2009 Kasm Anneleri

GÜnaydın arkadaŞlar,
jjÜlİet geÇmİŞ olsun. İnŞallah en yakın zamanda hamİle kalır ve bunu bİzİmle paylaŞırsın. Rabbİm gÖnlÜndekİ muradı versİn.
ArkadaŞlar hamİlelİk sÜresİnce maydanoz, ÇÖrekotu ve naneden uzak durun. GeÇmİŞ sayfalarda gÜnlÜk menÜ verİlmİŞtİ. Orada sabahkİ menÜde maydanoz yazılı. BİldİĞİm kadarıyla dÜŞÜĞe neden oluyor. Sİzİn bİldİĞİnİz bÖyle gıdalar var mı?

maydonoz ve adaçayını biliyorum ama naneyi bilmiyodum..hatta biraz önce bi sitede nanenin mide bulantısını azaltıcağını okudum :uhm:
bu mide bulantısıyla başım gerçekten dertte...hiç bişey yapmadan tüm gün yatıyorum..hatta gece bile bulantıyla uyandığım oluyo...benneyaptımki

offf bugün nasıl bi gün yaaa arkadaşımın gırtlak kanseri olduğunu öğrendim şu anda :KK43:(( dua edin kızlar ne olur...

geçmiş olsun canım...kendini çok üzmemeye çalış..biliyosun stres şu günlerde en büyük düşmanımız...

bugün dokktora gidicem cuma günü gittiğimde 6 haftalık hamilesin kese var ama bebiş daha oluşmamış demişti şimdi sonuçları almaya gidicem çok korkuyorum ne yapcamı bilmiyorum..........

birsu sakin ol lütfen...eminim oluşmuştur ve çok küçük olduğu için görünmüyodur... ooofff dr.lar bazen söylediklerinin bizi ne kadar etkilediğini farketmiyolar ve bir cümleleri ile bizi gecelerce uykusuz bırakabiliyolar :eek:klava:

bende de aynı dert var canım,
geçtigimiz perşembe kan degerim 7407 idi. doktor baktı kese gordu ama bebek yok
birde kesenin boyutu sat tan sonraki haftana gore uyumlu degil dedi.

bugun gebe kan verdim ayrıca doktor yarın tekrar bakıcak bende cok kmorkuyorum

canım inş. hayırlı haberlerle gelirsin sen de...stres yapma nolur...biz rahat ve huzurlu oldukça bebeklerimiz de daha çabuk büyüyolar bence...

kızlar ya benim çok nadir ama dünde birde bugün oldu vajinamın üst kısmında agrı yani bıçak saplanır gibi sizde öyle oluyormu?ben rahim büyüyecegi zamanda agrı olur diye duymuştum ama ?

mavi bende de oluyo canım...bu gece sabaha kadar karnım ağrıdı ve elim karnımda uyudum sanki bu şekilde bebeğimi koruyabilicekmişim gibi...ne zaman uyansam dua ettim...ilk 3 ayı atlatırsak her şey daha kolay olucak galiba...

beratefem demek dr.a gidiyosun sonunda ... bence çok güzel haberlerle geliceksin...hatta kalp atışlarını da duyucaksııınnnnn:emir_bebek:

karakız sagol..bende rahim genişledigi zaman agrı olur diye duymuştum ama işte sonuçta ilk oldugunu için tevrübesizlikte var tedirgin oluyoruz işte..neyse sanırım ben şöyle bakıyorumda daha rahatım galiba..pek dikkatte etmiyorum unutuyorum arada gebe oldugumu..

ee kızlar sesiniz çıkmıyor...unigue ne haber cicim hafta sonu sende girmeyenlerdensin sanırım..ee c.tesi gördün dimi kesecigi ?

evt maviş... nihayet derin bi oohhhh çektimmm kaydirigubbakcemile2:lepi: 2 hafta sonra da kalp atışlarını duymaya gidicez inş.. bakalım nasıl geçicek günler :bbo:

uniguecim evet haklısın dünde ben gece yatrken birden bir yanımdan diger yanıma hızlı döndüm o an karnıma sancı bıçak saplanır gibi oldu..ve korktum elim karnımda yattım aynen dedigin gibi..

kızlar, rahim normalde gebelik öncesi yumruğumuz kadarken, 6. ve 7 haftalarda iri bir portakal büyüklüğüne geliyor ve büyümeye de devam ediyor. Ben sabah tartıldım başladığım kiloya göre iki buçuk kilo gerideyim ama alt karnımda belirginleşmeye başladı şimdiden. Yani şişliğin ötesinde göbeğim belli oluyor. İç karın dış karın mevzusu var sanırım. Demek ki benim kocaman olacak karnım :)
Bu ağrı, kasılma ve batmalar çoğalacak şu bir kaç hafta içinde. Dertlenmeyin tasalanmayın. Bu mucizenin keyfini çıkarın a.s.

kızlar, rahim normalde gebelik öncesi yumruğumuz kadarken, 6. ve 7 haftalarda iri bir portakal büyüklüğüne geliyor ve büyümeye de devam ediyor. Ben sabah tartıldım başladığım kiloya göre iki buçuk kilo gerideyim ama alt karnımda belirginleşmeye başladı şimdiden. Yani şişliğin ötesinde göbeğim belli oluyor. İç karın dış karın mevzusu var sanırım. Demek ki benim kocaman olacak karnım :)
Bu ağrı, kasılma ve batmalar çoğalacak şu bir kaç hafta içinde. Dertlenmeyin tasalanmayın. Bu mucizenin keyfini çıkarın a.s.

neslicim senin bulantılar azaldı mı ?
ben de her sabah tartılıyorum...kaç kg alıcam çok merak ediyorum :)

ayy şimdi göbekler şişsin diye dört gözle bekliyoruz şişince ne konuşucaz acaba kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Kar tanesi sende hamile olmayasın demişsinya öyle hoşuma gittiki anlatamam kız bende hamile olayım hayırlısıyle be :CüvCüv: ne güzel yazın giyeceksiniz jilelerinizi eşinizle yürüyüşe çıkacaksınız ne süper bişey nazlanacaksınız mevsimin en bereketli olduğu zamanlar hamişliğinizi yaşayacaksınız.. :CüvCüv: bende istiyom bendeee delikafadulden
Buarada birsu inşallah canım sonuçlar iyi çıkmıştır Allah seni ve bebişini korusun yarabbim :Saruboceq:

ayy şimdi göbekler şişsin diye dört gözle bekliyoruz şişince ne konuşucaz acaba kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
yavrukuş benim bulantım azalmadı ne yazık ki. Su içemiyorum mesela. Ama en azından dünden beri bi kaç lokma yiyip midemde tutabiliryorum. Bu yüzden hep uzanıyorum. 4 gündür artık sırtım ağrıyor ama başa çıkmamın tek yolu şimdilik bu. Dünya su zirvesi ve yarattığı trafik sorunları nedeniyle bu hafta da kaytarıcam, o zamana kadar evde iyice kendime gelmeyi umuyorum. a.s

Nilüfercim hoşgeldin.Bu topic uğurlu bence baksana herkez hamile :) :nazar: bizde inşallah bu topicte kalırız.

valla hiç dikkat etmedim zaten sıkı şeyler giyem,iyorum tartılmadımda daha dogrusu doktorda tartıldıktan sonra eve gelip tartılmayı unuttum malum karşılaştırma yapacaktım ona göre dengeleyecektim..ama artık bir dahaki tartıldıgımda giderim..ynede evde ne çıkacagımı merak ediyorum..bulantı yaşayanla genelde fazla yemek yiyemedigi için kilo veriyorlar diye duyuyorum ama bende olmadıgı için henüz öyle bir durum yok...kızlar ya bir topikte çok güğzel gebe kıyafetleri gördüm çogu güzeldi ama bunalrı bulmak pek mümkün degil gibi ben pek görmedim gerçi şimdiye kadar pek ilgi alanımda degildi belki ondandır.ç.malum yakında ihtiyacımız olacak hatta şimdiden 1 2 pantalon edinmek lazım inan hergün ne giyecegimi şaşırıyorum kotlar sıkıyor çok fazlada bana olan kumaş pantalonum yok bazen etek bazen elbise geçiştiriyorum ama sınırlı oluyor maalesef..

Kızlar aranızda incir yada keçiboynuzu kürlerini uygulayıp hamiş olan varmı? yada farklı yöntemler deneyen? Merak ettim eğer bu ay hamile değilsem bu yöntemlere başvurayım diyorumda.

Kızlar aranızda incir yada keçiboynuzu kürlerini uygulayıp hamiş olan varmı? yada farklı yöntemler deneyen? Merak ettim eğer bu ay hamile değilsem bu yöntemlere başvurayım diyorumda.
canım benim SAT'ım 30 Ocak'tı. O günden itibaren yaklaşık bir hafta tarçın+bal ve yoğurt karıştırıp (böyle meyveli yoğurt tadında) akşamları yatmadan önce yedim.
(8 ay sonra hamile kalmış oldum). Eskiden beri Uzakdoğu'da doğrudasn kısırlık tedavisinde kullanılıyormuş, ayrıca rahmin bebk için hazırlanmasını ve hamileliğin de daha sağlıklı geçmesini sağlıyormuş. ılgisi var mı yok mu ispatlanamaz elbette ama ben ona bağlıyorum tatlım yerimseniben

slm ne haber kızlar bende cumartesi gördüm keseciği ama doktor su gibi henüz büyük değil dedi.tahlil verdi haftaya gittimğimde kalp atışlarını duyarım inş.içinizde günlük tutan varmı.

yavrukuş benim bulantım azalmadı ne yazık ki. Su içemiyorum mesela. Ama en azından dünden beri bi kaç lokma yiyip midemde tutabiliryorum. Bu yüzden hep uzanıyorum. 4 gündür artık sırtım ağrıyor ama başa çıkmamın tek yolu şimdilik bu. Dünya su zirvesi ve yarattığı trafik sorunları nedeniyle bu hafta da kaytarıcam, o zamana kadar evde iyice kendime gelmeyi umuyorum. a.s

aman iyi bari cnm ... hafifliyodur belki de..
ben de hiç su içemiyorum ve sürekli yatıyorum...:KK43:(( bulantısı olmadığı için üzülen arkadaşlarıysa anlamak mümkün diil sengözlerimebaksanab

evt maviş... nihayet derin bi oohhhh çektimmm kaydirigubbakcemile2:lepi: 2 hafta sonra da kalp atışlarını duymaya gidicez inş.. bakalım nasıl geçicek günler :bbo:

unique cim bende sabırsızım 2 hafta sonra kalp atışları için gideceğiz zamanda geçmek bilmiyo ya kızlar biz 9 ayı nasıl geçircez bilmem sabırsızlıktan daha bu sabah eşime ya ben bebeğimi çok özledim demeye başladım.

canım ya haketten şu göbeklerde bi şişse şöle iyice hamile moduna girsek karnımız şiş salına salına dolansak etrafta -tatlicadiarzu- ben gerçektende çok sabırsızım yau

valla hiç dikkat etmedim zaten sıkı şeyler giyem,iyorum tartılmadımda daha dogrusu doktorda tartıldıktan sonra eve gelip tartılmayı unuttum malum karşılaştırma yapacaktım ona göre dengeleyecektim..ama artık bir dahaki tartıldıgımda giderim..ynede evde ne çıkacagımı merak ediyorum..bulantı yaşayanla genelde fazla yemek yiyemedigi için kilo veriyorlar diye duyuyorum ama bende olmadıgı için henüz öyle bir durum yok...kızlar ya bir topikte çok güğzel gebe kıyafetleri gördüm çogu güzeldi ama bunalrı bulmak pek mümkün degil gibi ben pek görmedim gerçi şimdiye kadar pek ilgi alanımda degildi belki ondandır.ç.malum yakında ihtiyacımız olacak hatta şimdiden 1 2 pantalon edinmek lazım inan hergün ne giyecegimi şaşırıyorum kotlar sıkıyor çok fazlada bana olan kumaş pantalonum yok bazen etek bazen elbise geçiştiriyorum ama sınırlı oluyor maalesef..

mavi denizcim o hamile kıyafetlerini giyeceğim günü iple çekmeye başladım bende inan kaydirigubbakcemile3

canım benim SAT'ım 30 Ocak'tı. O günden itibaren yaklaşık bir hafta tarçın+bal ve yoğurt karıştırıp (böyle meyveli yoğurt tadında) akşamları yatmadan önce yedim.
(8 ay sonra hamile kalmış oldum). Eskiden beri Uzakdoğu'da doğrudasn kısırlık tedavisinde kullanılıyormuş, ayrıca rahmin bebk için hazırlanmasını ve hamileliğin de daha sağlıklı geçmesini sağlıyormuş. İlgisi var mı yok mu ispatlanamaz elbette ama ben ona bağlıyorum tatlım yerimseniben

Neslicim ben ilk defa duydum valla tarçın+bal+çörekotunu duymuştum ama çörekotu düşüğe sebep diye yazmış bi arkdaş oyüzden kafamda soru işaretleri vardı. Bende bu dediğini yapıcam bakalım bi kase yoğurt içine 1 tatlı kaşığı bal koyarım tarçın nasıl konulacak çubuk tarçınmı normal toz olandanmı ve nekadar nasıl hazırladığını yazabilirmisin canım sana zahmet ya :eek:

slm ne haber kızlar bende cumartesi gördüm keseciği ama doktor su gibi henüz büyük değil dedi.tahlil verdi haftaya gittimğimde kalp atışlarını duyarım inş.içinizde günlük tutan varmı.

gözün aydın seyhancımm... :nazar:
ben öğrendiğim günden beri günlük tutmayı düşünüyorum ama hala harekete geçemedim... kalp atışlarını duymayı beklicem galiba..

bir bakıyım dedim ne var ne yok
bel agrım azar azar devam ediyor
belimde agrı olunca mideme bulantı geliyor.
ayaklarım ısınmıyor.
bunlar normal mi?

X