2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

kolanya ıle dus aldım desem yerı yandımmm yandımmm ama gectı kasıntısı hemen dus aldım kabarcıklar soldu kızarıklıklarda gecmeye basladı neydı bu basıma gelen ya
ılgıne cok tesekkur ederım sedaktcım a.s.

alerjin varsa normal bişey canım ama devamllı olmayan bişiyse kuaförünün kullandığı malzemede alerji yapmış olabilir buna dikkat et bence devamlı gittiğin yere git ve alerji yapmayan malzemeler kullanmalarını iste ağda özellikle.ama cilt olarak hep oluyosa bişi diyemiycem canım ozaman dr sormanda fayda varbende deavmlı kuaförde yaptırırım ama başıma gelmedi hiç,bazen çok ara verirsem ancak ufak tahrişler olabiliyo hepsi bu.
sen bunu bir iki kere daha tekrar et canım bişeyin kalmaz.

evet kızlar benim durucuğumda 0-3 aylık giysilere giremiyo.biz onları 15 gün önce kaldırdık hatta 3-6 aylıklar bile şuan tam oluyo yani heralde bi aya onlarıda kaldırırıs valla bebişlerimiz büyüyor evet ama giysilerde yazdığı ölçülerde deil kızlar.yani hepimizin bebişimi fazla gelişiyo sanki bence giysileri küçük yapıyolar ben 3 büyük alıyorum valla 6 aylıkları giydiriyorum şuan ve 6-9 alıyorum aldımmı.

bizim kız haftada 250gr almış bu ay,çok ii dedi dr bugün gittik, biz soru sordukça kadın herşey normal kolik bebek böyle olur deyip durdu, bu hafta süt ve süt ürünlerinin tümünü kesicem, olmadı sab simplxi düzenli kullanıcakmışız, dışarı çıkartalımmı dedik bu ay daha izin vermedi ilk 3 ay bebeklerin en mutlu olduu yer evleriymiş, bize daral geldi ama napalım prenses rahat olsun da
ben gece bi çıldırmışım uyu uyan, en sonunda ben uyutamıorm sen uyut bi kere die eşime çıkıştm kızdı kızı aldı başka odaya geçti, ben de bi güzel uyumuşum.2saat snra bi kalktım yanımda yoklar otrma odasında ikisi aynı koltukta yan yana uyuyolar üstlernde bişey yok o kadar masumdular ki çok kızdım kendme sonra,ayağında sallamış uyutmuş zavallı kociş:KK43:

maşallah alisha beişine Allah daha daha ii etsin.valla dışarı çııkma olayını dr uyardığını ilk senden duyuyorum,bizim dr hiç böle bişi demedi zaten ne diyosa ne desek normal normal herşey normalse ne çağrıyosun demek geliyo içimden sinir oluyorum valla.tonla para döküyorus ama.neysee dr çoğu aynı zatenn.
valla canım bende arada isyan bayraklarını çekiyorum eşime zaten tekim dört duvar arasında doğumumdan beri her işimi tek başıma hallettim her akşam üç çeşit yemeğini tatlısını meyvesini hazırladım ve bundan hiç yorulmadım bunu yanında evin temizlik işleri 12 yaşındaki oğlumun bakımı ve kızımın bakımı çok yoruluyorum hatta eşimede söledim senden daha çok yoruluyorum dedim bundada sonuna kadar haklıyım.akşamdan akşama bir iki saat nefes alim diyorum ama nerdeee zaten 9 önce gelmiyo işten ondada ya yorgun yada başedemiyo kızla ne diceğimi şaşırdım ve kapıştık fena halde :çok üzgünüm:
anlıyacağınız isyanlardayım galiba:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

cnm özellkle alışveriş merk kesinlikle götürmeyin dedi, dışarı çıkarırsanız da arabasının yağmurluğunu takın dedi zaten grip salgını var 1 ay daha çıkmayız
senin işin çok zormuş allah yardım etsin ben 2çeşit zor yapıorum genelde eşim getiriyo haftada 1 kadın da yetmedi ptesiden itibaren haftada 3 alıcam inşallah rahatlarım 2 çocuğum olsa napardım bilmiyorum eşim 7den geç gelince kıyameti koparıyorum valla bebekle bütün gün başbaaşa insan deliriyo

tatataaaaaa :))) ben geldim
kızlar sölemiştim ben regl oldum ay acaba hamişmiğim travmasından yırttım dolayısıyla eşim korunuyo kondomla ona güvenim var ama ya patlak çatlak çıkarsa diye korkuyodum doğrusu geçende düşündüm olurda hamiş kalırsam heralde anca tekmeleyince anlarım diodum :)))
bide kaldırdık 0-3 yazlık alışverişlere başladık biz malum yazın çınarcıkta olucam o yüzden şimdiden alıp atıorum kenara bi yer var çok güzel tişörtlar aldım ordan 5 liraya en önemli eksiğimiz araba

bu arada bizede 3 aydan önce market alışveriş merkezi gibi yerlere gimeyin dedi bizde ufak ufak başladık koyuyorum kanguruya ama belim kopuyo

cnm özellkle alışveriş merk kesinlikle götürmeyin dedi, dışarı çıkarırsanız da arabasının yağmurluğunu takın dedi zaten grip salgını var 1 ay daha çıkmayız
senin işin çok zormuş allah yardım etsin ben 2çeşit zor yapıorum genelde eşim getiriyo haftada 1 kadın da yetmedi ptesiden itibaren haftada 3 alıcam inşallah rahatlarım 2 çocuğum olsa napardım bilmiyorum eşim 7den geç gelince kıyameti koparıyorum valla bebekle bütün gün başbaaşa insan deliriyo

anladım canım salgınla alakalı hastalıklara karşı demiş doğru söylemiş aslında bebekler daha çok küçük en ufak bi mikroba bile direnç göstercek güçleri olmaas henüs bide anne sütü almasalar daha kötü anne sütü direçlerini arttırıyo gerçi mamalarda bu konuda çok gelişmiş öle diyolar.Allah korusun ya hastalanmasınlarda çıkmayalım bu kışıda evde geçirelim napalım.
en kadın falanda almıyorum canım a dan z ye evin her yükü benim omzumda kadını geçtim annemden bile bigün yardım almadım Allah güç veriyo çok şükür ama bazen yılıyorum bende napim:çok üzgünüm: Allah beterinden saklasın bunada şükür.

nazocum iyisini yapıyosun al yaza yatırım yap bende yapmaya başlıycam yazın yazlıkta olurum muhtemelen kendi alışverişim olur kızımınkileri şimdiden hazırlim bari .yazı iple çekiyorum valla bi gidicem 3 ay gelmiycem valla bu kış çok yorucuydu acısını çıkarmak gerek gerçi bebekle çok dolu bi yaz olmaz ama yinede deniz gündüz gezmeleri ve akşam yüryüşleri falan olur ee artık bi iki günde kocişle motor kaçamağı yapabilirsek aileden birini bulup kızı bırakıcak bana yeter.ee bide bi gece dağatmak isterim yine kocişimle çok uzun zaman oldu bi yerlere gidip bişeyler içmeyeli.
bende ne çok şey istedim yaa.kısmet ama dimi olur olur.:dance:

sen nerde olcaksın tatlım
olur tabi nie olmasın bende hayal ediorum kızımla sabah erkenden yürüyüşe çıkarım akşamüstü kızımı denize götürürüm akşam gezeriz arabasıyla h.sn babiş geldimi gündüz beraber oluruz akşam annemlere satar başbaşa takılırız eskisi gibi :))))
biz geçen çiçek pasajına gittik arkadaımın d.günü vardı dedim eşime of beee istiklalde yürümeyeli ne kadar oldu :)))

:))))ben şarköyde oluyorum canım
haklısın sen gitmişsin valla ben hala gidemedim taksimi geçtim mahallenin marketine zor gidiyorum inan

özlem geçmiş olsun gzüelim umarım bir daha olmaz oo kıslar yaz muhabbetlerine başlamışssınız hadi bakalım işallah sorunsuz bir şekilde yaza ulaşırız hepimiz
alişha maşallah ne gzüel kilo almış öyle işallah hep böyle gider valla kıslar biz iki kere falan migrosa gittik oğlumla yeni açıldı bize yakın bir yerde çokta kalabalık olmuyor diye götürdüm ben bugünde parka gidecektik ama uyanmadı beyzadem uyandığındada hava bozmuştu artık kısmetse yarın çıkarırız

slm kızlar ben geldim,misafirlerim döndü balıkesire kalmadılar,dikkat ettimde benim kız ewe birileri geldiğinde yada biz gezmeye gittiğimizde daha çok mızmızlanıo,hep kucak istıo,görende aaa siz bunu çok kucağa alıştırmışınız dio,bende anlatamıom alışkanlık deil herkesin bebeği böle die,bak şimdi misafirler gıttı kuzumu yatırdım koltuğa aldı emziği ağzına kendı kendıne bakınıp uyudu,:kahve:

ya ben ne kakasını,ne emmesını nede haftalık gramını takip ediorum, ayda 1 defa dr a gidip kılosunu boyunu öğreniorz sadece ,siz fazlamı üstüne düşüosunuz acep,bencede çok takıntılı olmayın yaa,biraz akışına bırakın eğer gerçekten bır problem yoksa:icecream:

iyi akşamlar kızlar,
Anca okudum bitirdim geçmişi.
Biz geziyoruz oğlumla, annemle sabah oğlum uyurken temizliği yağıyoruz, temizlik dediğim öle dip temel değil tabii.Elektrik süpürgesiyle süpür,viledayla sil.Bazen masaların üzerinin tozunu al.O kadar.Üst katlara temizliğe çıkmayacağım ama annem bebek var , köpekler koridorda dolaşıyor oraları sileceğiz demese sadece yatmaya çıkacağım oraya:))))
Ardından oğluşu giydirip dışarı atıyoruz kendimizi.Allaha şükür hava da güzel. Sahilde turluyoruz, çarşıyı dolaşıyoruz.Birer kahve,çay içip dönüyoruz.Tabii neredeyse akşam oluyor. İnşallah havalar hep böyle giderde, kapanıp kalmayız evde.
Ben hep 3-6 ay almıştım, birkaç tane 0-3 ay vardı.Onların çoğu olmuyor artık.Ama şu anda almıyorum, idare etsin bir süre daha.1 ay sonra giydiremem aldığım uzun kolluları.Artık yazlık alışveriş yapacağız. İzmire gittiğimde alışveriş yapacağım, hem oğluma hem kendime.
Akşam 5 ten sonraya güç topluyorum açıkçası.lülülülülülü Şimdi bunları yazarken annemin kucağında mızıldanıyor bizimki.Birazdan görevi ben devralacağım.kafamçokkarıştıBabanın bi faydası yok, abi babadan daha fazla tutuyor kucağındadelikafaduldenAkşam 10 olsa da uyumaya gitsek demeye başlıyorum bu saatlerde.naniknanik

meralcim slm,oo maşallah gezmişsizni,peki dışarı çıktığında emmek istediğınde yada altına yaptığında ne yapıosun,gçen bizde annemle özsüte gidip yaş pasta yiyelim dıe çıktık,çıkmadan önce emzırıp alt deişrtdım tabı,karşıyaka çarşısında önce bı kuoföre uğrayı kaşımızı aldırdık,tam dolaşıoz çarşıda nasıl ağlıo,halbukı kanguruda yürürken hemen uyurdu,walla napcamızı şaşırdık,allahtan anemın bı arkadaşının ewı vardı çarşıda hemen ona attık kendımızı,emzirdım sustu,tabı ne pastane keyfı kaldı nede yaş pasta,çayımızı orda içtik döndük ewe hüsranla.(((

ezracım katılıyorum bende çok takmıyorum boy ve kilo ayda bi kere doktor kontrolüne bakılıyo ama uykusu emmesi kakası gelişigüzel takipediyorum yani şöle aaa bgün hiç kaka yapmadı diorum ama alıştım artık bi gün yapmıyosa ertesi gün acısını çıkarıyo :))) ve genelde günde 1 veya iki kere dolu dolu yapıyo emme dersen zaten her mama öncesiemiyo oda beş dakka yakında oda biter sütüm iyce azaldı yalnız bu ara mamayı düzgün yemiyo 800 gr almış doktor hem iyi hemde biraz daha alsa iyi olur dedi prematüre doğduğu için yani akranlarını yakalaması için ay bilmiyorum eğer 4.ay bitimide almazsa ya ek bişeylere başlarız yada mamayı değiştiririz hoş ben havuç ve elma suyu veriyorum

aa başladınmı öle meyve sularına,erken deilmı yaww,kız ben daha su bile wermiorum,arada aklıma gelırse bikaç kaşık sadece,
belkı mamanın tadından yemıodur,deiştirsen belkı faydası olur

valla ikinci ayımız bitti ufak ufak başladım yavaş yavaş arttırdım ama öle koca biberon değil hani en küçük biberonlar varya o kadar bi gün havuç bigün elma yakında ikisi karıştırıp vericem mama yediği için suda veriyorum

peki dr mu söledi yoksa sen kendınmı vermeye başladın,
bende geçen elma yiyorum berrakta kucağımda bana bakıo,ağzına sürdum elmayı nasıl yalanıo ya bir görsen,yakında bide bu dert başlayacak,çorba tarıfleri ,meyve ezmeleri offf offf şimdi sıkıntı yok ver memeyı tamam.))))

Merhaba tekrar kızlar, Esracım bizim ofis merkezde, çarşıya çıkmadan karnını doyurup altını alıyorum ofiste.Onun arkasından 2-3 saatlik bir sürem var.Zaten çok aç değilse ya da altı kirli değilse uyuyor arabada.Dün kuaföre gitmiştik, oradanda çarşıya çıkarız diye düşünmüştük, ama benim saçlar kesilirken bizimki altını doldurdu. Yanıma da bez almamışım, direk ofise döndük. Alt değiştirip öyle çıktık tekrar.
Kızlar esranın dediği çok doğru bazı şeylere çok takmayın. Bizim dr. 3 haftalıktı götürdüğümde, bi daha nisan ayında geleceksiniz dedi.Öyle her ay kontrole gelin bile demedi.Herhangi bir rahatsızlığı olmadığı sürece bende aramadım şimdilik.

X