2009 nisan annelerinden hazır mama takviyesi yapan var mı?

galatea kaç günlük oldu seninki şimdi? bi de toplam kaç öğün veriosun mama ve meme?

aprilcim napiim gülüm idare etmeye çalışıoruz hatırlıosundur benim ateşim 40lara çıktı doğumdan sonra günlerce süründüm aslında sütüm iyi geliodu ama doktorun verdiği antibiyotikler yüzünden süt çok azaldı şimdi toparlamaya çalışıoruz.bu arada sizin gece uykuları ne durumda?

bende gece yatmadan mama veriyorum bi de eğer öğlen emdiği halde uykuya dalamıyosa gece verdiğiin yarısı kadar 30 cc yani veriyorum bazen yarın tartılmaya gidiyoruz inşallah iyi kilo almıştır kızım
gecede 2 saatte bir uyanıp 1 saat emme ve kucak yapıyoruz sonra tekrar uyuyoruz uyuyabilirsek benneyaptımki

kizlar valla okuduklarima inanmak istemiyorum ama gercek oldugununu bilerek de cok uzuluyorum ben mamaya cok direndim ve kazandim gerek kaynanam gerekse esim cocuk her agladiginda acaba mamayami baslasak dediler her yeni dogan gibi oglumda en uzunu 30dk olmak uzere araliklarla emiyordu gelisimi iyidi ama pek uyuuyor agliyordu kimseyi dinlemedim doktorum haric doktor sakin dedi sakin 4aydan once memeden baska birsey verme su bile
evet ben cok zorlandim yaka iyinesi gibi devamli gogsumdeydi ama ben kazandim birakmayin anne olmak kolay degilayrica her cocuk bir olmaz kimi uyanmaz kimi uyumaz kimi saatlerce yer memeden ayrilmaz kimi 5dkda doyar bilemezsiniz ayrica sut yetmemesi diye birseyde yok butun doktorlara sorun ayni cevabi alirsiniz
4aya kadar sadece anne sutu
mamaya baslayanlar terketmek icin gec degil
inanin faydasini goreceksiniz

eysancım haklsın tabiki. hepimiz biliyoruz anne sütünün ne kadar gerekli olduğunu. böylesi zaten inan çok zor. sürekli süt sağmak makineyi kapları sterilize etmek. beslenirken uzun sürerse soğuyan sütü ya da mamayı ısıtmak. gece kalkıp mama yapmak.göğsümüzde her zaman hazır olan sütü vermek en kolayı. o kadar çok istiyorum ki sadece emzirmeyi. bütün gün göğsümde olsun önemli değil. ama herkes bir olmuyo sanırım.sütüm yetersiz işte. aç kalıyo kızım. bu yüzden çok kilo kaybettiği ve sarılık olduğu için başladık mamaya. yoksa biz de başlangıçta direndik ama olmadı. gerçekten tek duam sadece beni emmesi. inşallah zamanla o da olur

aliyecim kilo kaybi fark edildiyse ve doktorun onerdiyse amenna ama fark ettiysen ben ben esim ve kaynanam mi ornek gosterdim yani demek istedigim danisilmadan hissi davranarak verilen mama
ki ac sanilarak mamaya baslanan cocuklar yarin acisini cekebilir
sadece agliyor herhalde ac denerek mama verilmez verilmemeli ben buna dikkat cekmeye calisiyorum
evet her cocuk bir olmaz kimidezayif olur ama anne sutunun verdigi direnci mama ne takviyeli olursa olsun veremez ki bende mamayla buyuyen ve cezasini agir odeyenlerdenim
tabi her bebek bir olmaz herkes in mamaya tepkisi benim gibi olmaz
curretimi bagislayin ama belki 1kisi bile fikrini degistirse yeter tecrubemi paylasmak istedim haddim olmayarak karariniza elestiri yaptim hakkinizi helal edin
belki iyi ifade edemedim kendimi

doğru ama ben antibiotik kullandıktan sonra resmen bol bol gelen sütüm bitti demin 2 göğsümü de sağdım 25 cc zorla çıktı şaka gibi yaa neye yeterki

cicek canim antibiyotigi kesebilirsen bol bol sag mesela saat basi yesil yaprakli sebzeleri suyu arttir balli dut hosafini bulgur pilavi ve ayranida tavsiye ederim suyuda sicak icersen daha cabuk gorursun faydasini ALLAH YARDIMCIN OLSUN

eyşan başkalarının sözünü dinleyerek mama vermek yanlış haklısın ama bende dr az kilo almış sarılıkta çabuk geçsin dediği için mamaya başlayanlardanım dr tavsiyesi yani bi de benim dr her emzirmeden sonra mama ver dedi ama ben direnip sadece çocuğa süt yetmeyince ağlayınca veriyorum mamayı günde 1 ya da 2 ama kuzum büyüdükçe daha da doymuyo artırıcam sanırım :KK43: bi de her denileni yedim yiyorumda hiç aç kalmamamız gerekiyomuş dr dedi üstüne 1 kilo bile almışım ama dediğim gibi kızım büyüdükçe daha çok emmek istiyo bi gün benim de sütüm yeter inşallah ya da 6 ay emsin mama takviyelide olsa yeterki önemli olan o

çiçek ben aptamil 1 kullanıyorum doktor onu sölemişti. birde bulgur pilavından bahsetmişsiniz o gaz yapmaz mı? sütüm artsın diye sürekli kayısı hoşafı içiyorum. bulgur pilavını çok severim eğer gaz yapmıyacaksa çokça yerim ama gaz yapar diye biliyorum. geçenlerde 1 tabak mercimek çorbası içtim diye kızım gazdan mahvoldu. bu arada arkadaşlar günde 15 cc papatya çayı ve ıhlamur karıştırıp veriyorum hem gazını çok rahat çıkarıyor hem bebeğimi çok rahatlatıyor hele gece yatmadan önce veriyorsam o gece uykusuda çok derin ve huzurlu oluyo.

bebiişlerin günde20-30 gram olması gerekiyormuş
doğumdan sonra şişliklerin inmesiyle biz 185 gram kaybetmişiz doktor normal olduğunu söledi

ben hastanede hep mama verdim çünküğ sütüm gelmnedi anca eve gelince geldi şükür bazen çok inat ediyor çok ağlıyor dayanamıyorum 30cc mama veriyorum milupa pre aptamil veriyorum

kızlar biz bugün doktora gittik aptamil 1 e devam sütün yanında ttaaki süt gelene kadar napalım idare edicez artık bi şekilde. sinemsin bebişe bizim doktor bitki çayı verdirmio sen sordun mu doktoruna?

kizlar valla okuduklarima inanmak istemiyorum ama gercek oldugununu bilerek de cok uzuluyorum ben mamaya cok direndim ve kazandim gerek kaynanam gerekse esim cocuk her agladiginda acaba mamayami baslasak dediler her yeni dogan gibi oglumda en uzunu 30dk olmak uzere araliklarla emiyordu gelisimi iyidi ama pek uyuuyor agliyordu kimseyi dinlemedim doktorum haric doktor sakin dedi sakin 4aydan once memeden baska birsey verme su bile
evet ben cok zorlandim yaka iyinesi gibi devamli gogsumdeydi ama ben kazandim birakmayin anne olmak kolay degilayrica her cocuk bir olmaz kimi uyanmaz kimi uyumaz kimi saatlerce yer memeden ayrilmaz kimi 5dkda doyar bilemezsiniz ayrica sut yetmemesi diye birseyde yok butun doktorlara sorun ayni cevabi alirsiniz
4aya kadar sadece anne sutu
mamaya baslayanlar terketmek icin gec degil
inanin faydasini goreceksiniz

Eysancım sana kesinlikle katılıyorum. Okurken bende ayne şeyleri düşünüyodum. hatta anneme bile söyledim. Ya daha 10-15 gün oldu tabiki sütümüz fışkırmicak bende direniyorum şu an ve yarada olsa vericem ben meme. Biz şimdi pes edersek bu bebekler 2-3 aylık olunca napıcaz? Nası doyurucaz. Lütfen dayanın bencede. Bizim dr.da dedi 1 ay deniceksin dedi kendini emzik gibi hissedebilirsin ama asla pes etme dedi her mızıldadığında meme ver, illaki doymak için emmezler şu an haz duygularını tatmin içinde emerler. Kucağına al sev kucağa alışır diye düşünme dedi. Ve bende bunlara katılıyorum. 1 aylık olsunlar bi bakalım kaç kilo alıcaklar gelişemezlerse ok. o zaman tabiki ek bişeylere bende başvurucam ama şu an çok erken bence! Ayrıca sütümüz emzirdikçe artıcak bişey. Süt yetmez diye bişey şu an yok bence...Ağlıyo olmaları aç olmaları demek değil. Lütfen yanılmayın. Zaten ceviz kadar mideleri var.:emir_bebek:

arkadaşlar bunları okudukça tek olmadığımı sadece benim bu sorunları yaşamadığımı anlıyorum .... biraz olshun içim ferahladı... sizinde sütünüz damla damla mı geliyorrr. benim bir yada iki delik açık göğsümde sizlerin ne kadar delikleriniz açık..... yazarsanız sevinirim..

bir şey daha ...... el pompasıyla sağıyorum 25-30 dk da. 40 cc çıkıyor göğsümden ama bazen bu süre 1 saatide buluyor sizce ii mi buu........

çiçek çiçek..............

antibiyotik kullandım demi,şsin neden kullandın........ bende kullanıyorum masit başlangıcı varmış( iltihaplanma) acaba benimde sütüm azalır mıı şilacının adı neydi..

aliyecim kilo kaybi fark edildiyse ve doktorun onerdiyse amenna ama fark ettiysen ben ben esim ve kaynanam mi ornek gosterdim yani demek istedigim danisilmadan hissi davranarak verilen mama
ki ac sanilarak mamaya baslanan cocuklar yarin acisini cekebilir
sadece agliyor herhalde ac denerek mama verilmez verilmemeli ben buna dikkat cekmeye calisiyorum
evet her cocuk bir olmaz kimidezayif olur ama anne sutunun verdigi direnci mama ne takviyeli olursa olsun veremez ki bende mamayla buyuyen ve cezasini agir odeyenlerdenim
tabi her bebek bir olmaz herkes in mamaya tepkisi benim gibi olmaz
curretimi bagislayin ama belki 1kisi bile fikrini degistirse yeter tecrubemi paylasmak istedim haddim olmayarak karariniza elestiri yaptim hakkinizi helal edin
belki iyi ifade edemedim kendimi
eysancım sen de sakın beni yanlış anlama. seninle o kadar aynı fikirdeyim ki.galiba ben de doğru ifade edemedim kendimi.kilo kaybını dr fazla bulup mama ver demesine rağmen acaba dinlemeyip sürekli emzirsemiydim diye düşünüyorum şu anda. sen bize göre tecrübelisin sonuçta.neyse ama hala umudum var inşallah sadece göğsüme döner kızım.

arkadaşlar bunları okudukça tek olmadığımı sadece benim bu sorunları yaşamadığımı anlıyorum .... biraz olshun içim ferahladı... sizinde sütünüz damla damla mı geliyorrr. benim bir yada iki delik açık göğsümde sizlerin ne kadar delikleriniz açık..... yazarsanız sevinirim..

bir şey daha ...... el pompasıyla sağıyorum 25-30 dk da. 40 cc çıkıyor göğsümden ama bazen bu süre 1 saatide buluyor sizce ii mi buu........
benim de aynı yarım saat sağıyorum 40 cc çıkıyo. ama artık sağmıyorum. her istediğinde emziriyorum kızımı. bıraktığında hala aranıyosa mama veriyorum

X