2009 nisan annelerinden hazır mama takviyesi yapan var mı?

çiçek
geçmiş olsun öncelikle... benim antibiyotik göğüs iltihabı i içindi... mastit başlangıcı var dedi bide sütüm boldu demişsin ya ; süt deliklerinden fışkırıyormuydu yoksa damla şeklinde mi geliyordu.

benim süt damla şeklinde 1 yada 2 delikten geliyor......

gece nöbetinden merhabalar artık muhabbetlere katılamasamda bu konuya yazmak istedim.
benim 5 gün sütüm gelmedi,mecburen mama verdik humana pre kullandık,tabiki sütümüz olmayınca bebiş sarılık oldu küvözde 48 saat kaldı,Allah tan odada yanımıza koydular küvözü yoksa dayanamazdım heralde
fototerapi yapıldı ancak sarılık iyileşene kadar ışık bu sefer bebeğe zarar verdi,2 gün baygın yattı,şimdi dünden beri kendimizi toplamaya çalışıyoruz.
dün ilk defa meme emdi.çok kilo kaybetti doğum kilosuna gelmeye çalışıyoruz..

çiçek
geçmiş olsun öncelikle... benim antibiyotik göğüs iltihabı i içindi... mastit başlangıcı var dedi bide sütüm boldu demişsin ya ; süt deliklerinden fışkırıyormuydu yoksa damla şeklinde mi geliyordu.

benim süt damla şeklinde 1 yada 2 delikten geliyor......

canım benim bayaa sütüm vardı çok sevinmiştim ama antibiotik kutusunun bitişinedoğru benim memelerde söndü. bööle şiş balon gibilerdi ne güzel.

günaydın herkezlere ......... alfasilini bende kullanmıştım sizlerin sölediğine göre belkide antibiyotikten gelemedi benimde sütüm faranjitim vardı benimde 39 lara çıktı ateşim .....
bu arada çiçekçim doktor sölemedi bitki çayı felan ben sordum vermeseniz daha iyi dedi ama ... ama diyerek açık kapı bıraktı ben 15 gündür veriyorum zararını görmedim aksine faydasını gördüm bide büyüklerede güvenmek lazım hep vermişler bizlere yakın zamanda doğum yapan bir arkadaşımda bebeği 10 günlükten beri rezene çayı vermiş hatta doktoruda verebileceğini sölemiş acıbadem hastanesine gidiyorlardı ama doktorunu bilemiyorum oda aynı şekilde değil problem çok rahatlığını yaşadı hatta banada o önerdi....

canım benim bayaa sütüm vardı çok sevinmiştim ama antibiotik kutusunun bitişinedoğru benim memelerde söndü. bööle şiş balon gibilerdi ne güzel.[/QUO

inşallah düzelir ümidini kesme emzirmeye devam.

ben inatla emziriyorum iki gündür güzel geliyor. dün sadece bir kere mama verdim... pes etmek yok

sinamsin cok gecmis olsun cok uzuldum
ALLAH YARDIMCIN OLSUN
AMA insallah gecek bu zor gunler
sarilik icinde zor biliyorum ama gogsune bantlamiscasina emzir yemesede zorla memeyi agzina sik sut gider cok uyuyodur simdi 30dk yi gecirmeden burnuna bi cimdik at uyandirip ver memeyi
ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN

günaydın herkezlere ......... alfasilini bende kullanmıştım sizlerin sölediğine göre belkide antibiyotikten gelemedi benimde sütüm faranjitim vardı benimde 39 lara çıktı ateşim .....
bu arada çiçekçim doktor sölemedi bitki çayı felan ben sordum vermeseniz daha iyi dedi ama ... ama diyerek açık kapı bıraktı ben 15 gündür veriyorum zararını görmedim aksine faydasını gördüm bide büyüklerede güvenmek lazım hep vermişler bizlere yakın zamanda doğum yapan bir arkadaşımda bebeği 10 günlükten beri rezene çayı vermiş hatta doktoruda verebileceğini sölemiş acıbadem hastanesine gidiyorlardı ama doktorunu bilemiyorum oda aynı şekilde değil problem çok rahatlığını yaşadı hatta banada o önerdi....

bizimki de gazlı bi bebek napsam acaba ne kadar vermek lazımki

inşallah düzelir ümidini kesme emzirmeye devam.

ben inatla emziriyorum iki gündür güzel geliyor. dün sadece bir kere mama verdim... pes etmek yok

bende emziriorum sanki azcık farketti birkaç günde gibi:)

çiçekçim10 cc lik ıhlamurla papatya kaynatıp veriyorum içine 1 damla limon sıkıyorum o kadar çok şükür gaz problemimiz olmadı hiç....
eyşan teşekkür ederim çok saol kızımı mümkün mertebe emziriyorum ama bahsettiğim gibi sütüm yok şimdi bulgur pilavı yemeye başladımda yavaş yavaş gelmeye başladı bende daha çok vermeye başladım dünden beri

Aslında kızlar sÜt yok deĞıl. EĞer meme baŞlarınız yaralıysa yaradan Çıkamıyor sÜtler .......... Eee halıylede bebek fazla ememıyor. SÜt Çekılıyor......... Bence ondan .sadece benım teorım :))

bana katılan var mı........

uçları nasıl ii yaptınız benimkiler hala nasırlı gibi hala yarılıyor.. bizimki emmesini beceremiyor mu napıyor anlamadımki ....... gerçi ilk günlere nazaran daha ii durumda

kızlar bende mama verıyorum gunde bazen bır bazen ıkı oluyor gecede 1 defa vermeye calısyorum genelde emzırıyorum ama mamayı yıyınce rahat bı uyuyor oglusum yoksa uyumuyor.cogunluk kendı sutumu vermeye calısıyorum ama mamasızda olmuyor ac kalıyo kuzum sankı..aptamıl kullanıyorum.demekkı bu konuda tek sıkıntı ceken ben degılmısım

süt emdikce gelen birsey (cogalan).. ilk 4-5 gununde saat basi emzirdim uyandirdim emzirdim goguslerim yara oldu aglayarak emzirdim ama smdi 10 gunluguz ve sutum bebise yetiyor fazlasida akiyor walla.. bence mamadan once surekli yilmadan emzirmeye calisin kizlar..

2, kez anneyim.meme ucu yarası yine oluştu.garmastan diye bir krem kullanıyorum iyi geliyor.çiçek özlerinden yapılmış doktorum rahatlıkla kullanabileceğimi söyledi.bebişime içim sızlayarak günde 1 yada 2 kez şu doğal akışlı biberonla aptamil mama veriyorum.

X