2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

merhaba arkadaşlar.bende ocak annesiyim.15+2 haftalık olduk miniğimle.bu arada aranızda izmirli olupta özel bi sağlık merkezinde 3 lü test yaptıran varmı.lüften bana bilgi verirmisiniz?

hoşgeldin canım,hayırlı olsun,barçlı arkadaşımız izmirde bugun gidecektı 3 lü test için,
bende izmirdeyım ama henuz 3 lü test waktım gelmedi,ama istersen yer önerebilirim sana

toboti senin dr.un kim canım ben mithat bursalı'ya gidiyorum şimdilik memnunum bide amniyosentez diye tutturmasa daha iyi anlaşıcaz

İsmail KÜÇÜKERDOĞAN. Zübeyde Hanım Doktoru. Dünya tatlısı kendisi. Çok memnunum.
Mithat Beyi hiç duymadım canım.
Amniyosentezi iyi düşünmek lazım, düşük sebebi de olabiliyor bu uygulama biliyorsun.

waterfull arkadaşım sende benim gibi geç hamilelik yaşıyorsun(dr.uma göre tabii lülülülülülüben hala kendimi 18'lık gibi hissediyorum o başka)senden de illaki amniyosentez istedimi dr.un ben çok kararsızım ve sadece 2 haftam var dr.um kararını vermiş olarak gel 3'lü testle birlikte yapıcam diyor....

Merhaba talyacım, evet bende de geç hamilelik durumu var ama , dediğin gibi kendimi hiçte öyle hissetmiyorum:lepi::lepi:
Dr.um ilk ikili testi yaparken seçenek sundu, istersen bu testi yaparız, arkasından üçlü, sonuçlar olumsuz olursa o zaman amniyosentez, ya da direk en baştan a.s. yapalım dedi.Bende öncelikle ikiliyi yapalım dedim.Ona göre devamını düşünelim demiştim.İkili testim de ense kalınlığı 1,5 çıktı dr. 1,7 yazdı.Eğer sorun varsa , risk çıkacaksa daha fazla çıksın diye.Ama test sonucumu ben tel.de aldım herhangi bir sorun yok dedi, üçlü test için bile gel demedi.1 ağustosta normal kontrole gideceğim.Ama dr.um yaş konusunda öle çok fazla üstüme gelmiyor.:teytey:
Birde benim bir ingiliz arkadaşım var, onunla konuşuyordum geçenlerde, ingilterede amniyosentezi 45 yaşından sonra istiyorlarmış, sorun o yaştan sonra diyorlarmış.

balım tebrik ederim canım bende çok kız istiyorum demekki oğlum olcak hayırlısı olsun canım ekinsu yu merak ettim acaba onun nesi olcak

İsmail KÜÇÜKERDOĞAN. Zübeyde Hanım Doktoru. Dünya tatlısı kendisi. Çok memnunum.
Amniyosentezi iyi düşünmek lazım, düşük sebebi de olabiliyor bu uygulama biliyorsun.[/QUOTE

benim dr.umda zübeyde hanımın dr.u canım
dr.um yaşım gereği (35 yaşındayım bu arada) diğer testler iyide çıksa bu testi yapalım diyor
bende kararsızım işte bilmiyorum şimdiye kadarki kan tahlillerimde ve ense kalınlığında sorun yok 3'lü testin sonucuna göre kararımı vericem artık
bende ilk zamanlarımda dr.ararken ziya çetin,sühendan bendarlı ve mithat bey arasında gittim geldim kısmet bu dr.muş

Merhaba talyacım, evet bende de geç hamilelik durumu var ama , dediğin gibi kendimi hiçte öyle hissetmiyorum:lepi::lepi:
Dr.um ilk ikili testi yaparken seçenek sundu, istersen bu testi yaparız, arkasından üçlü, sonuçlar olumsuz olursa o zaman amniyosentez, ya da direk en baştan a.s. yapalım dedi.Bende öncelikle ikiliyi yapalım dedim.Ona göre devamını düşünelim demiştim.İkili testim de ense kalınlığı 1,5 çıktı dr. 1,7 yazdı.Eğer sorun varsa , risk çıkacaksa daha fazla çıksın diye.Ama test sonucumu ben tel.de aldım herhangi bir sorun yok dedi, üçlü test için bile gel demedi.1 ağustosta normal kontrole gideceğim.Ama dr.um yaş konusunda öle çok fazla üstüme gelmiyor.:teytey:
Birde benim bir ingiliz arkadaşım var, onunla konuşuyordum geçenlerde, ingilterede amniyosentezi 45 yaşından sonra istiyorlarmış, sorun o yaştan sonra diyorlarmış.

benim de ense kalınlığımda sorun çıkmadı maşallah dr.um sadece 3'lü test yapıcam ense kalınlığı normal diye 2'liye gerek yok dedi ama amniyosentez konusunda çok ısrarlı,anlıycan risk almak istemiyor direk topu bana atıyor çünki son karar senin ben ol derim diyor...
evet bende araştırırken bir yazıda okumuştum avrupada risk sınırı 37 miş.
canım inan içimi rahatlattın sağolasına.s. bunu düşünmekten geceleri uykum kaçıyor artık 3'lü test sonucuma ki inşallah iyi çıkar kararımı vericem

Amniyosentezi iyi düşünmek lazım, düşük sebebi de olabiliyor bu uygulama biliyorsun.[/QUOTE

benim dr.umda zübeyde hanımın dr.u canım
dr.um yaşım gereği (35 yaşındayım bu arada) diğer testler iyide çıksa bu testi yapalım diyor
bende kararsızım işte bilmiyorum şimdiye kadarki kan tahlillerimde ve ense kalınlığında sorun yok 3'lü testin sonucuna göre kararımı vericem artık
bende ilk zamanlarımda dr.ararken ziya çetin,sühendan bendarlı ve mithat bey arasında gittim geldim kısmet bu dr.muş

Biz biraz konuşmuştuk doktorumla amniyosentezi. Eşim doktora hiç sorun yaşadınız mı bu uygulamayı yaparken falan diye sordu hatta. Doktorum da sorun yaşamadım ama sorun yaşamamam yaşamayacağım anlamına gelmez dedi. Yani sonuçta belli bi riski var bu uygulamanın ve haklısın bence de 3lü testin sonucu ile amniyosentezin riskini karşılaştırıp son kararı verirsin.
Ben doktoruma güveniyor başka doktorlar şunu demiş çok takılmamaya çalışıyorum. Kafası karışıyor insanın. Sen de güven doktoruna vardır elbet sana cazip gemesinin bi nedeni ve de hayrı canım.

hoşgeldin canım,hayırlı olsun,barçlı arkadaşımız izmirde bugun gidecektı 3 lü test için,
bende izmirdeyım ama henuz 3 lü test waktım gelmedi,ama istersen yer önerebilirim sana
canım valla süper olur benimde zamanım gelmedi henüz ama şimdiden araştırıyorum.pazartesi izmirde olucam.şu anda 15+2 haftalığız.16.haftadan sonra yaptırmam gerektiğini söyledi dr um.

Gözün aydın marsg canım. Özellikle sağlıklı olması kısmına çok sevindim. Hep daim olsun inşallah senin de bebişinin de sağlığı.
Erkek hımmm istediğin bu muydu anımsamıyorum ama tebrikler yine de:)

Kızlarrr ben geldiimmmm
yine öğrenemedik biz cinsiyetini yaaa şimdi 1 ay daha beklicez, bizimki almış kordonunu oraya sımsıkı tutuyor bırakmıyor dr oynaştı oynaştı bırakmadı ya göremedik yani
ama ölçümleri falan çok iyiymiş yalnız dr ultrason çıktısını almayı unutmuş bende alamadım haliyle kendime , ölçümlere göre tam 1 hafta önden gidiyor bizimki, kan test sonuçlarını da yarın akşam alıcaz hayırlısı inşallah
Marsg çoknsevindim canım oğluşun olucak ne güzel

Ya güzeller doktorcum çatlak için bişiler kullanmaya başlayalım dedi. Badem yağını önerdi doğal olsun dedi. Aktardaki amca badem yağını kaş çıkarsın diye sürüyorlar kıllanma yapar ben sana havuç yağıyla kakao yağı karışımı vereyim dedi. Amennah ama o çok kötü ve ağır kokuyor. Deli olucam. Siz ne kullanıyorsunuz??? Öneriniz var mı?? Ben kilo alıp vermeler çok yaşadım ve halihazır çatlaklarım zaten var. Potansiyelim var yani çatlama konusunda:) Bana göre çok dert değil ama eşim dikkat edelim diyor:)

Kızlarrr ben geldiimmmm
yine öğrenemedik biz cinsiyetini yaaa şimdi 1 ay daha beklicez, bizimki almış kordonunu oraya sımsıkı tutuyor bırakmıyor dr oynaştı oynaştı bırakmadı ya göremedik yani
ama ölçümleri falan çok iyiymiş yalnız dr ultrason çıktısını almayı unutmuş bende alamadım haliyle kendime , ölçümlere göre tam 1 hafta önden gidiyor bizimki, kan test sonuçlarını da yarın akşam alıcaz hayırlısı inşallah
Marsg çoknsevindim canım oğluşun olucak ne güzel

Olsun be güzelim. Sağlıklı olduğunu öğrendik ya o da yeter şimdilik. Kordonla atcılık oynuyor herhalde seninki sıkıldı zahir içerde:) Kuzucum benim Allah nazarlardan saklasın yeğenimizi de bebişlerimizi de inşallah:nazar:

Ya güzeller doktorcum çatlak için bişiler kullanmaya başlayalım dedi. Badem yağını önerdi doğal olsun dedi. Aktardaki amca badem yağını kaş çıkarsın diye sürüyorlar kıllanma yapar ben sana havuç yağıyla kakao yağı karışımı vereyim dedi. Amennah ama o çok kötü ve ağır kokuyor. Deli olucam. Siz ne kullanıyorsunuz??? Öneriniz var mı?? Ben kilo alıp vermeler çok yaşadım ve halihazır çatlaklarım zaten var. Potansiyelim var yani çatlama konusunda:) Bana göre çok dert değil ama eşim dikkat edelim diyor:)

ben kakao yağı aldım çok güzel kokuyor hem ''the body shop'' lar var ya oradan aldım, 2-3 haftadır sürüyorum ama 3-4 günde bir ancak bundan sonra her akşam kullanıcam, badem yağı kıllanma yapıyormuş doğru bende çok duydum

http://www.thebodyshop.com.tr/product_page.asp?ProductGroupID=20&GroupID=2

ben kakao yağı aldım çok güzel kokuyor hem ''the body shop'' lar var ya oradan aldım, 2-3 haftadır sürüyorum ama 3-4 günde bir ancak bundan sonra her akşam kullanıcam, badem yağı kıllanma yapıyormuş doğru bende çok duydum

http://www.thebodyshop.com.tr/product_page.asp?ProductGroupID=20&GroupID=2

ben doktora gittiğimde göbiş 86 cm falandı. ki bende boy 1,65 cm. doktor ben sormadan hergün kullan dedi. sen de ihmal etme bence de her akşam uygula.

cnm, benim ablam ebe ve o kendinde sadece zeytin yağı kullandı.banada onu öneriyor şimdi 4.ayında başla dedi ve sabah akşam iyice yedirerek sürmemi söyledi.iyce yedirince öyle giysiye bulaşma falan olmuyomuş.walla belki birazda bünyeye göre değişiyodur ama onun ne karnında ne göğsünde hiç bir çatlak yok.ama hiç ihmal etmeden hergün kullanmıştı

vidi evde komili sizma zeytinyağı var böyle bişi mi??
yoksa daha doğal bişi mi bulmak lazım ki????

hayırlı olsun canım oğlun olucak demek,sevindim,ayy herkesin cinsiyetleri belli olmaya başlamış,heyecanlanmaya başladım,benimki ne olucak acaba,ama bende biliyorum,senin gibi benimde erkek olucak,kızı çok isteyenlerin oğlu,erkek isteyenlerinde hep kızı oluyor.benim eşimde kızı çok seviyor,erkek olucak eminim.kardeşimin eşi erkek olmasını çok istiyodu ama dünya tatlısı kızı var şimdi.deli oluyorum ona:))allah günah yazmasın ama kız çocukları bi başka oluyo yaaaa.dediğin gibi bizde kaynana oluruz napalım,hem benden cadı kaynana olur haa:)):roflol:

inşallah gönlüne göre verir allah.hayırlı sağlıklı evlatlar versinde.nasılsın mide bulantın filan varmı?bende iğneyi göbekten yaptırmaya başladım.ankaradaki doktorum tatile gelmişti onların sayesinde göbekten vurdurmaya cesaretlendim.hatta kendin yap dediler ama hala kendim ypamıyorum.

X