2009 nisan annelerinden hazır mama takviyesi yapan var mı?

rezene biraz anason bir kaç karanfil ve tarçın kabuğu bunları sıcak suyla demleyip günde 1 lt içiyorum bebekte gaz olmuyor bulgur mercimek yediğimde yemeğin hemen arkasından içiyorum deneyin arkadaşlar süt yapan besinler aynı zamanda gazda yapıyor büyük bir kaos analığın zorluğu herhalde

he birde nursen harveys eczanelerde satılan bitkisel ilaç var gaz için sabah akşam beni emdikten sonra içiriyorum onunda yararı oluyor

canım bulgur pilavı gaz yapar ..bebişi sıkıntıya sokabilirsin ...helva ve hurma süt artırıcı besinler bir de Humananın bir çayı var bana çok iyi geldi...
bulgur pilavı benimkinde gaz yapmadı.hatta soğanda yiyorum ama üstlerine bir tutam kimyon serpiyorum belki etkisi vardır.humana da içmiştim ama bunlar kadar etkili olmadı.

kızlar şu pompa kullanmanın amacını anlatırmısınız. Ben oğlum emdikten sonra çekiyorum ama çok az geliyo bgün 2 sefer çektim toplam 55 cc çıktı çok az dimi. Yada emmeden mi çekmem gerekiyor elektirikli pompa kullanıyorum acaba hepsini çekmiyormu sütün.günde 2-3 kez mama veriyorum eğer sütüm azsa nasıl oluyada kilo alıyo çocuk 1 ayda 1200 gr aldı anlamadım gitti ...Birde pompayla hergün sağmam gereklimi??????

sizinde bebeğiniz ağlayınca morarıyor mu .. allah korusun kalp hastalıklarında öyle morarma olurmuş internetten araştırdım ama kalp hastalıklarında diğer belirtiler yok ama morarma var sadece......

canım benimkide ağlarken morarıyor dün hastaneye götürdüm hiç bişey çıkmadı şükür.
Eğer ağlarken dudakları morarıyorsa ve aynı zamanda terliyorsa daha çok risk var demektir.İçin rahat olması için götür bence...

arkadaşlar benim bebiş doymuo o yüzxden uyumuyo die gece yatmadan ve günde bi öğün daha hazır mama takviyesi yapmaya başladım böylelikle gece 12 de 60 cc hazır mama yedirip üstüne 15 dakika emzirince 4 saat uyumaya başladı hiç uyumayan bebek. e bizde rahat bi uyku yüzü gördük hemde bebeişin karnı doyuyo bu arada benim zavallı memeler doluo bebek bi öğün emmeyince yani bence iyi oldu. siz neler yapıyorsunuz?

selam çiçek allah bağışlasın oğlun çok şeker.nasılsın umarım hatırladın benım evliik yıldönümümde dogum yapacaktın.ben erken gırdım sezeryana acılen nısan 3te dogdu kızım.benım duruurm daha vahım benım tek göğsumu emıyor sadece dogdugundan beri.hala ugrasıyorum ama almıyor dıger gogsumu.zaten sut falanda gelmez oldu kurudu gıttı sagmakta fayda etmedı bır sure sonra.mecburen mamaya başladık bızde.tek gogsumu emıyor sonra 60cc mama verıyorum zor bıtırıyor.sankı butun sutun tek gogsume toplandınormalde bu ayda 120 yemesı gerek aslında ama doyuyor kılosuda normal çok şükür.ve şuanda4-5saat uyuyor önce meme sonra mama verıyorum.benı sıkan noktada 4-5saat uyuması hele 2gundur sureklı karnı doyuyor 1saat uyanık kalıyor sonra tekrar dalıyor.acaba normalmi.bende apt 1le başlamıstım ama kakasını 1gun bekletıp oyle yapıyordu dr aptamıl conformılı onerdı gazlı ve kabızlık çeken bebekler için daha uygunmus.gerçi 3gun yapmazsa öyle kabız denıyor ama. bızde ona geçtık.acaba mamayı değiştirincemı uykusu boyle oldu.neyse çok uzattım.kendıne iyi bak oğluşunu kokla benım yerıme.öpüyorum:1hug:

kızlar şu pompa kullanmanın amacını anlatırmısınız. Ben oğlum emdikten sonra çekiyorum ama çok az geliyo bgün 2 sefer çektim toplam 55 cc çıktı çok az dimi. Yada emmeden mi çekmem gerekiyor elektirikli pompa kullanıyorum acaba hepsini çekmiyormu sütün.günde 2-3 kez mama veriyorum eğer sütüm azsa nasıl oluyada kilo alıyo çocuk 1 ayda 1200 gr aldı anlamadım gitti ...Birde pompayla hergün sağmam gereklimi??????

sütünün yetmediğinide nerden çıkardın.maşallah gayet iyi sütün var demekkı.bebegın gogsunu emmıyormu yoksa çalışıyormusun neden pompa kullanıyorsun onu anlamadım canım açıklarsan eger daha çok yarıdmccı olurum.eger bebegın emdıkten sonra 55cc sutun çıkıyorsa gayet yeterli demekkı.doymuyrmuda mama verıyorsun.normalde bebegın kılo alışına bakarak mama takvıyesı yapılır.ayda 900ıle1200 gr alması normal bence sutun yetıyor mamay bırak sureklı emzır.pompanın amacına gelınce eger çalısıyorsan yada bebegın memenı almıyorsa ozaman sagıp vermelısın yada bebegın sutu tam emıp boşaltamıyor ve doymuyorsa sagıp ver.

sütünün yetmediğinide nerden çıkardın.maşallah gayet iyi sütün var demekkı.bebegın gogsunu emmıyormu yoksa çalışıyormusun neden pompa kullanıyorsun onu anlamadım canım açıklarsan eger daha çok yarıdmccı olurum.eger bebegın emdıkten sonra 55cc sutun çıkıyorsa gayet yeterli demekkı.doymuyrmuda mama verıyorsun.normalde bebegın kılo alışına bakarak mama takvıyesı yapılır.ayda 900ıle1200 gr alması normal bence sutun yetıyor mamay bırak sureklı emzır.pompanın amacına gelınce eger çalısıyorsan yada bebegın memenı almıyorsa ozaman sagıp vermelısın yada bebegın sutu tam emıp boşaltamıyor ve doymuyorsa sagıp ver.

Çok teşekkür ederim canım. Ben çalışmıyorum 6 ay izin aldım sırf sütümü vermek için 50cc 4 saat arayla 2 sefer ve her iki göğsümden sağdığım zaman çıkıyor yani o nedenle az buluyorum.pompayıda süt kanallarım tıkanmasın diye almıştım yani kalan sütü sağmak ve sütün sağdıkça çoğaldığını düşündüğüm için kullanıyorum. Ama hergün sağmam gereklimi yani derdim sütümü çoğltıp mama vermemek .Malesef mama vermediğim zaman çok ağlıyor ben günde 3 kez ( sabah -öğl-akşam )mama veriyorum gece hep emiyor. Sabah veya güniçinde resmen mamaya saldırıyor verdiğimde o yüzden sütümün yetmediğini düşünüyorum..İşte böyle canım sen neler yapıyosun sorun yoktur umarın sende :Saruboceq:

Çok teşekkür ederim canım. Ben çalışmıyorum 6 ay izin aldım sırf sütümü vermek için 50cc 4 saat arayla 2 sefer ve her iki göğsümden sağdığım zaman çıkıyor yani o nedenle az buluyorum.pompayıda süt kanallarım tıkanmasın diye almıştım yani kalan sütü sağmak ve sütün sağdıkça çoğaldığını düşündüğüm için kullanıyorum. Ama hergün sağmam gereklimi yani derdim sütümü çoğltıp mama vermemek .Malesef mama vermediğim zaman çok ağlıyor ben günde 3 kez ( sabah -öğl-akşam )mama veriyorum gece hep emiyor. Sabah veya güniçinde resmen mamaya saldırıyor verdiğimde o yüzden sütümün yetmediğini düşünüyorum..İşte böyle canım sen neler yapıyosun sorun yoktur umarın sende :Saruboceq:

canım emdıkten sonra sağdıgın sutu verıncedemı doymuyor.anadıgım kadarıyla emdıkten sonra 50cc çıkıyorsa egersutun yeterldır.sen bırde hiç emzırmeden sağ bakalım kaç çıkacak 120-150 çıkarsa iyidır sutun.onemlı olan toplam nekadar sut geldıgını bılmek.bırde zaten sutun bol kısmı ılk emerken gelır onu bıtırıyodur senın ufaklık sonlara dogru emmek zorlasında bırakıyodur kesın yaramaz.bırde bebegını 2saate bır emzır .emzırmek daha çok süt getırır.pompa nekadarda olsa bebegın emiş gucuyle çektıgını çekmıyor.mamayı nekadar verıyorsun kaç ml.verıyorsun.benım kızım tek gogsumu emıyor canım emdıkten sonra 60ml yapıp verıyrum sadece.90 versem bıtıremıyor.bır mucıze olsada dıger gogsumdende sut gelse kızımda emze keşke.mama verrmeyı istemıyorum zaten kızımda mamadan çok benı emmeyı ıstıyor.bıberonuda dr.brown's damlalıklı olanını kullan az akıyor ane memesı gıbı oda ozaman memenıde bırakmaz.sen dedıgım gıbı emzırmeden bır sag bakalım kaç çıkacak

arzuer bırde canım bebegın emdıgı surece süt kanalların tıkanmaz.sen sağmadan 2saat arayla sureklı ver gögsunu o emdıkçe sütün de çogalır.rezene çayı bol su iç.alıyorum senı doymayınca tabıkı mecburen ama verıyorsun kıyamıyorsun ama mamanın arkadan gelecegını bıldıgı için gogsunu tam emıp doymuyor olabılır bak emdıkten sonra 50cc çıkıyor dıyosun demekkı kerata hepsını emmıyor.kılosu maşallah iyi canım.bence bıraz sık dısını en azından 1gun dene mamayı vermeden ve gogsunu sagmadan bır gun boyunca sadece memenı ver emsın aglasada bır guncuk ıdare et.ben emınım senın sutun yeterlı bebegın mamaya alışmıs sadece dıye dusunuyorum.anne sutunden daha ıyısımı var keşke benımde senınkı gıbı olsa hiç mama vermem.

canım emdıkten sonra sağdıgın sutu verıncedemı doymuyor.anadıgım kadarıyla emdıkten sonra 50cc çıkıyorsa egersutun yeterldır.sen bırde hiç emzırmeden sağ bakalım kaç çıkacak 120-150 çıkarsa iyidır sutun.onemlı olan toplam nekadar sut geldıgını bılmek.bırde zaten sutun bol kısmı ılk emerken gelır onu bıtırıyodur senın ufaklık sonlara dogru emmek zorlasında bırakıyodur kesın yaramaz.bırde bebegını 2saate bır emzır .emzırmek daha çok süt getırır.pompa nekadarda olsa bebegın emiş gucuyle çektıgını çekmıyor.mamayı nekadar verıyorsun kaç ml.verıyorsun.benım kızım tek gogsumu emıyor canım emdıkten sonra 60ml yapıp verıyrum sadece.90 versem bıtıremıyor.bır mucıze olsada dıger gogsumdende sut gelse kızımda emze keşke.mama verrmeyı istemıyorum zaten kızımda mamadan çok benı emmeyı ıstıyor.bıberonuda dr.brown's damlalıklı olanını kullan az akıyor ane memesı gıbı oda ozaman memenıde bırakmaz.sen dedıgım gıbı emzırmeden bır sag bakalım kaç çıkacak

canım senin bebeğin kaç aylık ben 90 cc veriyorum mamayı bitiriyor kaşıkla veriyorum ama bu şekilde devam ederse biberon almayı düşünüyorum..Dediğin gibi yapıcam bakalım ne çıkıcak.Canım üzüldüm diğer gösüne ne oldu neden veremiyorsun inşallah düzelir yaaa...

canım senin bebeğin kaç aylık ben 90 cc veriyorum mamayı bitiriyor.Dediğin gibi yapıcam bakalım ne çıkıcak.Canım üzüldüm diğer gösüne ne oldu neden veremiyorsun inşallah düzelir yaaa...

benım kızım hazıran 3te 2aylık lacak canım.ve ben tek mememı vermeme ragmen 60cciçiyor kılosuda gayet güzel çok şükür ayda 1kılo alıyor.senı emdıkten sonra 90içiyorsa eger ya yetmıyor sutun dıyecem ama yetıyor bence.yada hayır demeden yıyor.dogdugundan berı emmedı sag gogsumu sezeryanın srunları işte ayaga kalkıp hemen emzıremedımkı yavrumu yattıgım yerden.zaten ılk zamanlar yaraydı sag gogsum emmedı sonrada hiç agzına almadı ugrastık ama almıyor.zaten sagsamda sutte gelmez oldu artık kurudu dıyebılırım.neysekı 3ogun verıyorsunmamayı buda iyi.bana dr.gunde 3defa ver mamayı dıyor ama zaten tek gogus emıyor nasıl yetsın yavruma 3ogun mama zaten mamayı az yıyor 60ı zor bıtırıyor.bırde mamayı emdıkten hemen sonra ver ara verme eger emdıkten sonra hemen verırısen doyacagı kadarını yer 15dk bıle geçse aradan hepsını yer.ordanda anlarsın sutun yetmedıgını.

Mama verdiğim zaman emzirmiyorum yani 90 cc sadece mama ile doyuyor.. gündüz ise genelde mememi istiyor emziriyorum...Mama verdiysem eğer gece 4 saat uyuyabiliyor bazen gece yatırırken vermiyorum emzirip yatırıyorum o zamanda ben bırakmasam saatelerce mememde kalabilir.. Daha doğrusu mememde uyuyor.işte bu şekilde günler geöçip gidiyor ... Yinede canları sağolsun iyiki varlar iyiki hayatımızdalar allah onları korusun.Canım tek göğsün için üzülme allahtan diğer göğsünü alıyor bizim nisan annelerinden bir arkadaşın göğüslerini hiç almıyomuş çocuk düşün sürekli elinde pompa sağıp veriyor allah daha beterden korusun canım :)))

Mama verdiğim zaman emzirmiyorum yani 90 cc sadece mama ile doyuyor.. gündüz ise genelde mememi istiyor emziriyorum...Mama verdiysem eğer gece 4 saat uyuyabiliyor bazen gece yatırırken vermiyorum emzirip yatırıyorum o zamanda ben bırakmasam saatelerce mememde kalabilir.. Daha doğrusu mememde uyuyor.işte bu şekilde günler geöçip gidiyor ... Yinede canları sağolsun iyiki varlar iyiki hayatımızdalar allah onları korusun.Canım tek göğsün için üzülme allahtan diğer göğsünü alıyor bizim nisan annelerinden bir arkadaşın göğüslerini hiç almıyomuş çocuk düşün sürekli elinde pompa sağıp veriyor allah daha beterden korusun canım :)))

amin canım rabbim evlatlarımızı bize bağışlasın acılarını göstermesin inşallah.alıştım artık canım sorun etmıyorum busaatten sonrada yapacak bısey yok zaten.bence önce emzır sonra mama var.bırde göğsunde uuyup kalıyor dıyorsun ya doymasa uyumaz bence.benımkı emıyor emıyor sut azalmaya baslayınca sınırlenıyr tepınıyor doymadıgını boyle gosterıyor.ardından mamayı yııynce saknlaşıp uyuyor.fakat sutun en bol geldıgı zaman gece saatleıymıs çükü benım kız gece bazen uyanıp sadece emip uyuyor.bende dogrulugunu burdan anladım.ailenle mutlu pazarlar dilerim...

amin canım rabbim evlatlarımızı bize bağışlasın acılarını göstermesin inşallah.alıştım artık canım sorun etmıyorum busaatten sonrada yapacak bısey yok zaten.bence önce emzır sonra mama var.bırde göğsunde uuyup kalıyor dıyorsun ya doymasa uyumaz bence.benımkı emıyor emıyor sut azalmaya baslayınca sınırlenıyr tepınıyor doymadıgını boyle gosterıyor.ardından mamayı yııynce saknlaşıp uyuyor.fakat sutun en bol geldıgı zaman gece saatleıymıs çükü benım kız gece bazen uyanıp sadece emip uyuyor.bende dogrulugunu burdan anladım.ailenle mutlu pazarlar dilerim...

SAOL CANIM ...BİRDE AKLIMA TAKILAN BİŞEY VAR BİZ MAMA VERİYORUZ YA ACABA SU VEMEMİZ GEREKİYORMU AYRICA:uhm:

SAOL CANIM ...BİRDE AKLIMA TAKILAN BİŞEY VAR BİZ MAMA VERİYORUZ YA ACABA SU VEMEMİZ GEREKİYORMU AYRICA:uhm:

aynı soru işareti bendede oldu.dr verme dedı bana ama antalya çok sıcak oldu.ben verıyorum arada.annelerımız bızı emzırdıgı halde vermıs.çok sıcaklar basınca verdım.zaten suyun tadını sevmıyor benım kız ıkı üç damla sadece oda agzını ıslatıyor.

biz hiç mama kullanmadık. doğumdan sonra ne kadar süt vardı bilmiyorum geceleri ağlıyordu yine de vermedim. şimdi çok iyiyiz sütümüz gayet güzel

arkadaşlar sütün miktarından çok kalitesi yağ oranı önemlidir bebeği tok tutan ve kilo aldıran anne sütündeki yağdır. sütün yağılı olup olmadığı ranginden belli oluyor zaten. benim kız biraz tembel önsüt kolayına geliyor çenesi çok çabuk yoruluyo arkadaki sütü çekemiyor bide zaten sütün kalitasi düşük mecbur mama veriyorum önüne önlüğü taktığım an anlıyor biberonu ben aventin 1 numarasını kullanıyorum ama kızım sanki alışmaya başladı biberon daha kolayına geliyor tek umudum kızım biraz kuvvetlenince beni daha kuvvetli emeceği yolunda çok zor kızlar allah hepimizin yardımcısı olsun

kızlar ben mama verdiğim için günde 2-3 çay kaşığı su da veriorum. doktorlar gerek yok desede umrumda değil bence gerek var

kızlar ben mama verdiğim için günde 2-3 çay kaşığı su da veriorum. doktorlar gerek yok desede umrumda değil bence gerek var

mama verdikten sonra su vermek gerekiyormuş die okumuştum ben de,bizim dr umuz da teklif edin,isterse verirsiniz demişt,ama bizim kız sevmedi suyun tadını,suratını ekşitiyor su verince.Ama ben zaten mama vermiyorum, sadece anneme bırakmam gerektiğinde veriyoruz ben yokken.

X