyodan konu acılmıs ben oglum uyurken ilk defa banyoya girdim gecen gün tam 3 dk da cıktım saclarım cok kasınıyordu:))rekor kırdım yani....

aynen monte yaaa saçlar kaşınıyo benimde kızçe uyudu iki dakka girsemmi bende acep
bu arada bazen ahhhhhh ah diorum eskiden her sabah banyo yapardım geç kaldıysam en olmadı saçımı yıkardım

slm filiz,nereye gittinn,yemek yiyorduk canım,
benım annem yanımda olduğundan banyo problemim yok,sadece 1 kere annem yokken girmiştim ondada uyuyordu,yatak odasına aldım yatırdım kuzumu zaten banyoda odanın içinde arada suyu kapatıp bakıodum ağlıomu die:)))

nazocum o eskidendi,artık herşey geride kaldı,aklına gelen ne varsa.............hiçbirşey eskisi gibi değil

kızlar gaza getiriyonuz beni şimdi gircem duşa gerçi kociş aradı 1 saate geliyomuş ama adamın karşısına böle çıkmak istemiyorumşöle bi duş alıp acık süslenim kızçede uyuyo :asigim:

kesinlikle ezra yaaa misal cuma akşamı kesin kocişle bi yere çıkmıştık en kötü arkadaşları alıp sahil turu yapmıştık şimdi akşamları anca apartman içi geçen akşam dedik arkadaşlara g,delim kıyamadım kıza benimki erken uyuyo hadi düzenini bozmim dedim şimdi uyuyan çocuğu al götür bi yere

siz yine iyimişiniz apartman gezmeleri falan,biz odadan odaya bile geçemioz,
kendime bile bakamıorum,saçımı boyatamadım daha,manikür pedikürsüz dolaşmayan ben törpü bile yapamıorum,canım isteyınce bı alsancak kordon turu yapamıorum,eşimle eskisi gibi vakit geçirip muhabbet edemıorum,bugün meralle ayrıldıktan sonra alsancakta eşim aradı geleyım beraber geçelim ewe die,yok dedım geç kalırız berrak ewde şimdi mızıklar,atladım otobüse,herkes giyinmiş süslenmiş geziodu içim kaldı walla,,,

X