2009 nisan annelerinden hazır mama takviyesi yapan var mı?

kızlar biz 25 günkük olduk 15 günlükken az kilo aldığımız için mamaya başladık 60 dan 90 a çıktık mamada günde 2 defa şimdi daha çok istiyo ve göğsümden süt akmasına rağmen bol bol yetmiyo tam doymuyo sanırım sütüm yaramıyo çocuğa ne yapıcam bilmiyorum :KK43: çünkü dünden beri memede saatler geçiren çocuk ağzına alıp en fazla 10 dk emip sürekli ağzından çıkarıp bağırıyo ooof neden bööle yapıyo yaa :KK43: biberona mı alıştı acaba ne yapıcam bilmiyorum en kötü ihtimal kalan 5 ay daha sütüm gelirse sağıp da vereyim di mi memeyi şimdi bırakırsa..hem biberondan sütümü içerse daha çok içer sanırım noolur yardım edin çok ihtiyacım vaar :KK43:

kızlar biz 25 günkük olduk 15 günlükken az kilo aldığımız için mamaya başladık 60 dan 90 a çıktık mamada günde 2 defa şimdi daha çok istiyo ve göğsümden süt akmasına rağmen bol bol yetmiyo tam doymuyo sanırım sütüm yaramıyo çocuğa ne yapıcam bilmiyorum :KK43: çünkü dünden beri memede saatler geçiren çocuk ağzına alıp en fazla 10 dk emip sürekli ağzından çıkarıp bağırıyo ooof neden bööle yapıyo yaa :KK43: biberona mı alıştı acaba ne yapıcam bilmiyorum en kötü ihtimal kalan 5 ay daha sütüm gelirse sağıp da vereyim di mi memeyi şimdi bırakırsa..hem biberondan sütümü içerse daha çok içer sanırım noolur yardım edin çok ihtiyacım vaar :KK43:
canım kesinlikle söylediğin gibi yap. önemli lan sütümüzü maksimum almaları. ben de emziriyorum ama göğsümdeki sütün tamamını bitirmiyor kızım tam çekemiyor. ben de kalanı sağıp veriyorum. bi şekilde geçecek bu 5 ay işte napalım

kızlar
bebeklerinizin boyu ne alemde

benimki doğduğunda 50 cm idi... şimdi 24 günlük 54 cm oldu .....

sizinkiler nasıl ,....... ayda 5 cm uzar diye duymuştum .

Kızlar moralim çok bozuk.Bebeğim kilo almıyor.Sütüm de var ama niye almıyor anlamıyorum.Öyle huysuz bi hali yok.Uyku düzeni de güzel ama hala doğum kilosunda.Zaten küçük doğmuştu.Doktoru doymayan bir bebek hali yok mamaya başlamayın,1 hafta daha bekleyelim diyor ama ben bekleyemeyeceğim galiba.Siz ne dersiniz?

kizlar kiloyu bos verin mamanin yapacagi kiloyu da bosverin doktorlar prof lar bas bas bagiriyo sadece anne dutu diye bi bildikleri var demek ki BENANBER CANIM azicik daha sik disini bebegin huzurluysa bosver belki o fit gorunmeyi seciyo dimi ama anormal bi durum yoksa yazik olur bacim

Çiçek maşallah Can'a,iyi beslemişsin.:nazar: Biz de dün 1 aylık olmuştuk,Doğum kilosu 3480 gr dı,dün tartıldı,4420 gr olmuş,dr kilosu iyi dedi,ben de sütüm yetmiyor die düşünüyordum,ama sütün yaramış,mamaya gerenk yok dedi dr.Biz çok ağladığında yetmiyor die günde 1 kez 60cc veriyorduk,ama 3 gündür ona da gerenk kalmadı.

ceyocum sevindim senin adına benim süt azar azar gelmeye başladı bakalım çok umudum yok ama idare edioruz

bence hiç bekleme canım bizimki hem mam hem meme devam edio haftada 400-500 gram alıyoruz

Ooo maşallah Can'a.Darısı beninkinin başına.Dayanamadım dün verdim mama.Günde 1 öğün vermeyi düşünüyorum.

kizlar kiloyu bos verin mamanin yapacagi kiloyu da bosverin doktorlar prof lar bas bas bagiriyo sadece anne dutu diye bi bildikleri var demek ki BENANBER CANIM azicik daha sik disini bebegin huzurluysa bosver belki o fit gorunmeyi seciyo dimi ama anormal bi durum yoksa yazik olur bacim

Eysan canım aslında o kadar haklısın ki.Ama ben dayanamadım.Yani hiç normal gelmiyor.Evet süt var, bebek doyuyor gibi görünüyor ama belki de sütün kalitesi düşük ve oğluma yaramıyor.Yoksa biraz olsun alması gerekmez miydi?Çok sağol tatlım fikir verdiğin için.

kızlar bu amam meselesine bu kadar takılmayın bence... bende hiç emmeişim gayette sağlıkloıyım, hatta grip bile çok nadir olurum.. ne yapalım yani, sütümüz var da biz mi vermiyoruz sanki... gerçi 2 gündür bende mamayı azalttım biraz daha çok emzirmeye çalışıyorum sanki böyle yapınca sütümde arttı gibi... ya sizler sağınca ne kadar çıkıyor toplam 2 göğüsten, bir de ne kadar sıklıkla sağıyorsunuz, ben geceleri için sağıyorum da gün boyu biriktirip geceleri onu içiriyorum hem böylece daha uzun süre uyuyo karnı da tok olduğu için

mama bebişleri acayip şişiryor benim sütüm gitmişti bir ara mama verdim 1 gün 1 gece
3 gün sonra doktora gşittik ve 3 günde 400 garama amış yaklaşık doktor mama verdiğimi anladı
sütüm yetmiyor diye bişey yok dedi

ne zaman isterse emzir dedi
ona yeter dedi

ama bazen gece şöle deliksiz 3-4 saat uyumak istiyor insan o zamanda bir kere mama verririm ne olmuş

bende hiç meme emmemişim ne yazıkki ama o kdr iyi bakmışlarki bana bende kolay kolay hasta olmam sağlamım.

öncelikle herkezlere merhabalar arkadaşlar benim bir sorum olacak sütüm yetmediğinden daha doğrusu gelmediğinden mama veriyordum 1 öğünü bölerek gün içinde sürekli azar azar veriyordum hemde ama bu ara maşallah sütüm gelmeye başladı ve daha sıklıkla emziriyorum yalnız bişey oldu bebeğin yüzünde isiliğe benze sivilce gibi bişeyler çıktı annemler sütüm yaradığı için olduğunu söylüyorlar isilik değilmiş gün geçtikçe de çoğalıyo gibi mamayı hiç değiştirmedik ekstra bişey vermiyoruz neden böle oldu anlamadım salı günü kilo kontrolüne gittiğimizde doktorla paylaşıcam ama aranızda bilen var mı diye sorayım dedim..........

ARKADASIM AZ YADA COK bebeklerde oluyor su minicik kizartilar dimi kucuk sulu
benimkininde var bizde et degisimi derler vucut kendini yenilediginden birde sutun yaradigindan derler bizdede eger asiriysa kirem falan sur rahatlasin doktora sorunca tabi
bide bebegi cok sarip terletincede oluyo bence son sik daha dogru kasinirsa bebegin agzi kopuruyo ordan anlarsin ok

kizlar bu arada sutunuzun gelmesine cok sevindim demistim demek kustahlik olur ama hakli cikmama seviniyorum insalllah sutleriniz fiskirsin da bebeler yemeyi yetistiremesin kocaman olsunlar tez zamanda hadiiiiiiiiiiiiiii masallah

öncelikle herkezlere merhabalar arkadaşlar benim bir sorum olacak sütüm yetmediğinden daha doğrusu gelmediğinden mama veriyordum 1 öğünü bölerek gün içinde sürekli azar azar veriyordum hemde ama bu ara maşallah sütüm gelmeye başladı ve daha sıklıkla emziriyorum yalnız bişey oldu bebeğin yüzünde isiliğe benze sivilce gibi bişeyler çıktı annemler sütüm yaradığı için olduğunu söylüyorlar isilik değilmiş gün geçtikçe de çoğalıyo gibi mamayı hiç değiştirmedik ekstra bişey vermiyoruz neden böle oldu anlamadım salı günü kilo kontrolüne gittiğimizde doktorla paylaşıcam ama aranızda bilen var mı diye sorayım dedim..........

cnm benim bebktede aynısı oldu aynen annem sütün yaradığı içi dedi inş.da öledir

kizlar bu arada sutunuzun gelmesine cok sevindim demistim demek kustahlik olur ama hakli cikmama seviniyorum insalllah sutleriniz fiskirsin da bebeler yemeyi yetistiremesin kocaman olsunlar tez zamanda hadiiiiiiiiiiiiiii masallah

amiiiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnnnnn

bizimkindede oldu biraz benim annemde dedi ki.. bebek etleniyor.. kilo alıyor yani demek dedi :)

hadi bakalım hangi annenin dedği :))

bu arada benim bebk de kilo almmaış
doğumdan beri 150 gr... 24 günlük... doktor bazen "anne bebkuyumu geç olabiliyor" dedi.. şimdilerde süt de geliyor.. kilo almayısı canımı sıktı anlicanız

ben doktora sordum o kızartıları dediki sütünüzden geçen lohusa hormonu yüzünden olur zamanla geçer dedi

X