2009 Kasm Anneleri

bugün dokktora gidicem cuma günü gittiğimde 6 haftalık hamilesin kese var ama bebiş daha oluşmamış demişti şimdi sonuçları almaya gidicem çok korkuyorum ne yapcamı bilmiyorum..........

bende de aynı dert var canım,
geçtigimiz perşembe kan degerim 7407 idi. doktor baktı kese gordu ama bebek yok
birde kesenin boyutu sat tan sonraki haftana gore uyumlu degil dedi.

bugun gebe kan verdim ayrıca doktor yarın tekrar bakıcak bende cok kmorkuyorum

bugün dokktora gidicem cuma günü gittiğimde 6 haftalık hamilesin kese var ama bebiş daha oluşmamış demişti şimdi sonuçları almaya gidicem çok korkuyorum ne yapcamı bilmiyorum..........
birsucum niye korkuyosun canım? ne tahlilleri yaptılar ne sonucu almaya gidiyosun
ben de 5+5de gitmiştim kese vardı bebiş yoktu daha ortalıkta o yüzden korkma normal yani inş. duycaz biz de yakında pıt pıtları

offf bugün nasıl bi gün yaaa arkadaşımın gırtlak kanseri olduğunu öğrendim şu anda :KK43:(( dua edin kızlar ne olur...

elifsuncumm üzme kendini canım bebişini düşün. inş. arkadaşın sağlığına kavuşur. çok geçmiş olsun tatlım :teselli:

slm cnm.geçmiş olsun:çok üzgünüm:
kimyasal gebelik hakkında biraz bilgi verebilirmisin cnm:uhm:
kaç haftalıktın öğrendin kimyasal gebelik olduğunu sende
ne kadar değişik şeyler var biz bilmiyoruz cnm
aydınlatırsan sevinirim
çalışmalarınıza devam edin allahtan umut kesilmez:Saruboceq:

mrb cnm kimyasal gebelik saglıklı kromozonların birleşememesinden oluşuyomuş yani erkekte 23 kadında 23 kromozon birleşiyomuş ama bunların bitanesi eksikse sağlıklı gebelik olmuyormuş ve düşüyomuş yani kese bebek falan oluşmuyo spermle yumurta dölleniyo ama bi bebek oluşmuyo ve bir müddet sonra kanamayala düşüyor. ben kan testi yaptırdım 4 gün sonra tekrar yaptırdım ve katlamadı saglıklı bir gebelikte 2 günde bir ikiye katlaması gerekirmiş zaten kan testinin sonuçlarından anladık bir anormallik olduğunu ve doktorda aynı şeyi söledi. aslında bi çok kadın bunu farkında olmadan yaşarmış adeti gecikti zannedermiş yinede Allah kimseye yaşatmasın insan cok üzülüyo...

birsucum niye korkuyosun canım? ne tahlilleri yaptılar ne sonucu almaya gidiyosun
ben de 5+5de gitmiştim kese vardı bebiş yoktu daha ortalıkta o yüzden korkma normal yani inş. duycaz biz de yakında pıt pıtları

kan tahlili birde idrar tahlili yaptırmamı istedi doktor 13,30 da çıkıcak cuma gününden beri hiç aklımdan çıkmıyor ağlayıp duruyorumsenağlama

merhaba arkadaşlar
ben yarın gidiyorum ilk kontrolüme bakalaım doktor teyzemiz ne diyecek .....
inşallah güzel şeyler der de içimiz rahatlar
oğluşumuda götürecem çok merak ediyor zuzu...

aaa ciddimisin zeynep yaa ben deli gibi maydonoz yiyorum besin olsun diye kahvaltıda, öğlen yemeğinde akşam yemeğinde, naneyi de eksik etmiyom salatalardan, çörekotu da poğaçalarda falan...
hiç duymamıştım :1no2:
bi dr.a danışayım bari, hem meyve sebze yicez hem de maydonoz yemicez bu ne perhiz bu ne lahana turşusu kaydirigubbakcemile3
ben adaçayını duymuştum bi yerlerden biraz araştırdım kimi sitede zararı yok diyor, kimi sitede de son aylarda düşük yapabilir yazıyo ıhlamur içiyom arada ama adaçayı içmiyorum nolur nolmaz dimi

ayy benim de 2. kontrolüm 24 şubatta kalp atışlarını görmeye şakkıdı ama vakit geçmiyo dimi mavicimm

cnm maydanozu bende duydum evet oda yeşillik sebze ama maydanozu idrar söktürücü olarakta içiyorlar yiyorlar ödemi atsın falan diye sanırım o yüzden birazda dikkatli olmak gerkiyor.. valla vakit geçmiyor daha 1 hafta var önümüzdeki hafta başı gidecem doktora ..

offf bugün nasıl bi gün yaaa arkadaşımın gırtlak kanseri olduğunu öğrendim şu anda :KK43:(( dua edin kızlar ne olur...

cnm ya evet güne üzüntülü başladık..rabbim saglık versin herşeyden önce inş iyileşir cnm yaa..dualarımız arkadaşınla..:Saruboceq::Saruboceq:

sorun var diycek diye çok korkuyorum yaaaaaaaa senağlama

ay birsu neden böle yapıyosun canım yaa, hiçbişey olmıcak allahın izniyle ama böle ağlayıp durursan daha kötü olur, stresten de kötüye gidebilir bazı şeyler, dr.um bana 5+5 teyken bebek yok henüz iki hafta sonra gelin dedi, tahlilleri de o zaman alırız demişti, bilemiyorum tabi de inş. herşey yolundadır. :1hug:

kızlar içiniz rahat olsun banada doktorum birşey demedi keseyi gördük 10 gün sonrada kalp atışlarını duyraız dedi sadece..bakın ilk kalp atışları oluşuyor diye biliyorum nedne doktorlar kalp atışını dinletiyorlar sanıyorsunuz... şuandada kes içindeki embriyo henüz görünmeyebilir..ev ebir çogumuzunkide zor görünmüştür kese ilk kese oluşmalı ki içindeki embriyoda oluşsun henüz çok küçük 4 mllik kese gözüktü bende ve bunun içindeki embriyoda daha küçük oldugunu düşünürsek zaten görünmesi imkansız gibi birşey..biraz sabırlı olalım kalp atışını dinleyelim sonra gerisi gelir zaten..

merhaba arkadaşlar
ben yarın gidiyorum ilk kontrolüme bakalaım doktor teyzemiz ne diyecek .....
inşallah güzel şeyler der de içimiz rahatlar
oğluşumuda götürecem çok merak ediyor zuzu...

hadi bakalım şeker, kaç haftalık olmuştun sen? güzel haberlerle gel..
aman aman kardeş mi istermiş oğluşun hihoyyyt

JJuLiEtt, bu güçlü duruşun benim için çok anlamlı.. Aralık annesi olmayı umarken düşük yaptığımda ben de çok güçlü durmaya çalışmıştım, kimseyi üzmemeye, etkilememeye çabalamıştım. Başlarda gerçekten de öyle gitti... Ama sonra herkes birşeyler söylemeye başladı bendeki gizli kapaklı paranoyalar gün yüzüne çıktı. Sonra da aldı başını gitti. Tam 8 ay kendi kendime ettim. Gerçekten de bu ay artık belki de bıktığım için tasasızdım. Herkesin dediği gibi oldu ve kafam rahatken geldi miniğim.
Canım uzun anlattım ama kısaca söyleyeyim ki; umutsuzluk sadece kavuşma gününüzü erteleyecektir. İçin rahat olsun.. Bir kaç ay beklemen gerekir diyenleri de çok umursama, Sen normal hayatına devam et, zaten rahim bebeğe hazır olmadan hamile kalınmıyor. Sen artık tarihlerle falan uğraşmadan kendi huzuruna , mutluluğuna bak tatlım. Bana öyle yapmışlardı ben de şimdi sana aynısını yapıyorum ve seni FAHRİ KASIM ANNESİ ilan ediyorum:1hug:

elifsun canım, ben (Allah Korusun) senin başına geldi sandım yanlış okumuşum. Tedavisi var, arkadaşım dediğine göre yaşı da genç. Umarım erken teşhisdir ve hemen iyileşebilir canım :Saruboceq:
Korkma lütfen, hiç yokytan sırf bu kaygılarla korkularla nasıl zarar veriyoruz miniklerimize.:eek:klava:

kızlar bu kadar endişelenmeyin yaaa daha 7 haftaya kadar kalp atışılarının
duyulmaması normalmiş...
bende yarın gidicem kese gürünsün yeterli benim için
kalp atşını belki duyarım belki duymam,
1-2 hafta daha beklerim çok zor bişey değil ki....

brsu sen neden bukadar panikliyorsun arkadaşım ya bnide panikletiyorsun bak. ne olur sakin. yok bişe bebeği görememesi normal bak arkadaşlarda hep aynı şeyi söylüyorlar herkes görmüyo bebeğini erkenken sevinsene çok şükür kese doğru yerinde dış gebelik değil. Allah hayırlısını versin arkadaşım yapma böyle yaa

nesli çok saol cannım,inşallah iyileşecek dualarımızla...
haklısın herşeyi kafaya takmamak gerek
üzüntü düşük riskini çok fazlaa arttırıyooo
o yüzden hiç birşeye kafamızı takmamamız lazım...
sabırrr,kıızlarrr 1 hafta bekleyemiyosak 9 ay nasıl bekleyecez bilmiyorum :)))

elifsun çok geçmiş olsun canım Dualarımzı arkadaşınla olucak ama sende kednini çok hırpalama olurmu bebeğin için

X