2009 mart bebeklerinin kiloları

hııı sen bodrum dasın.ben merkezdeyim HAsan Dursun benim doktorum.Çağlar beyi de çok iyi diyorlardı ben de iş için birkaç kez görüştüm tecrübeli bir hekim geceyarılarına kadar hasta bakıyor adam! şanslısın iyidir universalin personeli de doğumu da orada mı yapacaksın ??

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:KIZLAR MAŞALLAH OĞLUŞUM 834 GRM OLMUŞUZ ANNESİ KURBAN OLSUN YARADANINA

uzun zamandan sonra kızlar merhaba biraz önce drdan geldim. küçük kızım 690 gr olmuş ve tam 24 haftalığım. maşallah kızıma benim.

Gözünüz aydın canlarım. :nazar:Maaşallah tontişlerinize.. :nazar:Datlı datlı büyüsünler inşallah.

canım allah kısmet ederse universalde düşünüyorum. tabii drumda orda olduğu için seçimim bu yönde olucak.

benım kızım 21 haftalık kılosuda 470 gram kaydirigubbakcemile3

bir dobişko da benden...bugün gittik dr a..25+3 deyiz.........33 cm 810 gr olmuş kızım.:ecrin_bebek::nazar::nazar:.

ben de yazayım prensesimi:) 23+3 haftalıktı en son(benim cetvel 2 gün geri bu arada) 640 gr dedi diye duydum, eşim 604 gr dedi. sanırım ben okuduğum kitapların etkisinde kalarak algılamaya, duymaya başladım. ama bebişimin boyu şimdilik kısa:) 27 cm dedi sanırım doktorumuz...

22+5 tosunuma maşallaaahhh 28 cm 578 g. :nazar:
hepimizin bebişlerine maşallahhh sağlıkla büyüsünlerr:nazar:

kızlar hepinizin bebişlerine kocaman bir maşallah..eee artık 26 haftalara girince 800 gr.lara ulaştık.. :nazar::nazar::nazar:

kızlar bizde 25+3de 958 gr 35cm olmuşuz maşallah oğluma tosunum benim :nazar:

24 haftalıkken gittik 600 gr gibi bişey söyledi bizimki ufak tefekmiş diyor dr teyzemiz.tabi süt içmessem böyle olur :eek:

Arkadaşlar dha önce yazılmış olabilir ve ben atlamış olabilirim ama benim yeni öğrendiğim birşey var. Biliyorsunuz bebişler artık büyüdükleri için boy ölçümü yapmak güçleşti. Ultrason ölçüm kağıdında yazan FL (bacak boyu ölçümü) değerinin 7 katı bebişin yaklaşık boyunu veriyormuş. Üstelik sadece %5 lik hata payı ile... Forumda ismi sıkça geçen bir bayan doktor var. Onun eşinin sitesinden alınmış bir bilgidir; sizlerle paylaşmak istedim...
Geçenlerde öğrendiğim bir bilgiyi daha paylaşayım; bebişler doğduktan sonra tam 2,5 yaşında iken yapılan boy ölçümünün 2 katı, erişkin olduğunda sahip olacağı boya denk geliyormuş... Bu bilgi de şimdiden aklınızda bulunsun kaydirigubbakcemile3

24 haftalıkken gittik 600 gr gibi bişey söyledi bizimki ufak tefekmiş diyor dr teyzemiz.tabi süt içmessem böyle olur :eek:

Bebişinin ölçümü gayet normal. Benim doktorum, ölçümü yapmaya başlarken 600 gr. olması lazım bakalım ne kadar demişti...
Bu arada süt, yumurta ve muzun boy ve kilo gelişimine katkısı çok büyük. ben denedim, oanylıyorum :)) Bir dahaki kontrole kadar dene istersen. cokacimcoook

benim oğlanın boyu o zaman 37 cm oluyo kızlar doktor teyzemiz 35 dedi bize uzun olacak oğlum

X