2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

kizlar hamileligin bahanesine bu kadar yemeyin. bu yedikleriniz bebege degil size gidiyor biliyorsunuz degil mi? fazlasi direkt yag.bebek zaten lazim olani vucuttan aliyor. depolarimiz var bizim. biz kendimiz icin sut iciyoruz. kendimiz icin yiyoruz. onun da fazlasi gene kendimize gidiyor.

e sonra ilk bebekten sonra kalan 10 kilo, 2. bebekten sonra bir 10 daha annelerimiz neden yag tulumu gibi dolasiyor?

dikkat. ilk 20 hafta 2.5 kg unutmayin.

kibele ye katılıyorum kızlar..sonra üzülen biz oluruz..çok dikkatli olmalıyız...bol bol su içmeliyiz,acıktıkça meyve yiyin...hergün yürüyün...valla ben hamile kalmak için kilo verdim..onlar tekrar üstümde kalsın istemiyorum açıkçası..vermesi çok zor çünkü..bebeğe gitmeyecek şeylerden uzak durun..yağlı yemekler,hamur işleri,tatlılar....bunlar olduğu gibi bizeeeee...zaten kilo aldıran bunlar...
bize yarayacaklar peynir,süt,yoğurt,baklagil,et,tavuk,balık,yumurta yani protein ve kalsiyuma dayalı..tabi bunlarıda aşırıya kaçırmamk lazım...1 porsiyon tüketmeli...çok et yersek bebek şişman olurmuş ilerde...balık zeka için çok önemli...aynı zamanda ceviz.....

isterseniz hergün burada neler yediğimizi paylaşalım....fazla kaçıran olursa birbirimizi uyarırız...

HAMİŞ LİSTESİ

ayshınce...........................24 Mayıs..........28 Şubat
cerez................................25 Mayıs..........3 Mart
buket-26...........................26 Mayıs..........2 Mart
rehavet.............................29 Mayıs..........5 Mart
Kibele..............................30 Mayıs..........6 Mart
Saruboceq........................30 Mayıs..........6 Mart
duygun.............................5 Haziran..........12 Mart
ama buket ben listede yokum bu gün fazla giremedim benide yazarmısın 3 haziran son adet 17 mart doğum

ayy kızlar benimde mdem kazınıyo ama çok yiyemiyo sanki hafif hafif midem bulanıyo acaba aserme dönemim agırmı geççek bundan çok korkuyom.annem 3 ay yatar çıkarırmış.ayyy bende öle olurmuyum.sizde varmı böle durumlar

Mart anneleri hayırlı olsun hepinize...
Şubat annelerini göremedim hiç, onların forumu yok mu yoksa şubatta doğuracak hamile yokmu koskoca sitede?

merhabalar,kilo konusunda şunu yazmak istiyorum herşey önce genetiğimize sonra da irade ye bakıyor hamile olmayı çok abartmamak gerek iştah konusunda hiçte ekstrem bir durum yaratmıyor tam tersine miğde bulantıları,iğrenç kokular iştahı bastırıyor bile ayrıca ne kadar çok kilo alırsak alalım eski halimize dönememek diye bişey bence mümkün değil..Ben ilk doğumumda 25kg aldım acemilik vardı çünkü sanki biri bana sınırsız yeme özgürlüğü tanımış gibi canım ne istiyorsa yiyordum..fakat doğumdan 8 ay sonra tekrar 50kg idim çünkü bebeğime kavuştuktan sonra kalan iğrenç göbekten hiç hoşlanmamıştım.Bu hamileliğimde de kendimi fiziksel olarak bozacağıma inanmıyorum..Çünkü dünyanın en lezzetli yiyeceklerini sınırsızca yesem bile bu beni en çok 20dk tatmin eder ama ince göründüğümü bilmek kendime duyduğum güveni her zaman destekler..

duyguncum gecti mi kahverengi lekelenme?

benim gecmisti biraz once bir baktim nokta kadar gene kahverengi leke var. akinti ile birlikte. hemen teyakkuza gectim. su icmemeistim ve rahatladigim icin cok dolanmistim. simdi yari oturur vaziyetteyim suyum elimde.
misafir cagirmistim yarin aksam icin. yemekli. iptal ettim. hicbirsey bebisimden ve sagligimizdan onemli degil.

aman canım kendine dikkat et kuzenim hamileyken kahverengi lekelenmeleri vardı sürekli yattı ve dinlendi dr öle dedi ikkatli ol hiçbişe senden ve bebişinden önemli dil

annem dedi ki erkek bebek 40 gunlukken ari gibi olur. yani 40 gunlukken canlanirmis sen de icinde hissedermissin.

kizlar bir sey soracam. ben simdi 21 temmuza gun aldim annem vajinadan muayene ettirme dedi. siz nasil gordunuz keseyi falan?

annem dedi ki erkek bebek 40 gunlukken ari gibi olur. yani 40 gunlukken canlanirmis sen de icinde hissedermissin.

kizlar bir sey soracam. ben simdi 21 temmuza gun aldim annem vajinadan muayene ettirme dedi. siz nasil gordunuz keseyi falan?

anne dogru soylemis cnm ben ogluma hamileyken hemen hareketlerini hissettim 8-9 haftalikken felan banada demislerdi o zaman erkek bebisin diye , ayrica benim annemde vajinal muayene sakin olma diye sIkI sIkI tembihliyor iyi degilmis benim haftaya kontrolum var karindan ulktasyonla bakicam keseyle bebisime

Mart anneleri hayırlı olsun hepinize...
Şubat annelerini göremedim hiç, onların forumu yok mu yoksa şubatta doğuracak hamile yokmu koskoca sitede?

canim olmaz olurmu subat anneleri bolumune bakarsan gorursun ben orayada giriyorum, benim internetteki hesaplayicilara gore 24 subat gorunuyor dogumum ama belli olmaz martin basinada olabilir daha doktordan kesin bir tarih ogrenemedim

merhabalar,ben de hamile olduğumu yeni öğrendim..30 mayıs son reglimin ilk günüydü bebiş 6 mart görünüyor Allah hepimize yardım etsin..Bu benim ikinci gebeliğim bir de oğlum var onu 1 ay önce almışlardı belki buda öyle olur..yani umut ederim öyle olur:)

Hoşgeldin aramıza canım. Allah sağlıkla kavuştursun. Benim de erken olursa belki doğumgünüme denk gelir (15 Şubat).

Canım ben tam 5 haftalıkken gittim. göbek ultrasonuyla göremedi. Vajinal ultrason aleti daha hassas onunla bakalım dedi ama alttan değil göbekten baktı. Gördük minik keseciğimizi. Pazartesi tekrar gidicem bakalım.

duyguncum gecti mi kahverengi lekelenme?

benim gecmisti biraz once bir baktim nokta kadar gene kahverengi leke var. akinti ile birlikte. hemen teyakkuza gectim. su icmemeistim ve rahatladigim icin cok dolanmistim. simdi yari oturur vaziyetteyim suyum elimde.
misafir cagirmistim yarin aksam icin. yemekli. iptal ettim. hicbirsey bebisimden ve sagligimizdan onemli degil.

canım benm ben geçti diyee seviniyorum valla.ama sen nokta gibi falandan bahsediyorsun bence o gayet normaldir.şahsen ben de okadarcık oluyo onu o kadar sorun etmiyorum..11 temde gideceğim muayeneye inş orda belli olur paylaşırım sizinle.aslında daha önce gitmek istiyorum da 7 temde kalbi daha yeni atmaya başılcakmış teyzsi bişey belli olmaz dediler...hayırlısı bakalım

benim dr. um o şekilde muayene yaparak görmüştü oğlumu, sorun çıkmadı hiç muayeneden dolayı

ayshınce...........................24 Mayıs..........28 Şubat
bavse............................... 26 Mayis..........2 Mart
buket-26...........................26 Mayıs..........2 Mart
cerez................................25 Mayıs..........3 Mart
rehavet.............................29 Mayıs..........5 Mart
Kibele..............................30 Mayıs..........6 Mart
Saruboceq........................30 Mayıs..........6 Mart
duygun.............................5 Haziran..........12 Mart
karabiberim........................3 haziran..........17 mart

X