2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Arkideşler dün bir ağlama krizi geldi bana ama sormayın. Nasıl bir ağlama hıçkıra hıçkıra.Bir yandan da gülme. Ağlarken gülmek böyle bişey herhalde. Kocişim sonra taklidimi yaptı benim ama komik yaaaa. Dalga geçiyo bak yaaa. Bebişim napıyosun sen bana öyleeee.:icecream:

evet bende de var o..sürekli acıkıyorum..
böyle giderse bir 50 kilo alırım tahminimce..
yi,yorum engelleyemiyorum da kendimi

Arkideşler dün bir ağlama krizi geldi bana ama sormayın. Nasıl bir ağlama hıçkıra hıçkıra.Bir yandan da gülme. Ağlarken gülmek böyle bişey herhalde. Kocişim sonra taklidimi yaptı benim ama komik yaaaa. Dalga geçiyo bak yaaa. Bebişim napıyosun sen bana öyleeee.:icecream:

durduk yere mi basladin aglamaya tatlicadiarzu
önümüzde koskoca 9 ay var.. daha cok maskara oluruz biz kocislere
kafamçokkarıştı

kızlar aslında kendimizi frenlemeliyiz, onu çekti bunu çekti diye diye yersek mart ayında bebeğimiz kucağımızda ikinciye hamile gibi dururuz önlem alnmak gerek evet evet yarından itibaren düzenli beslenmeye geçip, yemeğimi işe evden götüreceğim

durduk yere mi basladin aglamaya tatlicadiarzu
önümüzde koskoca 9 ay var.. daha cok maskara oluruz biz kocislere
kafamçokkarıştı

Durduk yere ya. İçimde bi sıkıntı vardı patlamak istermiş gibi ama ağlıycağım aklıma gelmezdi. Maskaralık dizboyu evet.coksekeriremsu

HAMİŞ LİSTESİ

ayshınce...........................24 Mayıs..........28 Şubat
cerez................................25 Mayıs..........3 Mart
buket-26...........................26 Mayıs..........2 Mart
rehavet.............................29 Mayıs..........5 Mart
Kibele..............................30 Mayıs..........6 Mart
Saruboceq........................30 Mayıs..........6 Mart
duygun.............................5 Haziran..........12 Mart

ay onu bende yaşadım birkaç gündür zar zor tuttum kendimi.ama akşam dayanamadım başladım salya sümük ağlamaya Allahtan eşim görmedi kapıyı kapatmıştım..ama rahatladım sanki...üfff zaten biraz sulugözlüydüm şimdi ne yapıcam bilmem birde bi gerginlik var hemen kızıyorum herşeye....
:uhm:

ay onu bende yaşadım birkaç gündür zar zor tuttum kendimi.ama akşam dayanamadım başladım salya sümük ağlamaya Allahtan eşim görmedi kapıyı kapatmıştım..ama rahatladım sanki...üfff zaten biraz sulugözlüydüm şimdi ne yapıcam bilmem birde bi gerginlik var hemen kızıyorum herşeye....
:uhm:

okudum ya bunlari.. kendimi sartlandirip bende baslamazsam iyidir tatlicadiarzu

merhabalar,ben de hamile olduğumu yeni öğrendim..30 mayıs son reglimin ilk günüydü bebiş 6 mart görünüyor Allah hepimize yardım etsin..Bu benim ikinci gebeliğim bir de oğlum var onu 1 ay önce almışlardı belki buda öyle olur..yani umut ederim öyle olur:)

bendede bugün öyle.. kahvalti yapal daha ne kadar oldu da acikdin dimi :mymeka:
ama yok elmayla falan gecistirmeye calisiyorum
:icecream:

yok yok buna bi çare olmalı arkadaşım..dediğin gibi elmayla falan geçiştirilmeli.ama aç da kalınmamalı dimi amaaa

hanimlar ilk 20 haftada alinmasi gereken kilo sadece 2.5 kg. cok kilo bebege yarar diye bir sey yok. o kilolar dogumdan sonra hep kaliyor.yani ben dogumdan sonra gene ince belli ve gobeksiz! olmak istiyorum. o sebeple dikkatli yemeliyiz.

internette hamilelikte beslenme diye bir arattirin. size neler yenmesi gerektigini yaziyor.
bir kere doktora gitseniz de gitmeseniz de folic asit almiyorsaniz hemen baslayin
haftanin 5 gunu yumurta yenmelidir diyor.
ogunler 6 ya cikarilip midenin 3te biri bosken kalkilmalidir diyor.
sonra sut-yogurt vs yagsiz olani tercih edin deniliyor.gunde 1 lt icin deniyor ama bilmiyorum mumkun mu?
sonra en gerekli sey su. vucut genislerken ve ici su dolu kese icin bol bol su lazim. bazim agzim kuruyor. hergun 20 bardak su. hem vucut toksinlerden ariniyor hem de dusunsenize gobek genislerken gerekli nemi vucuttan aliyor.

hanimlar bir de benim aklima takilan buradaki doktorlar pastorize sutu de kaynatmadan icirmiyorlar. her ne kadar el degmeden soklanarak paketlense de icinde bazi mikroorganizmalar ancak kaynatilinca olurmus. ben de kararsiz kaldim.

1 porsiyon et balik tavuk vs yememiz lazim ama icinde civa bulunan buyuk baliklari yemememiz lazim. cok zararli. somon da avuc icini gecmeyecek buyuklukte yenmeliymis. hic yemesek de olur. biz hamsi yiyoz:)

bildikleriniz varsa yazin. catlak icin krem vs.

burda catlaklar icin frei öl diye bi marka var halam onu kullanmisti.. bi tane bile catlagi yok masallah..:nazar:
bende düsünüyorum onu kullanmayi.. hatta aldim bile.. ama üzerinde 3. aydan itibaren kullanin yaziyor.. ben ara ara kullaniyorum simdilik..
acaba ilk 3 ay zararli olurmuki

yok yok buna bi çare olmalı arkadaşım..dediğin gibi elmayla falan geçiştirilmeli.ama aç da kalınmamalı dimi amaaa

ben elmayla felan gecistiremiyorum kizlar kendimi durduramiyorum, birde komsularim sagolsun sagli sollu yemekler , borekler corekler tasiyor gelde yeme sabahtan beri agzim durmadi esimde sen boyle gidersen heryerin yag olacak diyor simdide adami tatli almaya yolladim off sirf sIkIntIdan agzim bos durmasin diye:sm_confused:

ben elmayla felan gecistiremiyorum kizlar kendimi durduramiyorum, birde komsularim sagolsun sagli sollu yemekler , borekler corekler tasiyor gelde yeme sabahtan beri agzim durmadi esimde sen boyle gidersen heryerin yag olacak diyor simdide adami tatli almaya yolladim off sirf sIkIntIdan agzim bos durmasin diye:sm_confused:

sen balli baslamissin masallah ..
ben calisiyorum ya.. kendime bi meyve tabagi haziliyorum.. karisik.. atistiriyorum öyle.. bol bol da su iciyorum..
tuvalete tasincam yakinda
tatlicadiarzu

kizlar hamileligin bahanesine bu kadar yemeyin. bu yedikleriniz bebege degil size gidiyor biliyorsunuz degil mi? fazlasi direkt yag.bebek zaten lazim olani vucuttan aliyor. depolarimiz var bizim. biz kendimiz icin sut iciyoruz. kendimiz icin yiyoruz. onun da fazlasi gene kendimize gidiyor.

e sonra ilk bebekten sonra kalan 10 kilo, 2. bebekten sonra bir 10 daha annelerimiz neden yag tulumu gibi dolasiyor?

dikkat. ilk 20 hafta 2.5 kg unutmayin.

X