2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

alisha 10 damla çok değilmi prospektüste 6-8 damla verilir diyo gerçi dr.dan iyimi bilcem ama şaşırdım:1shok:
benim annemle kayınvalidemde engin bilgilerini anlatıyolar ben başlayınca kız ağlıyo deyip kapıyom tlf nu ay bide her telefonda sütün varmı gece uyuyomu demiyolarmı:eek:klava:benim kızım hep 5 de kalkardı şimdi saat:4.30 da ayakta gaz sancısı kaka faslımız başlıyo -tatlicadiarzu-

alisha 10 damla çok değil mi.biz iki ayrı doktora sorduk bir yaşa kadar üç damla dedi.çocuğa göre mi değişiyor acaba?
özlem geçmiş olsun canım.hastaneye götürdün mü delik deşik etmeden göndermiyorlar.gitmesen için rahat etmiyor.deviti sen kaç damla veriyorsun?

saol canım...
devıtı bız 3 damla verıyoruz boylede devam edecekmıs

arkadaslar aranızda ates dusurucu fitil kullanan varmı varsa doktorunuz buna bı sınırlama koydumuuu

düşen helikopteri hala bulamadılar ya ne üzücü Allah sabır versin yakınlarına :Saruboceq:

inanna doğum günün kutlu olsun canım.nice yaşlara inşallah.

doktor bize multitabs vermişti ne yalan söyleyeyim bir kaç defa ancak kullandım.mecbur kalmadıkça hiçbir ilaç kullanmıyorum.çünkü ozaman çok kusyor şimdi kusması azaldı gibime geliyor.doğal yollardan büyüsün işte.

birşey soracağım bende.eymen günde 6 defa yapıyo kakasını bu biraz çok değilmi.normal 4-5diye duydum.emziriyorum hemen pırt yapıyor.birde bana bakıp pis pis gülümsemiyormu.....o hali bir komik.ama ben her emzirmeden sonra alt değiştirmekten bıktım yaw.

saol canım...
devıtı bız 3 damla verıyoruz boylede devam edecekmıs

arkadaslar aranızda ates dusurucu fitil kullanan varmı varsa doktorunuz buna bı sınırlama koydumuuu

ben paranox s fitil verdi dr. yarısını kullan günde 2 defa kullana bilirsin dedi! boyundan kesip koydum fitili 1 kere kullandım aşı zamanı ateşi yoktu ama huzursuzdu

inanna doğum günün kutlu olsun canım.nice yaşlara inşallah.

doktor bize multitabs vermişti ne yalan söyleyeyim bir kaç defa ancak kullandım.mecbur kalmadıkça hiçbir ilaç kullanmıyorum.çünkü ozaman çok kusyor şimdi kusması azaldı gibime geliyor.doğal yollardan büyüsün işte.

birşey soracağım bende.eymen günde 6 defa yapıyo kakasını bu biraz çok değilmi.normal 4-5diye duydum.emziriyorum hemen pırt yapıyor.birde bana bakıp pis pis gülümsemiyormu.....o hali bir komik.ama ben her emzirmeden sonra alt değiştirmekten bıktım yaw.

bizimki de çok yapıyor canım.yapsında çok yapsın ne yapalım değişelim.ben gece bile değişiyorum.bebeğe göre değişirmiş.günde ikiyle on arası normalmiş.her yapışta zorlanıyor ama bizimki kıvanmadan yapamıyoruz.

Selam kızlar dün aşılarımızı olduk veremi de yaptılar 3 ü çok ağır gelir diye korkuyordum ama çok şükür ne ortalığı yıktı ne ateş oldu ne de huzursuzluk bütün gece uyudu mışıl mışıl.))TERs tepti sanırım:))Amaaa bugün kalça ultrasonunu çektiriken beni rezil etti sanki adam iğne batırdı katıldı resmen:))Donunu giydirtmedi ağlamaktan şımarık oğlum:))KIzlar doktor bi yorum yapmadı kendi doktorumza da pzt gidicez sonuçta patolojik bulgu saptanmamıştır alfa beta açıları normal sınırda diyo ama bir ifadede .... merkezinin yaşı ile uyumlu gelişmediği görülmektedir diyo.Sizlerde böyle bir sonuç alan oldu mu ay dayanamıcam arıcam doktoru şimdi.

Ben de d vitaminini günde 3 damla tek seferde veriyorum.Bir de siz gaz için colinox kullanan var mı.Doktor günde 4 kereye kadar 10 ar damla verebilirsin tok karnına dedi.Ama ben gazı olunca veriyorum sadece.Durduk yere niye vereyim diye düşünüyorum açıkçası.

bebek emerken bağırsakları çalışırmış, emerken ya da sonrasında kaka yapması çok iyiymiş, ben de çok şüpheliyodum ne çok kaka yapıyo diye, doktr çok iyi dedi yapamaması kötüymüş

kabız olmasından iyi en azından ama bazen yeter artık diyorum ya.demek 10 defa yapsa bile normalmiş.bebeği 10 defa yapan varsa allah sabır versin

aman kızlar sukredın yapıyor kakasını yapmaması nasıl işkence bılemezsınız
kaan 3 gunde bır kere kaka yapıyor yanlız kabız degıl kabız olması ıcın kakasının kuru olması gerekıyormus buna bıle sukredıyoruz dusunun artık halımızı yavrum kakasını yapınca evde bayram ılan edıyorum

kızçeyi yıkadım geldim ayyy kendimide yıkayasım var :))) ama evde yalnızım benimkide bugün iyce abarttı uzun süredir yapıyodu ama bugün her dakka öle kafa yattığı yerden 5cm kaldırıyo ıkına sıkıla :))) deli oluyo kalkamıyo die

nazo bende oğlanı banyo ettirdikten sonra mecburen kendimde banyo yapıyorum.onu yıkarken her tarafımdan terler fışkırıyor.bütün evi temizlesem o kadar yorulup terlemiyorum

kızlar benimki kafasını hep arkaya doğru atıyor hatta ultrasonda gördü doktor şaşırdı karnımda bile öle duruyordu:)Doğduğu ilk gün de yüzüstü yatırdık kafasını kaldırıp öbür yana çevirdi şok olduk:))O kadar sinir oldu ki kafasını kaldırıp durdu en sonunda sırt üstü yaırmak zorunda kaldık:))ı

nazo bende oğlanı banyo ettirdikten sonra mecburen kendimde banyo yapıyorum.onu yıkarken her tarafımdan terler fışkırıyor.bütün evi temizlesem o kadar yorulup terlemiyorum

ben yanlızken banyoya giremiyorum.uyanırda çok ağlarsa diye korkuyorum.elektirikli süpürkeyi de çalıştırmıyorum sesini duyamam diye.ben fazla mı pimpirikliyim ayol...

tebrikleriniz için teşekkür ederim arkadaşlarım:))
alishacım deviti o kadar vermek bıngıldakların çabuk kapanmasına sebep olur ki bu da o kadar ii bişi diilmiş.ebe ve doktor öle dedi.hastaneden çıkarken bize 5'er damla demişlerdi soona 3 e indirdik..
valla bizim kaka sayımız çok saymıorum,unutuorum..
hergün yıkıorum nili ben yıkanma saati geçince çok huzursuz oluo zaten..
ay geçmiş olsun demeyi unuttum keşke olsaymış evde bi ateş düşürücü:KK43:(

ben süpürge açıyoruö diğer odayı topluyorum mutfağa gidiyorum ama banyoya giremiyorum ötekilerinde hep bi gözüm kulağım onda ama banyoda öle olmuyo malesef
ya kızlar şu konaklardan kurtulamadım bi türlü napsamki zeytinyağ sürüyorum banyodan yarım saat önce tarıyorum ama çekiniyorumda bılgıldağı yumuşak daha gerçi rahatım doktor çok sert darbe almadıkça bişey olmaz dio ama yinede....

1.yastık kullanmıorus
2.biz burda bulamadık uygun ayakkabı ama istiorus eteklermizin altına:))
3.devit kullanıoruss
4.uyurken ağlarsa bakıorum zaten geçio hemen onun dışında konuşup ,kucaklıorum ben..çoğu zaman göbek attırmadan bırakmıo beni:))

ben süpürge açıyoruö diğer odayı topluyorum mutfağa gidiyorum ama banyoya giremiyorum ötekilerinde hep bi gözüm kulağım onda ama banyoda öle olmuyo malesef
ya kızlar şu konaklardan kurtulamadım bi türlü napsamki zeytinyağ sürüyorum banyodan yarım saat önce tarıyorum ama çekiniyorumda bılgıldağı yumuşak daha gerçi rahatım doktor çok sert darbe almadıkça bişey olmaz dio ama yinede....

nozo her seferinde şampuan kullanıyorsan ondan da olabilir.haftada bir kez şampuan diğerlerinde kafası sadece suyla yıkanacakmış.

ben yanlızken banyoya giremiyorum.uyanırda çok ağlarsa diye korkuyorum.elektirikli süpürkeyi de çalıştırmıyorum sesini duyamam diye.ben fazla mı pimpirikliyim ayol...

banyodan sonra uyumuyormu senin oğlan.benimki uyuduğu için yapıyorum uyanık olsa bende yapamam kusarsa boğazına geri kaçarsa diye korkuyorum bende.

X