2009 Kasm Anneleri

bir bakıyım dedim ne var ne yok
bel agrım azar azar devam ediyor
belimde agrı olunca mideme bulantı geliyor.
ayaklarım ısınmıyor.
bunlar normal mi?

caniko benim ayaklarım da buzz gibi... 2 çift çorap giyiyorum yine de fayda etmiyo :KK43:

Eşim şimdi aradı
tahlil sonuçlarını almış
ve tasadüf doktorumuzuda görnül
doktorumuz tahliller süper demiş
diğer tahlillerimide hafta perşembe alıcaz
onlarla beraber 2. kontrolümüze gidicekmişiz yani 26 mart olmuş.

Neslicim ben ilk defa duydum valla tarçın+bal+çörekotunu duymuştum ama çörekotu düşüğe sebep diye yazmış bi arkdaş oyüzden kafamda soru işaretleri vardı. Bende bu dediğini yapıcam bakalım bi kase yoğurt içine 1 tatlı kaşığı bal koyarım tarçın nasıl konulacak çubuk tarçınmı normal toz olandanmı ve nekadar nasıl hazırladığını yazabilirmisin canım sana zahmet ya :eek:
güzelim ben bi orta kaseye en az bir çay kaşığı toz tarçın katmıştım. Bal da 1 tatlı kaşığı ideal, ağız tadına göre hazırlasan daha iyi olur. Biraz toparlanayım ben de arada yemeye devam edicem. :)

aman kızlar aykalarınızı sıcak tutmaya gayret edin havalar biraz daha ısınsa daha iyi olacaz da ben hergün montla botla bunalıyorum valla giy çıkar evde olsam hergün aynı dert olmaz da..bende günlük tutmadımda ama nadiren bloguma yazardım bugünde yazdım..

Eşim şimdi aradı
tahlil sonuçlarını almış

ayyy hadi gözün aydınnn canımm.. 26 mart benim doğum günüm inş sana şans getirir :emir_bebek:

Teşekkür ederim neslicim bu akşm bende başlıcam bakalım inşallah olur bende sana bol bol dua ederim :ecrin_bebek:

su hadi gözün aydın inş diger sonuçlarda normal çıkar ..rutin gebelik testlerimi?

Evet canım

ilk kontrolümüz cuma günü olmuştu
Doktorumuz bir sürü test verdi
Bu sabah kan ve idar tesleri için gittik.
6-7 çeşit testmiş
ama ne içindir o testler bilmiyorum valla.

toxo lgm
cmv lgm
rudella lgm
hba hıv hcv
ptt aks
die knectuin
ast alt
hemogım
işte bu testler
ama ne için bilmem:1hug:

hımmcnm bazıları tanıdık geldi ama ben fazla bakmadım testlere isim yazıyordu elize hemogram falanidrar birsür test vardı bendede ertesi gün vermişlerdi ama hepsini birden almıştım neyseki herşey normal çıkmıştı...

geldim kızlar bebeğimi yine göremedim çok canım sıkıldııııııı yaaaaaaaaaaaa senağlamasenağlamasenağlama:emir_bebek:senağlama

Su selam canım daka önceki sayfalarda yazmıştın RAHMıNıN KALP şekli olmaıs ile ilgili...
bende de aynısı var canım yani kalp şeklince onunla ilgili cevpa yazmtım ama farketmedin dedekk. ama ikiz olma dumunu hiç bilmiyorudm
ay yarın bir olsa ben bir gitsem....kocam bir rahata erse malaum bacı kardeşiz hahahah

kızlar, rahim normalde gebelik öncesi yumruğumuz kadarken, 6. ve 7 haftalarda iri bir portakal büyüklüğüne geliyor ve büyümeye de devam ediyor. Ben sabah tartıldım başladığım kiloya göre iki buçuk kilo gerideyim ama alt karnımda belirginleşmeye başladı şimdiden. Yani şişliğin ötesinde göbeğim belli oluyor. ıç karın dış karın mevzusu var sanırım. Demek ki benim kocaman olacak karnım :)
Bu ağrı, kasılma ve batmalar çoğalacak şu bir kaç hafta içinde. Dertlenmeyin tasalanmayın. Bu mucizenin keyfini çıkarın a.s.

neslicim ya benim karnım şimdiden kocaman oldu :CüvCüv: ben de gaz falandır diyordum yani büyümesi için çok erken gelmişti bana ama ciddi anlamda büyük yaa kocaman bi karnım mı olcak acaba benimde kaydirigubbakcemile3

Kar tanesi sende hamile olmayasın demişsinya öyle hoşuma gittiki anlatamam kız bende hamile olayım hayırlısıyle be :CüvCüv: ne güzel yazın giyeceksiniz jilelerinizi eşinizle yürüyüşe çıkacaksınız ne süper bişey nazlanacaksınız mevsimin en bereketli olduğu zamanlar hamişliğinizi yaşayacaksınız.. :CüvCüv: bende istiyom bendeee delikafadulden
Buarada birsu inşallah canım sonuçlar iyi çıkmıştır Allah seni ve bebişini korusun yarabbim :Saruboceq:

ayy ne güzel söledin şekerr :CüvCüv: sen de olcan heralde ben aşırı yemeye başlamıştım hamişliğimi öğrenmeden önce cokacimcoook

valla hiç dikkat etmedim zaten sıkı şeyler giyem,iyorum tartılmadımda daha dogrusu doktorda tartıldıktan sonra eve gelip tartılmayı unuttum malum karşılaştırma yapacaktım ona göre dengeleyecektim..ama artık bir dahaki tartıldıgımda giderim..ynede evde ne çıkacagımı merak ediyorum..bulantı yaşayanla genelde fazla yemek yiyemedigi için kilo veriyorlar diye duyuyorum ama bende olmadıgı için henüz öyle bir durum yok...kızlar ya bir topikte çok güğzel gebe kıyafetleri gördüm çogu güzeldi ama bunalrı bulmak pek mümkün degil gibi ben pek görmedim gerçi şimdiye kadar pek ilgi alanımda degildi belki ondandır.ç.malum yakında ihtiyacımız olacak hatta şimdiden 1 2 pantalon edinmek lazım inan hergün ne giyecegimi şaşırıyorum kotlar sıkıyor çok fazlada bana olan kumaş pantalonum yok bazen etek bazen elbise geçiştiriyorum ama sınırlı oluyor maalesef..
mavi denizcim o hamile kıyafetlerini giyeceğim günü iple çekmeye başladım bende inan kaydirigubbakcemile3

ben de sığamıyom pantolonlara yaa, bugün internetten baktım hamile kıyafetleri ne zaman giyilmeye başlanır diye 3 ay diyolar yaw fisfisfis benim şimdiden gidip alasım var sositososito

slm ne haber kızlar bende cumartesi gördüm keseciği ama doktor su gibi henüz büyük değil dedi.tahlil verdi haftaya gittimğimde kalp atışlarını duyarım inş.içinizde günlük tutan varmı.

hayırlı olsun canım, inş. yakında kalp atışlarını da duyarsın :lepi: günlük hiç aklıma gelmemişti ama tutsak süper olur bebeğim büyüyünce okur harikaaa :içelim:

Eşim şimdi aradı
tahlil sonuçlarını almış

gözün aydın canım inş. hep böyle devam eder

nasıl yani göreemdinfisfisfis

doktorum 7.8 haftaya kadar bebeğin kalp atışlarının canlanması normal şimdi 4 gün önce baktık canlanmamıştı aynıdır bakıpta seni üzmek istemem dedi haftaya cuma gidicem bide test sonuçlarına baktı şimdilik herşey normal dedi.

Su selam canım daka önceki sayfalarda yazmıştın RAHMİNİN KALP şekli olmaıs ile ilgili...
bende de aynısı var canım yani kalp şeklince onunla ilgili cevpa yazmtım ama farketmedin dedekk. ama ikiz olma dumunu hiç bilmiyorudm
ay yarın bir olsa ben bir gitsem....kocam bir rahata erse malaum bacı kardeşiz hahahah

ayy beratefe yaa sormaa bizde nerdeyse 2 haftadır tık yok kafamçokkarıştı dr. da gittik geçen hafta ama sormayı unutmuşuz off daha 1 hafta daha var bi öğrenin de gelin be anam bize de faydanız dokunsun :roflol:

geldim kızlar bebeğimi yine göremedim çok canım sıkıldııııııı yaaaaaaaaaaaa senağlamasenağlamasenağlama:emir_bebek:senağlama

canım ne durumdaymış? kese kaç mm mesela? dr.un ne dedi? hemen canını sıkmasana bi anlat da anlayalım :teselli:

birsu ayıp ama senin bu yaptığın...ödümü kopardın yahu :)))) bakmazsa tabi göremezsin:roflol: adam herşey normal demiş daha ne istiyosun :sm_cool:

X