2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

Canım yaa çok üzüldüm.ALLAH sana ve eşine sabır versin.Söyleyecek söz bulamıyorum.Umarım herşey gönlünce olur.

canım üzülme diyemiyorum çünkü o duyguyu bende yaşadım herşey batar şimdi sana tv de çıkan bir reklam bile dokunur ama şunuda unutma rabbim herzaman bizim hakkımızda hayırlı olanı verir tek tesellin bu olsun bende dünya başıma yıkıldı sanmıştım ama üç ay sonra tekrar hamile kaldım ve bir kızım oldu kendine iyi bak önemli olan sensina.s.

merhaba canım çok çok üzüldüm.lütfen kendini yıpratma Allahın bir bildiği var.birde canım böyle biten gebeliklerde mutlaka bebekte bir problem olduğu düşünülüyor.sen kendine iyi bak canım.önce sen önemlisin.Allah sana sağlıklı bebişler yine verir inşallah.Allah sabır versin canım.

günaydın arkadaşlar.umarım herkes iyidir ve umarım bundan sonra kötü haber almayız.İnşallah hepimiz sağlıkla bebişlerimizi kucağımıza alırız .bu sabah buna çok içten dua ediyorum.Allah kimseye böyle acılar yaşatmasın.

çok üzüldüm senin adına çok gecmiş olsun. bundada bi hayır vardır kendini üzme, en yakın zamnda güzel haberlerinle aramıza dönmen dileğiyle, allah sana güc versin sağlık versin kendine iyi bak

arkadaşlar günaydın uzun zamndır gelemedim yanınıza,işler çok yoğun oluyor. herkese güzle bir gün diliyorum .

arkadaşlar ben dün doktora gittim ultrasonda 8,8cm çıkdı boyumuz, ikili tarama için bugun gitmem lasımdı ama işlerin yoğunluğundan gidemedim ayın 21. ine kaldı ozamnd a13 haftalık olucam 13 haftalıkken ikili tarama yapdıran arkadaşlar varmı aranızda, benim içimde hep endişe korku var, başındna beri herşeyi dediler hep morelimi bozdular doktorumu değişdirdim, doktorum herşey gayet -normal kokrm adiyor ama ondna bile şüphe eder oldum allahım inş sağlıklı bebkler nasip eder,dün ense kalınlığına bakıp bakmadığını anlayamadım sadece herşey normal haftasında ilerliyor dedi, bebeğim çok hareketliydi cok mutlu oldum. bakalım ayın 21de tekrar gidicem inş herşey normal olur.

herkese günaydın bebişlermizle güzel bir gün daha olur inşallah.

smrisk ben doktora gittim muayene etti bana bir kağıt yazdı bebeğin o günkü değerleri vs. kilom tansiyonum. sonra al bununla git ikili testini yaptır dedi. akşam saat 6,30 du yarın yaptırayım dedim. yok dedi hemen gitmen lazım bu değerlerle.

benim doktor çok titiz değildir herşeyi yap et der bana ama bu konuda çok tititzlendi bende gittim 10 dk sonra bir labarotuvarda yaptırdım.

yani elinde değer yokken ben ikili teste geldim deme .

Son düzenleme:
kızlar hamilelerin duaları kabul olurmuş derler bugün benden dualarınızı esirgemeyin.

9 gün önce diş ameliyatı olmuştum ama dişim yine tekrarladı.

bugün yine gidiyorum ve tekrar lokal anesteziyle cerrahi mudahele yapılacak. dün akşam aglama krizine girdim bebeğime bir şey olursa diye çok korkuyorum.

ama dişim çok kötü ve yemek yiyemiyorum. kadın doğum doktorum birşey olmaz diyor ama bu kalp dinlemiyor.

ne olur dua edin de şu işten hayırlısıyla kurtulayım.

antibiyotikte kullanmam gerekiyormuş. doktorum ona da tamam dedi. zaten bir arkadaşımda kullanmıştı.

ama çok korkuyorum işte. çok kötüyüm bugün.

ne olur dua edin. artık kurtulayım tekraralamasın bebeğim için çok üzülüyorum.

Marsg korkma canım üzülme doktorlarına güven , dişin düzelmez ise bebeğin için daha kötü iltihap vücuduna geçecek o zaman çünkü, geçmiş olsun canım

Marsg korkma canım üzülme doktorlarına güven , dişin düzelmez ise bebeğin için daha kötü iltihap vücuduna geçecek o zaman çünkü, geçmiş olsun canım

of of biliyorum canım. kadın doğumcum da öyle dedi.

ama çok korkuyorum işte. akşam dedim ne olurdu bir kaç ay sonra olsaydı da bebeğime bir zarar gelmeseydi.

bundada vardır bir hayır.

Smrisk , Marsg'ın dediği gibi 2 li testini dr muayenesi ile aynı gün hemen yaptırmak zorundasın. Çünkü bebekten alınan ölçüm değerleri ile kan değerlerinden çıkan sonuçlara göre hesaplama yapılıp risk değeri bulunuyor.Bu testide 11-14. haftalar arası yaptırabilirsin yani 13. hafta geç değil , bence o gün dr a tekrar gidip ölçümleri yenileyip öyle kan vermen gerek.

marsg ekinsu cvplar şiçin tşk ederim buarada marsg sana çok gecm,iş olsun inş yakın zömanda düzelirsin . ablam zavallı 5 6 ay cekdi diş ağrısını abartısıs hergün ağlıyordu ağrıdan, inş hemen düzelirsin acil şifalar diliyorum ,,,,,

ya sorun şu dün ense kalınlığına baklıcakdı yarın sabah kan test,i için gelemem dedim doktorumd aolmaz dedi ense ölçümünden sonra kan vermen lasım dedi degrlerin net çıkması için dedi sonrada biraz düşündü ayın 21. de gel dedi daha iyi olur dedi okadar. birde şunu sorucam benim şuan 11 haftalık ve bebğin boyu 8,8cm yazıyor sizce çok büyük değilmi normali kaç acaba ggerci doktor herşey normal dedi ama işde bi korkudur almış başını gidiyor çok kötü bişey güvenememek

merhaba nmy.doktor farketmez dozajı diyor aklım çok karıştı ya.hamilelik iyi gidiyor.pek bir sorunum yok.yine bu aralar mide bulantısı başladı tam geçmişti derken.sanada geçmiş olsun.neden o kadar kötü olmuşsun birşey dedimi doktorlar?

ben 12+1 de gittim baş-popo:6,6
baş-ayak : 12 cm di.

5 gün de önde gözüküyordu bebeğimiz. 12+6 gözüküyordu.

marsg çok geçmiş olsun.inşallah diş ağrın bir an önce geçer.ben dua ediyorum senin için.

Bence boyu normaldir sen onu kafana takma , doktora güvenmekte çok önemli, eğer içinde hep böyle şüpheler duyacaksın ileride seni daha da tedirgin eder, daha yolun başındayken başka bir dr dene derim.

bakalım artık allahdan hayırlısı. ekin bu doktorum çok iyi belki ama ben başındna beri hep kötü haber aldım ve bu doktorumda sağolsun beni hep sakinleşdirdi tsetler üzerinde yazarak çizerek bana izah etti yok iyi bi doktor sorun bende benim piskolojim bozuldu,,,,

sizdede varmı bilmiyorum çok alınganım kimseye tahammülüm yok ağlıyorum bu türşeyler hamilelikde doğğalmış ama cok tuhaf şeyler normalde hiç duygusal değilimdir ağlmayı sevmem kolay kolay ağlıyamazdım şimdi ise en ufak şeyde içim doluyor ve ağlıyorum.

Bu duruma üzülme canım yakında geçer merak etme, benim de öyleydi durup durup ağlıyordum , normal bunlar, ama geçti benim seninde geçicek

hepimiz çok korkuyoruz da o yüzden.

keşke az okusaydım az bilseydim diyorum bazen.

her gün birşey öğrendim ve korkularım arttı.

tek derdimiz bebeğimizi kaybetmemek, sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek bu da bizi çok yoruyor.

kendi kendimizi yıpratıyoruz. belki bebeğimizide. hatta eşimizi .

allah yardımcımız olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…