2009 Mayıs anneleri; çatlaklarınız oluşmaya başladı mı?

aysun444

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2007
1.547
21
Çatlaklarınız oluşmaya başladı mı? Kullandığınız herhangi bir ürün var mı?

Benim daha başlamadı, eskiden kilo aldığımda oluşmuş çatlaklarım var az biraz, daha çok bebe yağı kullanıyorum. Sizlerde durum nedir ve ne kullanıyorsunuz?

Başlamazmı Ah ah göbegimin Altında var 5 - 6 çizik badem yagı felan sürüyorum Ama sanırım biraz genetik.. Annenizde Varsa sizdede oluyor ve genelde ne yapsanız fayda etmiyor biraz sıkıcı durum ama bebeklerimiz için Bazı Fedakarlıkları göstercez Sanırım...
sevgiler

benim annemde çok var gebeliğinde oluşmuş ama daha bende yok hemde düzenli bişey kullanmıyorum bazen badem yagı bazen krem bazende bebe yağı bunlarıda arada aklıma gelince sürüyorum inş olmaz ama bebeklerimize feda olsun gerçekden de olmadı estetik yaptırırız doğumdan sonra göbişleri:)

olmazmıııı hemde nasıl karnımın alt tarafında başladı vallaha sürüyos bebe yağı ama olacağı varsa oluyo zaten

Henüz görünmüyor ama tatlı tatlı kaşındığım için yoldadır bir iki güne gelir çatlaklar,yine kurumaktan korktuğum için kuru cilde yağ süremiyorum artık maalesef,sadece banyodan sonra kakako yağı sürmeye başladım,o da yeterli değil sanırım...

benim çok şükür şimdilik yok ama birazda genetik bu işler.ben badem yağı ve vazelin sürüyorum hergun hiç aksatmadan.taa hamileliğimin ilk aylarından itiberen.şu an 6.ayı bitirdim.zaten ne yaparsan yap eğer çatlayacağı varsa çatlıyor.umarım çatlatlar çok çok az olur.hayırlı hamişler.BU ARADA BENİM NEFES DARALMALARIM OLUYOR ACABA NORMAL Mİ?SİZDE VAR MI ARKADAŞLAR.

şimdilik bendede yok inş.olmaz.hakiki zeytin yağı sürüyorum nemlendirmeye çalışıyorum.benim annemdede var çatlaklar umarım bende olmaz..

canım bendene oluyor nefes daralması rahatsızım biraz benimki ondan sanırım.bebek büyüdükçe baskı yapıyor olabilir normaldir sanırım geçmezse doktorunu bilgilendir.kaydirigubbakcemile5

Bendede var

Benim göbişte henüz bi çatlama belirtisi yok çok şkr ama göğsümde ufak ufak çatlaklar oluştu...kremler sürüyorum ilerlemiyo gibi inş...gerginliğini alıyo krem en azından...

Bu arada ben de bazen gece nefes darlığı oluyo onun dışında fazla zorlamıyor nefesim şkr

bende de hafif hafif oluşmaya başlıyor sanırım.doktorum bi krem vermişti hem onu hemde badem yağını kullanıyorum.

Ben şuanda 24+3'üm henüz bi çatlak yok. Annemde de yok hiç. Belki de genetiktir bende de olmaz. Bide zaten iç karnım genişmiş. Normalde de zayıf bi insan olmadığımdan belki o yüzden yok henüz... Mustela'nın çatlak önleyici kremini kullanıyorum günde 1 kez. 6.ay bitince yani ay başından itibaren günde 2 sefer sürmeye başlayacağım...

bendede nefes darlıgı var tıkanıyorum bazen derin nefes almaya ihtiyaç duyuyorum sanırım karınlar büyüyo canlar o yapıyo bende inş 21inde 5. ayımı bitirip 6. aya gircem ay çok heyecanlıyım ya son 3 aya 1 ay kaldı oleyyyyy:)))

bendede henüz çatlak yok.annemde de yok umarım bendede olmaz.nefes daralması bende oluyordu ama doktorum demir ilacı verdi şu an allaha şükür yok oldu.

aynen canım katılıyorum ne sürerseniz sürün olcağı varsa oluyo benimde annemde vardı her tarfaım harita gibi((((((

vallahi şimdiye kadar bir şey olmadı inş olmaz ama olursada ne yapalım değer kuzuma o sağlıkla gelsin yeter

ayy demeyın öle yaa 25 haftalığım ben 3.aydan berı her aksam bebek yağı sürüyorum karnıma anneye cekersek vay halıme karnı harıtadan beterdaha hiç catlak falan oluşmadı bende ama buara çok kaşınıyoo

kızlar moral bozmak istemem ama son haftalarda belli olur çatlaklar.. ben de hiç çatlağım yok zannediyordum,son hafta bi baktım ki kırmızı çızgiler var. çok şükür hafif de şimdi belli olmuyor pek..

bu çatlaklar biraz genetik benim annemde var mesela ama ablamla bende hiç yok kızımda bi kadın görmüştüm haftası benden gerdeydi ama maşallası vardı tam bir harita.karnımı çok beğenmişti.ben hiç bişey sürmüyorum ne badem yağı nede bebe yağı.kızımda göğüslerim çatlamıştı bide bacaklarım.12 kilo almıştım toplamda.ama bu kızımda biraz farklı 5 ayda 13 kilo aldım.vücutta hiç bişey yok ne varsa göbişle göğüslerde var:)bu cimcimede sadece diz kapaklarımın arkaları çatladı.bacak çatlaması daha kötü bence.baştada dediğim gibi eğer ailenizde varsa kaçışınız yok hem olsun okadarcık bebişlerimizin hediyesi onlar bize.anne olmak kolay değil...:))

26 haftalık hamileyim. bende de henüz çatlak olmadı Allahıma şükür. Haftada 2-3 kez fındık yağı ile gliserin yağını karıştırıp sürüyorum. Üst bacağımdan başlayıp kalçam da dahil olmak üzere göğüslerime kadar sürüyorum. Hergün sürsem daha iyi olur ama süremiyorum. İnşallah olmaz bişey.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…